Algirdas Červinskas – garbės pilietis
Šilutės rajono taryba nutarė suteikti Šilutės miesto garbės piliečio vardą mokytojui, visuomenininkui ir kraštotyrininkui Algirdui Juozui Červinskui – tokį pasiūlymą pateikė Šilutės kraštotyros draugija, šiam pasiūlymui pritarė Šilutės pirmoji gimnazija, Šilutės muziejus bei miesto gyventojai, pateikę 190 parašų.

Iš kairės: Agirdas Červinskas dalijasi prisiminimais su Sauliumi Sodoniu apie 1991 metų sausio 11 dienos įvykius, filmuojant šios datos paminėjimui skirtą siužetą.
Šiuo metu Šilutė turi 4 garbės piliečius. Pirmajam garbės piliečio vardas 1991 metais suteiktas Klaipėdos krašto sukilimo dalyviui, Klaipėdos miesto seimelio deputatui, Jurgiui Plonaičiui. 1999 metais – šios garbės nusipelnė ekonomistas, teisininkas ir kraštotyrininkas Jonas Jonaitis. 2011 metais garbės piliečio vardas suteiktas gydytojui Vytautui Vaicekauskui, kuris laikomas Šilutės rajono fotografijų metraštininku. 2012 metais už profesinės veiklos pasiekimus, pedagoginę, literatūrinę, kultūrinę veiklą, aktyvų dalyvavimą viešajame ir akademiniame gyvenime, ir kt. garbės pilietės vardas suteiktas doc. dr. Romualdai Dobranskienei.
Kandidatas į Šilutės miesto Garbės piliečio vardą Algirdas Juozas Červinskas žinomas Savivaldybėje ir Lietuvoje kaip aistringas filatelistas (Lietuvos filatelistų sąjungos narys) ir kraštotyrininkas. Jis – ilgametis Lietuvos kraštotyros draugijos narys, vienas iš Šilutės kraštotyros draugijos įkūrimo iniciatorių ir aktyviausių jos narių. 1973 m., dirbdamas mokytoju, įkūrė Šilutės pirmojoje vidurinėje mokykloje (dabar Šilutės pirmoji gimnazija) kraštotyros muziejų, kur gausu eksponatų. A. Červinskas buvo Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, 1992-1999 m. – Lietuvos Sąjūdžio Šilutės rajono tarybos pirmininkas.
Auklėtinio Aurelijaus Naruševičiaus sudarytoje knygoje „Mokytojas Algirdas“ gausu faktų, liudijančių, kad Algirdo Červinsko, kaip žmogaus ir mokytojo, pavyzdys buvo lemtingas daugeliui jo mokinių ir auklėtinių.
Vaidotas VILKAS