Akcija „Saugaus eismo stotelės“ – apie saugų mūsų visų eismą keliuose

Valstybės įmonės Lietuvos automobilių kelių direkcijos organizuojamos saugaus eismo stotelės pradeda kelionę po Lietuvos miestus ir miestelius.

Š. m. rugpjūčio 2 – rugsėjo 3 dienomis Lietuvos miestuose ir miesteliuose veiks 102 saugaus eismo stotelės, kuriose Kelių direkcijos saugaus eismo specialistai konsultuos lankytojus saugaus eismo temomis. Didžiausias dėmesys bus skirtas labiausiai pažeidžiamiems eismo dalyviams – pėstiesiems, dviračių, paprastų ir elektrinių paspirtukų vairuotojams. Žinoma, kad atsakymus į juos dominančius klausimus išgirs ir kitų transporto priemonių vairuotojai, keleiviai.

Rugpjūčio 9 d. nuo 10 iki 11.30 val. tokia stotelė veiks Naikiškiuose, Pagėgių sav., Sodo g. 18, prie seniūnijos. Rugpjūčio 10 d. dvi stotelės veiks Šilutės rajone: 10-11.30 val. – Juknaičuiuose, Šiloko g. 3, prie seniūnijos: 12- 13.30 val. – Rusnėje. Taikos g. 6A, prie parduotuvės. Visų vietovių ir jose būsiančių stotelių grafiką galima rasti Automobilių kelių direkcijos interneto svetainėje prie informacijos apie akciją.

„Šią akciją organizuojame antrą kartą. Tiesioginis bendravimas su saugaus eismo specialistais yra naudingas ir, kaip pastebėjome iš pernai stotelėse specialistams užduotų klausimų, reikalingas žmonėms. Mūsų saugaus eismo ekspertai kiekvienam eismo dalyviui, užsukusiam į saugaus eismo stotelę, primins saugumo kelyje taisykles. Saugumu privalome rūpintis kiekvienas ir visi kartu, todėl noriu pakviesti nepraleisti progos, apsilankyti saugaus eismo stotelėse, juk nuo mūsų pačių atsakingumo dalyvaujant eisme priklauso visų mūsų saugumas“, – apsilankyti akcijoje kvietė pernai eismo dalyvius saugaus eismo stotelėse konsultavusi Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus komunikacijos vadybininkė Neringa Makaveckienė.

Akcija ypač siekiama atkreipti ir jaunųjų eismo dalyvių dėmesį. Kelių direkcijos saugaus eismo specialistai padės tiek būsimiems pirmokams, tiek suaugusiesiems ne tik atrasti savo saugų maršrutą, bet ir saugiai pereiti gatvę, taisyklingai naudoti atšvaitus.
Parenkant saugaus eismo stotelių vietas, kaip ir praėjusiais metais, orientuotasi į mažesnius miestelius ir gyvenvietes, kuriose rečiau organizuojamos saugaus eismo akcijos, tačiau eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo pėstieji ar dviratininkai, yra sąlygiškai dažnesni. Taip pat įvertintas pėsčiųjų ir dviratininkų judėjimo intensyvumas, atsižvelgta į lankomiausius objektus (savivaldybė, seniūnija, paštas, parduotuvė ir pan.).

Akcijos dalyviai raginami būti saugūs ne tik dalyvaudami eisme, bet ir kitose situacijoje. Esant vis dar nepalankiai epidemiologinei situacijai Lietuvoje, akcijos dalyvių prašoma laikytis saugaus atstumo nuo kitų asmenų, rekomenduojama bendraujant dėvėti kaukes, nesibūriuoti, paisyti visų aktualių saugumo reikalavimų, susijusių su Lietuvos Vyriausybės paskelbta valstybės lygio ekstremaliąja situacija visoje šalyje dėl koronaviruso COVID-19 plitimo grėsmės.

Prie Kelių direkcijos organizuojamos ir vykdomos akcijos „Saugaus eismo stotelės“ taip pat prisideda savivaldybės, seniūnijos, bendruomenės, bendruomenių pareigūnai ir kt. Tokia akcija rengiama antrą kartą. 2021 m. buvo suorganizuotos 62 saugaus eismo stotelės, jose apsilankė apie 2000 eismo dalyvių.

Automobilių kelių direkcijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Draudikai perspėja apie dažnėjančias automobilių ir jų dalių vagystes

Draudikai atkreipia dėmesį, kad pavasarį kartu su gamta pabunda ir vagys. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, kovo mėnesį pastebimai išauga automobilių ir jų dalių bei įrangos vagysčių skaičius. Populiariausi tarp ilgapirščių – BMW ir „Toyota“ markių automobiliai, o dažniausiai vagystės įvyksta didžiuosiuose šalies miestuose. „Lietuvos draudimo“ surinkti duomenys rodo, jog bendras lengvųjų automobilių vagysčių skaičius 2023 m. išaugo 35 proc. (lyginant su 2022 m.). Padaugėjo ir dėl automobilių vagysčių patiriami nuostoliai – automobilių vagysčių nuostoliams padengti per metus suma padidėjo 170

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Taip pat skaitykite