54 kalėdinių eglučių alėja ir viena didelė miesto eglė

Penktadienį Šilutės miestą nutvieskė įžiebtos Kalėdų eglės spindesys. Trečius metus iš eilės prie Hugo Šojaus dvaro atidaryta kalėdinių eglučių alėja, veikė kalėdinė mugė.

Laimos Putriuvienės nuotr.

 

Kalėdinių eglučių alėja
Visą dieną prie dvaro netrūko šurmulio. Čia jau trečią kartą puošta kalėdinių eglučių alėja, šiemet išsirikiavo net 54 išpuoštos žaliaskarės.
Kalėdines eglutes aktyviausiai puošė ikimokyklinės ir mokymo įstaigos. Šilutės įmonės, grožio salonai eglutes puošė savo įmonių veiklą primenančiais kalėdiniais akcentais. Ne vieną eglutę alėjoje išpuošė švėkšniškiai. Ant Švėkšnos muziejaus eglutės puikuojasi senos nuotraukos, ant Saulės gimnazijos – snaigės, Dailės skyriaus – moliniai miniatiūriniai puodeliai, o Švėkšnos specialiojo ugdymo centras ant eglutės viršūnės užkėlė vėtrungę.
Šilutės turizmo ir verslo paslaugų mokykla eglės šakas pagražino mezgimo siūlais. Pamario pagrindinė – nertomis bei iš austų juostų padarytomis eglutėmis. Šilutės žemės ūkio mokyklos Žemaičių Naumiesčio skyrius – kompozicijomis iš sagų. Kintų vidurinė mokykla – mediniais rankų darbo papuošalais. Vydūno gimnazija papuošė net dvi eglutes. Jas puošė ir visos Šilutės mokyklos, o vieną – net Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija.
Išmoningai eglutes puošė vaikų lopšeliai-darželiai: sniego išsiilgęs „Ąžuoliukas“ – baltintais kankorėžiais, „Raudonkepuraitė“ – šiaudinukais, „Gintarėlis“ – iš gilių padarytomis snaigėmis, žmogeliukais. Šilutės socialinių paslaugų centras ir Vaikų dienos centras eglutę papuošė spalvotais Kalėdų Seneliais.

Meras Vytautas Laurinaitis į šventę atvyko su didžiule dovana.

Šventės personažai
Vakaro prietemai apgaubus alėją prasidėjo teatralizuota programa. Senelė (Alma Rimkevičiūtė) sekė pasaką apie adventą, eglutės, po kuria nykštukai palieka dovanas, laukimą: „Niekas iš miestiečių nesiryžo parnešti eglutės. Vieniems stigo drąsos, kiti girdėję, kad miške gyvena piktas Girinis…“ Senelei pritilus, atgijo animacinio filmo personažai: triukšmo pažadintas susirinkusius išbarė Girinis (Vygantas Paldauskas). Išbarė ir drąsuolį Berniuką (Vytas Bartuška) pasišovusį parnešti į miestą eglę. Tvarkos sergėtojo širdį suminkštino Mergaitė (Roma Šukienė), pasveikinusi ir pakvietusi Girinį į šventę pas vaikus prie kalėdinės eglutės.
Girių šeimininkas pakvietė Šilutės rajono šeimininką – merą Vytautą Laurinaitį, į šventę atvykusį su didžiule dovana. Meras negailėjo padėkos žodžių kalėdinių eglučių puošėjams.
Sužibo miesto eglė
Ir štai į šventę atskubėjo ilgai lauktas Kalėdų Senelis. Pasveikinęs susirinkusiuosius, Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis įžiebė miesto eglę, dangų nušvietė fejerverkai.
Gražiai papuoštu miestu pasidžiaugė ir gerų artėjančių švenčių linkėjo LR Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, Seimo narys Artūras Skardžius, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis.
Kalėdų dvasią sukurti padėjo ir koncertą surengė Šilutės kamerinio dramos teatro aktoriai, vaikų popchoras „Spindulys“, Pamario pagrindinės mokyklos popchoras „Saulytė“ (vadovė Lijana Šerpytienė), Valdas ir Vainora Lacko, šokių klubas „Žvaigždūnė“ (vadovės Loreta Stanelienė ir Gintarė Stanelytė), sportinių šokių klubas „Atėnė“ (vadovė Jūratė Gricevičienė ir Inga Mikutytė).

Laima PUTRIUVIENĖ

Vaikų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ eglutė papuošta „apsnigtais“ kankorėžiais.

„Kvietkelio“ salono kalėdinė eglutė.

Hits: 165

14 komentarai

 • Miestelėnas

  Graži eglė, puikūs fejerverkai ir daug žmonių. Šventė – ilga, ištęsta, su pauzėmis, o juk šalta. Nebaigus gražiausių eglučių puošėjų apdovanojimo, prasidėjo eglutės įžiebimo šventė… Žmonės skirstėsi. Programa prasta, nelinksma, o jau tie dūmų kunkolai baugino mamas ir vaikus. Tas miškinis ar girinis kalbėjo piktai, grubiai, baugino vaikus. Prodrama prasta, nesurežisuota, žodžiu, š…

 • Rūminis

  Miestelėnui galiu atsakyti, kad valdžios rūmuose už tai gavo pylos. Rodos, net valdžia suprato, kad taip negalima sujaukti gražiausių metų švenčių.

 • Vaikas

  O man patiko, tokie du dėdės atsinese maišą saldainių ir vaikai gavo. Man patiko prie eglutės gauti saldainiu. Gal jų vaikiams galėtų ir daugiau padalinti.

 • Jo

  Mano vaikai gavo saldainiu. tai seimo narys Skardžius ir toks Alfonsas Vanagas davė. Labai grazu prie eglutės vaikiams duoti saldainiu.

 • Jonis

  Tai savivaldybe gali nupirkti kelis krepsius saldainiu ir apdalyti vaikus prie eglutes. Vaikai to ir laukia.

 • Mokytoja

  Kol dar buvo šviesu, pasižiųrėjau elgučių alėją – jau grožis koks. Tik dar ne visos buvo papuoštos. O jau kai sutemo, kai atidare tą aleją eglučių – nieko nesimatė, tai daug kas tikro grožio ir nepamatė. Per naktį vėjas nudraskė, gal kas ir ką pasiėmė. Irgi neapgalvota, kad eglutės baigiamos puošti jau sutemus. Pusė grožio nepamatyto nueina perniek.

 • je

  Ir kas nepadare savo darbo? Kodel nepaskelbia? Man tai trūko ir elementarios kultūros… Svečius, nors jie ir iš toli ar arti atvažiuoja, reikia mandagiai pristatyti, pavardes ir vardus, ir pareigas. Jau visai kaimu virtom juodu. Kodel apsijuokta? Ne bomžu juk Šilutė. Neseniai KULTŪROS sostine vadinosi. Daugiau ten neisiu. Sugadino nuotaiką. O tuos saldainius mačiau vaikams davė. Du tokie vyrai. Nepažįstu.

 • vaje

  Nieko daug nereikia: dvi geras dainas gal kokio Mikutavičiaus, senelis, svečiai, eglutę įžiebia ir dar tris dainas, kad visi pajudėtų, gal ratelį viena kita apie eglutę. Štai ir viskas. Dar fejerverkai. Ar čia reikia didelio išmanymo. Iš mūsų mokesčių tegul sumoka. Ir saldainių vaikams reikia poros maišų. Vat. Mano sena kaimynė grįžo sušalusi ir pikta. Patikę tik fejerverkai ir eglė. Kas čia toj Silutėj daros???

 • Onute

  Ir as pritariu, kad po svenčiu turėtu savivaldybė įvertinti klaidas ir informuoti žmones. Mūsų pagrindinę metu sventę sugadino.

 • Taigi

  Skaitau ką cia rasinejat ir manau, kad kas praejo tai praejo. Gal is klaidu pasimokys. Baikit pyktis.

 • Stop

  Gal ir prastai gavos. Buna. Bet pylos jau gavo, tai baikit cia visi skalbt. Gana. Fejerverkai buvo ilgai ir gražūs. Ir aciu.

 • Kitur

  Gal ir nepykim, bet teisybe turi kai kam akis pabadyt. Kai zmones taip atsiliepai, štai skaitau ka raso visa vakarą, matyt kad nebuvo gerai viskas. O jau nepakartosi to kas padaryta blogai. Kaimynas tai ranka numojo kai paklausiau, ar patiko. Vilniuj, kitur gražiau. Gal turi iš ko koncertus pirkti. Bet televbizija sake kad Vilniaus savivaldybei dėl skolų jau bankai neskolina. Ir tai svente žmonems padaro.

 • Stasė Skutulienė

  Skaitau krentančius į ekraną jūsų komentarus ir daliai pritariu. Šiandien vyko rajono Tarybos posėdis, prieš jį trumpai kalbėjausi su meru V. Laurinaičiu. Teiravausi, kodėl eglutės įžiebimo šventėje padaryta klaidų. Meras atsakė, kad apie viską jau pasikalbėta, sutiko, kad klaidų buvo. Manau, kad klysta ne iš piktavališkumo. Klaidų padarę žmonės Savivaldybėje išgirdo nemalonių pastabų, sugadinta ir jų šventinė nuotaika, o dar perskaitys jūsų komentrus…Neabejoju, kad prie kultūros ir jos finansų dar sugrįšime kitąmet. Neužmirškime, kad artėja šventės. Pasinerkime į jų laukimą. Linkiu visiems ramybės, susikaupimo ir atlaidumo.

 • Paziurekit

  Tegul sutvarko tas eglutes, vėjo ir lietaus nuplaktas, kaip dabar atrodo toji alėja. Kaip pasityčiojimas ir būrio jas puošusių žmonių. Gaila, bet tikrojo eglučių ką tik papuoštų grožio taip ir nepamatėme, nes buvo jau tamsu. Ir nevadinu šių pastebėjimų nei piktais, nei kokiais kitokiais. Paraso žmogus kaip jam, atrodo. Tegul raso. Juk čia buvo miesto šventė, o išėjo prisvilęs blynas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Renginių, skirtų emocinei sveikatai, ciklas

MO muziejus drauge su kitų kultūros įstaigų atstovais ne kartą akcentavo meno ir kultūros svarbą. Muziejų ir galerijų lankymas gerina žmonių emocinę sveikatą, mažina stresą bei suteikia laimės. Tą patvirtina Pasaulio sveikatos organizacijos atlikti tyrimai. „Apie muziejų ir vizualiųjų menų teigiamą poveikį visuomenei ne kartą kalbėjome, kai muziejus buvo uždarytas karantino metu. Įsitikinome, kad nepaisant mokslinių įrodymų, galbūt tuo nėra pasitikima, nesistengiama sistemiškiau išnaudoti. Todėl norime tęsti šią temą ir analizuoti, kaip geriau išnaudoti muziejus – vietas, kuriose auga gerovės

Baudos už žolės deginimą

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, daugiausia  gaisrų atvirosiose teritorijose kyla balandžio mėnesį. Praėjusių metų  balandį  ugniagesiams juos teko gesinti 815 kartų. Šiais metais žolė Lietuvoje jau liepsnojo  360  kartų. Daugiausia tokių gaisrų šiemet kilo Vilniaus (179), Kauno (43) ir Šiaulių (26)  apskrityse.  Šiemet išdegė per 100 ha, praėjusiais metais per tą patį laiką ugnis nusiaubė 575 ha (kilo 918 gaisrų).    Dabar šalyje  vyksta akcija „Nedegink žolės“, jos metu gyventojams platinama informacija apie daromą žalą deginant sausą žolę ir už

Atvelykiui – apie žibučių miškelį Pagryniuose

Pagryniuose, Šilutės priemiestyje,  reto grožio vieta: 7 arų ploto privatus miškelis išvien mėlynuoja žibuoklių žiedais. Kiek jų čia žydi, sunku ir suskaičiuoti. Vešlūs krūmeliai kelia po dešimtis žiedų. Šį pavasarį mėlynasis miškelis ypač gražus. Dabar – pats žibučių žydėjimas. O padėkos už šį sukurtą grožį nusipelno Žaliosios gatvės sodybos šeimininkai – garsūs Pamario krašto bitininkai Onutė ir Pranas Petrošiai. Sukurti tokį žibuoklyną – ne vienerių metų darbas. Onutė Petrošienė pasakojo, kad pirmosios žibutės čia buvo pasodintos gal prieš 10 metų.

Dovana F. Bajoraičio viešajai bibliotekai – stalo žaidimas „Kelionė koklių motyvais“

Rudenį trys klaipėdiečiai – meno projektų koordinatorė Žana Jegorova, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotoja dr. Raimonda Nabažaitė, ir tapytojas Rodionas Petrovas (Rodion Petroff) sukūrė pažintinį stalo žaidimą „Kelionė koklių motyvais“, kuris yra glaudžiai susijęs su Klaipėdoskrašto  istorija. Jame vaizduojami kokliai priklauso Mažosios Lietuvos istorijos muziejui. Šis žaidimas kviečia prisiliesti prie krosnių istorijos (tai artima ir Šilutės kraštui). Žaidėjai žaisdami artimiau prisilies prie archeologijos ir jos ypatumų, daugiau sužinos apie Europos istoriją, mieste vyravusią prekybą, garsių menininkų kūrybą,

Taip pat skaitykite