2013 metų švėkšniškė – slaugytoja Leonora Merliūnienė

Švėkšniškiai išrinko ir pasveikino „Metų švėkšniškę“. Į Padėkos vakarą Alseikose pas Rūtą ir Edvardą Mikelius susirinko gausiai. Atvyko Švėkšnos seniūnijos, gimnazijos, sanatorinės mokyklos, gydymo, verslo įstaigų bei rajono valdžios atstovų, dvasininkų.

Apdovanojimai – „Metų švėkšniškei“ Leonorai Merliūnienei.

Apdovanojimai – „Metų švėkšniškei“ Leonorai Merliūnienei.

Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis, dėkodamas visiems, atsiliepusiems į kvietimą atvykti, pastebėjo, kad 2013-ieji buvo geri metai ir pakvietė pasiklausyti šilutiškio Ado Nausėdos atliekamų dainų. Muzikiniai intarpai skambėjo viso Padėkos vakaro metu.
Pernai paskutinį metų mėnesį internetinio leidinio „Švėkšnos naujienos“ leidėjas Jonas Girskis pakvietė rinkti labiausiai Švėkšnai nusipelniusį žmogų. Per vieną mėnesį rinkimuose dalyvavo per 1000 žmonių, iš dažniausiai siūlomų buvo atrinkta balsuoti už 12 kandidatų.
Daugiausiai balsų surinko Švėkšnos pirminės sveikatos priežiūros centro slaugytoja Leonora Merliūnienė, švėkšniškių paprastai vadinama tiesiog Levute.
Seniūnas A. Šeputis įteikė L. Merliūnienei diplomą, stiklo skulptūrėlę su Švėkšnos simboliais, sakydamas, kad ši moteris pripažinimą pelnė savo tyliu, nuoširdžiu, kasdieniniu darbu.
L. Merliūnienei taip pat įteiktas verslininkų Martinkų kvietimas šventinei vakarienei jų kavinėje „Viesulas“. Konkurso iniciatorius J. Girskis padovanojo marškinėlius ir pakvietimą paskraidyti parasparniu: „Metų švėkšniškis privalo ne tik vaikščioti Švėkšnos žeme, bet ir paskraidyti virš miestelio, pamatyti jį iš dangaus“. Švėkšną apžvelgti iš aukštybių padės Egidijus Rauktys.
Leonora Merliūnienė bendruomenės slaugytoja dirba per 40 metų. Ilgametę darbuotoją kolektyvo vardu pasveikino Švėkšnos pirminės sveikatos priežiūros centro gydytoja V. Vičienė.
„Būkit laimingi, džiaukitės kiekviena pragyventa diena“, – atsidėkodama linkėjo L. Merliūnienė.
Padėkota labiausiai nusipelniusiems
Medaliai su Švėkšnos herbu įteikti labiausiai bendruomenę garsinantiems, iniciatyviems švėkšniškiams.
Pirmasis medalis „Už iniciatyvumą“ skirtas moliūgų žibintų akcijos, užregistruotos Lietuvos rekordų knygoje, „Mes už Šviesą“ organizatoriui, gimnazijos technologijų mokytojui Vaidotui Didžiūnui. Ši akcija į Švėkšną sutraukė smalsuolius iš visos Lietuvos. Atsiimdamas apdovanojimą V. Didžiūnas šmaikštavo, kad gavęs kvietimą atvykti į Padėkos vakarą su antrąja puse. „Kiekvienas žmogus turi dvi puses, vieną – fasadinę, rodomą visuomenei, ir kitą – slaptą, kurios nedemonstruojame. Suprantu, kad seniūnas apie savo bendruomenės žmones nori žinoti viską, tačiau, atsiprašau, kad ir kviestas atvykti su antrąja puse vis dėlto atvykau su žmona…“ Moliūgų žibintų akcijos iniciatorius ir organizatorius šmaikštavo ir toliau: esmė esanti ne moliūgai – suburta iniciatyvinė grupė ruošiasi kurti filmą su holivudiniu siužetu: Lietuvą apima visuotinė depresija, Naujoji Vilnia perpildyta… Staiga žmonės prisimena, kad „Visi keliai veda į Švėkšną…“

Švėkšniškis Vytautas Raibys pernai organizavo vestuvių muzikantų festivalį, 10 kartą surengė naujametinį vakarojimą miestelio aikštėje.

Švėkšniškis Vytautas Raibys pernai organizavo vestuvių muzikantų festivalį, 10 kartą surengė naujametinį vakarojimą miestelio aikštėje.

„Šviesos akcija buvo puiki repeticija, kitąmet ją pratęsime“, – pažadėjo V. Didžiūnas, šmaikštų žodį pakeisdamas rimta padėka visiems prisidėjusiems prie akcijos.
„Aktyviausios organizacijos“ vardą patvirtinantis prizas įteiktas Neįgaliųjų draugijos Švėkšnos skyriaus pirmininkei Ingritai Riterienei, kuri, pasak seniūno A. Šepučio, yra iniciatyvi ir aktyvi Švėkšnos bendruomenės narė. Pernai Švėkšnos neįgalieji sumeistravo didžiausią verbą Lietuvoje, patiesė gyvų gėlių kilimą su Švėkšnos miestelio herbu ir jubiliejiniais metais, telkė žmones, darė kitų gerų darbų. „Žmogus, neturintis draugų, yra tarsi miręs. Aš labai džiaugiuosi, kad mūsų skyriui tai negresia, gretos plečiasi“, – sakė Ingrita Riterienė.
Medalis „Už paramą ir pagalbą“ įteiktas Vytautui Raibiui, pirmą kartą organizavusiam vestuvinių muzikantų festivalį Švėkšnoje bei 10 metų rengiančiam Naujųjų metų sutiktuves miestelio aikštėje. Atsidėkodamas už įvertinimą, V. Raibys, kaip ir dera vestuvių muzikantui, šmaikštavo nesustodamas. Prisipažino, kad planuotas vestuvių muzikantų suvažiavimas tapo festivaliu, įtikinėjo, kad būtina populiarinti šį muzikos žanrą, kuris, anot jo, esąs tautinis paveldas.
Medaliai „Už paramą ir pagalbą“ įteikti Švėkšnos renginių rėmėjui fotografui Vytautui Marcinkevičiui, Ramutei ir Petrui Šertvyčiams, Sauliui Endriuliui, Rūtai ir Edvardui Mikeliams, Šilutės „Soroptimos“ moterų klubui.

Tokius medalius seniūnas Alfonsas Šeputis teikė iniciatyviausiems švėkšniškiams.

Tokius medalius seniūnas Alfonsas Šeputis teikė iniciatyviausiems švėkšniškiams.

Pedagogų padėkos
Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos direktorė Dalia Dirgėlienė bei jos pavaduotojos Rima Poškienė ir Onutė Jurjonienė ypač nuoširdžiai dėkojo JAV Čikagoje gyvenančiam Nepriklausomybės akto signataro Kazimiero Stepono Šaulio giminaičiui Vaciui Šauliui, kurio labdaros fondo „Saulys fundation“ rūpesčiu finansuojami „Saulės“ gimnazijos projektai. V. Šauliui tarpininkaujant, remiami gimnazijoje įgyvendinami projektai, susiję su tiksliaisiais, gamtos mokslais. Yra sudaryta sutartis su Klaipėdos universiteto Gamtos mokslų fakultetu – gimnazistai atlieka mokslinius tyrinėjimus, juos konsultuoja universiteto dėstytojai. Gimnazistų moksliniai darbai pristatomi mokslinėse konferencijose bendruomenei, nacionaliniuose konkursuose. Gimnazijos vadovai džiaugiasi, kad gimnazistų darbai įvertinami 1 ir 2 laipsnio diplomais.
V. Šaulio įkurtas visuomeniškumo fondas finansiškai remia abiturientus, kurie veikia už gimnazijos sienų. Pasak D. Dirgėlienės, V. Šaulio finansuojami projektai vis tęsiami.
Gimnazijos talkininkų sąrašas didelis, jiems įteikta po stiklainį imuninę sistemą stiprinančio medaus.
Švėkšnos specialiosios mokyklos direktorė Laima Navickienė prisipažino, kad jos vadovaujama įstaiga nėra tokia didelė kaip gimnazija. Mokykloje dirba Švėkšnoje gimusieji arba švėkšniškiais tapusieji. Mokyklos vadovė dėkojo visiems kolektyvo mokytojams, auklėtojoms, pagalbos vaikams specialistams, medicinos ir techniniam personalui, švėkšniškiams, prisidėjusiems prie mokyklos rengtos gerumo akcijos.
Švėkšnos neįgaliųjų skyrius, dėkodamas savo pagalbininkams, dovanojo simbolinius puodelius, ant kurių pavaizduotas draugijos narių padarytas gėlių kilimas. Kraštietis, Padėkos vakaro svečias, Šilutės r. savivaldybės vicemeras Virgilijus Pozingis padėkojo stipriai bendruomenei, kurios išskirtiniai darbai pritraukia ir kitas bendruomenes. Išreiškė viltį, kad 2014-ieji švėkšniškiams taip pat bus kupini naujų idėjų.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nauji ribojimai dėl plintančio COVID-19. Suvaržymų bus didelių

Rugpjūčio 4 d. posėdžiavusi Vyriausybė apsisprendė griežtinti reikalavimus, susijusius su vėl sparčiai plintančiu COVID-19. Vieni reikalavimai jau įsigalios kitą savaitę, kiti suplanuoti nuo rugsėjo 13 d. Duota laiko apsispręsti prieš skiepus nusiteikusiems ar skiepijimąsi atidėliojantiems gyventojams.   Trečiadienį Vyriausybė sutarė dėl galimybių paso prievolės norint naudotis įvairiomis veiklomis, o šį sprendimą priims kitą savaitę. Be galimybių paso netrukus nebus galima naudotis veiklomis ar paslaugomis uždarose erdvėse, išskyrus numatytas išimtis: nebūtų galimybės eiti į teatrą, į kino teatrą, netrukus be galimybių

Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 d. Šilutės ligoninėje draudžiama lankyti pacientus.   Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus gydančio gydytojo leidimu terminalės sveikatos būklės pacientų (kraštutinai sunkios) ir pacientų iki 14 metų lankymą. Rugpjūčio 3 d. duomenimis, per parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 asmenys.  Daugiau apie epidemiologinę situaciją šalyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/statistika-lietuvoje Šilutės ligoninės inf.

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Taip pat skaitykite