Žuvienės šventėje sukiojosi merai, seimūnai, konsulas

Šeštadienį į Šilutės mažųjų laivų uostą žmonės rinkosi pėsčiomis, automobiliais, laivais. Čia vyko septintasis tarptautinis žuvienės virimo čempionatas. Po vidurdienio uostas skendėjo ugniakurų dūmuose, sklandė verdamos žuvienės aromatai, šurmuliavo gausybė žmonių. Tik vakarop išaiškėjo žuvienės virimo čempionas ir kitokie prizininkai.

Į šventę suplūdo apie 9000 žmonių.

Virė 40 komandų
Žuvienę virti pasišovė 40 komandų iš įvairių Lietuvos regionų, net iš užsienio. Prie katilų stojo žuvienės virėjai iš Nidos, Klaipėdos, Palangos, Pagėgių, Plungės, Lazdijų, Viešvilės, Elektrėnų, Prienų, Šilalės, Vilkaviškio. Su lietuviais konkuravo užsienio komandos iš Vokietijos, Šveicarijos, Rusijos Federacijos ir Latvijos. Čempionate dalyvavo Šilutės, Neringos, Šilalės, Klaipėdos rajonų ir Pagėgių savivaldybės merai, RF generalinis konsulas Lietuvoje Aleksandr Gračev.
Septintąjį tarptautinį žuvienės virimo čempionatą iš nuolatinio globėjo europarlamentaro Zigmanto Balčyčio globoti perėmė LR Seimo primininko pavaduotojas Kęstas Komskis. Vienuolikos vertinimo komisijos narių gretas papildė šeši buvusių čempionatų nugalėtojai.

Seimo narys Artūras Skardžius vaišino ne tik rudens gėrybėmis, bet ir karšta žirnių koše su spirgučiais, bulvėmis su kastiniu ir raugintasi agurkais, o galiausiai – žuviene.

Ragautojų netrūko
Vertinimo komisijos nariai, griežtai atskirti nuo dalyvių, laukė numeriais užkoduotų dubenėlių su žuviene ar žuvies sriuba. Ragaudami viralo vertintojai nežinojo, kokia komanda jį patiekė. Vienas iš vertinimo kriterijų buvo žuvienės skaidrumas.
Komisija atkreipė dėmesį, ar nesuirusi žuvis, vertino daug kitų dalykų, pagal kuriuos skyrė taškus. Komisijos pirmininkė Birutė Servienė, ragaudama žuvienių, prisiminė seną lietuvininkų posakį „gerai, kad per pilvą neina vieškelis…“
Žuvienę ragavo ne tik komisija. Pasak čempionato sumanytojo, organizatoriaus ir vedėjo Marijaus Budraičio, gardžia žuviene ir žuvies sriuba buvę pavaišinta per 9000 žmonių.
Kiemelius įsirengusios komandos, kūrė ugnį, kaitė katilus, vaišino užsukusius daugybe kitų gardumynų. Prieniškis Vytautas tarstelėjo esąs energetikas, tačiau jo hobis – kulinarija. Prieniškių kiemelio svečiai buvo vaišinami pono Vytauto pagaminta gira, ožkų sūriu ir kitokiais gardėsiais. Šilutės ir Platelių bendruomenių kiemelyje netrūko kastinio su virtomis bulvėmis, o dzūkai siūlė farširuoto bebro. Eilutė nusidriekė prie vokiečių ir šveicarų kiemelio, kuriame kvepėjo ir keptomis dešrelėmis su kopūstais. „Soroptimos“ klubo šilutiškių moterų globojami svečiai kepė ir kepsniukus, jais vaišino vaikus.
Kokiame kiemelyje kuo kvepėjo, visko nesurašysime, juolab, kad nuo to pilve sočiau netaps… Į Žuvienės čempionatą reikėjo ateiti, pajusti jo dvasią, pakvėpuoti ugniakuro dūmo, paragauti žuvienės, pasibičiuliauti su sutiktais pažįstamais, užmegzti naujų pažinčių, pasiklausyti muzikos, tapti Žuvienės čempionato fanu.

Komanda „Neringos švyturiai“.

Kol komisija vertino žuvienes, liūdėti neleido Lietuvos šlagerių karalius Žilvinas Žvagulis ir grupė „Tabasko“. Skambant muzikikei UAB „Šilutės būstas“ kalė progines čempionato monetas.
Apdovanojimų lietus
Čempionato dalyviams buvo įteikti rėmėjų – Šilutės miškų urėdo Vaido Bendaravičiaus, Nemuno deltos regioninio parko direktoriaus Vaido Pavilonio, UAB „Šilutės polderiai“ direktoriaus Arūno Jagmino, Šilutės žemės ūkio mokyklos direktoriaus Algio Abromaičio, UAB „Egmina“ prekybos tinklo savininko Remigijaus Baltučio, Vilkyškių pieninės direktoriaus Gintaro Bertašiaus, Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos generalinio sekretoriaus Vaido Ramono – įsteigti prizai.
Čempionato rėmėjų prizus gavo „Senosios Gėgės žvejų“, „Elektrinio ungurio“, „Vištytežerio sygų“, „Viešvilės upėtakio“, „Plungės liūtų“, „Lazdijų aukšlių“, „Dzūkų jūros piratų“, Rusijos konsulato, „Ešerių“, „Memelio raudonų pelekų“, Latvijos Saldus miesto, Klaipėdos rajono savivaldybės „Žuvies kelias“, „Šilalės gaspadorių“ komandos.

Klaipėdos rajono komanda.

Išaiškintos geriausios komandos
Buvo vertinamos geriausios tradicinės žuvienės ir žuvies sriubos virėjų komandos. Žuvies sriubos kategorijoje trečiosios vietos laimėtojai pripažinta „Traksėdžių viltis“ (virėjas Mantas Laužikas), surinkusi 105 taškus. Antrąją vietą pelnė Šilutės miškų urėdijos komanda „Giriniai”, surinkusi 117 taškų. Skaniausią sriubą iš žuvies išvirti pavyko komandai iš Latvijos Saldus miesto. Pirmos vietos laimėtojams įteiktas specialus Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus įsteigtas prizas – emalio darbas (sukūrė Arnoldas Milukas).
Šilutės liberalų komanda „Liberalams kimba“ (virėjas Raimundas Ambrozaitis), surinkusi 120 taškų, pelnė trečią vietą. Tiek pat taškų komisija skyrė ir Šilutės-Platelių bendruomenių jungtinei komandai su virėjomis Antanina Adomaityte ir Rigonda Pereverzeva, tačiau šiai jungtinei komandai atiteko antroji vieta, mat pelnė daugiau dešimtukų. Tradicinės žuvienės kategorijoje pirmąją vietą laimėjo Plungės „Lions“ klubo komanda „Plungės liūtai”. 124 taškus surinkusiai komandai čempionato globėjas K. Komskis įteikė čempionato palietę, Savivadlybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis – prizą.
Absoliučiu septintojo tarptautinio čempionato nugalėtoju pripažintas Algimantas Svitkinas, atstovavęs partijos „Tvarka ir teisingumas“ komandai „Šilutės ereliai 777“. Šiam žuvienės meistrui atiteko čempiono žiedas, kurį sukūrė kintiškis Romas Tarvydas. Nugalėtojui užrišta čempiono prijuostė, su čempionato vėliava jis apibėgo visus kiemelius. Čempiono paskelbimo garbei Bangpūtys atsiuntė lietaus šuorą…

Laima PUTRIUVIENĖ

Absoliučiu čempionu pripažintas komandos „Šilutės ereliai 777“ virėjas Algimantas Svitkinas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Iš Šilutės kilęs Valdas Benkunskas sieks Vilniaus miesto mero posto

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) Vilniaus miesto mero rinkimuose kelia dabartinio sostinės mero pavaduotojo Valdo Benkunsko kandidatūrą.  Vilniaus miesto vicemeras V. Benkunskas 12 metų dirba Vilniaus miesto savivaldybėje, septynerius metus yra Vilniaus vicemeras. V. Benkunskas šiuo metu savivaldybėje yra atsakingas už sostinės šilumos ir energetikos ūkį. 37-erių metų politikas prie TS-LKD prisijungė 2008 metais, 2011 m. buvo išrinktas Tarybos nariu Vilniaus miesto savivaldybėje. 2015-2017 metais ir nuo 2019-ųjų buvo Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras, kuruoja energetikos, sporto ir sveikatingumo

Sukčių sėkmė nesibaigia. Šįkart apgautas vyras neteko 6328 eurų

Tauragės apskrities VPK skelbia rugsėjo 29-30 dienų įvykius Šilutės rajone. Sukčiai Rugsėjo 29 d.  vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 Eur. Tiesą sakant, keistoka istorija… Kaip galima pirkti gaterį, pinigus iš anksto pervedant internetu… Juk čia ne koks porcelianinis puodukas. Ar galėjo pirkėjas pervesti solidžią sumą pinigų nematęs paties mechanizmo? O jeigu matė, tai tikriausiai žino, kur tas gateris yra?

Taip pat skaitykite