Žuvienės šventėje sukiojosi merai, seimūnai, konsulas

Šeštadienį į Šilutės mažųjų laivų uostą žmonės rinkosi pėsčiomis, automobiliais, laivais. Čia vyko septintasis tarptautinis žuvienės virimo čempionatas. Po vidurdienio uostas skendėjo ugniakurų dūmuose, sklandė verdamos žuvienės aromatai, šurmuliavo gausybė žmonių. Tik vakarop išaiškėjo žuvienės virimo čempionas ir kitokie prizininkai.

Į šventę suplūdo apie 9000 žmonių.

Virė 40 komandų
Žuvienę virti pasišovė 40 komandų iš įvairių Lietuvos regionų, net iš užsienio. Prie katilų stojo žuvienės virėjai iš Nidos, Klaipėdos, Palangos, Pagėgių, Plungės, Lazdijų, Viešvilės, Elektrėnų, Prienų, Šilalės, Vilkaviškio. Su lietuviais konkuravo užsienio komandos iš Vokietijos, Šveicarijos, Rusijos Federacijos ir Latvijos. Čempionate dalyvavo Šilutės, Neringos, Šilalės, Klaipėdos rajonų ir Pagėgių savivaldybės merai, RF generalinis konsulas Lietuvoje Aleksandr Gračev.
Septintąjį tarptautinį žuvienės virimo čempionatą iš nuolatinio globėjo europarlamentaro Zigmanto Balčyčio globoti perėmė LR Seimo primininko pavaduotojas Kęstas Komskis. Vienuolikos vertinimo komisijos narių gretas papildė šeši buvusių čempionatų nugalėtojai.

Seimo narys Artūras Skardžius vaišino ne tik rudens gėrybėmis, bet ir karšta žirnių koše su spirgučiais, bulvėmis su kastiniu ir raugintasi agurkais, o galiausiai – žuviene.

Ragautojų netrūko
Vertinimo komisijos nariai, griežtai atskirti nuo dalyvių, laukė numeriais užkoduotų dubenėlių su žuviene ar žuvies sriuba. Ragaudami viralo vertintojai nežinojo, kokia komanda jį patiekė. Vienas iš vertinimo kriterijų buvo žuvienės skaidrumas.
Komisija atkreipė dėmesį, ar nesuirusi žuvis, vertino daug kitų dalykų, pagal kuriuos skyrė taškus. Komisijos pirmininkė Birutė Servienė, ragaudama žuvienių, prisiminė seną lietuvininkų posakį „gerai, kad per pilvą neina vieškelis…“
Žuvienę ragavo ne tik komisija. Pasak čempionato sumanytojo, organizatoriaus ir vedėjo Marijaus Budraičio, gardžia žuviene ir žuvies sriuba buvę pavaišinta per 9000 žmonių.
Kiemelius įsirengusios komandos, kūrė ugnį, kaitė katilus, vaišino užsukusius daugybe kitų gardumynų. Prieniškis Vytautas tarstelėjo esąs energetikas, tačiau jo hobis – kulinarija. Prieniškių kiemelio svečiai buvo vaišinami pono Vytauto pagaminta gira, ožkų sūriu ir kitokiais gardėsiais. Šilutės ir Platelių bendruomenių kiemelyje netrūko kastinio su virtomis bulvėmis, o dzūkai siūlė farširuoto bebro. Eilutė nusidriekė prie vokiečių ir šveicarų kiemelio, kuriame kvepėjo ir keptomis dešrelėmis su kopūstais. „Soroptimos“ klubo šilutiškių moterų globojami svečiai kepė ir kepsniukus, jais vaišino vaikus.
Kokiame kiemelyje kuo kvepėjo, visko nesurašysime, juolab, kad nuo to pilve sočiau netaps… Į Žuvienės čempionatą reikėjo ateiti, pajusti jo dvasią, pakvėpuoti ugniakuro dūmo, paragauti žuvienės, pasibičiuliauti su sutiktais pažįstamais, užmegzti naujų pažinčių, pasiklausyti muzikos, tapti Žuvienės čempionato fanu.

Komanda „Neringos švyturiai“.

Kol komisija vertino žuvienes, liūdėti neleido Lietuvos šlagerių karalius Žilvinas Žvagulis ir grupė „Tabasko“. Skambant muzikikei UAB „Šilutės būstas“ kalė progines čempionato monetas.
Apdovanojimų lietus
Čempionato dalyviams buvo įteikti rėmėjų – Šilutės miškų urėdo Vaido Bendaravičiaus, Nemuno deltos regioninio parko direktoriaus Vaido Pavilonio, UAB „Šilutės polderiai“ direktoriaus Arūno Jagmino, Šilutės žemės ūkio mokyklos direktoriaus Algio Abromaičio, UAB „Egmina“ prekybos tinklo savininko Remigijaus Baltučio, Vilkyškių pieninės direktoriaus Gintaro Bertašiaus, Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos generalinio sekretoriaus Vaido Ramono – įsteigti prizai.
Čempionato rėmėjų prizus gavo „Senosios Gėgės žvejų“, „Elektrinio ungurio“, „Vištytežerio sygų“, „Viešvilės upėtakio“, „Plungės liūtų“, „Lazdijų aukšlių“, „Dzūkų jūros piratų“, Rusijos konsulato, „Ešerių“, „Memelio raudonų pelekų“, Latvijos Saldus miesto, Klaipėdos rajono savivaldybės „Žuvies kelias“, „Šilalės gaspadorių“ komandos.

Klaipėdos rajono komanda.

Išaiškintos geriausios komandos
Buvo vertinamos geriausios tradicinės žuvienės ir žuvies sriubos virėjų komandos. Žuvies sriubos kategorijoje trečiosios vietos laimėtojai pripažinta „Traksėdžių viltis“ (virėjas Mantas Laužikas), surinkusi 105 taškus. Antrąją vietą pelnė Šilutės miškų urėdijos komanda „Giriniai”, surinkusi 117 taškų. Skaniausią sriubą iš žuvies išvirti pavyko komandai iš Latvijos Saldus miesto. Pirmos vietos laimėtojams įteiktas specialus Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus įsteigtas prizas – emalio darbas (sukūrė Arnoldas Milukas).
Šilutės liberalų komanda „Liberalams kimba“ (virėjas Raimundas Ambrozaitis), surinkusi 120 taškų, pelnė trečią vietą. Tiek pat taškų komisija skyrė ir Šilutės-Platelių bendruomenių jungtinei komandai su virėjomis Antanina Adomaityte ir Rigonda Pereverzeva, tačiau šiai jungtinei komandai atiteko antroji vieta, mat pelnė daugiau dešimtukų. Tradicinės žuvienės kategorijoje pirmąją vietą laimėjo Plungės „Lions“ klubo komanda „Plungės liūtai”. 124 taškus surinkusiai komandai čempionato globėjas K. Komskis įteikė čempionato palietę, Savivadlybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis – prizą.
Absoliučiu septintojo tarptautinio čempionato nugalėtoju pripažintas Algimantas Svitkinas, atstovavęs partijos „Tvarka ir teisingumas“ komandai „Šilutės ereliai 777“. Šiam žuvienės meistrui atiteko čempiono žiedas, kurį sukūrė kintiškis Romas Tarvydas. Nugalėtojui užrišta čempiono prijuostė, su čempionato vėliava jis apibėgo visus kiemelius. Čempiono paskelbimo garbei Bangpūtys atsiuntė lietaus šuorą…

Laima PUTRIUVIENĖ

Absoliučiu čempionu pripažintas komandos „Šilutės ereliai 777“ virėjas Algimantas Svitkinas.

Hits: 88

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite