Žmonės – tvarkingesni, o šunys – meilesni

Šilutės rajono savivaldybės sanitarijos inspektoriaus Jono Čeponio surengtas rytinis reidas, kuriame dalyvavo ir Šilutės policijos komisariato tyrėjas Remigijus Agintas, parodė, kad žmonės vis geriau laikosi gyvūnų priežiūros taisyklių išvesdami rytais į lauką savo augintinius.

Šilutės policijos komisariato tyrėjas Remigijus Agintas ir Šilutės rajono savivaldybės sanitarijos inspektorius Jonas Čeponis rytinio reido metu bendravo su šunis išvedusiais šilutiškiais.

Šilutės policijos komisariato tyrėjas Remigijus Agintas ir Šilutės rajono savivaldybės sanitarijos inspektorius Jonas Čeponis rytinio reido metu bendravo su šunis išvedusiais šilutiškiais.

Šilutės rajono savivaldybės sanitarijos inspektorius Jonas Čeponis sakė, kad tokie reidai rengiami nuolat. Jų metu siekiama patikrinti, ar gyvūnų savininkai paiso Gyvūnų laikymo Šilutės rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietose taisyklių. Tiesa, žiemą reidų buvo mažiau, tačiau atšilus orams jų daugės.
Šio reido metu anksti ryte aplankytos aikštelės prie mokyklų ir stadionų bei parkai, kur žmonės išveda savo šunis. Tikrintojai stebėjo, ar šunys prisegti prie pasaitėlių, teiravosi, ar jie skiepyti nuo pasiutligės, buvo stebima, ar šeimininkai į specialius maišelius surenka savo augintinių išmatas. Per valandą pakalbinti 6 šunis vedžioję žmonės. Per valandą trukusį reidą pažeidimų nepastebėta. Su reido dalyviais maloniai bendravo ne tik šunų savininkai – jokios agresijos nerodė ir jų augintojai. Užuot pradėję skalyti, jie tik pribėgę apuostydavo ir mielai leisdavosi glostomi.
Pasak J. Čeponio, pastebima, kad žmonės vis geriau laikosi gyvūnų priežiūros taisyklių. Nevengia skiepyti savo augintinių ir dauguma susirenka tai, ką ant pievelės pridaro jų keturkojai draugai. Vis rečiau sulaukiama gyventojų skundų dėl šunų elgesio ar taršos. Taip pat gerokai sumažėjo benamių kačių ir šunų. Šiais metais UAB „Nuaras“ sugavo 4 beglobius šunis.
Nuo 2016 metų sausio 1 dienos įsigaliojo nauja tvarka, kad visi šunys, katės ir šeškai privalo būti ženklinami mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintinių registre. Ženklinimas ir registravimas reikalingas siekiant nustatyti rasto, nuskriausto ar agresyvaus gyvūno savininką. Gyvūnų augintinių registre bus nurodyti gyvūnų augintinių vakcinavimo nuo pasiutligės duomenys ir savininkas turės visą reikalingą informaciją dėl skiepijimo pabaigos termino. Prašymai dėl gyvūno augintinio ženklinimo ir registravimo teikiami veterinarijos paslaugų teikėjams, turintiems teisę ženklinti gyvūnus. Šilutės rajone esama apie 12 tokias paslaugas teikiančių veterinarų. Paslaugos kainą jie nustato patys, tačiau paprastai kainuoja apie 15 eurų.
Šiemet mūsų rajone jau paženklinta apie 250 gyvūnų ir Šilutės rajonas šiuo požiūriu šalyje yra vienas iš pirmaujančių. Paženklinus augintinį, būtina įregistruoti jį per 7 kalendorines dienas. Iš kitur atvežti gyvūnai privalo būti paženklinti ir įregistruoti per 14 kalendorinių dienų. Jei pasitaikytų tokių atvejų, kad žmogus gyvūną paženklina, bet jo neįregistruoja, toks gyvūnas laikomas bešeimininkiu ir paimamas į prieglaudą. Savo gyvūnų neženklinantys asmenys gali sulaukti sankcijų. Pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 110 straipsnį, Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių gyvūnų gerovės ir apsaugos bei atskirų rūšių gyvūnų ženklinimo ir registravimo reikalavimus, pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo dvidešimt devynių iki vieno šimto šešiolikos eurų.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • Pasipiktinęs

    Tegul patikrina pas kiekvieną pensininką ar maišelius nešiojasi kakams surinkti, nes pastoviai matau kad jiems dzin, ir jie jų nerenka, tik ant jaunimo loja pastoviai. P.S. kieme jau gerą kibirą kakų galima surinkti, nes viena “sinjorė” paleidžia palakstyti savo voverės dydžio amsių, o pati stovi prie durų ir laukia kol anas išsišiks.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Taip pat skaitykite