Žmonės – tvarkingesni, o šunys – meilesni

Šilutės rajono savivaldybės sanitarijos inspektoriaus Jono Čeponio surengtas rytinis reidas, kuriame dalyvavo ir Šilutės policijos komisariato tyrėjas Remigijus Agintas, parodė, kad žmonės vis geriau laikosi gyvūnų priežiūros taisyklių išvesdami rytais į lauką savo augintinius.

Šilutės policijos komisariato tyrėjas Remigijus Agintas ir Šilutės rajono savivaldybės sanitarijos inspektorius Jonas Čeponis rytinio reido metu bendravo su šunis išvedusiais šilutiškiais.

Šilutės policijos komisariato tyrėjas Remigijus Agintas ir Šilutės rajono savivaldybės sanitarijos inspektorius Jonas Čeponis rytinio reido metu bendravo su šunis išvedusiais šilutiškiais.

Šilutės rajono savivaldybės sanitarijos inspektorius Jonas Čeponis sakė, kad tokie reidai rengiami nuolat. Jų metu siekiama patikrinti, ar gyvūnų savininkai paiso Gyvūnų laikymo Šilutės rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietose taisyklių. Tiesa, žiemą reidų buvo mažiau, tačiau atšilus orams jų daugės.
Šio reido metu anksti ryte aplankytos aikštelės prie mokyklų ir stadionų bei parkai, kur žmonės išveda savo šunis. Tikrintojai stebėjo, ar šunys prisegti prie pasaitėlių, teiravosi, ar jie skiepyti nuo pasiutligės, buvo stebima, ar šeimininkai į specialius maišelius surenka savo augintinių išmatas. Per valandą pakalbinti 6 šunis vedžioję žmonės. Per valandą trukusį reidą pažeidimų nepastebėta. Su reido dalyviais maloniai bendravo ne tik šunų savininkai – jokios agresijos nerodė ir jų augintojai. Užuot pradėję skalyti, jie tik pribėgę apuostydavo ir mielai leisdavosi glostomi.
Pasak J. Čeponio, pastebima, kad žmonės vis geriau laikosi gyvūnų priežiūros taisyklių. Nevengia skiepyti savo augintinių ir dauguma susirenka tai, ką ant pievelės pridaro jų keturkojai draugai. Vis rečiau sulaukiama gyventojų skundų dėl šunų elgesio ar taršos. Taip pat gerokai sumažėjo benamių kačių ir šunų. Šiais metais UAB „Nuaras“ sugavo 4 beglobius šunis.
Nuo 2016 metų sausio 1 dienos įsigaliojo nauja tvarka, kad visi šunys, katės ir šeškai privalo būti ženklinami mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintinių registre. Ženklinimas ir registravimas reikalingas siekiant nustatyti rasto, nuskriausto ar agresyvaus gyvūno savininką. Gyvūnų augintinių registre bus nurodyti gyvūnų augintinių vakcinavimo nuo pasiutligės duomenys ir savininkas turės visą reikalingą informaciją dėl skiepijimo pabaigos termino. Prašymai dėl gyvūno augintinio ženklinimo ir registravimo teikiami veterinarijos paslaugų teikėjams, turintiems teisę ženklinti gyvūnus. Šilutės rajone esama apie 12 tokias paslaugas teikiančių veterinarų. Paslaugos kainą jie nustato patys, tačiau paprastai kainuoja apie 15 eurų.
Šiemet mūsų rajone jau paženklinta apie 250 gyvūnų ir Šilutės rajonas šiuo požiūriu šalyje yra vienas iš pirmaujančių. Paženklinus augintinį, būtina įregistruoti jį per 7 kalendorines dienas. Iš kitur atvežti gyvūnai privalo būti paženklinti ir įregistruoti per 14 kalendorinių dienų. Jei pasitaikytų tokių atvejų, kad žmogus gyvūną paženklina, bet jo neįregistruoja, toks gyvūnas laikomas bešeimininkiu ir paimamas į prieglaudą. Savo gyvūnų neženklinantys asmenys gali sulaukti sankcijų. Pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 110 straipsnį, Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių gyvūnų gerovės ir apsaugos bei atskirų rūšių gyvūnų ženklinimo ir registravimo reikalavimus, pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo dvidešimt devynių iki vieno šimto šešiolikos eurų.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • Pasipiktinęs

    Tegul patikrina pas kiekvieną pensininką ar maišelius nešiojasi kakams surinkti, nes pastoviai matau kad jiems dzin, ir jie jų nerenka, tik ant jaunimo loja pastoviai. P.S. kieme jau gerą kibirą kakų galima surinkti, nes viena “sinjorė” paleidžia palakstyti savo voverės dydžio amsių, o pati stovi prie durų ir laukia kol anas išsišiks.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite