Žmonės – tvarkingesni, o šunys – meilesni

Šilutės rajono savivaldybės sanitarijos inspektoriaus Jono Čeponio surengtas rytinis reidas, kuriame dalyvavo ir Šilutės policijos komisariato tyrėjas Remigijus Agintas, parodė, kad žmonės vis geriau laikosi gyvūnų priežiūros taisyklių išvesdami rytais į lauką savo augintinius.

Šilutės policijos komisariato tyrėjas Remigijus Agintas ir Šilutės rajono savivaldybės sanitarijos inspektorius Jonas Čeponis rytinio reido metu bendravo su šunis išvedusiais šilutiškiais.

Šilutės policijos komisariato tyrėjas Remigijus Agintas ir Šilutės rajono savivaldybės sanitarijos inspektorius Jonas Čeponis rytinio reido metu bendravo su šunis išvedusiais šilutiškiais.

Šilutės rajono savivaldybės sanitarijos inspektorius Jonas Čeponis sakė, kad tokie reidai rengiami nuolat. Jų metu siekiama patikrinti, ar gyvūnų savininkai paiso Gyvūnų laikymo Šilutės rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietose taisyklių. Tiesa, žiemą reidų buvo mažiau, tačiau atšilus orams jų daugės.
Šio reido metu anksti ryte aplankytos aikštelės prie mokyklų ir stadionų bei parkai, kur žmonės išveda savo šunis. Tikrintojai stebėjo, ar šunys prisegti prie pasaitėlių, teiravosi, ar jie skiepyti nuo pasiutligės, buvo stebima, ar šeimininkai į specialius maišelius surenka savo augintinių išmatas. Per valandą pakalbinti 6 šunis vedžioję žmonės. Per valandą trukusį reidą pažeidimų nepastebėta. Su reido dalyviais maloniai bendravo ne tik šunų savininkai – jokios agresijos nerodė ir jų augintojai. Užuot pradėję skalyti, jie tik pribėgę apuostydavo ir mielai leisdavosi glostomi.
Pasak J. Čeponio, pastebima, kad žmonės vis geriau laikosi gyvūnų priežiūros taisyklių. Nevengia skiepyti savo augintinių ir dauguma susirenka tai, ką ant pievelės pridaro jų keturkojai draugai. Vis rečiau sulaukiama gyventojų skundų dėl šunų elgesio ar taršos. Taip pat gerokai sumažėjo benamių kačių ir šunų. Šiais metais UAB „Nuaras“ sugavo 4 beglobius šunis.
Nuo 2016 metų sausio 1 dienos įsigaliojo nauja tvarka, kad visi šunys, katės ir šeškai privalo būti ženklinami mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintinių registre. Ženklinimas ir registravimas reikalingas siekiant nustatyti rasto, nuskriausto ar agresyvaus gyvūno savininką. Gyvūnų augintinių registre bus nurodyti gyvūnų augintinių vakcinavimo nuo pasiutligės duomenys ir savininkas turės visą reikalingą informaciją dėl skiepijimo pabaigos termino. Prašymai dėl gyvūno augintinio ženklinimo ir registravimo teikiami veterinarijos paslaugų teikėjams, turintiems teisę ženklinti gyvūnus. Šilutės rajone esama apie 12 tokias paslaugas teikiančių veterinarų. Paslaugos kainą jie nustato patys, tačiau paprastai kainuoja apie 15 eurų.
Šiemet mūsų rajone jau paženklinta apie 250 gyvūnų ir Šilutės rajonas šiuo požiūriu šalyje yra vienas iš pirmaujančių. Paženklinus augintinį, būtina įregistruoti jį per 7 kalendorines dienas. Iš kitur atvežti gyvūnai privalo būti paženklinti ir įregistruoti per 14 kalendorinių dienų. Jei pasitaikytų tokių atvejų, kad žmogus gyvūną paženklina, bet jo neįregistruoja, toks gyvūnas laikomas bešeimininkiu ir paimamas į prieglaudą. Savo gyvūnų neženklinantys asmenys gali sulaukti sankcijų. Pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 110 straipsnį, Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių gyvūnų gerovės ir apsaugos bei atskirų rūšių gyvūnų ženklinimo ir registravimo reikalavimus, pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo dvidešimt devynių iki vieno šimto šešiolikos eurų.

Vaidotas VILKAS

Hits: 70

Vienas komentaras

  • Pasipiktinęs

    Tegul patikrina pas kiekvieną pensininką ar maišelius nešiojasi kakams surinkti, nes pastoviai matau kad jiems dzin, ir jie jų nerenka, tik ant jaunimo loja pastoviai. P.S. kieme jau gerą kibirą kakų galima surinkti, nes viena “sinjorė” paleidžia palakstyti savo voverės dydžio amsių, o pati stovi prie durų ir laukia kol anas išsišiks.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite