Žemės reikalus rajone tvarkys naujas specialistas

Kai „Pamarys“ panoro informuoti skaitytojus apie naująjį Nacionalinės žemės tarnybos Šilutės skyriaus vedėją Algirdą Balčiūną, susidūrė su keista situacija. Telefonu atsiliepęs Algirdas Balčiūnas paaiškino, kad yra pasirašęs deklaraciją neteikti informacijos apie laimėtą konkursą. Apie visa tai gali informuoti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Audrius Gelžinis. „Pamarys“ elektroniniu paštu išsiuntė laišką į minimą Viešųjų ryšių skyrių ir netrukus sulaukė A. Gelžinio skambučio, vėliau – ir atsakymų į pateiktus klausimus.

Naujasis Nacionalinės žemės tarnybos Šilutės skyriaus vedėjas Algirdas Balčiūnas.

Naujasis Nacionalinės žemės tarnybos Šilutės skyriaus vedėjas Algirdas Balčiūnas.

Kaip suprasti tokį slaptumą?
Laiške Viešųjų ryšių skyriaus vedėjui A. Gelžiniui teiravomės, ar NŽT Šilutės skyriaus vedėjas ir ateityje neatsakinės nė į vieną „Pamario“ žurnalistų klausimą? Kodėl taip suvaržytas už žemės reikalų tvarkymą atsakingo vedėjo bendravimas su žiniasklaida, ką bijoma viešinti, ką stengiamasi nuslėpti? Ar NŽT galioja Visuomenės informavimo įstatymas? Ar NŽT yra išlaikoma iš biudžeto, ar tai privataus verslo įmonė, bendrovė? Nors „Pamariui“ žinoma, kad NTŽ yra biudžetinė įstaiga, išlaikoma iš mokesčių mokėtojų pinigų, tačiau nenoras turėti reikalų su žiniasklaida labai panašus į privataus verslo savininkų elgesį, kurie, beje, gali apie savo verslą, darbuotojus ir nepasakoti.
Atsakyme A. Gelžinis parašė, kad vedėjas atsakinės į laikraščio „Pamarys“ žurnalisto klausimus taip, kaip numatyta Visuomenės informavimo įstatyme ir pagal vidinę NŽT išorinės komunikacijos tvarką. Už išorinę komunikaciją NTŽ yra atsakingas Viešųjų ryšių skyrius. „Toks išorinės komunikacijos modelis organizacijoje, turinčioje beveik 1000 darbuotojų ir 50 teritorinių padalinių, yra efektyvesnis ir racionalesnis, taikomas daugelyje įstaigų, organizacijų ir įmonių. Jei turite pasiūlymų, kaip reikia tobulinti arba keisti NŽT išorinę komunikaciją, mielai atsižvelgsime į Jūsų rekomendacijas“, – rašo A. Gelžinis.
„Vedėjo bendravimas su žiniasklaida nėra suvaržytas, nebijoma nieko viešinti, nesistengiama nieko nuslėpti. NŽT savo veikloje vadovaujasi Visuomenės informavimo įstatymu ir Teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų įstatymu“, – aiškina A. Gelžinis. Tad dera suprasti, kad NŽT nėra privati verslo įmonė, net nurodo, kad tarnyba – prie Žemės ūkio ministerijos Lietuvos valstybės institucija, kuri įgyvendina valstybės politiką ir t. t.
Apie naująjį vedėją
Apie NŽT Šilutės skyriaus vedėją ir konkursą į šias pareigas A. Gelžinis informavo tiek: „Dokumentus dalyvauti konkurse Šilutės skyriaus vedėjo vietai užimti buvo pateikę 8 pretendentai, galutiniame etape dalyvavo 4. Du kandidatai nesurinko praeinamojo balo. A. Balčiūnas surinko 8,2 balo, o antroje vietoje likęs pretendentas – 6,2 balo. Du pretendentai buvo iš Šilutės ir po vieną – iš Priekulės ir Gargždų. Konkursas buvo organizuojamas per valstybės tarnybos departamento informacinę sistemą.
A. Balčiūno profesija – matininkas, miškų ūkio inžinierius. Dirbęs Registrų centre matininku ir Šilutės miškų urėdijoje inžinieriumi. Baigęs Lietuvos žemės ūkio akademiją, turi miškų ūkio inžinieriaus diplomą. Turi NŽT matininko kvalifikacijos pažymėjimą. Nepartinis“, – informuoja A. Gelžinis.
Jis net pakalbino A. Balčiūną ir „Pamariui“ pranešė: „Maloniai nustebino aukštas kolektyvo profesionalumas, motyvacija dirbti ir geranoriškumas, sutrikdė labai intensyvus darbo krūvis, todėl nesant (susirgus ar atostogaujant) bent vieno skyriaus darbuotojo, darbo krūvis dar padidėja, – apie pirmas darbo dienas pasakoja A. Balčiūnas. – Šiuo metu mums suformuota labai aiški užduotis – sustiprinti valstybinės žemės ūkio paskirties žemės naudojimo kontrolę rajone, tiek nuomos, tiek laikino naudojimo, tai ir bus mūsų prioritetas“.
Štai tokį straipsnį parašėme mudu su Viešųjų ryšių skyriaus vedėju iš Vilniaus A. Gelžiniu.

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 180

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite