Žemės reikalus rajone tvarkys naujas specialistas

Kai „Pamarys“ panoro informuoti skaitytojus apie naująjį Nacionalinės žemės tarnybos Šilutės skyriaus vedėją Algirdą Balčiūną, susidūrė su keista situacija. Telefonu atsiliepęs Algirdas Balčiūnas paaiškino, kad yra pasirašęs deklaraciją neteikti informacijos apie laimėtą konkursą. Apie visa tai gali informuoti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Audrius Gelžinis. „Pamarys“ elektroniniu paštu išsiuntė laišką į minimą Viešųjų ryšių skyrių ir netrukus sulaukė A. Gelžinio skambučio, vėliau – ir atsakymų į pateiktus klausimus.

Naujasis Nacionalinės žemės tarnybos Šilutės skyriaus vedėjas Algirdas Balčiūnas.

Naujasis Nacionalinės žemės tarnybos Šilutės skyriaus vedėjas Algirdas Balčiūnas.

Kaip suprasti tokį slaptumą?
Laiške Viešųjų ryšių skyriaus vedėjui A. Gelžiniui teiravomės, ar NŽT Šilutės skyriaus vedėjas ir ateityje neatsakinės nė į vieną „Pamario“ žurnalistų klausimą? Kodėl taip suvaržytas už žemės reikalų tvarkymą atsakingo vedėjo bendravimas su žiniasklaida, ką bijoma viešinti, ką stengiamasi nuslėpti? Ar NŽT galioja Visuomenės informavimo įstatymas? Ar NŽT yra išlaikoma iš biudžeto, ar tai privataus verslo įmonė, bendrovė? Nors „Pamariui“ žinoma, kad NTŽ yra biudžetinė įstaiga, išlaikoma iš mokesčių mokėtojų pinigų, tačiau nenoras turėti reikalų su žiniasklaida labai panašus į privataus verslo savininkų elgesį, kurie, beje, gali apie savo verslą, darbuotojus ir nepasakoti.
Atsakyme A. Gelžinis parašė, kad vedėjas atsakinės į laikraščio „Pamarys“ žurnalisto klausimus taip, kaip numatyta Visuomenės informavimo įstatyme ir pagal vidinę NŽT išorinės komunikacijos tvarką. Už išorinę komunikaciją NTŽ yra atsakingas Viešųjų ryšių skyrius. „Toks išorinės komunikacijos modelis organizacijoje, turinčioje beveik 1000 darbuotojų ir 50 teritorinių padalinių, yra efektyvesnis ir racionalesnis, taikomas daugelyje įstaigų, organizacijų ir įmonių. Jei turite pasiūlymų, kaip reikia tobulinti arba keisti NŽT išorinę komunikaciją, mielai atsižvelgsime į Jūsų rekomendacijas“, – rašo A. Gelžinis.
„Vedėjo bendravimas su žiniasklaida nėra suvaržytas, nebijoma nieko viešinti, nesistengiama nieko nuslėpti. NŽT savo veikloje vadovaujasi Visuomenės informavimo įstatymu ir Teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų įstatymu“, – aiškina A. Gelžinis. Tad dera suprasti, kad NŽT nėra privati verslo įmonė, net nurodo, kad tarnyba – prie Žemės ūkio ministerijos Lietuvos valstybės institucija, kuri įgyvendina valstybės politiką ir t. t.
Apie naująjį vedėją
Apie NŽT Šilutės skyriaus vedėją ir konkursą į šias pareigas A. Gelžinis informavo tiek: „Dokumentus dalyvauti konkurse Šilutės skyriaus vedėjo vietai užimti buvo pateikę 8 pretendentai, galutiniame etape dalyvavo 4. Du kandidatai nesurinko praeinamojo balo. A. Balčiūnas surinko 8,2 balo, o antroje vietoje likęs pretendentas – 6,2 balo. Du pretendentai buvo iš Šilutės ir po vieną – iš Priekulės ir Gargždų. Konkursas buvo organizuojamas per valstybės tarnybos departamento informacinę sistemą.
A. Balčiūno profesija – matininkas, miškų ūkio inžinierius. Dirbęs Registrų centre matininku ir Šilutės miškų urėdijoje inžinieriumi. Baigęs Lietuvos žemės ūkio akademiją, turi miškų ūkio inžinieriaus diplomą. Turi NŽT matininko kvalifikacijos pažymėjimą. Nepartinis“, – informuoja A. Gelžinis.
Jis net pakalbino A. Balčiūną ir „Pamariui“ pranešė: „Maloniai nustebino aukštas kolektyvo profesionalumas, motyvacija dirbti ir geranoriškumas, sutrikdė labai intensyvus darbo krūvis, todėl nesant (susirgus ar atostogaujant) bent vieno skyriaus darbuotojo, darbo krūvis dar padidėja, – apie pirmas darbo dienas pasakoja A. Balčiūnas. – Šiuo metu mums suformuota labai aiški užduotis – sustiprinti valstybinės žemės ūkio paskirties žemės naudojimo kontrolę rajone, tiek nuomos, tiek laikino naudojimo, tai ir bus mūsų prioritetas“.
Štai tokį straipsnį parašėme mudu su Viešųjų ryšių skyriaus vedėju iš Vilniaus A. Gelžiniu.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite