Žemės reikalus rajone tvarkys naujas specialistas

Kai „Pamarys“ panoro informuoti skaitytojus apie naująjį Nacionalinės žemės tarnybos Šilutės skyriaus vedėją Algirdą Balčiūną, susidūrė su keista situacija. Telefonu atsiliepęs Algirdas Balčiūnas paaiškino, kad yra pasirašęs deklaraciją neteikti informacijos apie laimėtą konkursą. Apie visa tai gali informuoti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Audrius Gelžinis. „Pamarys“ elektroniniu paštu išsiuntė laišką į minimą Viešųjų ryšių skyrių ir netrukus sulaukė A. Gelžinio skambučio, vėliau – ir atsakymų į pateiktus klausimus.

Naujasis Nacionalinės žemės tarnybos Šilutės skyriaus vedėjas Algirdas Balčiūnas.

Naujasis Nacionalinės žemės tarnybos Šilutės skyriaus vedėjas Algirdas Balčiūnas.

Kaip suprasti tokį slaptumą?
Laiške Viešųjų ryšių skyriaus vedėjui A. Gelžiniui teiravomės, ar NŽT Šilutės skyriaus vedėjas ir ateityje neatsakinės nė į vieną „Pamario“ žurnalistų klausimą? Kodėl taip suvaržytas už žemės reikalų tvarkymą atsakingo vedėjo bendravimas su žiniasklaida, ką bijoma viešinti, ką stengiamasi nuslėpti? Ar NŽT galioja Visuomenės informavimo įstatymas? Ar NŽT yra išlaikoma iš biudžeto, ar tai privataus verslo įmonė, bendrovė? Nors „Pamariui“ žinoma, kad NTŽ yra biudžetinė įstaiga, išlaikoma iš mokesčių mokėtojų pinigų, tačiau nenoras turėti reikalų su žiniasklaida labai panašus į privataus verslo savininkų elgesį, kurie, beje, gali apie savo verslą, darbuotojus ir nepasakoti.
Atsakyme A. Gelžinis parašė, kad vedėjas atsakinės į laikraščio „Pamarys“ žurnalisto klausimus taip, kaip numatyta Visuomenės informavimo įstatyme ir pagal vidinę NŽT išorinės komunikacijos tvarką. Už išorinę komunikaciją NTŽ yra atsakingas Viešųjų ryšių skyrius. „Toks išorinės komunikacijos modelis organizacijoje, turinčioje beveik 1000 darbuotojų ir 50 teritorinių padalinių, yra efektyvesnis ir racionalesnis, taikomas daugelyje įstaigų, organizacijų ir įmonių. Jei turite pasiūlymų, kaip reikia tobulinti arba keisti NŽT išorinę komunikaciją, mielai atsižvelgsime į Jūsų rekomendacijas“, – rašo A. Gelžinis.
„Vedėjo bendravimas su žiniasklaida nėra suvaržytas, nebijoma nieko viešinti, nesistengiama nieko nuslėpti. NŽT savo veikloje vadovaujasi Visuomenės informavimo įstatymu ir Teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų įstatymu“, – aiškina A. Gelžinis. Tad dera suprasti, kad NŽT nėra privati verslo įmonė, net nurodo, kad tarnyba – prie Žemės ūkio ministerijos Lietuvos valstybės institucija, kuri įgyvendina valstybės politiką ir t. t.
Apie naująjį vedėją
Apie NŽT Šilutės skyriaus vedėją ir konkursą į šias pareigas A. Gelžinis informavo tiek: „Dokumentus dalyvauti konkurse Šilutės skyriaus vedėjo vietai užimti buvo pateikę 8 pretendentai, galutiniame etape dalyvavo 4. Du kandidatai nesurinko praeinamojo balo. A. Balčiūnas surinko 8,2 balo, o antroje vietoje likęs pretendentas – 6,2 balo. Du pretendentai buvo iš Šilutės ir po vieną – iš Priekulės ir Gargždų. Konkursas buvo organizuojamas per valstybės tarnybos departamento informacinę sistemą.
A. Balčiūno profesija – matininkas, miškų ūkio inžinierius. Dirbęs Registrų centre matininku ir Šilutės miškų urėdijoje inžinieriumi. Baigęs Lietuvos žemės ūkio akademiją, turi miškų ūkio inžinieriaus diplomą. Turi NŽT matininko kvalifikacijos pažymėjimą. Nepartinis“, – informuoja A. Gelžinis.
Jis net pakalbino A. Balčiūną ir „Pamariui“ pranešė: „Maloniai nustebino aukštas kolektyvo profesionalumas, motyvacija dirbti ir geranoriškumas, sutrikdė labai intensyvus darbo krūvis, todėl nesant (susirgus ar atostogaujant) bent vieno skyriaus darbuotojo, darbo krūvis dar padidėja, – apie pirmas darbo dienas pasakoja A. Balčiūnas. – Šiuo metu mums suformuota labai aiški užduotis – sustiprinti valstybinės žemės ūkio paskirties žemės naudojimo kontrolę rajone, tiek nuomos, tiek laikino naudojimo, tai ir bus mūsų prioritetas“.
Štai tokį straipsnį parašėme mudu su Viešųjų ryšių skyriaus vedėju iš Vilniaus A. Gelžiniu.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Pareigūnai pateko į avariją

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Kaimyninėje Pagėgių savivaldybėje į avariją pateko pareigūnai. Spalio 6 d. po pietų  Pagėgių sav., kelio Kaunas – Jurbarkas – Klaipėda 122-ajame kilometre, automobilis „Audi S5“, vairuojamas trisdešimtmečio vyro, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su tarnybiniu automobiliu „Škoda Octavia“, kurį vairavo tarnybos metu neuniformuotas Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės pareigūnas. Eismo įvykio metu sužaloti abu vairuotojai bei „Škoda Octavia“ kartu važiavęs Kybartų užsieniečių registracijos centro pareigūnas. Pareigūnai, jiems suteikus medicinos

Gyventojams – kompensacijos už taršių šildymo katilų keitimą

Energetikos ministerija informuoja, kad neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, jau gali teikti paraiškas paramai gauti. Šiems metams iš Klimato kaitos programos tam skirta net 25 mln. eurų. Antrajam kvietimui, kurį spalio 3 d. paskelbė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), suplanuota 15,3 mln. eurų. Maksimali paramos suma pareiškėjui siekia 14,5 tūkst. eurų, vidutiniškai ji sudaro 2,7 tūkst. eurų. Gamtines dujas, dyzelinį krosnių kurą,

Vydūno bibliotekoje – knygos „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“ sutiktuvės

Rudenišką 2022 m. rugsėjo 29 d. vakarą Pagėgių sav. Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė  kraštiečius kvietė iš arčiau susipažinti su Pagėgių krašto istorija bei su čia gyvenimo brydę palikusiomis asmenybėmis. Vienas tokių iškilių asmenų – Rytų Prūsijos gyventojas, liuteronų kunigas Franz Adomat. Jo autentiškas autobiografinis pasakojimas sugulė į knygą „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“. Daug žinių apie Žukus Šį leidinį sudarė ir redagavo Žukų evangelikų liuteronų parapijos pirmininkas, bažnyčios istorijos žinovas kraštietis Raimondas Genutis. Susirinkusiesiems jį pristatė bibliotekos

Taip pat skaitykite