Žemės reikalus rajone tvarkys naujas specialistas

Kai „Pamarys“ panoro informuoti skaitytojus apie naująjį Nacionalinės žemės tarnybos Šilutės skyriaus vedėją Algirdą Balčiūną, susidūrė su keista situacija. Telefonu atsiliepęs Algirdas Balčiūnas paaiškino, kad yra pasirašęs deklaraciją neteikti informacijos apie laimėtą konkursą. Apie visa tai gali informuoti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Audrius Gelžinis. „Pamarys“ elektroniniu paštu išsiuntė laišką į minimą Viešųjų ryšių skyrių ir netrukus sulaukė A. Gelžinio skambučio, vėliau – ir atsakymų į pateiktus klausimus.

Naujasis Nacionalinės žemės tarnybos Šilutės skyriaus vedėjas Algirdas Balčiūnas.

Naujasis Nacionalinės žemės tarnybos Šilutės skyriaus vedėjas Algirdas Balčiūnas.

Kaip suprasti tokį slaptumą?
Laiške Viešųjų ryšių skyriaus vedėjui A. Gelžiniui teiravomės, ar NŽT Šilutės skyriaus vedėjas ir ateityje neatsakinės nė į vieną „Pamario“ žurnalistų klausimą? Kodėl taip suvaržytas už žemės reikalų tvarkymą atsakingo vedėjo bendravimas su žiniasklaida, ką bijoma viešinti, ką stengiamasi nuslėpti? Ar NŽT galioja Visuomenės informavimo įstatymas? Ar NŽT yra išlaikoma iš biudžeto, ar tai privataus verslo įmonė, bendrovė? Nors „Pamariui“ žinoma, kad NTŽ yra biudžetinė įstaiga, išlaikoma iš mokesčių mokėtojų pinigų, tačiau nenoras turėti reikalų su žiniasklaida labai panašus į privataus verslo savininkų elgesį, kurie, beje, gali apie savo verslą, darbuotojus ir nepasakoti.
Atsakyme A. Gelžinis parašė, kad vedėjas atsakinės į laikraščio „Pamarys“ žurnalisto klausimus taip, kaip numatyta Visuomenės informavimo įstatyme ir pagal vidinę NŽT išorinės komunikacijos tvarką. Už išorinę komunikaciją NTŽ yra atsakingas Viešųjų ryšių skyrius. „Toks išorinės komunikacijos modelis organizacijoje, turinčioje beveik 1000 darbuotojų ir 50 teritorinių padalinių, yra efektyvesnis ir racionalesnis, taikomas daugelyje įstaigų, organizacijų ir įmonių. Jei turite pasiūlymų, kaip reikia tobulinti arba keisti NŽT išorinę komunikaciją, mielai atsižvelgsime į Jūsų rekomendacijas“, – rašo A. Gelžinis.
„Vedėjo bendravimas su žiniasklaida nėra suvaržytas, nebijoma nieko viešinti, nesistengiama nieko nuslėpti. NŽT savo veikloje vadovaujasi Visuomenės informavimo įstatymu ir Teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų įstatymu“, – aiškina A. Gelžinis. Tad dera suprasti, kad NŽT nėra privati verslo įmonė, net nurodo, kad tarnyba – prie Žemės ūkio ministerijos Lietuvos valstybės institucija, kuri įgyvendina valstybės politiką ir t. t.
Apie naująjį vedėją
Apie NŽT Šilutės skyriaus vedėją ir konkursą į šias pareigas A. Gelžinis informavo tiek: „Dokumentus dalyvauti konkurse Šilutės skyriaus vedėjo vietai užimti buvo pateikę 8 pretendentai, galutiniame etape dalyvavo 4. Du kandidatai nesurinko praeinamojo balo. A. Balčiūnas surinko 8,2 balo, o antroje vietoje likęs pretendentas – 6,2 balo. Du pretendentai buvo iš Šilutės ir po vieną – iš Priekulės ir Gargždų. Konkursas buvo organizuojamas per valstybės tarnybos departamento informacinę sistemą.
A. Balčiūno profesija – matininkas, miškų ūkio inžinierius. Dirbęs Registrų centre matininku ir Šilutės miškų urėdijoje inžinieriumi. Baigęs Lietuvos žemės ūkio akademiją, turi miškų ūkio inžinieriaus diplomą. Turi NŽT matininko kvalifikacijos pažymėjimą. Nepartinis“, – informuoja A. Gelžinis.
Jis net pakalbino A. Balčiūną ir „Pamariui“ pranešė: „Maloniai nustebino aukštas kolektyvo profesionalumas, motyvacija dirbti ir geranoriškumas, sutrikdė labai intensyvus darbo krūvis, todėl nesant (susirgus ar atostogaujant) bent vieno skyriaus darbuotojo, darbo krūvis dar padidėja, – apie pirmas darbo dienas pasakoja A. Balčiūnas. – Šiuo metu mums suformuota labai aiški užduotis – sustiprinti valstybinės žemės ūkio paskirties žemės naudojimo kontrolę rajone, tiek nuomos, tiek laikino naudojimo, tai ir bus mūsų prioritetas“.
Štai tokį straipsnį parašėme mudu su Viešųjų ryšių skyriaus vedėju iš Vilniaus A. Gelžiniu.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite