Žemės reikalus rajone tvarkys naujas specialistas

Kai „Pamarys“ panoro informuoti skaitytojus apie naująjį Nacionalinės žemės tarnybos Šilutės skyriaus vedėją Algirdą Balčiūną, susidūrė su keista situacija. Telefonu atsiliepęs Algirdas Balčiūnas paaiškino, kad yra pasirašęs deklaraciją neteikti informacijos apie laimėtą konkursą. Apie visa tai gali informuoti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Audrius Gelžinis. „Pamarys“ elektroniniu paštu išsiuntė laišką į minimą Viešųjų ryšių skyrių ir netrukus sulaukė A. Gelžinio skambučio, vėliau – ir atsakymų į pateiktus klausimus.

Naujasis Nacionalinės žemės tarnybos Šilutės skyriaus vedėjas Algirdas Balčiūnas.

Naujasis Nacionalinės žemės tarnybos Šilutės skyriaus vedėjas Algirdas Balčiūnas.

Kaip suprasti tokį slaptumą?
Laiške Viešųjų ryšių skyriaus vedėjui A. Gelžiniui teiravomės, ar NŽT Šilutės skyriaus vedėjas ir ateityje neatsakinės nė į vieną „Pamario“ žurnalistų klausimą? Kodėl taip suvaržytas už žemės reikalų tvarkymą atsakingo vedėjo bendravimas su žiniasklaida, ką bijoma viešinti, ką stengiamasi nuslėpti? Ar NŽT galioja Visuomenės informavimo įstatymas? Ar NŽT yra išlaikoma iš biudžeto, ar tai privataus verslo įmonė, bendrovė? Nors „Pamariui“ žinoma, kad NTŽ yra biudžetinė įstaiga, išlaikoma iš mokesčių mokėtojų pinigų, tačiau nenoras turėti reikalų su žiniasklaida labai panašus į privataus verslo savininkų elgesį, kurie, beje, gali apie savo verslą, darbuotojus ir nepasakoti.
Atsakyme A. Gelžinis parašė, kad vedėjas atsakinės į laikraščio „Pamarys“ žurnalisto klausimus taip, kaip numatyta Visuomenės informavimo įstatyme ir pagal vidinę NŽT išorinės komunikacijos tvarką. Už išorinę komunikaciją NTŽ yra atsakingas Viešųjų ryšių skyrius. „Toks išorinės komunikacijos modelis organizacijoje, turinčioje beveik 1000 darbuotojų ir 50 teritorinių padalinių, yra efektyvesnis ir racionalesnis, taikomas daugelyje įstaigų, organizacijų ir įmonių. Jei turite pasiūlymų, kaip reikia tobulinti arba keisti NŽT išorinę komunikaciją, mielai atsižvelgsime į Jūsų rekomendacijas“, – rašo A. Gelžinis.
„Vedėjo bendravimas su žiniasklaida nėra suvaržytas, nebijoma nieko viešinti, nesistengiama nieko nuslėpti. NŽT savo veikloje vadovaujasi Visuomenės informavimo įstatymu ir Teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų įstatymu“, – aiškina A. Gelžinis. Tad dera suprasti, kad NŽT nėra privati verslo įmonė, net nurodo, kad tarnyba – prie Žemės ūkio ministerijos Lietuvos valstybės institucija, kuri įgyvendina valstybės politiką ir t. t.
Apie naująjį vedėją
Apie NŽT Šilutės skyriaus vedėją ir konkursą į šias pareigas A. Gelžinis informavo tiek: „Dokumentus dalyvauti konkurse Šilutės skyriaus vedėjo vietai užimti buvo pateikę 8 pretendentai, galutiniame etape dalyvavo 4. Du kandidatai nesurinko praeinamojo balo. A. Balčiūnas surinko 8,2 balo, o antroje vietoje likęs pretendentas – 6,2 balo. Du pretendentai buvo iš Šilutės ir po vieną – iš Priekulės ir Gargždų. Konkursas buvo organizuojamas per valstybės tarnybos departamento informacinę sistemą.
A. Balčiūno profesija – matininkas, miškų ūkio inžinierius. Dirbęs Registrų centre matininku ir Šilutės miškų urėdijoje inžinieriumi. Baigęs Lietuvos žemės ūkio akademiją, turi miškų ūkio inžinieriaus diplomą. Turi NŽT matininko kvalifikacijos pažymėjimą. Nepartinis“, – informuoja A. Gelžinis.
Jis net pakalbino A. Balčiūną ir „Pamariui“ pranešė: „Maloniai nustebino aukštas kolektyvo profesionalumas, motyvacija dirbti ir geranoriškumas, sutrikdė labai intensyvus darbo krūvis, todėl nesant (susirgus ar atostogaujant) bent vieno skyriaus darbuotojo, darbo krūvis dar padidėja, – apie pirmas darbo dienas pasakoja A. Balčiūnas. – Šiuo metu mums suformuota labai aiški užduotis – sustiprinti valstybinės žemės ūkio paskirties žemės naudojimo kontrolę rajone, tiek nuomos, tiek laikino naudojimo, tai ir bus mūsų prioritetas“.
Štai tokį straipsnį parašėme mudu su Viešųjų ryšių skyriaus vedėju iš Vilniaus A. Gelžiniu.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutėje paminėtos 99-osios Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinės

Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena laikoma Klaipėdos šturmo diena – sausio 15-oji. Šiam istoriiam ir svarbiam Lietuvai įvykiui paminėti skirta prie Šilutės r. savivaldybės stovinti stilizuota atminimo siena su įrašais. Savivaldybės aikštėje ir vyko Šilutės Hugo Šojaus muziejaus organizuotas renginys šiai datai paminėti. Istorinius faktus, glaudžiai siejančius Šilutę su Klaipėdos sukilimu apžvelgė muziejaus istorikas Ignas Giniotis. Žodį tarė Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, akcentavęs šio 99 metų senumo įvykio svarbą atkurtai Lietuvos valstybei. Jis pastebėjo, kad kitąmet, minint šio įvykio

Grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“ Ramučiuose

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filialo lankytojus nuo metų pradžios džiugina Vilniaus dailės akademijos grafikos bakalaurės Dainoros Vingytės grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“. Dainora Vingytė (g. 1995) – jaunosios kartos menininkė, kilusi iš Žemaičių Naumiesčio, baigusi Šilutės meno mokyklą, Šilutės Vydūno gimnaziją, 2020 metais Vilniaus dailės akademijoje įgijo grafikos bakalauro laipsnį. 2019 m. menininkė pelnė trečią vietą tarptautiniame A. Švėgždos piešinių konkurse. Jaunoji menininkė savo kūrybines idėjas išreiškia skirtingomis technikomis ir temomis. Ji  tapo, piešia, kuria iliustracijas, bet pagrindinis

Katastrofinio stiprumo vėjas Ventėje siekė 35,5 m/s

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pranešė, kad sausio 14 d. užfiksuotas katastrofinio stiprumo vėjo greitis ir perkūnija. Medžius vertęs itin stiprus ir gūsingas vėjas sutrikdė elektros tiekimą, mat buvo pažeistos skirstomojo tinklo elektros oro linijos. ESO praneša, kad daugiausia elektros linijų gedimų yra Šiaulių ir Klaipėdos rajonuose. Iš viso jų buvo per 40 tūkst., šiuo metu elektros tiekimas jau yra atstatytas daugiau nei 20 tūkst. namų ūkių. Dauguma atsijungimų fiksuota sausio 14 d., penktadienį, tarp 8 ir 9.30 val. ryto. Klaipėdos uoste

Kam siūloma suteikti Garbės ambasadorių vardus?

Šilutės rajone verčiamas naujas lapas krašto istorijoje: Savivaldybės tarybai nusprendus iškiliems asmenims, kurie savo veikla garsina kraštą gyvendami ir dirbdami užsienyje, stiprina Šilutės rajono ryšius su partneriais užsienyje, ten pristato Šilutės kraštą ir užsiima jam naudinga veikla bei kt., suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadorių vardus, jau skelbiamos ir pirmosios trys kandidatūros. Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis 2022 m.  sausio 10 d. potvarkiu siūlo Savivaldybės tarybai suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadoriaus vardą Ritai Kundrotaitei Šilas, Rūtai Žičkienei, Laurai

Taip pat skaitykite