Žemdirbiai gaus per 14 milijonų litų išmokų

Pateikę 1626 paraiškas, 32 360 hektarų žemės Pagėgių krašte valdantys žemdirbiai už praėjusius metus gaus 14,2 milijono Lt tiesioginių išmokų. Palyginus su 2012 metais, pernai deklaruojamas žemės plotas sumažėjo 422 ha, o paraiškų teikėjų padaugėjo 17. Tokią informaciją paskelbė Pagėgių savivaldybės administracijos direktorius Vaidas Bendaravičius, atsiskaitydamas už praėjusių metų veiklą. Vakar Pagėgių savivaldybės taryba svarstė šią ataskaitą.

Pagėgių krašte vienam pareiškėjui tenka vidutiniškai 19,9 ha žemės ūkio naudmenų, Šilutės rajone – 14,06 ha. Tačiau kasmet mažėja ir deklaracijų, ir valdų skaičius. Tai siejama su ūkininkų ankstyvu pasitraukimu iš prekinės žemės ūkio gamybos bei ūkių stambėjimu. Praėjusių metų rugsėjo mėnesio duomenimis, Pagėgių krašte buvo įregistruoti 982 ūkininkų ūkiai, iš jų jaunųjų ūkininkų iki 40 metų – 154. Per 2013 metus įregistruoti 156 ūkiai, iš jų 9 – jaunųjų ūkininkų. Vidutinis ūkio dydis – 9,78 ha. Mokymo kursus išklausė 354 ūkininkai.
Geriausiais 2013 metų ūkininkais Pagėgių krašte pripažinti Ieva ir Edgaras Černiauskai, antroji vieta atiteko Laurai ir Vidui Mišeikiams, trečioji – Onai ir Zigmui Odinbergams. Vyko geriausios melžėjos konkursas, kuriame dalyvavo 10 atstovų.
Sertifikuoti 4 pieno ūkiai. Vidutiniškai iš karvės primelžiama 6816 kg. pieno. Laikoma 4061 karvė. Tauragės apskrityje pagėgiškiai pirmauja pagal laikomų gyvulių skaičių – vidutiniškai vienam laikytojui tenka 19,78 galvijo. Jurbarko, Šilalės ir Tauragės rajonuose šis skaičius gerokai mažesnis. Net trisdešimčia padaugėjo mėsinių veislinių galvijų, mėsinių avių laikytojų, nors 2008-2011 metais jų skaičius kasmet tik mažėjo. Praėjusiais metais galvijų skaičius, palyginus su 2012 metais, padidėjo 1930, tačiau karvių skaičius išaugo tik 124. Matyt, didėjantį galvijų skaičių lemia reikalavimai tiesioginėms išmokoms už pievas gauti.
Praėjusiais metais melioracijos darbų atlikta už 413 tūkst. Lt, tai valstybės skirtos tikslinės lėšos. Šešių ūkininkų žemėse teko šalinti drenažo avarinius gedimus – kainavo 55 tūkst. Lt. Melioracijos remonto darbams išleista beveik 282 tūkst. Lt, dar valyti grioviai, atlikta kitų darbų.
Kasmet surenkama vis daugiau rinkliavos už technikos registraciją ir apžiūras. Pernai gauta 57,2 tūkst. Lt, tai didžiausia suma per pastaruosius šešerius metus. Ūkininkai, bendrovės, kooperatyvai, žemės ūkio įmonės apsirūpina nauja ir modernia technika. Dalyvaudami 2007-2013 m. kaimo plėtros programoje, atnaujino traktorių bei kitos žemės ūkio technikos parką. Vien investicijos į žemės ūkio valdų modernizavimą sudarė arti 2 milijonų Lt. Ūkininkai naudojasi lengvata technikos apžiūras atlikti kas dvejus metus.
Iš viso Lietuvos kaimo plėtros programai 2007-2013 m. Pagėgių krašto žemdirbiai ir kaimo gyventojai pateikė 3468 paraiškas, prašė beveik 26 milijonų litų paramos, pasirašyta 1125 paramos gavimo sutartys su 12,6 milijono Lt suma, išmokėta 21,2 milijono Lt paramos. Į šią sumą įeina ir parama verslui kurti ir plėsti, tam skirta per 108 tūkst. Lt, kaimo turizmo veiklai skatinti – 508 tūkst. Lt, vietos veiklos strategijų įgyvendinimui – 1,4 milijono Lt, parama vietos veiklos grupių įgūdžiams ir aktyvumui skatinti, veiklai finansuoti – per 208 tūkst. Lt.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Neteisėtu praturtėjimu kaltinami sutuoktiniai pravers teismo duris

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kurį Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai perdavė teismui. Baudžiamojoje byloje sutuoktinių pora iš Pagėgių savivaldybės kaltinama neteisėtu praturtėjimu. Skaičiuojama, kad 40-metis K. K. ir 38 metų K. Ž. K. turėjo turto, kuriam įsigyti per kelerius metus panaudojo beveik 300 tūkst. eurų neteisėtų pajamų. Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Dalia Mackevičienė. Tyrimą atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės

Vasario 1 d. prasidėjo žiemos priėmimas į profesines mokyklas

Vasario 1 d. prasideda 2023 m. pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas žiemos etapas. Stojančiųjų prašymai mokytis LAMA BPO informacinėje sistemoje bus priimami iki vasario 12 d. Prašymus teikti gali ir jau įgijusieji išsilavinimą ar profesinę kvalifikaciją, ir jos dar neturintieji. „Šiuo metu darbo rinkoje labiausiai pasigendama inžinerijos ir informacinių technologijų sričių specialistų, taip pat didėja darbuotojų poreikis statybos, gamybos sektoriuose. Norėdami užpildyti šią spragą, skatiname kuo didesnį profesinio mokymo prieinamumą ir atvirumą, planuojame investicijas į profesinio mokymo programų atnaujinimą.

Taip pat skaitykite