Žemdirbiai gaus per 14 milijonų litų išmokų

Pateikę 1626 paraiškas, 32 360 hektarų žemės Pagėgių krašte valdantys žemdirbiai už praėjusius metus gaus 14,2 milijono Lt tiesioginių išmokų. Palyginus su 2012 metais, pernai deklaruojamas žemės plotas sumažėjo 422 ha, o paraiškų teikėjų padaugėjo 17. Tokią informaciją paskelbė Pagėgių savivaldybės administracijos direktorius Vaidas Bendaravičius, atsiskaitydamas už praėjusių metų veiklą. Vakar Pagėgių savivaldybės taryba svarstė šią ataskaitą.

Pagėgių krašte vienam pareiškėjui tenka vidutiniškai 19,9 ha žemės ūkio naudmenų, Šilutės rajone – 14,06 ha. Tačiau kasmet mažėja ir deklaracijų, ir valdų skaičius. Tai siejama su ūkininkų ankstyvu pasitraukimu iš prekinės žemės ūkio gamybos bei ūkių stambėjimu. Praėjusių metų rugsėjo mėnesio duomenimis, Pagėgių krašte buvo įregistruoti 982 ūkininkų ūkiai, iš jų jaunųjų ūkininkų iki 40 metų – 154. Per 2013 metus įregistruoti 156 ūkiai, iš jų 9 – jaunųjų ūkininkų. Vidutinis ūkio dydis – 9,78 ha. Mokymo kursus išklausė 354 ūkininkai.
Geriausiais 2013 metų ūkininkais Pagėgių krašte pripažinti Ieva ir Edgaras Černiauskai, antroji vieta atiteko Laurai ir Vidui Mišeikiams, trečioji – Onai ir Zigmui Odinbergams. Vyko geriausios melžėjos konkursas, kuriame dalyvavo 10 atstovų.
Sertifikuoti 4 pieno ūkiai. Vidutiniškai iš karvės primelžiama 6816 kg. pieno. Laikoma 4061 karvė. Tauragės apskrityje pagėgiškiai pirmauja pagal laikomų gyvulių skaičių – vidutiniškai vienam laikytojui tenka 19,78 galvijo. Jurbarko, Šilalės ir Tauragės rajonuose šis skaičius gerokai mažesnis. Net trisdešimčia padaugėjo mėsinių veislinių galvijų, mėsinių avių laikytojų, nors 2008-2011 metais jų skaičius kasmet tik mažėjo. Praėjusiais metais galvijų skaičius, palyginus su 2012 metais, padidėjo 1930, tačiau karvių skaičius išaugo tik 124. Matyt, didėjantį galvijų skaičių lemia reikalavimai tiesioginėms išmokoms už pievas gauti.
Praėjusiais metais melioracijos darbų atlikta už 413 tūkst. Lt, tai valstybės skirtos tikslinės lėšos. Šešių ūkininkų žemėse teko šalinti drenažo avarinius gedimus – kainavo 55 tūkst. Lt. Melioracijos remonto darbams išleista beveik 282 tūkst. Lt, dar valyti grioviai, atlikta kitų darbų.
Kasmet surenkama vis daugiau rinkliavos už technikos registraciją ir apžiūras. Pernai gauta 57,2 tūkst. Lt, tai didžiausia suma per pastaruosius šešerius metus. Ūkininkai, bendrovės, kooperatyvai, žemės ūkio įmonės apsirūpina nauja ir modernia technika. Dalyvaudami 2007-2013 m. kaimo plėtros programoje, atnaujino traktorių bei kitos žemės ūkio technikos parką. Vien investicijos į žemės ūkio valdų modernizavimą sudarė arti 2 milijonų Lt. Ūkininkai naudojasi lengvata technikos apžiūras atlikti kas dvejus metus.
Iš viso Lietuvos kaimo plėtros programai 2007-2013 m. Pagėgių krašto žemdirbiai ir kaimo gyventojai pateikė 3468 paraiškas, prašė beveik 26 milijonų litų paramos, pasirašyta 1125 paramos gavimo sutartys su 12,6 milijono Lt suma, išmokėta 21,2 milijono Lt paramos. Į šią sumą įeina ir parama verslui kurti ir plėsti, tam skirta per 108 tūkst. Lt, kaimo turizmo veiklai skatinti – 508 tūkst. Lt, vietos veiklos strategijų įgyvendinimui – 1,4 milijono Lt, parama vietos veiklos grupių įgūdžiams ir aktyvumui skatinti, veiklai finansuoti – per 208 tūkst. Lt.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite