Žemdirbiai gaus per 14 milijonų litų išmokų

Pateikę 1626 paraiškas, 32 360 hektarų žemės Pagėgių krašte valdantys žemdirbiai už praėjusius metus gaus 14,2 milijono Lt tiesioginių išmokų. Palyginus su 2012 metais, pernai deklaruojamas žemės plotas sumažėjo 422 ha, o paraiškų teikėjų padaugėjo 17. Tokią informaciją paskelbė Pagėgių savivaldybės administracijos direktorius Vaidas Bendaravičius, atsiskaitydamas už praėjusių metų veiklą. Vakar Pagėgių savivaldybės taryba svarstė šią ataskaitą.

Pagėgių krašte vienam pareiškėjui tenka vidutiniškai 19,9 ha žemės ūkio naudmenų, Šilutės rajone – 14,06 ha. Tačiau kasmet mažėja ir deklaracijų, ir valdų skaičius. Tai siejama su ūkininkų ankstyvu pasitraukimu iš prekinės žemės ūkio gamybos bei ūkių stambėjimu. Praėjusių metų rugsėjo mėnesio duomenimis, Pagėgių krašte buvo įregistruoti 982 ūkininkų ūkiai, iš jų jaunųjų ūkininkų iki 40 metų – 154. Per 2013 metus įregistruoti 156 ūkiai, iš jų 9 – jaunųjų ūkininkų. Vidutinis ūkio dydis – 9,78 ha. Mokymo kursus išklausė 354 ūkininkai.
Geriausiais 2013 metų ūkininkais Pagėgių krašte pripažinti Ieva ir Edgaras Černiauskai, antroji vieta atiteko Laurai ir Vidui Mišeikiams, trečioji – Onai ir Zigmui Odinbergams. Vyko geriausios melžėjos konkursas, kuriame dalyvavo 10 atstovų.
Sertifikuoti 4 pieno ūkiai. Vidutiniškai iš karvės primelžiama 6816 kg. pieno. Laikoma 4061 karvė. Tauragės apskrityje pagėgiškiai pirmauja pagal laikomų gyvulių skaičių – vidutiniškai vienam laikytojui tenka 19,78 galvijo. Jurbarko, Šilalės ir Tauragės rajonuose šis skaičius gerokai mažesnis. Net trisdešimčia padaugėjo mėsinių veislinių galvijų, mėsinių avių laikytojų, nors 2008-2011 metais jų skaičius kasmet tik mažėjo. Praėjusiais metais galvijų skaičius, palyginus su 2012 metais, padidėjo 1930, tačiau karvių skaičius išaugo tik 124. Matyt, didėjantį galvijų skaičių lemia reikalavimai tiesioginėms išmokoms už pievas gauti.
Praėjusiais metais melioracijos darbų atlikta už 413 tūkst. Lt, tai valstybės skirtos tikslinės lėšos. Šešių ūkininkų žemėse teko šalinti drenažo avarinius gedimus – kainavo 55 tūkst. Lt. Melioracijos remonto darbams išleista beveik 282 tūkst. Lt, dar valyti grioviai, atlikta kitų darbų.
Kasmet surenkama vis daugiau rinkliavos už technikos registraciją ir apžiūras. Pernai gauta 57,2 tūkst. Lt, tai didžiausia suma per pastaruosius šešerius metus. Ūkininkai, bendrovės, kooperatyvai, žemės ūkio įmonės apsirūpina nauja ir modernia technika. Dalyvaudami 2007-2013 m. kaimo plėtros programoje, atnaujino traktorių bei kitos žemės ūkio technikos parką. Vien investicijos į žemės ūkio valdų modernizavimą sudarė arti 2 milijonų Lt. Ūkininkai naudojasi lengvata technikos apžiūras atlikti kas dvejus metus.
Iš viso Lietuvos kaimo plėtros programai 2007-2013 m. Pagėgių krašto žemdirbiai ir kaimo gyventojai pateikė 3468 paraiškas, prašė beveik 26 milijonų litų paramos, pasirašyta 1125 paramos gavimo sutartys su 12,6 milijono Lt suma, išmokėta 21,2 milijono Lt paramos. Į šią sumą įeina ir parama verslui kurti ir plėsti, tam skirta per 108 tūkst. Lt, kaimo turizmo veiklai skatinti – 508 tūkst. Lt, vietos veiklos strategijų įgyvendinimui – 1,4 milijono Lt, parama vietos veiklos grupių įgūdžiams ir aktyvumui skatinti, veiklai finansuoti – per 208 tūkst. Lt.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 d. Šilutės ligoninėje draudžiama lankyti pacientus.   Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus gydančio gydytojo leidimu terminalės sveikatos būklės pacientų (kraštutinai sunkios) ir pacientų iki 14 metų lankymą. Rugpjūčio 3 d. duomenimis, per parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 asmenys.  Daugiau apie epidemiologinę situaciją šalyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/statistika-lietuvoje Šilutės ligoninės inf.

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Kviečiame teikti pasiūlymus Gyvūnų gerovės metams paminėti

Seimui 2022 m. paskelbus Gyvūnų gerovės metais, Aplinkos ministerija kviečia visuomenę, socialinius partnerius, verslą pasidalinti idėjomis, kaip juos paminėti. Pasiūlymų laukiame iki rugpjūčio 20 d. elektroniniu paštu info@am.lt. Atrinktos priemonės bus įtrauktos į Gyvūnų gerovės metų minėjimo programą. „Aš norėčiau, kad kiekvieni metai būtų gyvūnų gerovės, nes dėmesio šiai sričiai stokojama tiek iš valstybės, tiek iš piliečių. Juk, pripažinkim, kad dar požiūris į gyvį kaip į daiktą, nuosavybę, kažkokį madingą atributą, pelno nešėją labai gajus“, – pastebi aplinkos ministro patarėjas,

Taip pat skaitykite