Žaidimai gali padėti suformuoti naujus įpročius

Kaip ir kasmet, kalendoriui persiritus į naujus metus, siekiame gyventi sveikiau, taupiau ar aktyviau. Skaičiuojama, kad suformuoti naują įprotį reikia net 66 dienų, tad neretai metų pradžioje sau duoti pažadai taip ir lieka neištesėti. Išmaniosios programėlės telefone gali padėti lengviau įgyvendinti užsibrėžtus tikslus – jos ne tik motyvuoja, bet ir padeda stebėti bei dalintis savo pažanga.  

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas teigia, kad išmanūs įrankiai palengvina įvairiausių tikslų siekimą – nuo aktyvesnio laisvalaikio iki žalingų įpročių atsisakymo. Anot jo, kai kurios aplikacijos veikia lyg žaidimai, kadangi jose renkate taškus, varžotės su kitais vartotojais ir gaunate apdovanojimus už savo pasiekimus.

Įpročių kūrimas – „Productive – Habit Tracker“.

Tai nemokama ir itin lengvai naudojama įpročių sekimo priemonė – čia galite nusistatyti asmeninius tikslus, stebėti savo pažangą užduočių grandinėje ir pasisemti motyvacijos. Aplikacijoje veikiančios technologijos leidžia personalizuoti savo tikslų siekimą, pagal tai, kaip greitai išsiblaškote ir ko siekiate. Išmanieji pranešimai pasirinktu metu primins apie turimus atlikti veiksmus, tad jų tikrai nepamiršite. Programėlėje rasite ir skiltį „Explore“ (liet. „Tyrinėti“), kurioje daugybė turinio apie produktyvumą ir sveikus įpročius. Mokama „Premium“ programėlės versija leis stebėti neribotą skaičių įpročių ir suteiks prieigą prie patobulintų užduočių sąrašų.

Išsikeltų tikslų įgyvendinimas – „Habitica“.

Ši aplikacija įpročius ir tikslus paverčia linksmu žaidimu – atlikdami numatytus veiksmus realybėje, programėlėje kovojate su monstrais, renkate taškus ir pereinate į vis aukštesnį lygį. Aplikacijoje galite konkuruoti ir su draugais – vienam iš komandos narių neįvykdžius užduoties, nukenčia visa komanda. Taip ne tik būsite dar labiau motyvuoti stengtis, bet ir galėsite stebėti, kaip draugams sekasi laikytis pažadų. Išmanaus įrankio valdymas ir dizainas itin paprastas bei žaismingas, tad tiks įvairaus amžiaus vartotojams.

Fizinės formos palaikymas – „Zombies, Run! 11“.

Nesvarbu, ar ruošiatės maratonui ar tiesiog siekiate, kad bėgimas taptų jūsų kasdienybe, ši aplikacija paskatins bėgti taip greitai, lyg gelbėtumėtės nuo zombių. Daugiau nei 10 mln. vartotojų naudojasi šiuo išmaniu įrankiu – prijungę ausinukus prie telefono girdėsite besiartinančių zombių kvėpavimą, tad kiekvienas bėgimas taps savotiška misija. Žaidimo principu veikianti programėlė skatina bėgimą paversti įdomia ir azartą keliančia kasdiene veikla – bėgiodami rinksite taškus ir įveiksite misijas ir visa tai darysite gerindami savo fizinę formą. Aplikacijoje esantys įrankiai taip pat leidžia dalintis pasiektais rezultatais su draugais bei stebėti išsamią fizinės veiklos statistiką.

Dienoraščio pildymas – „Day One Journal: Private Diary“.

Šią aplikaciją galite naudoti kaip kasdienį dienoraštį, užrašų programėlę, kelionių ar dėkingumo žurnalą. Nuosekliai vesti užrašus ir nepristigti idėjų padės čia esantys priminimai, šablonai ir kasdieniai klausimai apie neseniai matytus filmus ar santykius su artimaisiais. Išmanūs įrankiai leidžia pridėti tekstą, nuotraukas ir garso įrašus, prie kiekvieno įrašo automatiškai priskiriamas laikas bei vieta, o paieškos filtrai padeda greitai atrasti tai, ko ieškote. Aplikacijoje galėsite vesti skirtingus užrašus įvairiems gyvenimo aspektams, kaip naujametiniai tikslai ar kasdieniai ruošos darbai. Programėlėje saugomus privačius užrašus apsaugosite sukurtu kodu ar piršto atpažinimu.

Žalingų įpročių atsisakymas – „Smoke Free – stop smoking now“.

Jei vienas naujametinių tikslų yra mesti rūkyti, be šios programėlės neapsieisite. Aplikacijoje rasite ne tik ekspertų patarimų, kurie padės atsisakyti žalingo įpročio, bet ir žaidimo principu veikiančią motyvacinę sistemą. Čia galėsite sekti nesurūkytas cigaretes, rinkti pasiekimų ženklelius ir stebėti sutaupytus pinigus bei padarytą pažangą. Aplikacijoje paprasta rezultatais dalintis su draugais ir bendrauti su čia esančia bendruomene.

Asta Buitkutė, „Tele2“ atstovė ryšiams su visuomene

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Sidabrinės nendrės“ premijai teikiamos dvi kandidatūros

Šilutės r. savivaldybės „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas sulaukė dviejų pasiūlymų, ką apdovanoti „Sidabrinės nendrės“ premija. Tai: Ingrita Riterienė, visuomenininkė, asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ vadovė, kultūros puoselėtoja. Teikėjai: Švėkšnos seniūnas ir Šilutės kultūros ir pramogų centro Švėkšnos skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė; Adma Baltutienė, Žemaičių krašto etnokultūros centro etnografė, folkloro kolektyvo „Pilutė“ vadovė. Teikėjai: Žemaičių krašto etnokultūros centras, Žemaičių Naumiesčio seniūnas, Gardamo seniūnė, Degučių kaimo bendruomenė „Rytdiena“, Žemaičių Naumiesčio gimnazija, Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis.  „Sidabrinė nendrė“ –  tai aukščiausia Šilutės rajono savivaldybės premija, teikiama

Kėdainiuose įgriuvo tiltas per Nevėžį

Šiandien Lietuvos automobilių kelių direkcija išplatino tokį pranešimą: „Įlūžus sijai, uždarytas eismas Kėdainių tiltu per Nevėžį (rajoniniu keliu Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai nuo 44,37 iki 44,44 km). Informacija apie įvykį buvo gauta iš AB „Kelių priežiūra“ šiandien, sausio 31 d., apie 7.30 val. Eismas tiltu operatyviai uždarytas, statomi apylankos ženklai kaip apvažiuoti uždarytą vietą ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistai išvyko į vietą įvertinti situacijos. Eismas laikinai kreipiamas apylanka krašto keliu Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva“. Prezidentas kaltina kelininkus Kaip tik

Tik vienas centas, vertas beveik dviejų milijonų

Jeigu rankoje laikote 1 cento monetą, žinokite, kad labai netolimoje ateityje apyvartoje jų gali ir nebelikti. Antai Kanada vieno cento monetas nustojo kaldinti 2012 metais. Australijoje 1 ir 2 centų monetų nebegamina jau nuo 1992 m. Bahamų salose mažiausio nominalo monetų gamybą ir vartojimą sustabdė 2020 m. sausio pabaigoje. Jungtinės Karalystės Karališkoji monetų kalykla šiais metais paskelbė, jog dėl monetų pertekliaus kitą dešimtmetį jie nebegamins nei 2 svarų, nei 2 pensų monetų. O kaip Europoje? Anot Lietuvos banko, palyginus su

Šilutės rajono Taryboje: netinka niekas, ką pasiūlo opozicija

Sausio 26 d.  įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 23 Tarybos nariai iš 25: nedalyvavo Zigmantas  Jaunius ir Steponas Kazlauskas. Už biudžetą – 16 balsų Tarybos nariai patvirtinto Savivaldybės 2023 metų biudžetą  – 65 940 870 eurų pajamų. Už biudžetą balsavo 16 Tarybos narių, 7 opozicijos atstovai susilaikė. Jos vardu kalbėjęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Žygimantas Kurlianskas  sakė, jog padaryti darbai matomi, jiems buvo pritarusi Taryba. Ir retoriškai klausė, ar būtų įmanoma geriau? Esą pagal gautas Europos

Taip pat skaitykite