Vytinti mėsos gaminiai gurmaniškam skoniui

Dažnai mūsų mėsos gardumynai būna supakuoti su prieskoniais ir įvairiais pagardais. Tokie vytinti ir rūkyti gaminiai labai populiarūs. Šie mėsos gaminiai nereikalauja paruošimo, juos galima varto iš kart, tad sutaupomas laikas maisto ruošimui.

 

Vytinta mėsa

Vytinta mėsa yra tada, kai mėsa konservuojama naudojant druską ir kitus konservavimo agentus, tokius kaip laimas ir actas, siekiant pagerinti mėsos skonį. Tai taip pat padidina mėsos galiojimo laiką, suminkština ją ir suteikia skonio.

Tiek mėsos rūkymas, tiek sūdymas yra itin populiarūs vakaruose. Kadangi mėsa mums jau paruošta, nereikia papildomo kepimo, todėl visus traukia šis mėsos ruošimas.

Peržiūrėti vytintos mėsos gaminius galite paspaudus ant nuorodos: https://www.madebylithuanians.com/maistas-ir-gerimai/mesos-gaminiai/vytinti-mesos-gaminiai

Rūkyta mėsa

Rūkyta mėsa yra virtos mėsos forma, kai dūmai naudojami, kad mėsai būtų suteiktas mūsų mėgstamas skonis. Dažnai dūmų šaltinis yra augalinė medžiaga, o tai padeda sustiprinti mėsos skonį.

 

Kai kurie galimi rūkytos ir sūdytos mėsos padariniai sveikatai:

  1. Rūkytą maistą reikia vartoti saikingai. Taip yra todėl, kad juose yra daug riebalų, kurie naudojami juos ruošiant. Riebalai, naudojami gaminant rūkytą mėsą, taip pat yra sotieji, o tai nėra naudinga mūsų sveikatai ir gali sukelti širdies ligų ir svorio padidėjimo riziką. Kai kurie įprasti tokios rūkytos mėsos pavyzdžiai gali būti dešros, saliamiai ir kt.
  2. Mėsai sūdyti naudojamas didelis kiekis druskos. Tai reiškia, kad sūdyta mėsa yra prikrauta natrio. Per didelis natrio suvartojimas gali sukelti hipertenziją, širdies sutrikimus ar net inkstų nepakankamumą. Natris taip pat sulaiko vandenį organizme, o tai nėra geras ženklas. Maisto produktai, tokie kaip rūkyta lašiša, turi labai daug natrio.
  3. Rūkyta mėsa taip pat pavojinga, jei jos neprižiūrima. Taip yra todėl, kad jei nevartojate jo saikingai ir pasirenkate riebų maistą, pavyzdžiui, dešras, o ne liesesnius rūkytos mėsos gabalus, labiau tikėtina, kad susidursite su įprastomis gyvenimo būdo problemomis, tokiomis kaip nutukimas. Patekę į nutukimo kategoriją, pritraukiate ir kitas gyvenimo būdo ligas, tokias kaip diabetas.
  4. Rūkytame maiste, pavyzdžiui, lašišoje, gausu maistinių medžiagų, pavyzdžiui, maistinių medžiagų ir omega-3 riebalų rūgščių. Tačiau rūkytoje lašišoje taip pat yra bakterijų, kurios gali padidinti mirtinų infekcijų riziką.
  5. Nėščios moterys turėtų vengti rūkytos ir sūdytos mėsos, nes ji gali būti užteršta bakterijomis ir parazitais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite