Vytinti mėsos gaminiai gurmaniškam skoniui

Dažnai mūsų mėsos gardumynai būna supakuoti su prieskoniais ir įvairiais pagardais. Tokie vytinti ir rūkyti gaminiai labai populiarūs. Šie mėsos gaminiai nereikalauja paruošimo, juos galima varto iš kart, tad sutaupomas laikas maisto ruošimui.

 

Vytinta mėsa

Vytinta mėsa yra tada, kai mėsa konservuojama naudojant druską ir kitus konservavimo agentus, tokius kaip laimas ir actas, siekiant pagerinti mėsos skonį. Tai taip pat padidina mėsos galiojimo laiką, suminkština ją ir suteikia skonio.

Tiek mėsos rūkymas, tiek sūdymas yra itin populiarūs vakaruose. Kadangi mėsa mums jau paruošta, nereikia papildomo kepimo, todėl visus traukia šis mėsos ruošimas.

Peržiūrėti vytintos mėsos gaminius galite paspaudus ant nuorodos: https://www.madebylithuanians.com/maistas-ir-gerimai/mesos-gaminiai/vytinti-mesos-gaminiai

Rūkyta mėsa

Rūkyta mėsa yra virtos mėsos forma, kai dūmai naudojami, kad mėsai būtų suteiktas mūsų mėgstamas skonis. Dažnai dūmų šaltinis yra augalinė medžiaga, o tai padeda sustiprinti mėsos skonį.

 

Kai kurie galimi rūkytos ir sūdytos mėsos padariniai sveikatai:

  1. Rūkytą maistą reikia vartoti saikingai. Taip yra todėl, kad juose yra daug riebalų, kurie naudojami juos ruošiant. Riebalai, naudojami gaminant rūkytą mėsą, taip pat yra sotieji, o tai nėra naudinga mūsų sveikatai ir gali sukelti širdies ligų ir svorio padidėjimo riziką. Kai kurie įprasti tokios rūkytos mėsos pavyzdžiai gali būti dešros, saliamiai ir kt.
  2. Mėsai sūdyti naudojamas didelis kiekis druskos. Tai reiškia, kad sūdyta mėsa yra prikrauta natrio. Per didelis natrio suvartojimas gali sukelti hipertenziją, širdies sutrikimus ar net inkstų nepakankamumą. Natris taip pat sulaiko vandenį organizme, o tai nėra geras ženklas. Maisto produktai, tokie kaip rūkyta lašiša, turi labai daug natrio.
  3. Rūkyta mėsa taip pat pavojinga, jei jos neprižiūrima. Taip yra todėl, kad jei nevartojate jo saikingai ir pasirenkate riebų maistą, pavyzdžiui, dešras, o ne liesesnius rūkytos mėsos gabalus, labiau tikėtina, kad susidursite su įprastomis gyvenimo būdo problemomis, tokiomis kaip nutukimas. Patekę į nutukimo kategoriją, pritraukiate ir kitas gyvenimo būdo ligas, tokias kaip diabetas.
  4. Rūkytame maiste, pavyzdžiui, lašišoje, gausu maistinių medžiagų, pavyzdžiui, maistinių medžiagų ir omega-3 riebalų rūgščių. Tačiau rūkytoje lašišoje taip pat yra bakterijų, kurios gali padidinti mirtinų infekcijų riziką.
  5. Nėščios moterys turėtų vengti rūkytos ir sūdytos mėsos, nes ji gali būti užteršta bakterijomis ir parazitais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Ką svarbu žinoti apie Volvo raktų gamybą?

volvo raktai

Volvo raktų pririšimas prie imobilaizerio yra būtina procedūra norint pasirūpinti papildomu raktu arba nauju, kai visi pametami. Taip yra dėl to, jog jau keliasdešimt metų Volvo savo automobiliuose naudoja imobilaizerį – elektroninę sistemą, kuri blokuoja automobilio užvedimą neturint pririšto rakto. Taigi, ką daryti jeigu visi raktai pasimetė arba reikia pagaminti atsarginį? Volvo raktų gamyba, kai visi raktai pamesti Itin populiarus gamintojas Lietuvoje, pasiteisinęs dėl savo patvarumo, komforto ir pravažumo. Lietuvoje iki šiol galima rasti nemažai jau trečią dešimtmetį skaičiuojančių V70,

Saugus paspirtukininkas kelyje. Pasak draudikų, ši misija vis dar neįmanoma

Elektriniu paspirtuku važinėja kas penktas mūsų šalies gyventojas, tačiau vos 3 proc. paspirtukininkų į gatves išrieda užsidėję šalmą. Kol teisinio reglamentavimo dėl šios apsaugos priemonės dėvėjimo Lietuvoje nėra, draudikai ir vasarą ragina paspirtukų vairuotojus į kelią leistis tik užsidėjus šalmą.   Nedėvi šalmo Tyrimo duomenimis, 79 proc. Lietuvos žmonių niekada nevažinėja elektriniais paspirtukais. Šia transporto priemone nesinaudoja 84 proc. moterų ir 74 proc. vyrų. Pastebėtina, kad elektriniai paspirtukai populiariausi tarp 16-19 metų jaunuolių, taip pat 20-34 m. amžiaus grupėje. Apklausa

Sulaikyti neblaivūs vairuotojai

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Birželio 10 d. po pietų gyvenamojo namo kieme Barvų k., Saugų sen., neblaivus (3,82 prom.) vyras, gim. 1990 m., vairavo automobilį ,,Volkswagen Sharan“. Vyras sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 10 d. popietę Švėkšnoje sustabdytas automobilis ,,Audi“, kurį vairavo neblaivus (1,68 prom.) vyras, gim. 1997 m. Jis buvo sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 10 d. per pietus Barvų k., Saugų sen., sustabdytas automobilis ,,Audi A4“, kurį vairavo neblaivi (3,25 prom.) moteris, gim. 1995

Apdovanoti gabiausi ir talentingiausi Šilutės krašto mokiniai ir jų mokytojai

Birželio 11 d. Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, vicemerai Daiva Žebelienė ir Tomas Budrikis, administracijos direktorius Andrius Jurkus padėkos raštais ir dovanų čekiais apdovanojo mokinius už aukštus asmeninius akademinius pasiekimus ir aktyvią veiklą. Pagerbti ir mokiniai, laimėję prizines vietas tarptautiniuose ir šalies konkursuose, olimpiadose. Iš viso apdovanota net 40 jaunųjų pamariškių. Iškilmingos ceremonijos metu padėkos raštai įteikti ir šiuos talentus ugdantiems pedagogams.   Apdovanojimai šiais metais skirti šiems mokiniams ir jų mokytojams: Aironui Eglinskui, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos

Taip pat skaitykite