Vytautas Laurinaitis tikisi meru būti ir kitą kadenciją

Liepos 2 d. Šilutės r. savivaldybės meru išrinktas Vytautas Laurinaitis. Jis sutiko pasidalyti su „Pamario“ skaitytojais mintimis apie naująją valdžią ir jos planus.

Naujasis Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis yra nusiteikęs vadovauti rajonui ir kitą kadenciją.

– Meru tapote iš trečio karto. Susidarė įspūdis, kad į mero postą pretendavote gerai žinodamas, ką darysite.
– Pirmą kartą savo kandidatūrą į mero postą kėliau koalicijos siūlymu, antrą kartą kandidatavau daugiau dėl demokratinių principų, kad bent ne iš vieno kandidato rinktų. O rugsėjo mėnesį galbūt surengsime spaudos konferenciją ir paaiškinsime, kodėl perėjome į partiją „Tvarka ir teisingumas“, kodėl sutikau tapti meru.
Pereidami į šią partiją kėlėme sąlygą, kad partija neliks koalicinėje daugumoje su Darbo partija, o bandys suformuoti naują valdžią. Taip nusprendėme todėl, kad daugelis neblogų ankstesnių sprendimų buvo panaikinta, daug projektų sustabdyta. O mes manome, kad jie buvo geri. Be to, Darbo partijos atstovai tikrai negražiai pasielgė Šilutės uoste. Tai nepuošia Tarybos nario vardo. Aš neteisiu nei vienų, nei kitų. Tai teisėsaugos reikalas, bet pats faktas buvo.
Mūsų nuomone, po to Darbo partija, kol vyksta ikiteisminis tyrimas, galėjo pasitraukti iš pagrindinių komitetų, padaryti viešą pareiškimą. Bet nieko nebuvo. Todėl nenorėjome dirbti su tokia dauguma. Be to, artėja tiesioginiai mero rinkimai. Dabar turime galimybę pabandyti, pasižiūrėti, kaip mums seksis, kas gerai, o kas blogai. Tai savotiškas startas.
Jeigu partija „Tvarka ir teisingumas“ pasiūlys mane į mero pareigas ir kitai kadencijai, sutiksiu. Taryboje esu nuo 2003 metų. Dirbau komitetuose, komisijose, bendravau su merais ir kitais valdžios atstovais. Todėl, sakyčiau, mero darbas man labiau žinomas, negu nežinomas. Pastebėjau, kad į mane dabar kreipiasi tie žmonės, kuriems negalėjo padėti kiti merai. Gaila, bet ir aš ne visiems jiems galiu padėti…
– Pastaruoju metu nebe tokie aštrūs opozicijos pasisakymai. Kaip sekasi bendrauti su ja?
– Bendradarbiaujame. Reikia įsiklausyti į visų nuomones. Opozicijos atstovus kviečiame į darbo grupes. Būtų gerai, kad ir toliau išliktų toks bendradarbiavimas, bet, manau, kad artėjant rinkimams santykiai vėl aštrės, nes partijos pradės rinkti politinius dividendus.
– Užsiminėte apie darbų tęstinumą. Ar planuojate vėl atkurti darbo grupių, kurios buvo išformuotos po Daivos Žebelienės atleidimo, veiklą?
– Taip, ruošiamės atkurti darbo grupes. Grįžti prie gatvių apšvietimo, sporto strategijos ir panašių reikalų. Dirbame ir kitomis kryptimis. Kuriame darbo grupę tikslinėms lėšoms įsisavinti. Ruošiamės naujų ES remiamų projektų rengimui ir vykdymui. Dirbame su buitinių atliekų tvarkymu. Aplinkos ministerija ruošia Šilutės ir Jonavos savivaldybių parodomuosius projektus. Bus pateikta nauja buitinių atliekų tvarkymo rinkliavos tvarka. Kalbama apie stebėjimo kamerų visame mieste rengimą. Tai didintų saugumą. Priimtas sprendimas statyti stebėjimo kameras visose kaimo mokyklose.
Laiko liko labai mažai, o nuveikti turime daug. Mūsų programoje reiškiamas noras pradėtus darbus tęsti ir kitą kadenciją. Kas pradėta, norime pabaigti ir imtis naujų projektų. Tikimės, rinkėjai mums suteiks tokią galimybę.
– Koks likimas laukia sporto komplekso statybos?
– Paraiška dėl sporto komplekso statybos pateikta. Nutarėme jį statyti Rusnės gatvėje, šalia ligoninės. Taip bus gerokai pigiau, nes ten jau yra vandens, šilumos ir kanalizacijos trasos. Ruošiamas investicinis planas. Numatome sutvarkyti ir miesto stadioną bei aplinką aplinkui jį. Ten turėtų būti sukurta Šilutės miesto rekreacinė zona. Lėšų tikimės gauti iš įvairių šaltinių. Jau turime raštą, kad Šilutė įtraukta į tikslinių teritorijų sąrašą ir jai bus skirti 24 milijonai litų.
– Kalbėta ir apie Vydūno gimnazijos sporto salės statybos atnaujinimą.
– Ta statyba vyks. Pirminiam etapui skirta apie milijoną litų. Rugpjūčio pabaigoje tikimės sulaukti švietimo ministro. Ir su juo apie tai kalbėsimės. Ši salė įtraukta į valstybės investicijų programą ir turi būti pastatyta. Numatysime visą darbų planą ir finansavimo šaltinius, kad tie darbai būtų atlikti.
– Meraujant D. Žebelienei teko girdėti priekaištų, kad ji retai lankėsi ministerijose, todėl nesulaukta reikiamos paramos…
-Į Vilnių jau važiavome ir vėl važiuosime. Bet bendradarbiavimui su ministerijomis dabar nepatogus metas. Iš vienos pusės – atostogos, iš kitos – po Prezidento rinkimų buvo atstatydinta Vyriausybė, kuri šiuo metu formuojama iš naujo. Nelabai yra su kuo kalbėtis konkrečiais klausimais. Po atostogų ir baigus formuoti Vyriausybę, į Vilnių teks važinėti dažnai. Metai baigiasi, laiko mažai, o mūsų norai dideli. Tikimės ir mūsų Seimo narių pagalbos.
– Keičiantis valdžiai nuolat kalbama apie pertvarką Savivaldybės administracijoje. Ką keisti ruošiatės jūs?
– Nemanau, kad reikėtų ką nors keisti. Žmonės dirba savo darbą, yra patyrę specialistai. Nusiskundimų nesulaukiame. Nereikia kelti sumaišties, nervinti darbuotojų. Jie turi jausti saugumą, darbų tęstinumą, o ne laukti raganų medžioklės, pasikeitus valdžiai. Be abejo, yra seniūnų, kurie sulaukė pensijos amžiaus. Bet, jeigu jie dirba gerai, juos palaiko bendruomenė, o ir patys turi noro padirbėti, manau, kad amžius netrukdys.
Savivaldybės vadovai turi eikvoti savo energiją strateginiams reikalams, o ne darbuotojų kaitaliojimui.
– Ką galite pasakyti apie praskolintą rajono biudžetą?
– Biudžetas toks pat jau keleri metai. Padėtis – nekokia, bet stabili. Išgyvenome iki šiol, išsiversime ir toliau.

Kabėjosi
Vaidotas VILKAS

7 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Statistinio kandidato portretas – vedęs ir pasiturintis 49 metų vyras

Vasario 3 d., likus 30 dienų iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei paskelbė oficialiai registruotų kandidatais į savivaldybių tarybų narius ir merus asmenų sąrašus. Juose – duomenys apie kandidatų išsilavinimą, šeiminę padėtį, deklaruotas pajamas, turtą, sąsajas su juridiniais asmenimis ir kt. 49-erių „Vytautas“ Jei apibendrintume visus VRK turimus duomenis ir iš jų sukurtume vieno statistinio kandidato į savivaldybės tarybos narius ir merus portretą, jis parodytų, kad artėjančiuose rinkimuose dalyvauja beveik 49 metų sulaukęs, santuokoje gyvenantis

Maskuoklis – kosmetinė priemonė, leisianti džiaugtis tobulai atrodančia oda

Drąsiai galima sakyti, kad maskuokliai yra tos priemonės, kurios leis džiaugtis tobulai atrodančia oda. Tad pats metas sužinoti, kaip ir kuo jums gali būti naudinga ši priemonė. Miego trūkumas, nuovargis, stresas – visa tai yra priežastys, dėl kurių paakiai gali būti patamsėję. Nereikia ir sakyti – jie tikrai mūsų nepuošia. Tačiau būtent maskuoklis yra ta priemonė, kuri gali užtikrinti, kad patamsėję paakiai daugiau negadintų jūsų nuotaikos. Priklausomai nuo situacijos, oda gali turėti ir tam tikrų trūkumų – pigmentinių dėmių, spuogelių,

Tarybos nario Audriaus Endzino veiklos apžvalga (ataskaita)

Endzinas

Su kovo mėnesio rinkimais baigiasi šios kadencijos Šilutės rajono savivaldybės tarybos darbas. Sudaromos sąlygos naujai išrinktiems rajono politikams imtis Savivaldybės reikalų. Todėl ši glausta ataskaita yra apie ketverių metų veiklą atstovaujant krašto žmonių interesams Savivaldybės taryboje.   Ir man pačiam, ir kolegoms kilo nemažai idėjų, kurios buvo pristatytos Taryboje. Pradedant nuo Savivaldybės tarybos darbo reglamento tobulinimo iki, pvz., naujagimio kraitelio dalinio finansavimo arba kompensacijų vaikų ugdymui darželių negalinčių lankyti vaikų tėvams. Deja, reikia pripažinti, kad ir kokius siūlymus Savivaldybės taryboje teikiau tiek aš

Savivaldybių komunalinių atliekų tvarkymo procesuose nustatyta korupcijos rizikos

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko korupcijos rizikos analizę Alytaus miesto, Jonavos, Kėdainių, Šiaulių, Šilutės ir Tauragės rajonų savivaldybių komunalinių atliekų tvarkymo procesuose. Nustatyta, kad komunalinių atliekų tvarkymas ir administravimas skirtingose savivaldybėse nėra pakankamai kontroliuojamas, o šioms paslaugoms įsigyti vykdomuose viešuosiuose pirkimuose – trūksta skaidrumo. Itin didelė veiklos laisvė Pastebėta, kad galiojančios teisės aktų nuostatos ne visais atvejais įgalina savivaldybes efektyviai vykdyti teikiamos komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kontrolės funkcijas, o kai kuriais atvejais komunalinių atliekų tvarkymo sistemų administratoriams yra suteikta itin

Taip pat skaitykite