Vytautas Laurinaitis tikisi meru būti ir kitą kadenciją

Liepos 2 d. Šilutės r. savivaldybės meru išrinktas Vytautas Laurinaitis. Jis sutiko pasidalyti su „Pamario“ skaitytojais mintimis apie naująją valdžią ir jos planus.

Naujasis Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis yra nusiteikęs vadovauti rajonui ir kitą kadenciją.

– Meru tapote iš trečio karto. Susidarė įspūdis, kad į mero postą pretendavote gerai žinodamas, ką darysite.
– Pirmą kartą savo kandidatūrą į mero postą kėliau koalicijos siūlymu, antrą kartą kandidatavau daugiau dėl demokratinių principų, kad bent ne iš vieno kandidato rinktų. O rugsėjo mėnesį galbūt surengsime spaudos konferenciją ir paaiškinsime, kodėl perėjome į partiją „Tvarka ir teisingumas“, kodėl sutikau tapti meru.
Pereidami į šią partiją kėlėme sąlygą, kad partija neliks koalicinėje daugumoje su Darbo partija, o bandys suformuoti naują valdžią. Taip nusprendėme todėl, kad daugelis neblogų ankstesnių sprendimų buvo panaikinta, daug projektų sustabdyta. O mes manome, kad jie buvo geri. Be to, Darbo partijos atstovai tikrai negražiai pasielgė Šilutės uoste. Tai nepuošia Tarybos nario vardo. Aš neteisiu nei vienų, nei kitų. Tai teisėsaugos reikalas, bet pats faktas buvo.
Mūsų nuomone, po to Darbo partija, kol vyksta ikiteisminis tyrimas, galėjo pasitraukti iš pagrindinių komitetų, padaryti viešą pareiškimą. Bet nieko nebuvo. Todėl nenorėjome dirbti su tokia dauguma. Be to, artėja tiesioginiai mero rinkimai. Dabar turime galimybę pabandyti, pasižiūrėti, kaip mums seksis, kas gerai, o kas blogai. Tai savotiškas startas.
Jeigu partija „Tvarka ir teisingumas“ pasiūlys mane į mero pareigas ir kitai kadencijai, sutiksiu. Taryboje esu nuo 2003 metų. Dirbau komitetuose, komisijose, bendravau su merais ir kitais valdžios atstovais. Todėl, sakyčiau, mero darbas man labiau žinomas, negu nežinomas. Pastebėjau, kad į mane dabar kreipiasi tie žmonės, kuriems negalėjo padėti kiti merai. Gaila, bet ir aš ne visiems jiems galiu padėti…
– Pastaruoju metu nebe tokie aštrūs opozicijos pasisakymai. Kaip sekasi bendrauti su ja?
– Bendradarbiaujame. Reikia įsiklausyti į visų nuomones. Opozicijos atstovus kviečiame į darbo grupes. Būtų gerai, kad ir toliau išliktų toks bendradarbiavimas, bet, manau, kad artėjant rinkimams santykiai vėl aštrės, nes partijos pradės rinkti politinius dividendus.
– Užsiminėte apie darbų tęstinumą. Ar planuojate vėl atkurti darbo grupių, kurios buvo išformuotos po Daivos Žebelienės atleidimo, veiklą?
– Taip, ruošiamės atkurti darbo grupes. Grįžti prie gatvių apšvietimo, sporto strategijos ir panašių reikalų. Dirbame ir kitomis kryptimis. Kuriame darbo grupę tikslinėms lėšoms įsisavinti. Ruošiamės naujų ES remiamų projektų rengimui ir vykdymui. Dirbame su buitinių atliekų tvarkymu. Aplinkos ministerija ruošia Šilutės ir Jonavos savivaldybių parodomuosius projektus. Bus pateikta nauja buitinių atliekų tvarkymo rinkliavos tvarka. Kalbama apie stebėjimo kamerų visame mieste rengimą. Tai didintų saugumą. Priimtas sprendimas statyti stebėjimo kameras visose kaimo mokyklose.
Laiko liko labai mažai, o nuveikti turime daug. Mūsų programoje reiškiamas noras pradėtus darbus tęsti ir kitą kadenciją. Kas pradėta, norime pabaigti ir imtis naujų projektų. Tikimės, rinkėjai mums suteiks tokią galimybę.
– Koks likimas laukia sporto komplekso statybos?
– Paraiška dėl sporto komplekso statybos pateikta. Nutarėme jį statyti Rusnės gatvėje, šalia ligoninės. Taip bus gerokai pigiau, nes ten jau yra vandens, šilumos ir kanalizacijos trasos. Ruošiamas investicinis planas. Numatome sutvarkyti ir miesto stadioną bei aplinką aplinkui jį. Ten turėtų būti sukurta Šilutės miesto rekreacinė zona. Lėšų tikimės gauti iš įvairių šaltinių. Jau turime raštą, kad Šilutė įtraukta į tikslinių teritorijų sąrašą ir jai bus skirti 24 milijonai litų.
– Kalbėta ir apie Vydūno gimnazijos sporto salės statybos atnaujinimą.
– Ta statyba vyks. Pirminiam etapui skirta apie milijoną litų. Rugpjūčio pabaigoje tikimės sulaukti švietimo ministro. Ir su juo apie tai kalbėsimės. Ši salė įtraukta į valstybės investicijų programą ir turi būti pastatyta. Numatysime visą darbų planą ir finansavimo šaltinius, kad tie darbai būtų atlikti.
– Meraujant D. Žebelienei teko girdėti priekaištų, kad ji retai lankėsi ministerijose, todėl nesulaukta reikiamos paramos…
-Į Vilnių jau važiavome ir vėl važiuosime. Bet bendradarbiavimui su ministerijomis dabar nepatogus metas. Iš vienos pusės – atostogos, iš kitos – po Prezidento rinkimų buvo atstatydinta Vyriausybė, kuri šiuo metu formuojama iš naujo. Nelabai yra su kuo kalbėtis konkrečiais klausimais. Po atostogų ir baigus formuoti Vyriausybę, į Vilnių teks važinėti dažnai. Metai baigiasi, laiko mažai, o mūsų norai dideli. Tikimės ir mūsų Seimo narių pagalbos.
– Keičiantis valdžiai nuolat kalbama apie pertvarką Savivaldybės administracijoje. Ką keisti ruošiatės jūs?
– Nemanau, kad reikėtų ką nors keisti. Žmonės dirba savo darbą, yra patyrę specialistai. Nusiskundimų nesulaukiame. Nereikia kelti sumaišties, nervinti darbuotojų. Jie turi jausti saugumą, darbų tęstinumą, o ne laukti raganų medžioklės, pasikeitus valdžiai. Be abejo, yra seniūnų, kurie sulaukė pensijos amžiaus. Bet, jeigu jie dirba gerai, juos palaiko bendruomenė, o ir patys turi noro padirbėti, manau, kad amžius netrukdys.
Savivaldybės vadovai turi eikvoti savo energiją strateginiams reikalams, o ne darbuotojų kaitaliojimui.
– Ką galite pasakyti apie praskolintą rajono biudžetą?
– Biudžetas toks pat jau keleri metai. Padėtis – nekokia, bet stabili. Išgyvenome iki šiol, išsiversime ir toliau.

Kabėjosi
Vaidotas VILKAS

Hits: 68

7 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite