Vydūno viešojoje bibliotekoje atidaryta garsoteka. Kas tai?

Ilgai puoselėta bibliotekos kolektyvo mintis bibliotekoje įkurti kampelį, kur būtų galima ne tik skaityti, bet ir klausytis knygų, poezijos, kraštiečių kūrybos ar atsiminimų, jau materializuota.

Rugsėjo 26-os popietę į Vydūno viešosios bibliotekos naujai įkurtos garsotekos atidarymą rinkosi bičiuliai ir svečiai.

Planuojama, jog ši erdvė suteiks galimybę skaityti tiems, kurie to daryti negali dėl regėjimo ar kitų problemų, ar tiesiog norintiems atsipūsti nuo kasdienybės. Ši erdvė taipogi galės tapti patogia darbo vieta lankytojams: studentams, mokiniams ar dirbantiesiems. Garsoteka bus nuolat plečiama, papildoma garsiniais leidiniais.

Pagerbta ilgametė bibliotekos bičiulė    

Renginyje trumpu dokumentiniu filmu prisiminta bei pagerbta šviesios atminties pagėgiškė, visuomenininkė, ilgametė bibliotekos bičiulė Marija Žvirblienė. Dabar šios šviesuolės gyvenimo įspaudas bus įamžintas ir naujoje bibliotekos erdvėje. Gerb. Marijai palikus šį pasaulį, jos vaikai nusprendė palikimą padovanoti Vydūno viešajai bibliotekai. Tai ilgus metus Marijos Žvirblienės augintas ir puoselėtas kaktusas, kuris nuo šiol puoš Garsotekos erdvę ir džiugins jos lankytojus. Už padovanotas lėšas buvo įsigyta priemonių naujosios bibliotekos erdvei įrengti: baldai, kompiuteris, garso knygos.

Garsoteka – tai ją sumaniusių ir sumanymą parėmusių žmonių bendras rezultatas.

garsoteka

Nuotraukų autorė Asta Andrulienė

Bibliotekininkai nuoširdžiai pasidžiaugė ir padėkojo už šią dovaną. Gražūs ir šilti  prisiminimai apie  Mariją Žvirblienę sklido iš jos šeimos narių lūpų.

Pasinerti į garso, muzikos ir žodžio terapiją kvietė ypatingi svečiai – Lietuvos teatro ir kino aktorius, dainų autorius ir atlikėjas Gediminas Storpirštis, kraštietis kompozitorius bibliotekos globėjas ir nuolatinis pagalbininkas Aras Žvirblys.

Padovanojo dainų įrašų

Skaitytos lietuvių kilmės menininko Jono Meko bei Lietuvos poeto, dramaturgo Justino Marcinkevičiaus eilės, pristatyta ir Gedimino Storpirščio kūryba, skambančios pagal kitų Lietuvos poetų tekstus parašytos dainos vakarą padarė jaukų ir įsimintiną.

Tiesa, talentingojo kūrėjo G. Storpirščio balsas nuo šiol skambės ir bibliotekoje. Kūrėjas, sveikindamas bibliotekos bendruomenę ir jos skaitytojus naujos erdvės atidarymo proga, garsotekai padovanojo autorinių įrašų rinkinį.

Už  įrašytą poeziją ir pirmuosius garsus garsotekoje bibliotekos bendruomenė dėkojo Pagėgių krašto literatams.

Bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė vakaro svečiams įteikė simbolinių dovanų.

Ir, žinoma, renginio pabaigoje visi susirinkusieji įsiamžino bendroje nuotraukoje. Gediminas Storpiršti ir Marijos Žvirblienės giminaičiai pasirašė bibliotekos svečių knygoje.    

Daigiau apie renginį galima paskaityti čia  

Dalia Mankienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

vyresn. bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip išrinkti dienos stovyklą vaikui?

Renkantis dienos stovyklą vaikui būtina atsižvelgti į jo amžių ir pomėgius. Pavyzdžiui, aktyviam, sportuojančiam vaikui puikiai tiktų sporto stovykla, o menais besidominčiam – dailės stovykla. Labai svarbu pasirinkti stovyklą, kuri atitiktų vaiko interesus, kad jie mėgautųsi stovykloje praleistu laiku ir gautų kuo daugiau naudos iš pasisemtos patirties. Tėvai gali įtraukti savo vaikus į sprendimų priėmimo procesą, kad jie pasirinktų stovyklą, kurioje vaikas mielai lankytųsi. Vieta ir tvarkaraštis taip pat yra esminiai veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis dienos stovyklos vaikams.

Stilingi ir funkcionalūs pastatomi lauko šviestuvai

Gerai suplanuotas išorinis namų apšvietimas atlieka kelias funkcijas. Visų pirma, jis užtikrina saugų patekimą į namus sutemus ir atbaido potencialius vagis. Žavinga lauko šviestuvų šviesa taip pat gražiai papuošia pastato aplinką ir sukuria nepakartojamą sodo atmosferą. Planuojant lauko apšvietimą svarbiausia atsižvelgti į atskirų šviesos taškų išdėstymą. Laiptai ir lauko durys, įvažiavimo vartai, garažo vartai ir varteliai, terasa, sodo takeliai, gėlynai, vandens telkiniai ir kiti sodo elementai, taip pat namo fasadas – visa tai turi būti apšviesta. Šiuo atžvilgiu svarbu parinkti

Židinys ar krosnelė? Ką pasirinkti šildymui?

Židinius vertiname visų pirma dėl atmosferos, kurią jie sukuria interjere. Tačiau gyvosios ugnies žavesys interjere yra toks pat, nesvarbu, ar savo namuose įsirengsite židinį, ar malkomis kūrenamą krosnelę. Šie įrenginiai taip pat vertinami dėl gebėjimo šildyti interjerą, kuris šiuo metu tampa ypač svarbus. Tačiau tarp židinio ir krosnelės yra nemažai skirtumų. Židinys ar krosnelė? Kokie skirtumai? Sprendimą, ką rinktis – židinį, ar krosnelę, lemia daugybė veiksnių. Estetiniu požiūriu židiniai yra aiškūs nugalėtojai – židinio įdėklą galima apipavidalinti nesuskaičiuojama daugybe būdų,

Kaip išsirinkti elektros generatorių, kuris atitiks jūsų poreikius?

generatorius

Generatorius – tai prietaisas, kuris gali praversti įvairiose situacijose. Jei norite būti tikri, kad pasirinkote tinkamą modelį, reikia atsižvelgti į keletą veiksnių. Nesijaudinkite, neužkrausime jūsų sausa technine informacija. Parengėme trumpą ir įdomų vadovą, kuriame sužinosite, kaip išsirinkti geriausią įrenginį. Kaip teisingai pasirinkti generatorių? Įrangos savybės Svarstote, kaip išsirinkti jūsų poreikius atitinkantį generatorių? Planuojate pirkti generatoriaus agregatą? Tai puikus sprendimas, jei norite užsitikrinti prieigą prie elektros energijos ekstremaliomis situacijomis arba jei norite jį naudoti įrangai maitinti vietose, kur nėra elektros. Prieš

Taip pat skaitykite