Vydūnietės Augustės sėkmė Europos egzamine

Europos egzaminą Europos namuose sėkmingai išlaikė Šilutės Vydūno gimnazijos moksleivė Augustė Norgėlaitė.

Nacionalinis žinių apie Europą konkursas kasmet rengiamas nuo 2010 metų. Šiemet, minint Lietuvos narystės ES dšimtmetį ir artėjant euro įvedimui, Lietuvoje buvo surengtas penktasis žinių apie Europos Sąjungą patikrinimo konkursas. Konkurso dalyviai turėjo galimybę pasitikrinti savo žinias, atsakydami į įvairius klausimus apie ES istoriją ir jos institucijas, kultūrą, kalbą ir kt.
Gegužės 2-9 d. šalies mokyklose vyko Europos savaitė: pamokos, klasės valandėlės, susitikimai su ES žinovais, o Lietuvos stojimo į ES dieną (gegužės 9-ąją) mokyklose prasidėjo pirmasis Europos egzamino etapas. Pirmajame etape sėkmė lydėjo Šilutės Vydūno gimnazijos trečiokę Augustę Norgėlaitę. Pademonstravusi puikias žinias apie ES, ji buvo pakviesta dalyvauti antrajame egzamino etape, vykusiame internetinėje erdvėje. Sėkmė jos ir čia neaplenkė, todėl Augustė buvo pakviesta laikyti Europos egzaminą.
Dieną iki egzamino Augustė šventė draugės gimtadienį, kurio metu kartu su visais paleido į dangų žibintus. Augustės žibintas kilo, palydėtas jos svajonės sulaukti sėkmės egzamino metu.
Po draugės gimtadienio, gegužės 23 d. Augustė išvyko į Vilnių. Europos egzaminas vyko Europos namuose. Atvykusius dalyvius sveikino LR užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, ES Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovė dr. Natalija Kazlauskienė.
Egzamino dalyviams teko atsakyti į klausimus apie ES istoriją, piliečių teises, eurą, geografiją, ekonomiką. Iš viso buvo 20 klausimų apie ES raidą, politiką, Lietuvos narystės ES 10-metį. Augustė dalyvavo moksleivių kategorijoje. Surinkusieji daugiausiai taškų (13) pelnė pirmą vietą. 12 taškų surinko 2-3 vietos laimėtojai, tarp kurių pateko ir vydūnietė A. Norgėlaitė.
Augustė sakė, kad ruošdamasi egzaminui daug skaitė rekomenduotos literatūros, tačiau prizininke tapti nesitikėjusi. Egzamino organizatoriai jai ir jos istorijos mokytojui Sauliui Zdanevičiui padovanojo kelionę į Briuselį.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Apgauta moteris neteko 2700 eurų

Tauragės apskrities VPK rugpjūčio 12 d., penktadienį, paskelbė įvykių keturiose šiam komisariatui priklausančiose savivaldybėse suvestinę: Tauragės, Pagėgių ir Šilalės savivaldybėse nieko neužfiksuota, o štai Šilutės rajone – prastos žinios.  Rugpjūčio 11-os rytą Lietuvininkų g., Šilutėje, rastas moters, gim. 1952 m., kūnas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 8 d. moteris, gim. 1987 m., paspaudusi elektroniniame pašte gautą nuorodą ir suvedusi prašomus elektroninės bankininkystės duomenis, sąskaitoje neteko 2700 eurų. Rugpjūčio 11 d. Cintjoniškių g., Šilutėje, neblaivus (0,8 prom.) vyras, gim.

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

Taip pat skaitykite