Vydūnietės Augustės sėkmė Europos egzamine

Europos egzaminą Europos namuose sėkmingai išlaikė Šilutės Vydūno gimnazijos moksleivė Augustė Norgėlaitė.

Nacionalinis žinių apie Europą konkursas kasmet rengiamas nuo 2010 metų. Šiemet, minint Lietuvos narystės ES dšimtmetį ir artėjant euro įvedimui, Lietuvoje buvo surengtas penktasis žinių apie Europos Sąjungą patikrinimo konkursas. Konkurso dalyviai turėjo galimybę pasitikrinti savo žinias, atsakydami į įvairius klausimus apie ES istoriją ir jos institucijas, kultūrą, kalbą ir kt.
Gegužės 2-9 d. šalies mokyklose vyko Europos savaitė: pamokos, klasės valandėlės, susitikimai su ES žinovais, o Lietuvos stojimo į ES dieną (gegužės 9-ąją) mokyklose prasidėjo pirmasis Europos egzamino etapas. Pirmajame etape sėkmė lydėjo Šilutės Vydūno gimnazijos trečiokę Augustę Norgėlaitę. Pademonstravusi puikias žinias apie ES, ji buvo pakviesta dalyvauti antrajame egzamino etape, vykusiame internetinėje erdvėje. Sėkmė jos ir čia neaplenkė, todėl Augustė buvo pakviesta laikyti Europos egzaminą.
Dieną iki egzamino Augustė šventė draugės gimtadienį, kurio metu kartu su visais paleido į dangų žibintus. Augustės žibintas kilo, palydėtas jos svajonės sulaukti sėkmės egzamino metu.
Po draugės gimtadienio, gegužės 23 d. Augustė išvyko į Vilnių. Europos egzaminas vyko Europos namuose. Atvykusius dalyvius sveikino LR užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, ES Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovė dr. Natalija Kazlauskienė.
Egzamino dalyviams teko atsakyti į klausimus apie ES istoriją, piliečių teises, eurą, geografiją, ekonomiką. Iš viso buvo 20 klausimų apie ES raidą, politiką, Lietuvos narystės ES 10-metį. Augustė dalyvavo moksleivių kategorijoje. Surinkusieji daugiausiai taškų (13) pelnė pirmą vietą. 12 taškų surinko 2-3 vietos laimėtojai, tarp kurių pateko ir vydūnietė A. Norgėlaitė.
Augustė sakė, kad ruošdamasi egzaminui daug skaitė rekomenduotos literatūros, tačiau prizininke tapti nesitikėjusi. Egzamino organizatoriai jai ir jos istorijos mokytojui Sauliui Zdanevičiui padovanojo kelionę į Briuselį.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 23

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko. UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Šilutės pirmajai gimnazijai sukako 103 metai

Ypatingas balandis Šilutės pirmajai gimnazijai: balandžio 16 d. vadinama šios mokyklos gimtadieniu. Tokia žinia gimnazijos interneto svetainėje pasidalino istorijos mokytoja Laima Toliušienė. 1918 m. balandžio 16 d. Princo Joachimo gatvėje (dabar – Lietuvininkų g. 20) savo veiklą pradėjo Šilokarčemos realinė gimnazija – licėjus. Mokytoja Laima Toliušienė rašo: „Turtingą istoriją turime: susikūrę Vokietijos imperijos laikais, suklestėjome Lietuvos Respublikos laikotarpiu, išgyvenome nacių, sovietų diktatūras, gimnazijos statusą susigrąžinome nepriklausomoje Lietuvoje. Šiandien mokomės gražiame gimnazijos pastate, pastatytame tarpukario Lietuvos Respublikos laikais (1930 m.).“ Jeigu

Taip pat skaitykite