Vydūnietės Augustės sėkmė Europos egzamine

Europos egzaminą Europos namuose sėkmingai išlaikė Šilutės Vydūno gimnazijos moksleivė Augustė Norgėlaitė.

Nacionalinis žinių apie Europą konkursas kasmet rengiamas nuo 2010 metų. Šiemet, minint Lietuvos narystės ES dšimtmetį ir artėjant euro įvedimui, Lietuvoje buvo surengtas penktasis žinių apie Europos Sąjungą patikrinimo konkursas. Konkurso dalyviai turėjo galimybę pasitikrinti savo žinias, atsakydami į įvairius klausimus apie ES istoriją ir jos institucijas, kultūrą, kalbą ir kt.
Gegužės 2-9 d. šalies mokyklose vyko Europos savaitė: pamokos, klasės valandėlės, susitikimai su ES žinovais, o Lietuvos stojimo į ES dieną (gegužės 9-ąją) mokyklose prasidėjo pirmasis Europos egzamino etapas. Pirmajame etape sėkmė lydėjo Šilutės Vydūno gimnazijos trečiokę Augustę Norgėlaitę. Pademonstravusi puikias žinias apie ES, ji buvo pakviesta dalyvauti antrajame egzamino etape, vykusiame internetinėje erdvėje. Sėkmė jos ir čia neaplenkė, todėl Augustė buvo pakviesta laikyti Europos egzaminą.
Dieną iki egzamino Augustė šventė draugės gimtadienį, kurio metu kartu su visais paleido į dangų žibintus. Augustės žibintas kilo, palydėtas jos svajonės sulaukti sėkmės egzamino metu.
Po draugės gimtadienio, gegužės 23 d. Augustė išvyko į Vilnių. Europos egzaminas vyko Europos namuose. Atvykusius dalyvius sveikino LR užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, ES Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovė dr. Natalija Kazlauskienė.
Egzamino dalyviams teko atsakyti į klausimus apie ES istoriją, piliečių teises, eurą, geografiją, ekonomiką. Iš viso buvo 20 klausimų apie ES raidą, politiką, Lietuvos narystės ES 10-metį. Augustė dalyvavo moksleivių kategorijoje. Surinkusieji daugiausiai taškų (13) pelnė pirmą vietą. 12 taškų surinko 2-3 vietos laimėtojai, tarp kurių pateko ir vydūnietė A. Norgėlaitė.
Augustė sakė, kad ruošdamasi egzaminui daug skaitė rekomenduotos literatūros, tačiau prizininke tapti nesitikėjusi. Egzamino organizatoriai jai ir jos istorijos mokytojui Sauliui Zdanevičiui padovanojo kelionę į Briuselį.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nauji ribojimai dėl plintančio COVID-19. Suvaržymų bus didelių

Rugpjūčio 4 d. posėdžiavusi Vyriausybė apsisprendė griežtinti reikalavimus, susijusius su vėl sparčiai plintančiu COVID-19. Vieni reikalavimai jau įsigalios kitą savaitę, kiti suplanuoti nuo rugsėjo 13 d. Duota laiko apsispręsti prieš skiepus nusiteikusiems ar skiepijimąsi atidėliojantiems gyventojams.   Trečiadienį Vyriausybė sutarė dėl galimybių paso prievolės norint naudotis įvairiomis veiklomis, o šį sprendimą priims kitą savaitę. Be galimybių paso netrukus nebus galima naudotis veiklomis ar paslaugomis uždarose erdvėse, išskyrus numatytas išimtis: nebūtų galimybės eiti į teatrą, į kino teatrą, netrukus be galimybių

Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 d. Šilutės ligoninėje draudžiama lankyti pacientus.   Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus gydančio gydytojo leidimu terminalės sveikatos būklės pacientų (kraštutinai sunkios) ir pacientų iki 14 metų lankymą. Rugpjūčio 3 d. duomenimis, per parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 asmenys.  Daugiau apie epidemiologinę situaciją šalyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/statistika-lietuvoje Šilutės ligoninės inf.

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Taip pat skaitykite