Vydūnietės Augustės sėkmė Europos egzamine

Europos egzaminą Europos namuose sėkmingai išlaikė Šilutės Vydūno gimnazijos moksleivė Augustė Norgėlaitė.

Nacionalinis žinių apie Europą konkursas kasmet rengiamas nuo 2010 metų. Šiemet, minint Lietuvos narystės ES dšimtmetį ir artėjant euro įvedimui, Lietuvoje buvo surengtas penktasis žinių apie Europos Sąjungą patikrinimo konkursas. Konkurso dalyviai turėjo galimybę pasitikrinti savo žinias, atsakydami į įvairius klausimus apie ES istoriją ir jos institucijas, kultūrą, kalbą ir kt.
Gegužės 2-9 d. šalies mokyklose vyko Europos savaitė: pamokos, klasės valandėlės, susitikimai su ES žinovais, o Lietuvos stojimo į ES dieną (gegužės 9-ąją) mokyklose prasidėjo pirmasis Europos egzamino etapas. Pirmajame etape sėkmė lydėjo Šilutės Vydūno gimnazijos trečiokę Augustę Norgėlaitę. Pademonstravusi puikias žinias apie ES, ji buvo pakviesta dalyvauti antrajame egzamino etape, vykusiame internetinėje erdvėje. Sėkmė jos ir čia neaplenkė, todėl Augustė buvo pakviesta laikyti Europos egzaminą.
Dieną iki egzamino Augustė šventė draugės gimtadienį, kurio metu kartu su visais paleido į dangų žibintus. Augustės žibintas kilo, palydėtas jos svajonės sulaukti sėkmės egzamino metu.
Po draugės gimtadienio, gegužės 23 d. Augustė išvyko į Vilnių. Europos egzaminas vyko Europos namuose. Atvykusius dalyvius sveikino LR užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, ES Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovė dr. Natalija Kazlauskienė.
Egzamino dalyviams teko atsakyti į klausimus apie ES istoriją, piliečių teises, eurą, geografiją, ekonomiką. Iš viso buvo 20 klausimų apie ES raidą, politiką, Lietuvos narystės ES 10-metį. Augustė dalyvavo moksleivių kategorijoje. Surinkusieji daugiausiai taškų (13) pelnė pirmą vietą. 12 taškų surinko 2-3 vietos laimėtojai, tarp kurių pateko ir vydūnietė A. Norgėlaitė.
Augustė sakė, kad ruošdamasi egzaminui daug skaitė rekomenduotos literatūros, tačiau prizininke tapti nesitikėjusi. Egzamino organizatoriai jai ir jos istorijos mokytojui Sauliui Zdanevičiui padovanojo kelionę į Briuselį.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite