Vydūnietės Augustės sėkmė Europos egzamine

Europos egzaminą Europos namuose sėkmingai išlaikė Šilutės Vydūno gimnazijos moksleivė Augustė Norgėlaitė.

Nacionalinis žinių apie Europą konkursas kasmet rengiamas nuo 2010 metų. Šiemet, minint Lietuvos narystės ES dšimtmetį ir artėjant euro įvedimui, Lietuvoje buvo surengtas penktasis žinių apie Europos Sąjungą patikrinimo konkursas. Konkurso dalyviai turėjo galimybę pasitikrinti savo žinias, atsakydami į įvairius klausimus apie ES istoriją ir jos institucijas, kultūrą, kalbą ir kt.
Gegužės 2-9 d. šalies mokyklose vyko Europos savaitė: pamokos, klasės valandėlės, susitikimai su ES žinovais, o Lietuvos stojimo į ES dieną (gegužės 9-ąją) mokyklose prasidėjo pirmasis Europos egzamino etapas. Pirmajame etape sėkmė lydėjo Šilutės Vydūno gimnazijos trečiokę Augustę Norgėlaitę. Pademonstravusi puikias žinias apie ES, ji buvo pakviesta dalyvauti antrajame egzamino etape, vykusiame internetinėje erdvėje. Sėkmė jos ir čia neaplenkė, todėl Augustė buvo pakviesta laikyti Europos egzaminą.
Dieną iki egzamino Augustė šventė draugės gimtadienį, kurio metu kartu su visais paleido į dangų žibintus. Augustės žibintas kilo, palydėtas jos svajonės sulaukti sėkmės egzamino metu.
Po draugės gimtadienio, gegužės 23 d. Augustė išvyko į Vilnių. Europos egzaminas vyko Europos namuose. Atvykusius dalyvius sveikino LR užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, ES Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovė dr. Natalija Kazlauskienė.
Egzamino dalyviams teko atsakyti į klausimus apie ES istoriją, piliečių teises, eurą, geografiją, ekonomiką. Iš viso buvo 20 klausimų apie ES raidą, politiką, Lietuvos narystės ES 10-metį. Augustė dalyvavo moksleivių kategorijoje. Surinkusieji daugiausiai taškų (13) pelnė pirmą vietą. 12 taškų surinko 2-3 vietos laimėtojai, tarp kurių pateko ir vydūnietė A. Norgėlaitė.
Augustė sakė, kad ruošdamasi egzaminui daug skaitė rekomenduotos literatūros, tačiau prizininke tapti nesitikėjusi. Egzamino organizatoriai jai ir jos istorijos mokytojui Sauliui Zdanevičiui padovanojo kelionę į Briuselį.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Neteisėtu praturtėjimu kaltinami sutuoktiniai pravers teismo duris

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kurį Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai perdavė teismui. Baudžiamojoje byloje sutuoktinių pora iš Pagėgių savivaldybės kaltinama neteisėtu praturtėjimu. Skaičiuojama, kad 40-metis K. K. ir 38 metų K. Ž. K. turėjo turto, kuriam įsigyti per kelerius metus panaudojo beveik 300 tūkst. eurų neteisėtų pajamų. Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Dalia Mackevičienė. Tyrimą atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės

Vasario 1 d. prasidėjo žiemos priėmimas į profesines mokyklas

Vasario 1 d. prasideda 2023 m. pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas žiemos etapas. Stojančiųjų prašymai mokytis LAMA BPO informacinėje sistemoje bus priimami iki vasario 12 d. Prašymus teikti gali ir jau įgijusieji išsilavinimą ar profesinę kvalifikaciją, ir jos dar neturintieji. „Šiuo metu darbo rinkoje labiausiai pasigendama inžinerijos ir informacinių technologijų sričių specialistų, taip pat didėja darbuotojų poreikis statybos, gamybos sektoriuose. Norėdami užpildyti šią spragą, skatiname kuo didesnį profesinio mokymo prieinamumą ir atvirumą, planuojame investicijas į profesinio mokymo programų atnaujinimą.

Taip pat skaitykite