Visuomenės sveikatos biuras skatina šilutiškius judėti

Energingas „Atėnės“ merginų šokis.

Nuo rugsėjo 16 iki 22 dienos vyksta pasaulinės judėjimo savaitės renginiai. Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas su sporto klubu „Atėnai“, aktyviai dalyvauja šiuose renginiuose. Judėjimo savaitės pradžios išvakarėse didelis bendras renginys įvyko Šilutės pirmosios gimnazijos stadione ir sporto salėje.

Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) teigia, kad medicininės priemonės lemia sveikatą ir gyvenimo trukmę tik apie 10 proc., aplinkos ir darbo sąlygos – apie 20 proc., paveldimumo faktoriai – apie 20 proc., o likusius 50 proc. lemia gyvenimo būdas. Todėl fizinis aktyvumas, vienas iš gyvenimo būdo faktorių, turi didžiulę reikšmę sveikatai.
Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro vadovė Virginija Vaivadaitė ir sporto klubui „Atėnai“ vadovaujanti Jūratė Gricevičienė papasakojo, kad judėjimo savaitei skirtas bendras renginys yra jau antrus metus drauge įgyvendinamo projekto „Būk aktyvus“ dalis. Daugiau judėti ir būti aktyviais skatinami įvairių amžiaus grupių žmonės.
„Atėnų“ sporto klubo treneriai nuo vasaros rengia kalanetikos užsiėmimus, kuriuos nuolat lanko apie 100 įvairaus amžiaus žmonių. Kalanetika – tai mankšta, jungianti jogos, taiči, cigūno, šokio terapijos, baleto mankštos pratimus ir elementus. Tai malonumas ir meditacija vienu metu, nesiekiant sportinių rezultatų. Be jokių amžiaus apribojimų ši mankšta ypač tinka besiskundžiantiems nugaros, kaklo srities nuovargiu, skausmais, maudimu.
Visuomenės sveikatos biuras taip pat organizuoja šiaurietiškojo ėjimo ir važinėjimo lanksčiaisiais paspirtukais (angl. Trikke) užsiėmimus, kuriuos taip pat noriai lanko įvairaus amžiaus žmonės. „Trikke“ – tai savotiškas riedlentės ir paspirtuko derinys, kurį 1988 metais sukonstravo iš Brazilijos kilęs inžinierius Gildo Beleski, o nuo 2002 metų jie pradėti gaminti Amerikoje. Su šiuo lanksčiuoju paspirtuku į priekį judama be pedalų, grandinių ar pavarų, kojomis neliečiant žemės. Tai lyg slidinėjimas ar plaukimas banglente.
Virginija Vaivadaitė pasakojo, kad per pasaulinę judėjimo savaitę šiaurietiškojo ėjimo pamokos vyks Kintuose, Šilutės miesto stadione, Inkakliuose. Kintų ir Šilutės mokyklų 1-4 klasių mokiniai tomis dienomis turės galimybę pasivažinėti minėtaisiais „traikais“.
12 mūsų rajono mokyklų mokiniai aktyviai dalyvauja akcijoje „Apibėk mokyklą“. Ši akcija atėjo iš Škotijos, pastebėjus, kad yra labai sumažėjęs vaikų fizinis aktyvumas. Bėgti apie savo mokyklą skatinami pradinukai ir jų mokytojai.
Pasaulinės judėjimo savaitės renginiai mūsų rajone prasidėjo Šilutės pirmosios gimnazijos stadione. Iš pradžių gimnazijos sporto salėje įvyko kalanetikos užsiėmimas.

Pasaulinės judėjimo savaitės renginiai Šilutės pirmosios gimnazijos sporto salėje – vyksta  kalanetikos užsiėmimas.

Pasaulinės judėjimo savaitės renginiai Šilutės pirmosios gimnazijos sporto salėje – vyksta kalanetikos užsiėmimas.

Lygiai 18 val. šokį pademonstravo trenerės Ingos Mikutytės vadovaujamos „Atėnės“ grupės šokėjos. Pasak J. Gricevičienės, panašiai tuo pat metu pasaulinės judėjimo dienos dalyviai šoko ir kitose pasaulio vietose.
„Atėnų“ sporto klubo treneris Rokas Domeikis pakvietė merginas ir moteris į funkcinę treniruotę, kurios metu jos per trumpą laiką išbandė visą kompleksą pratimų su skirtingomis priemonėmis.

Vaidotas VILKAS

Funkcinės treniruotės akimirkos.

Funkcinės treniruotės akimirkos.

Kalanetikos užsiėmimų lankytojos plojimais palaikė „Atėnės“ šokėjas, o vėliau dalis jų pačios dalyvavo „Atėnų“ sporto klubo trenerio Roko Domeikio vadovaujamoje funkcinėje treniruotėje.

Kalanetikos užsiėmimų lankytojos plojimais palaikė „Atėnės“ šokėjas, o vėliau dalis jų pačios dalyvavo „Atėnų“ sporto klubo trenerio Roko Domeikio vadovaujamoje funkcinėje treniruotėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite