Visuomenės sveikatos biuras skatina šilutiškius judėti

Energingas „Atėnės“ merginų šokis.

Nuo rugsėjo 16 iki 22 dienos vyksta pasaulinės judėjimo savaitės renginiai. Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas su sporto klubu „Atėnai“, aktyviai dalyvauja šiuose renginiuose. Judėjimo savaitės pradžios išvakarėse didelis bendras renginys įvyko Šilutės pirmosios gimnazijos stadione ir sporto salėje.

Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) teigia, kad medicininės priemonės lemia sveikatą ir gyvenimo trukmę tik apie 10 proc., aplinkos ir darbo sąlygos – apie 20 proc., paveldimumo faktoriai – apie 20 proc., o likusius 50 proc. lemia gyvenimo būdas. Todėl fizinis aktyvumas, vienas iš gyvenimo būdo faktorių, turi didžiulę reikšmę sveikatai.
Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro vadovė Virginija Vaivadaitė ir sporto klubui „Atėnai“ vadovaujanti Jūratė Gricevičienė papasakojo, kad judėjimo savaitei skirtas bendras renginys yra jau antrus metus drauge įgyvendinamo projekto „Būk aktyvus“ dalis. Daugiau judėti ir būti aktyviais skatinami įvairių amžiaus grupių žmonės.
„Atėnų“ sporto klubo treneriai nuo vasaros rengia kalanetikos užsiėmimus, kuriuos nuolat lanko apie 100 įvairaus amžiaus žmonių. Kalanetika – tai mankšta, jungianti jogos, taiči, cigūno, šokio terapijos, baleto mankštos pratimus ir elementus. Tai malonumas ir meditacija vienu metu, nesiekiant sportinių rezultatų. Be jokių amžiaus apribojimų ši mankšta ypač tinka besiskundžiantiems nugaros, kaklo srities nuovargiu, skausmais, maudimu.
Visuomenės sveikatos biuras taip pat organizuoja šiaurietiškojo ėjimo ir važinėjimo lanksčiaisiais paspirtukais (angl. Trikke) užsiėmimus, kuriuos taip pat noriai lanko įvairaus amžiaus žmonės. „Trikke“ – tai savotiškas riedlentės ir paspirtuko derinys, kurį 1988 metais sukonstravo iš Brazilijos kilęs inžinierius Gildo Beleski, o nuo 2002 metų jie pradėti gaminti Amerikoje. Su šiuo lanksčiuoju paspirtuku į priekį judama be pedalų, grandinių ar pavarų, kojomis neliečiant žemės. Tai lyg slidinėjimas ar plaukimas banglente.
Virginija Vaivadaitė pasakojo, kad per pasaulinę judėjimo savaitę šiaurietiškojo ėjimo pamokos vyks Kintuose, Šilutės miesto stadione, Inkakliuose. Kintų ir Šilutės mokyklų 1-4 klasių mokiniai tomis dienomis turės galimybę pasivažinėti minėtaisiais „traikais“.
12 mūsų rajono mokyklų mokiniai aktyviai dalyvauja akcijoje „Apibėk mokyklą“. Ši akcija atėjo iš Škotijos, pastebėjus, kad yra labai sumažėjęs vaikų fizinis aktyvumas. Bėgti apie savo mokyklą skatinami pradinukai ir jų mokytojai.
Pasaulinės judėjimo savaitės renginiai mūsų rajone prasidėjo Šilutės pirmosios gimnazijos stadione. Iš pradžių gimnazijos sporto salėje įvyko kalanetikos užsiėmimas.

Pasaulinės judėjimo savaitės renginiai Šilutės pirmosios gimnazijos sporto salėje – vyksta  kalanetikos užsiėmimas.

Pasaulinės judėjimo savaitės renginiai Šilutės pirmosios gimnazijos sporto salėje – vyksta kalanetikos užsiėmimas.

Lygiai 18 val. šokį pademonstravo trenerės Ingos Mikutytės vadovaujamos „Atėnės“ grupės šokėjos. Pasak J. Gricevičienės, panašiai tuo pat metu pasaulinės judėjimo dienos dalyviai šoko ir kitose pasaulio vietose.
„Atėnų“ sporto klubo treneris Rokas Domeikis pakvietė merginas ir moteris į funkcinę treniruotę, kurios metu jos per trumpą laiką išbandė visą kompleksą pratimų su skirtingomis priemonėmis.

Vaidotas VILKAS

Funkcinės treniruotės akimirkos.

Funkcinės treniruotės akimirkos.

Kalanetikos užsiėmimų lankytojos plojimais palaikė „Atėnės“ šokėjas, o vėliau dalis jų pačios dalyvavo „Atėnų“ sporto klubo trenerio Roko Domeikio vadovaujamoje funkcinėje treniruotėje.

Kalanetikos užsiėmimų lankytojos plojimais palaikė „Atėnės“ šokėjas, o vėliau dalis jų pačios dalyvavo „Atėnų“ sporto klubo trenerio Roko Domeikio vadovaujamoje funkcinėje treniruotėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Moksleivius kviečia dalyvauti konkurse „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“

28-ąjį kartą skelbiamas konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“. Kviečiami dalyvauti 9–12 klasių ir gimnazijų 1–4 klasių mokiniai. Konkurso tikslas – puoselėti moksleivių pilietiškumą, skatinti juos domėtis dabarties krašto saugumu ir gynybos aktualijomis, Lietuvos valstybės ir Lietuvos kariuomenės istorija. Jaunimas turi galimybių susipažinti su šiuolaikine Lietuvos kariuomene ir visa krašto apsaugos sistema. Konkursą organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė, padeda Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Kauno technologijos universitetas. Trimis etapais vyksiančio konkurso premijų fondas – 1800 Eur, kurį

Policijai vos spėjus pagirti…

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Praėjusį savaitgalį reidų metu nesulaikius nė vieno neblaivaus vairuotojo, šią savaitę jų vėl yra. Kovo 18-20 d. Tauragės apskr. VPK aptarnaujamoje teritorijoje buvo stabdomos visos transporto priemonės ir tikrinamas vairuotojų blaivumas. Patikrinta 441 transporto priemonė (Tauragėje – 115, Šilalėje – 122, Pagėgių sav. – 94, Šilutėje – 74). Pažeidimų nenustatyta. Kovo 21-os vakare Saugose sustabdytas automobilis „Ford Focus“, kurį vairavo neblaivi (1,67 prom.) moteris, gim. 1992 m. Kovo 20 d. po pietų

Kviečia registruotis norinčius prekiauti šilutės miesto šventėje

2023 m. gegužės 27 d. vyks Šilutės miesto šventė. Organizatoriai kviečia tautodailininkus, liaudies meistrus, prekybininkus iki 2023 m. gegužės 19 d. registruotis norinčius prekiauti šventės metu. Registraciją tvarko Ramutė Girskienė, Šilutės seniūnijos žemėtvarkos inžinierė, tel. 8 441 62 124, 8 699 20 567, el. p. ramute.girskiene@silute.lt 2021-12-16 Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T1-861 nustatytas naujas vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti (teikti paslaugas) viešose vietose išdavimą dydis – 2,00 Eur/kv. m. Prieš atlikdami mokėjimą susisiekite su atsakingu darbuotoju ir pasitikslinkite galimus prekybos vietų dydžius. Rekvizitai:

Lietuvos bankas išleido monetą „Kartu su Ukraina“

Lietuvos bankas į apyvartą kovo 16 d. išleido proginę 2 eurų monetą „Kartu su Ukraina“. Didžioji už monetas gautų lėšų dalis (išskyrus nominalą ir pridėtinės vertės mokestį) bus skirta Ukrainai padėti. Kiekvieno, perkančio monetą, pagalba – 10 Eur, bendra monetos kaina – 14,52 Eur. Pagalbos lėšos bus pervestos į Ukrainos nacionalinio banko atidarytą sąskaitą humanitarinei pagalbai rinkti. Šią monetą – tiek numizmatinėje pakuotėje, tiek ritinėliais – galima nusipirkti Lietuvos banko el. parduotuvėje monetos.lb.lt ir Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune.

Taip pat skaitykite