Visuomenės sveikatos biuras skatina šilutiškius judėti

Energingas „Atėnės“ merginų šokis.

Nuo rugsėjo 16 iki 22 dienos vyksta pasaulinės judėjimo savaitės renginiai. Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas su sporto klubu „Atėnai“, aktyviai dalyvauja šiuose renginiuose. Judėjimo savaitės pradžios išvakarėse didelis bendras renginys įvyko Šilutės pirmosios gimnazijos stadione ir sporto salėje.

Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) teigia, kad medicininės priemonės lemia sveikatą ir gyvenimo trukmę tik apie 10 proc., aplinkos ir darbo sąlygos – apie 20 proc., paveldimumo faktoriai – apie 20 proc., o likusius 50 proc. lemia gyvenimo būdas. Todėl fizinis aktyvumas, vienas iš gyvenimo būdo faktorių, turi didžiulę reikšmę sveikatai.
Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro vadovė Virginija Vaivadaitė ir sporto klubui „Atėnai“ vadovaujanti Jūratė Gricevičienė papasakojo, kad judėjimo savaitei skirtas bendras renginys yra jau antrus metus drauge įgyvendinamo projekto „Būk aktyvus“ dalis. Daugiau judėti ir būti aktyviais skatinami įvairių amžiaus grupių žmonės.
„Atėnų“ sporto klubo treneriai nuo vasaros rengia kalanetikos užsiėmimus, kuriuos nuolat lanko apie 100 įvairaus amžiaus žmonių. Kalanetika – tai mankšta, jungianti jogos, taiči, cigūno, šokio terapijos, baleto mankštos pratimus ir elementus. Tai malonumas ir meditacija vienu metu, nesiekiant sportinių rezultatų. Be jokių amžiaus apribojimų ši mankšta ypač tinka besiskundžiantiems nugaros, kaklo srities nuovargiu, skausmais, maudimu.
Visuomenės sveikatos biuras taip pat organizuoja šiaurietiškojo ėjimo ir važinėjimo lanksčiaisiais paspirtukais (angl. Trikke) užsiėmimus, kuriuos taip pat noriai lanko įvairaus amžiaus žmonės. „Trikke“ – tai savotiškas riedlentės ir paspirtuko derinys, kurį 1988 metais sukonstravo iš Brazilijos kilęs inžinierius Gildo Beleski, o nuo 2002 metų jie pradėti gaminti Amerikoje. Su šiuo lanksčiuoju paspirtuku į priekį judama be pedalų, grandinių ar pavarų, kojomis neliečiant žemės. Tai lyg slidinėjimas ar plaukimas banglente.
Virginija Vaivadaitė pasakojo, kad per pasaulinę judėjimo savaitę šiaurietiškojo ėjimo pamokos vyks Kintuose, Šilutės miesto stadione, Inkakliuose. Kintų ir Šilutės mokyklų 1-4 klasių mokiniai tomis dienomis turės galimybę pasivažinėti minėtaisiais „traikais“.
12 mūsų rajono mokyklų mokiniai aktyviai dalyvauja akcijoje „Apibėk mokyklą“. Ši akcija atėjo iš Škotijos, pastebėjus, kad yra labai sumažėjęs vaikų fizinis aktyvumas. Bėgti apie savo mokyklą skatinami pradinukai ir jų mokytojai.
Pasaulinės judėjimo savaitės renginiai mūsų rajone prasidėjo Šilutės pirmosios gimnazijos stadione. Iš pradžių gimnazijos sporto salėje įvyko kalanetikos užsiėmimas.

Pasaulinės judėjimo savaitės renginiai Šilutės pirmosios gimnazijos sporto salėje – vyksta  kalanetikos užsiėmimas.

Pasaulinės judėjimo savaitės renginiai Šilutės pirmosios gimnazijos sporto salėje – vyksta kalanetikos užsiėmimas.

Lygiai 18 val. šokį pademonstravo trenerės Ingos Mikutytės vadovaujamos „Atėnės“ grupės šokėjos. Pasak J. Gricevičienės, panašiai tuo pat metu pasaulinės judėjimo dienos dalyviai šoko ir kitose pasaulio vietose.
„Atėnų“ sporto klubo treneris Rokas Domeikis pakvietė merginas ir moteris į funkcinę treniruotę, kurios metu jos per trumpą laiką išbandė visą kompleksą pratimų su skirtingomis priemonėmis.

Vaidotas VILKAS

Funkcinės treniruotės akimirkos.

Funkcinės treniruotės akimirkos.

Kalanetikos užsiėmimų lankytojos plojimais palaikė „Atėnės“ šokėjas, o vėliau dalis jų pačios dalyvavo „Atėnų“ sporto klubo trenerio Roko Domeikio vadovaujamoje funkcinėje treniruotėje.

Kalanetikos užsiėmimų lankytojos plojimais palaikė „Atėnės“ šokėjas, o vėliau dalis jų pačios dalyvavo „Atėnų“ sporto klubo trenerio Roko Domeikio vadovaujamoje funkcinėje treniruotėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ilgą laiką „bėga“ nosis? Vaistininkė įvardija dažniausias mūsų klaidas gydantis slogą

Sloga – iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip paprastas peršalimo simptomas. Visgi jis gali greitai apsunkinti kasdienę mūsų rutiną. „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė pastebi, kad norintys kuo greičiau pasijusti geriau neretu atveju griebiasi neteisingo slogos gydymo. Vaistininkė apžvelgia, kokias klaidas dažniausiai darome savarankiškai gydydami slogą, bei pataria. Sloga – tai organizmo kova su virusu Sloga – vienas iš pirmųjų ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų – įvardija „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė. Ji pasakoja, kad sloga gali pasireikšti jau pirmosiomis infekcijos

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite