Visuomenės sveikatos biuras skatina šilutiškius judėti

Energingas „Atėnės“ merginų šokis.

Nuo rugsėjo 16 iki 22 dienos vyksta pasaulinės judėjimo savaitės renginiai. Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas su sporto klubu „Atėnai“, aktyviai dalyvauja šiuose renginiuose. Judėjimo savaitės pradžios išvakarėse didelis bendras renginys įvyko Šilutės pirmosios gimnazijos stadione ir sporto salėje.

Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) teigia, kad medicininės priemonės lemia sveikatą ir gyvenimo trukmę tik apie 10 proc., aplinkos ir darbo sąlygos – apie 20 proc., paveldimumo faktoriai – apie 20 proc., o likusius 50 proc. lemia gyvenimo būdas. Todėl fizinis aktyvumas, vienas iš gyvenimo būdo faktorių, turi didžiulę reikšmę sveikatai.
Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro vadovė Virginija Vaivadaitė ir sporto klubui „Atėnai“ vadovaujanti Jūratė Gricevičienė papasakojo, kad judėjimo savaitei skirtas bendras renginys yra jau antrus metus drauge įgyvendinamo projekto „Būk aktyvus“ dalis. Daugiau judėti ir būti aktyviais skatinami įvairių amžiaus grupių žmonės.
„Atėnų“ sporto klubo treneriai nuo vasaros rengia kalanetikos užsiėmimus, kuriuos nuolat lanko apie 100 įvairaus amžiaus žmonių. Kalanetika – tai mankšta, jungianti jogos, taiči, cigūno, šokio terapijos, baleto mankštos pratimus ir elementus. Tai malonumas ir meditacija vienu metu, nesiekiant sportinių rezultatų. Be jokių amžiaus apribojimų ši mankšta ypač tinka besiskundžiantiems nugaros, kaklo srities nuovargiu, skausmais, maudimu.
Visuomenės sveikatos biuras taip pat organizuoja šiaurietiškojo ėjimo ir važinėjimo lanksčiaisiais paspirtukais (angl. Trikke) užsiėmimus, kuriuos taip pat noriai lanko įvairaus amžiaus žmonės. „Trikke“ – tai savotiškas riedlentės ir paspirtuko derinys, kurį 1988 metais sukonstravo iš Brazilijos kilęs inžinierius Gildo Beleski, o nuo 2002 metų jie pradėti gaminti Amerikoje. Su šiuo lanksčiuoju paspirtuku į priekį judama be pedalų, grandinių ar pavarų, kojomis neliečiant žemės. Tai lyg slidinėjimas ar plaukimas banglente.
Virginija Vaivadaitė pasakojo, kad per pasaulinę judėjimo savaitę šiaurietiškojo ėjimo pamokos vyks Kintuose, Šilutės miesto stadione, Inkakliuose. Kintų ir Šilutės mokyklų 1-4 klasių mokiniai tomis dienomis turės galimybę pasivažinėti minėtaisiais „traikais“.
12 mūsų rajono mokyklų mokiniai aktyviai dalyvauja akcijoje „Apibėk mokyklą“. Ši akcija atėjo iš Škotijos, pastebėjus, kad yra labai sumažėjęs vaikų fizinis aktyvumas. Bėgti apie savo mokyklą skatinami pradinukai ir jų mokytojai.
Pasaulinės judėjimo savaitės renginiai mūsų rajone prasidėjo Šilutės pirmosios gimnazijos stadione. Iš pradžių gimnazijos sporto salėje įvyko kalanetikos užsiėmimas.

Pasaulinės judėjimo savaitės renginiai Šilutės pirmosios gimnazijos sporto salėje – vyksta  kalanetikos užsiėmimas.

Pasaulinės judėjimo savaitės renginiai Šilutės pirmosios gimnazijos sporto salėje – vyksta kalanetikos užsiėmimas.

Lygiai 18 val. šokį pademonstravo trenerės Ingos Mikutytės vadovaujamos „Atėnės“ grupės šokėjos. Pasak J. Gricevičienės, panašiai tuo pat metu pasaulinės judėjimo dienos dalyviai šoko ir kitose pasaulio vietose.
„Atėnų“ sporto klubo treneris Rokas Domeikis pakvietė merginas ir moteris į funkcinę treniruotę, kurios metu jos per trumpą laiką išbandė visą kompleksą pratimų su skirtingomis priemonėmis.

Vaidotas VILKAS

Funkcinės treniruotės akimirkos.

Funkcinės treniruotės akimirkos.

Kalanetikos užsiėmimų lankytojos plojimais palaikė „Atėnės“ šokėjas, o vėliau dalis jų pačios dalyvavo „Atėnų“ sporto klubo trenerio Roko Domeikio vadovaujamoje funkcinėje treniruotėje.

Kalanetikos užsiėmimų lankytojos plojimais palaikė „Atėnės“ šokėjas, o vėliau dalis jų pačios dalyvavo „Atėnų“ sporto klubo trenerio Roko Domeikio vadovaujamoje funkcinėje treniruotėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Seime – paroda skirta M. Jankaus muziejaus 40-mečiui Trečiadienį, spalio 19 d. Lietuvos Respublikos Seimo II rūmų 1 aukšto galerijoje atidaryta paroda „Metai, darbai ir veidai“, skirta Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus veiklos 40-mečiui. Parodos atidaryme dalyvavo Seimo narė Aušrinė Norkienė, Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, jo pavaduotojas Edgaras Kuturys, M. Jankaus muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė, Pagėgių savivaldybės, muziejaus darbuotojai, kultūros ir meno žmonės. „Didžiuojuosi, kad ši paroda eksponuojama Seime. Už tai, kad Pagėgių kraštas garsinamas sostinėje, dėkoju muziejaus direktorei

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Taip pat skaitykite