Visuomenės sveikatos biuras skatina šilutiškius judėti

Energingas „Atėnės“ merginų šokis.

Nuo rugsėjo 16 iki 22 dienos vyksta pasaulinės judėjimo savaitės renginiai. Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas su sporto klubu „Atėnai“, aktyviai dalyvauja šiuose renginiuose. Judėjimo savaitės pradžios išvakarėse didelis bendras renginys įvyko Šilutės pirmosios gimnazijos stadione ir sporto salėje.

Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) teigia, kad medicininės priemonės lemia sveikatą ir gyvenimo trukmę tik apie 10 proc., aplinkos ir darbo sąlygos – apie 20 proc., paveldimumo faktoriai – apie 20 proc., o likusius 50 proc. lemia gyvenimo būdas. Todėl fizinis aktyvumas, vienas iš gyvenimo būdo faktorių, turi didžiulę reikšmę sveikatai.
Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro vadovė Virginija Vaivadaitė ir sporto klubui „Atėnai“ vadovaujanti Jūratė Gricevičienė papasakojo, kad judėjimo savaitei skirtas bendras renginys yra jau antrus metus drauge įgyvendinamo projekto „Būk aktyvus“ dalis. Daugiau judėti ir būti aktyviais skatinami įvairių amžiaus grupių žmonės.
„Atėnų“ sporto klubo treneriai nuo vasaros rengia kalanetikos užsiėmimus, kuriuos nuolat lanko apie 100 įvairaus amžiaus žmonių. Kalanetika – tai mankšta, jungianti jogos, taiči, cigūno, šokio terapijos, baleto mankštos pratimus ir elementus. Tai malonumas ir meditacija vienu metu, nesiekiant sportinių rezultatų. Be jokių amžiaus apribojimų ši mankšta ypač tinka besiskundžiantiems nugaros, kaklo srities nuovargiu, skausmais, maudimu.
Visuomenės sveikatos biuras taip pat organizuoja šiaurietiškojo ėjimo ir važinėjimo lanksčiaisiais paspirtukais (angl. Trikke) užsiėmimus, kuriuos taip pat noriai lanko įvairaus amžiaus žmonės. „Trikke“ – tai savotiškas riedlentės ir paspirtuko derinys, kurį 1988 metais sukonstravo iš Brazilijos kilęs inžinierius Gildo Beleski, o nuo 2002 metų jie pradėti gaminti Amerikoje. Su šiuo lanksčiuoju paspirtuku į priekį judama be pedalų, grandinių ar pavarų, kojomis neliečiant žemės. Tai lyg slidinėjimas ar plaukimas banglente.
Virginija Vaivadaitė pasakojo, kad per pasaulinę judėjimo savaitę šiaurietiškojo ėjimo pamokos vyks Kintuose, Šilutės miesto stadione, Inkakliuose. Kintų ir Šilutės mokyklų 1-4 klasių mokiniai tomis dienomis turės galimybę pasivažinėti minėtaisiais „traikais“.
12 mūsų rajono mokyklų mokiniai aktyviai dalyvauja akcijoje „Apibėk mokyklą“. Ši akcija atėjo iš Škotijos, pastebėjus, kad yra labai sumažėjęs vaikų fizinis aktyvumas. Bėgti apie savo mokyklą skatinami pradinukai ir jų mokytojai.
Pasaulinės judėjimo savaitės renginiai mūsų rajone prasidėjo Šilutės pirmosios gimnazijos stadione. Iš pradžių gimnazijos sporto salėje įvyko kalanetikos užsiėmimas.

Pasaulinės judėjimo savaitės renginiai Šilutės pirmosios gimnazijos sporto salėje – vyksta  kalanetikos užsiėmimas.

Pasaulinės judėjimo savaitės renginiai Šilutės pirmosios gimnazijos sporto salėje – vyksta kalanetikos užsiėmimas.

Lygiai 18 val. šokį pademonstravo trenerės Ingos Mikutytės vadovaujamos „Atėnės“ grupės šokėjos. Pasak J. Gricevičienės, panašiai tuo pat metu pasaulinės judėjimo dienos dalyviai šoko ir kitose pasaulio vietose.
„Atėnų“ sporto klubo treneris Rokas Domeikis pakvietė merginas ir moteris į funkcinę treniruotę, kurios metu jos per trumpą laiką išbandė visą kompleksą pratimų su skirtingomis priemonėmis.

Vaidotas VILKAS

Funkcinės treniruotės akimirkos.

Funkcinės treniruotės akimirkos.

Kalanetikos užsiėmimų lankytojos plojimais palaikė „Atėnės“ šokėjas, o vėliau dalis jų pačios dalyvavo „Atėnų“ sporto klubo trenerio Roko Domeikio vadovaujamoje funkcinėje treniruotėje.

Kalanetikos užsiėmimų lankytojos plojimais palaikė „Atėnės“ šokėjas, o vėliau dalis jų pačios dalyvavo „Atėnų“ sporto klubo trenerio Roko Domeikio vadovaujamoje funkcinėje treniruotėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Konteinerių pervežimas. Ką reikia žinoti apie šią paslaugą?

Logistika mūsų ekonominiame gyvenime turi labai didelę reikšmę. Jeigu ne jos teikiamos paslaugos, negalėtų būti vystomi prekybiniai santykiai ne tik tarp atskirų įmonių, bet ir valstybių. Ypač daug šioje srityje pasitarnauja krovinių gabenimas konteineriais, kuris reikalauja išskirtinės atsakomybės už saugų prekių pristatymą i reikiamą vietą. Kada prireikia konteinerio kroviniams pervežti? Jūrinis konteineris, kaip labai patogi tara, yra naudojamas tada, kai reikia pergabenti didelius krovinių kiekius iš vieno sandėlio į kitą. Kadangi ne visada įmanoma prekes pervežti vien jūriniu transportu, nes

Iššūkis – aplankykite šią vasarą 35 parkus

Gegužės 24 d. paminėta Europos parkų diena. Šiais metais juos vienijanti organizacija „Europarc“ kviečia pasvarstyti, kas mes būtume be gamtos, nuo kurios priklauso mūsų fizinė ir dvasinė sveikata. Persijunk! Gamta mus aprūpina maistu ir oru, kuriuo kvėpuojame. Gaila, bet žmogaus ir gamtos ryšys šiandien yra praradęs pusiausvyrą. Todėl 2022 m. šūkis ragina: „Mes esame gamta – permąstyk, perkurk, persijunk“. Tai geriausia daryti būnant gamtoje – kviečiame lankyti Lietuvos parkus: ir tuos, kuriuose jau buvote ne kartą, ir tuos, kurių dar

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Taip pat skaitykite