Visose maudyklose vanduo yra švarus

Maudytis galima ir Kuršių marių pakrantėje ties Kintais.
Laimos Putriuvienės nuotr.

Pradeda atšilti orai ir panašu, kad prasidės ilgai laukta vasara. Skubančius į gamtą poilsiautojus galima pradžiuginti, kad šiemet papildomai pradėta tirti vandenį dar 7 populiariose maudymosi vietose. Vanduo šiemet visur švarus.

Šilutės r. savivaldybėje vandens kokybė maudymosi sezono metu (nuo birželio 1 iki rugsėjo 15 d.) stebima nuo 2008 m. Gegužę įvykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje patvirtinta nauja maudyklų vandens kokybės stebėsenos ir paplūdimių priežiūros Šilutės rajone 2015-2019 m. programa. Iki tol vandens kokybė buvo stebima maudykloje prie Žemaičių Naumiesčio tvenkinio, Kuršių mariose ties Kintais, Atmatoje ir Šyšos upėje ties Darbininkų kvartalu. Patvirtinus naują programą, mėginius pradėta imti dar 7 vietose, kur dažnai maudosi žmonės: Vilkėnų, Ramučių, Degučių, Krauleidiškės ir Šylių tvenkiniuose, dar vienoje vietoje Žemaičių Naumiesčio tvenkinyje bei Vainuto kaime esančiame tvenkinyje. Tiesa, šiose 7 vietose vandens mėginiai imami ne kas mėnesį, kaip kitur, o du kartus per maudymosi sezoną.
Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vyresnysis specialistas-sanitarijos inspektorius Jonas Čeponis sakė, kad pirmieji vandens tyrimo rezultatai gauti gegužės 25 d. Jie skelbiami Savivaldybės tinklalapio informacijos gyventojams sanitarijos skyrelyje. Tyrimus atlieka Nacionalinis visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyrius. Per metus už mėginių tyrimą sumokama 721 €, dar 208 € per metus prisidėjo už papildomus du tyrimus septyniose į naująją programą įtrauktose maudyklose.
Iki šiol visi vandens tyrimų rezultatai atitiko higienos normas, tad saugiai maudytis galima visose minėtose maudyklose. Jeigu tyrimų rezultatai kurioje nors maudykloje pasirodytų besą blogi, toje vietoje būtų pastatyta lentelė su draudžiančiu maudytis užrašu. Tokiu atveju vandens mėginiai užterštoje vietoje kelis kartus būtų imami papildomai, kol būtų nustatyta, kad vanduo ir vėl švarus. Po daugelio metų mūsų kaimynai Neringoje pasidžiaugė, kad ir jie šiemet pagaliau gali maudytis savojoje Kuršių marių pusėje. Anot J. Čeponio, padėtis mariose Šilutės rajono pusėje geresnė. Mes čia galėjome maudytis ir pernai. Kintuose prie maudyklos vėl pastatytas surenkamas už ES paramos lėšas pagamintas lieptelis, praėjusį savaitgalį ten jau susirinko nemažai žmonių. Tiesa, vanduo Kuršių mariose dar šaltokas ir besimaudančiųjų tebuvo nedaug.
Sanitarijos inspektorius prisiminė, kad užpernai maudytis nebuvo saugu ir Šilutės rajono marių pakrantėje. Vandens užterštumo lygis skirtingose to paties vandens telkinio vietose gali gerokai skirtis. Pasak J. Čeponio, galime pasidžiaugti, kad vandens kokybė nuolat gerėja ir belieka tikėtis, kad taip bus ir toliau. Šyšos vanduo tapo švaresnis, kai nustojo veikti ją vis užteršdavusi spirito gamykla, o Nemuno bent jau kol kas nebeteršia Rusijos celiuliozės fabrikas.
Šilutės seniūnija maudymosi sezonui jau pasiruošė. Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas sakė, kad praėjusią savaitę Atmatos upėje ir Šyšoje ties Darbininkų kvartalu pastatytos naujai perdažytos persirengimo kabinos. Belieka laukti šiltų, maudynėms tinkamų orų.
Anot A. Ivanausko, Šilutės seniūnija pagal išgales stengiasi suteikti poilsiautojams kuo daugiau patogumų šiose populiariose maudyklose, tačiau neretai šias pastangas niekais paverčia vandalai. Jau ne pirmą sykį išvartomos ir sulaužomos persirengimo kabinos. Beje, visai neseniai buvo apgadintas ir naujasis tiltelis per Šyšą. Kažkas sugebėjo perlaužti storą jo dangos lentą. Gerai, kad Šilutės seniūnija turi atsarginių.

Vaidotas VILKAS

Hits: 95

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko. UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Šilutės pirmajai gimnazijai sukako 103 metai

Ypatingas balandis Šilutės pirmajai gimnazijai: balandžio 16 d. vadinama šios mokyklos gimtadieniu. Tokia žinia gimnazijos interneto svetainėje pasidalino istorijos mokytoja Laima Toliušienė. 1918 m. balandžio 16 d. Princo Joachimo gatvėje (dabar – Lietuvininkų g. 20) savo veiklą pradėjo Šilokarčemos realinė gimnazija – licėjus. Mokytoja Laima Toliušienė rašo: „Turtingą istoriją turime: susikūrę Vokietijos imperijos laikais, suklestėjome Lietuvos Respublikos laikotarpiu, išgyvenome nacių, sovietų diktatūras, gimnazijos statusą susigrąžinome nepriklausomoje Lietuvoje. Šiandien mokomės gražiame gimnazijos pastate, pastatytame tarpukario Lietuvos Respublikos laikais (1930 m.).“ Jeigu

Taip pat skaitykite