Visose maudyklose vanduo yra švarus

Maudytis galima ir Kuršių marių pakrantėje ties Kintais.
Laimos Putriuvienės nuotr.

Pradeda atšilti orai ir panašu, kad prasidės ilgai laukta vasara. Skubančius į gamtą poilsiautojus galima pradžiuginti, kad šiemet papildomai pradėta tirti vandenį dar 7 populiariose maudymosi vietose. Vanduo šiemet visur švarus.

Šilutės r. savivaldybėje vandens kokybė maudymosi sezono metu (nuo birželio 1 iki rugsėjo 15 d.) stebima nuo 2008 m. Gegužę įvykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje patvirtinta nauja maudyklų vandens kokybės stebėsenos ir paplūdimių priežiūros Šilutės rajone 2015-2019 m. programa. Iki tol vandens kokybė buvo stebima maudykloje prie Žemaičių Naumiesčio tvenkinio, Kuršių mariose ties Kintais, Atmatoje ir Šyšos upėje ties Darbininkų kvartalu. Patvirtinus naują programą, mėginius pradėta imti dar 7 vietose, kur dažnai maudosi žmonės: Vilkėnų, Ramučių, Degučių, Krauleidiškės ir Šylių tvenkiniuose, dar vienoje vietoje Žemaičių Naumiesčio tvenkinyje bei Vainuto kaime esančiame tvenkinyje. Tiesa, šiose 7 vietose vandens mėginiai imami ne kas mėnesį, kaip kitur, o du kartus per maudymosi sezoną.
Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vyresnysis specialistas-sanitarijos inspektorius Jonas Čeponis sakė, kad pirmieji vandens tyrimo rezultatai gauti gegužės 25 d. Jie skelbiami Savivaldybės tinklalapio informacijos gyventojams sanitarijos skyrelyje. Tyrimus atlieka Nacionalinis visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyrius. Per metus už mėginių tyrimą sumokama 721 €, dar 208 € per metus prisidėjo už papildomus du tyrimus septyniose į naująją programą įtrauktose maudyklose.
Iki šiol visi vandens tyrimų rezultatai atitiko higienos normas, tad saugiai maudytis galima visose minėtose maudyklose. Jeigu tyrimų rezultatai kurioje nors maudykloje pasirodytų besą blogi, toje vietoje būtų pastatyta lentelė su draudžiančiu maudytis užrašu. Tokiu atveju vandens mėginiai užterštoje vietoje kelis kartus būtų imami papildomai, kol būtų nustatyta, kad vanduo ir vėl švarus. Po daugelio metų mūsų kaimynai Neringoje pasidžiaugė, kad ir jie šiemet pagaliau gali maudytis savojoje Kuršių marių pusėje. Anot J. Čeponio, padėtis mariose Šilutės rajono pusėje geresnė. Mes čia galėjome maudytis ir pernai. Kintuose prie maudyklos vėl pastatytas surenkamas už ES paramos lėšas pagamintas lieptelis, praėjusį savaitgalį ten jau susirinko nemažai žmonių. Tiesa, vanduo Kuršių mariose dar šaltokas ir besimaudančiųjų tebuvo nedaug.
Sanitarijos inspektorius prisiminė, kad užpernai maudytis nebuvo saugu ir Šilutės rajono marių pakrantėje. Vandens užterštumo lygis skirtingose to paties vandens telkinio vietose gali gerokai skirtis. Pasak J. Čeponio, galime pasidžiaugti, kad vandens kokybė nuolat gerėja ir belieka tikėtis, kad taip bus ir toliau. Šyšos vanduo tapo švaresnis, kai nustojo veikti ją vis užteršdavusi spirito gamykla, o Nemuno bent jau kol kas nebeteršia Rusijos celiuliozės fabrikas.
Šilutės seniūnija maudymosi sezonui jau pasiruošė. Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas sakė, kad praėjusią savaitę Atmatos upėje ir Šyšoje ties Darbininkų kvartalu pastatytos naujai perdažytos persirengimo kabinos. Belieka laukti šiltų, maudynėms tinkamų orų.
Anot A. Ivanausko, Šilutės seniūnija pagal išgales stengiasi suteikti poilsiautojams kuo daugiau patogumų šiose populiariose maudyklose, tačiau neretai šias pastangas niekais paverčia vandalai. Jau ne pirmą sykį išvartomos ir sulaužomos persirengimo kabinos. Beje, visai neseniai buvo apgadintas ir naujasis tiltelis per Šyšą. Kažkas sugebėjo perlaužti storą jo dangos lentą. Gerai, kad Šilutės seniūnija turi atsarginių.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Užuolaidų audiniai. Kaip išsirinkti geriausią?

Kuriant jaukų namų dizainą ir ieškant geriausio sprendimo Jus pasitiks patys įvairiausi užuolaidų audiniai, labai didelė spalvų ir raštų įvairovė. Svarbu nepasimesti visoje šioje gausoje ir išsirinkti tai, kas tiktų labiausiai. Užuolaidų pasirinkimas iš tiesų yra labai kruopštus ir daug atidumo reikalaujantis darbas, kurį geriausia patikėti savo srities dizaineriams. Jeigu neturite pakankamai patirties ir įžvalgos tam, kad išsirinktumėte užuolaidų audinius patys, arba tiesiog norėtumėte rasti dar geresnį sprendimą, naudinga pasikonsultuoti su specialistais. Skaitydami toliau atrasite daugybę užuolaidų pasirinkimų patiems įvairiausiems

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Taip pat skaitykite