Visose maudyklose vanduo yra švarus

Maudytis galima ir Kuršių marių pakrantėje ties Kintais.
Laimos Putriuvienės nuotr.

Pradeda atšilti orai ir panašu, kad prasidės ilgai laukta vasara. Skubančius į gamtą poilsiautojus galima pradžiuginti, kad šiemet papildomai pradėta tirti vandenį dar 7 populiariose maudymosi vietose. Vanduo šiemet visur švarus.

Šilutės r. savivaldybėje vandens kokybė maudymosi sezono metu (nuo birželio 1 iki rugsėjo 15 d.) stebima nuo 2008 m. Gegužę įvykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje patvirtinta nauja maudyklų vandens kokybės stebėsenos ir paplūdimių priežiūros Šilutės rajone 2015-2019 m. programa. Iki tol vandens kokybė buvo stebima maudykloje prie Žemaičių Naumiesčio tvenkinio, Kuršių mariose ties Kintais, Atmatoje ir Šyšos upėje ties Darbininkų kvartalu. Patvirtinus naują programą, mėginius pradėta imti dar 7 vietose, kur dažnai maudosi žmonės: Vilkėnų, Ramučių, Degučių, Krauleidiškės ir Šylių tvenkiniuose, dar vienoje vietoje Žemaičių Naumiesčio tvenkinyje bei Vainuto kaime esančiame tvenkinyje. Tiesa, šiose 7 vietose vandens mėginiai imami ne kas mėnesį, kaip kitur, o du kartus per maudymosi sezoną.
Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vyresnysis specialistas-sanitarijos inspektorius Jonas Čeponis sakė, kad pirmieji vandens tyrimo rezultatai gauti gegužės 25 d. Jie skelbiami Savivaldybės tinklalapio informacijos gyventojams sanitarijos skyrelyje. Tyrimus atlieka Nacionalinis visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyrius. Per metus už mėginių tyrimą sumokama 721 €, dar 208 € per metus prisidėjo už papildomus du tyrimus septyniose į naująją programą įtrauktose maudyklose.
Iki šiol visi vandens tyrimų rezultatai atitiko higienos normas, tad saugiai maudytis galima visose minėtose maudyklose. Jeigu tyrimų rezultatai kurioje nors maudykloje pasirodytų besą blogi, toje vietoje būtų pastatyta lentelė su draudžiančiu maudytis užrašu. Tokiu atveju vandens mėginiai užterštoje vietoje kelis kartus būtų imami papildomai, kol būtų nustatyta, kad vanduo ir vėl švarus. Po daugelio metų mūsų kaimynai Neringoje pasidžiaugė, kad ir jie šiemet pagaliau gali maudytis savojoje Kuršių marių pusėje. Anot J. Čeponio, padėtis mariose Šilutės rajono pusėje geresnė. Mes čia galėjome maudytis ir pernai. Kintuose prie maudyklos vėl pastatytas surenkamas už ES paramos lėšas pagamintas lieptelis, praėjusį savaitgalį ten jau susirinko nemažai žmonių. Tiesa, vanduo Kuršių mariose dar šaltokas ir besimaudančiųjų tebuvo nedaug.
Sanitarijos inspektorius prisiminė, kad užpernai maudytis nebuvo saugu ir Šilutės rajono marių pakrantėje. Vandens užterštumo lygis skirtingose to paties vandens telkinio vietose gali gerokai skirtis. Pasak J. Čeponio, galime pasidžiaugti, kad vandens kokybė nuolat gerėja ir belieka tikėtis, kad taip bus ir toliau. Šyšos vanduo tapo švaresnis, kai nustojo veikti ją vis užteršdavusi spirito gamykla, o Nemuno bent jau kol kas nebeteršia Rusijos celiuliozės fabrikas.
Šilutės seniūnija maudymosi sezonui jau pasiruošė. Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas sakė, kad praėjusią savaitę Atmatos upėje ir Šyšoje ties Darbininkų kvartalu pastatytos naujai perdažytos persirengimo kabinos. Belieka laukti šiltų, maudynėms tinkamų orų.
Anot A. Ivanausko, Šilutės seniūnija pagal išgales stengiasi suteikti poilsiautojams kuo daugiau patogumų šiose populiariose maudyklose, tačiau neretai šias pastangas niekais paverčia vandalai. Jau ne pirmą sykį išvartomos ir sulaužomos persirengimo kabinos. Beje, visai neseniai buvo apgadintas ir naujasis tiltelis per Šyšą. Kažkas sugebėjo perlaužti storą jo dangos lentą. Gerai, kad Šilutės seniūnija turi atsarginių.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite