Visose maudyklose vanduo yra švarus

Maudytis galima ir Kuršių marių pakrantėje ties Kintais.
Laimos Putriuvienės nuotr.

Pradeda atšilti orai ir panašu, kad prasidės ilgai laukta vasara. Skubančius į gamtą poilsiautojus galima pradžiuginti, kad šiemet papildomai pradėta tirti vandenį dar 7 populiariose maudymosi vietose. Vanduo šiemet visur švarus.

Šilutės r. savivaldybėje vandens kokybė maudymosi sezono metu (nuo birželio 1 iki rugsėjo 15 d.) stebima nuo 2008 m. Gegužę įvykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje patvirtinta nauja maudyklų vandens kokybės stebėsenos ir paplūdimių priežiūros Šilutės rajone 2015-2019 m. programa. Iki tol vandens kokybė buvo stebima maudykloje prie Žemaičių Naumiesčio tvenkinio, Kuršių mariose ties Kintais, Atmatoje ir Šyšos upėje ties Darbininkų kvartalu. Patvirtinus naują programą, mėginius pradėta imti dar 7 vietose, kur dažnai maudosi žmonės: Vilkėnų, Ramučių, Degučių, Krauleidiškės ir Šylių tvenkiniuose, dar vienoje vietoje Žemaičių Naumiesčio tvenkinyje bei Vainuto kaime esančiame tvenkinyje. Tiesa, šiose 7 vietose vandens mėginiai imami ne kas mėnesį, kaip kitur, o du kartus per maudymosi sezoną.
Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vyresnysis specialistas-sanitarijos inspektorius Jonas Čeponis sakė, kad pirmieji vandens tyrimo rezultatai gauti gegužės 25 d. Jie skelbiami Savivaldybės tinklalapio informacijos gyventojams sanitarijos skyrelyje. Tyrimus atlieka Nacionalinis visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyrius. Per metus už mėginių tyrimą sumokama 721 €, dar 208 € per metus prisidėjo už papildomus du tyrimus septyniose į naująją programą įtrauktose maudyklose.
Iki šiol visi vandens tyrimų rezultatai atitiko higienos normas, tad saugiai maudytis galima visose minėtose maudyklose. Jeigu tyrimų rezultatai kurioje nors maudykloje pasirodytų besą blogi, toje vietoje būtų pastatyta lentelė su draudžiančiu maudytis užrašu. Tokiu atveju vandens mėginiai užterštoje vietoje kelis kartus būtų imami papildomai, kol būtų nustatyta, kad vanduo ir vėl švarus. Po daugelio metų mūsų kaimynai Neringoje pasidžiaugė, kad ir jie šiemet pagaliau gali maudytis savojoje Kuršių marių pusėje. Anot J. Čeponio, padėtis mariose Šilutės rajono pusėje geresnė. Mes čia galėjome maudytis ir pernai. Kintuose prie maudyklos vėl pastatytas surenkamas už ES paramos lėšas pagamintas lieptelis, praėjusį savaitgalį ten jau susirinko nemažai žmonių. Tiesa, vanduo Kuršių mariose dar šaltokas ir besimaudančiųjų tebuvo nedaug.
Sanitarijos inspektorius prisiminė, kad užpernai maudytis nebuvo saugu ir Šilutės rajono marių pakrantėje. Vandens užterštumo lygis skirtingose to paties vandens telkinio vietose gali gerokai skirtis. Pasak J. Čeponio, galime pasidžiaugti, kad vandens kokybė nuolat gerėja ir belieka tikėtis, kad taip bus ir toliau. Šyšos vanduo tapo švaresnis, kai nustojo veikti ją vis užteršdavusi spirito gamykla, o Nemuno bent jau kol kas nebeteršia Rusijos celiuliozės fabrikas.
Šilutės seniūnija maudymosi sezonui jau pasiruošė. Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas sakė, kad praėjusią savaitę Atmatos upėje ir Šyšoje ties Darbininkų kvartalu pastatytos naujai perdažytos persirengimo kabinos. Belieka laukti šiltų, maudynėms tinkamų orų.
Anot A. Ivanausko, Šilutės seniūnija pagal išgales stengiasi suteikti poilsiautojams kuo daugiau patogumų šiose populiariose maudyklose, tačiau neretai šias pastangas niekais paverčia vandalai. Jau ne pirmą sykį išvartomos ir sulaužomos persirengimo kabinos. Beje, visai neseniai buvo apgadintas ir naujasis tiltelis per Šyšą. Kažkas sugebėjo perlaužti storą jo dangos lentą. Gerai, kad Šilutės seniūnija turi atsarginių.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite