Ar visiškai nusivylė, ar gyvenimas gerėja?

Visą praėjusią savaitę Savivaldybės vadovai su metinėmis ataskaitomis keliavo po seniūnijas. Susitikimai su Juknaičių ir Usėnų seniūnijos gyventojais praėjo ypač ramiai. Svečiai beveik nesulaukė klausimų, o kai kurie, nors ir atvyko, net nekalbėjo.

Susitikimuose su Juknaičių ir Usėnų gyventojais Savivaldybės vadovai sunkesnių klausimų ir aštrių pastabų nesulaukė.

Prisimenant gana audrinai vykusias ankstesnių metų ataskaitas, kyla klausimai: ar žmonės jau visiškai nusivylė rajono valdžia ir nieko iš jų nebenori? Ar gyvenimas taip pagerėjo, kad žmonės tylomis palaiko tai, ką daro rajono vadovai?
Apie valdžios ir žmonių pinigus
Šilutės rajono vadovai visose seniūnijose pasakojo beveik tą patį ir labiausiai džiaugėsi, kad pavyko sumažinti Savivaldybės skolas. Per metus jos sumažėjo daugiau kaip 5 milijonais litų ir 2014 sausio 1 d. besiekė 45 milijonus.
Administracijos direktorius Sigitas Šeputis pasidžiaugė, kad pasiteisino eksperimentas su socialinėmis išmokomis, kurias skirstyti pradėjo patys socialiniai darbuotojai, neišmokėtos lėšos liko Savivaldybei.
Juknaičiuose praėjusiais metais socialinių pašalpų išmokėta 176 tūkstančiais litų mažiau, negu 2013, o Usėnuose – 109 tūkstančiais litų. Žinoma, tokia padėtis netekusiųjų išmokų nedžiugina, tačiau tvirtinama, kad pinigų neteko tie šelpiamieji, kuriems jie ir nepriklausė. Pasak S. Šepučio, likusios lėšos padėjo sumažinti įvairias Savivaldybės skolas. Pavyzdžiui, įsiskolinimas UAB „Šilutės šilumos tinklams“ sumažėjo nuo 2,6 milijonų litų iki 0,9.
Administracijos direktorius sakė, kad sutaupytąsias lėšas biudžetinės įstaigos labai norėjo panaudoti savo reikmėms, tačiau nutarta pirmiausia mažinti įsiskolinimus. Savivaldybės vadovai kalbėjo apie trečdaliu padidėjusias lėšas keliams ir šaligatviams tvarkyti, naujus valymo įrenginius ir medicinos punktą Pašyšiuose.
Kaip ir visuose panašiuose susitikimuose, kalbėta apie komunalinių atliekų tvarkymą. Kaimo žmonės nepatenkinti, kad mokėdami už šiukšles pagal turimą gyvenamąjį plotą, jie praktiškai remia daugiau šiukšlinančius miestiečius, nes kaime esą susidaro gerokai mažiau šiukšlių. Dalis atliekų panaudojama kompostui, dalis sudeginama.
Kad kaimo gyventojai skriaudžiami, pripažino ir rajono vadovai. Tačiau, anot Administracijos direktoriaus S. Šepučio, per metus mūsų rajone susidaro apie 12 tūkst. tonų šiukšlių, kuriomis būtų galima pripildyti 200 krovininių vagonų. Nors dabartinė tvarka nėra teisinga, ji padeda išvengti aplinkos teršimo. Už plotą mokančiam žmogui nesvarbu, kiek šiukšlių jis išmes į konteinerį, todėl mažiau teršiami aplinkiniai miškeliai ir pakelės.
Administracijos direktorius sakė, kad ieškoma būdų teisingiau paskirstyti mokestį už komunalinių atliekų tvarkymą. Šilutė dalyvauja eksperimentiniame projekte – šią problemą bus bandoma įveikti. O tai padaryti ruošiamasi paprastai – individualių namų gyventojams bus išdalyta 5000 konteinerių antrinėms žaliavoms rūšiuoti. Šios bus vežamos nemokamai, todėl, sumažėjus bendram šiukšlių svoriui, mažės ir mokestis už jų tvarkymą.
UAB „Šilutės vandenys“ vadovas Alfredas Markvaldas pasakojo apie Juknaičiuose ir Usėnuose įgyvendinamus vandentvarkos projektus. Gyventojų jis prašė būti atlaidžiais ir susitaikyti su laikinais nepatogumais, kol tiesiami vamzdžiai. Be to, jis prašė kuo skubiau pranešti pastebėjus trūkusius vamzdynus, kad būtų patirta kuo mažiau nuostolių.
Su netikėta problema A. Markvaldadas susidūrė, kai kvietė gyventojus savo lėšomis prisijungti prie naujos kanalizacijos sistemos. Paaiškėjo, kad kai kuriems už savo pinigus nuosavoje žemėje teks pakloti apie 50 metrų vamzdyno, kai 1 metras jo kainuoja apie 37 eurus. Vandentiekio vadovas pažadėjo šią problemą bandyti spręsti kartu su gyventojais. Tiesa, įgyvendinant ES remiamus projektus lėšų vamzdynams kloti privačiose teritorijose neskiriama.
Ramios seniūnijos
Šilutės policijos komisariato viešosios policijos skyriaus viršininkas Alvydas Balandis pasakojo, kad tiek Juknaičių, tiek Usėnų seniūnijos gana ramios. Skirtingai negu kitose seniūnijose, kiekvieno mėnesio 10 diena, kai mokamos pašalpos, čia nebūna išskirtinė ir pareigūnai tą dieną čia daugiau iškvietimų neturi. Vis dėlto tvarkos pažeidimų pasitaiko. Juknaičių seniūnijoje per 2014 metus užfiksuoti 109 administracinės teisės pažeidimai. Dauguma jų (47) susiję su alkoholio vartojimu. Dėl gyvūnų, paprastai šunų, laikymo tvarkos pažeidimų surašyta 13 protokolų, buvo 2 melagingi iškvietimai, 4 turto sugadinimo atvejai, 33 vagystės, 15 buitinių konfliktų. Autoįvykių metu Juknaičių seniūnijoje pernai žuvo 2 žmonės, vienas motociklininkas sužeistas.
Usėnų seniūnijoje įvyko 64 administracinės teisės pažeidimai. Kaip ir Juknaičiuose, daugiausiai jų (35) susiję su alkoholio vartojimu. Dėl gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimų surašyta 11 protokolų, sulaukta 2 melagingų iškvietimų. Pasak A. Balandžio, įkaušę žmonės kvietė policiją patys nebesuprasdami kodėl…
Usėnų seniūnijoje būta 10 vagysčių, kilo 7 buitiniai konfliktai. Vienas neblaivus vairuotojas sukėlė eismo įvykį, tačiau žuvusiųjų Usėnuose nebūta.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite