Ar visiškai nusivylė, ar gyvenimas gerėja?

Visą praėjusią savaitę Savivaldybės vadovai su metinėmis ataskaitomis keliavo po seniūnijas. Susitikimai su Juknaičių ir Usėnų seniūnijos gyventojais praėjo ypač ramiai. Svečiai beveik nesulaukė klausimų, o kai kurie, nors ir atvyko, net nekalbėjo.

Susitikimuose su Juknaičių ir Usėnų gyventojais Savivaldybės vadovai sunkesnių klausimų ir aštrių pastabų nesulaukė.

Prisimenant gana audrinai vykusias ankstesnių metų ataskaitas, kyla klausimai: ar žmonės jau visiškai nusivylė rajono valdžia ir nieko iš jų nebenori? Ar gyvenimas taip pagerėjo, kad žmonės tylomis palaiko tai, ką daro rajono vadovai?
Apie valdžios ir žmonių pinigus
Šilutės rajono vadovai visose seniūnijose pasakojo beveik tą patį ir labiausiai džiaugėsi, kad pavyko sumažinti Savivaldybės skolas. Per metus jos sumažėjo daugiau kaip 5 milijonais litų ir 2014 sausio 1 d. besiekė 45 milijonus.
Administracijos direktorius Sigitas Šeputis pasidžiaugė, kad pasiteisino eksperimentas su socialinėmis išmokomis, kurias skirstyti pradėjo patys socialiniai darbuotojai, neišmokėtos lėšos liko Savivaldybei.
Juknaičiuose praėjusiais metais socialinių pašalpų išmokėta 176 tūkstančiais litų mažiau, negu 2013, o Usėnuose – 109 tūkstančiais litų. Žinoma, tokia padėtis netekusiųjų išmokų nedžiugina, tačiau tvirtinama, kad pinigų neteko tie šelpiamieji, kuriems jie ir nepriklausė. Pasak S. Šepučio, likusios lėšos padėjo sumažinti įvairias Savivaldybės skolas. Pavyzdžiui, įsiskolinimas UAB „Šilutės šilumos tinklams“ sumažėjo nuo 2,6 milijonų litų iki 0,9.
Administracijos direktorius sakė, kad sutaupytąsias lėšas biudžetinės įstaigos labai norėjo panaudoti savo reikmėms, tačiau nutarta pirmiausia mažinti įsiskolinimus. Savivaldybės vadovai kalbėjo apie trečdaliu padidėjusias lėšas keliams ir šaligatviams tvarkyti, naujus valymo įrenginius ir medicinos punktą Pašyšiuose.
Kaip ir visuose panašiuose susitikimuose, kalbėta apie komunalinių atliekų tvarkymą. Kaimo žmonės nepatenkinti, kad mokėdami už šiukšles pagal turimą gyvenamąjį plotą, jie praktiškai remia daugiau šiukšlinančius miestiečius, nes kaime esą susidaro gerokai mažiau šiukšlių. Dalis atliekų panaudojama kompostui, dalis sudeginama.
Kad kaimo gyventojai skriaudžiami, pripažino ir rajono vadovai. Tačiau, anot Administracijos direktoriaus S. Šepučio, per metus mūsų rajone susidaro apie 12 tūkst. tonų šiukšlių, kuriomis būtų galima pripildyti 200 krovininių vagonų. Nors dabartinė tvarka nėra teisinga, ji padeda išvengti aplinkos teršimo. Už plotą mokančiam žmogui nesvarbu, kiek šiukšlių jis išmes į konteinerį, todėl mažiau teršiami aplinkiniai miškeliai ir pakelės.
Administracijos direktorius sakė, kad ieškoma būdų teisingiau paskirstyti mokestį už komunalinių atliekų tvarkymą. Šilutė dalyvauja eksperimentiniame projekte – šią problemą bus bandoma įveikti. O tai padaryti ruošiamasi paprastai – individualių namų gyventojams bus išdalyta 5000 konteinerių antrinėms žaliavoms rūšiuoti. Šios bus vežamos nemokamai, todėl, sumažėjus bendram šiukšlių svoriui, mažės ir mokestis už jų tvarkymą.
UAB „Šilutės vandenys“ vadovas Alfredas Markvaldas pasakojo apie Juknaičiuose ir Usėnuose įgyvendinamus vandentvarkos projektus. Gyventojų jis prašė būti atlaidžiais ir susitaikyti su laikinais nepatogumais, kol tiesiami vamzdžiai. Be to, jis prašė kuo skubiau pranešti pastebėjus trūkusius vamzdynus, kad būtų patirta kuo mažiau nuostolių.
Su netikėta problema A. Markvaldadas susidūrė, kai kvietė gyventojus savo lėšomis prisijungti prie naujos kanalizacijos sistemos. Paaiškėjo, kad kai kuriems už savo pinigus nuosavoje žemėje teks pakloti apie 50 metrų vamzdyno, kai 1 metras jo kainuoja apie 37 eurus. Vandentiekio vadovas pažadėjo šią problemą bandyti spręsti kartu su gyventojais. Tiesa, įgyvendinant ES remiamus projektus lėšų vamzdynams kloti privačiose teritorijose neskiriama.
Ramios seniūnijos
Šilutės policijos komisariato viešosios policijos skyriaus viršininkas Alvydas Balandis pasakojo, kad tiek Juknaičių, tiek Usėnų seniūnijos gana ramios. Skirtingai negu kitose seniūnijose, kiekvieno mėnesio 10 diena, kai mokamos pašalpos, čia nebūna išskirtinė ir pareigūnai tą dieną čia daugiau iškvietimų neturi. Vis dėlto tvarkos pažeidimų pasitaiko. Juknaičių seniūnijoje per 2014 metus užfiksuoti 109 administracinės teisės pažeidimai. Dauguma jų (47) susiję su alkoholio vartojimu. Dėl gyvūnų, paprastai šunų, laikymo tvarkos pažeidimų surašyta 13 protokolų, buvo 2 melagingi iškvietimai, 4 turto sugadinimo atvejai, 33 vagystės, 15 buitinių konfliktų. Autoįvykių metu Juknaičių seniūnijoje pernai žuvo 2 žmonės, vienas motociklininkas sužeistas.
Usėnų seniūnijoje įvyko 64 administracinės teisės pažeidimai. Kaip ir Juknaičiuose, daugiausiai jų (35) susiję su alkoholio vartojimu. Dėl gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimų surašyta 11 protokolų, sulaukta 2 melagingų iškvietimų. Pasak A. Balandžio, įkaušę žmonės kvietė policiją patys nebesuprasdami kodėl…
Usėnų seniūnijoje būta 10 vagysčių, kilo 7 buitiniai konfliktai. Vienas neblaivus vairuotojas sukėlė eismo įvykį, tačiau žuvusiųjų Usėnuose nebūta.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Atnaujintoje Vainuto bažnyčioje šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas

Vakar, sausio 16 d., Vainuto parapijos tikintiesiems sekmadienio šv. Mišios buvo ne eilinės. Jas aukojo Telšių vyskupas ordinaras Algirdas Jurevičius ir gausus būrys kunigų.  Kartu atvyko vyskupijos generalvikaras kanauninkas Vilius Viktoravičius. Dalyvavo Šilutės dekanato dekanas kanauninkas Remigijus Saunorius, vicedekanas Julius Meškauskas, Vainuto parapijos klebonas Vidmantas Šidlauskas, iš Vainuto kilęs diakonas Egidijus Cibauskas. Dalyvavo visi Šilutės rajono savivaldybės vadovai, tarp jų – ir meras Vytautas Laurinaitis, beje, pats iš šios parapijos. Susirinko tikintieji vainutiškiai, seniūnas Vitalijus Mockus, Vainuto gimnazijos direktorė Laima

Kiek vandens yra Žemės atmosferoje ir kas nutiktų, jei staiga jis visas iškristų?

Remiantis JAV geologijos tarnybos duomenimis, apie 71 proc. Žemės paviršiaus yra padengta vandeniu, o vandenynuose randama milžiniška dalis — net 96,5 proc. – planetos vandens atsargų.   Tačiau vanduo nelieka tik apačioje — kaip vandens ciklo (taip pat vadinamo hidrologiniu ciklu) dalis jis keliauja ir į atmosferą. Kiek vandens yra atmosferoje bet kuriuo duotuoju momentu? Kiek jo šiuo metu yra virš mūsų galvų ir, jei visa tai iškristų vienu metu, kokį poveikį tai sukeltų? Šiuo metu danguje yra milijardai galonų

Orai: šią savaitę šėls vėjas, bus kritulių

Pirmadienis Šilutės krašte tebėra vėjuotas, sniego nebesimato, nors savaitgalį kai kur buvo menkai pasnigę. Vėjo genami debesys pabarsto sniego žirniukų. Vėjas nerimsta. Kokių orų tikėtis šią savaitę? Sausio 17 d., pirmadienį, šalyje siautės vėjas, vyraus tikras kritulių kokteilis – nuo lietaus iki sniego. Eismo sąlygos bus sudėtingos. Šiaurės vakarų krypties vėjo gūsiai įsismarkaus iki 18-23, vietomis iki 24-26, pajūryje iki 28 metrų per sekundę. Vilniuje įdienojus oras šils iki 1, Kaune ir Klaipėdoje iki 2 laipsnių. Šiauliuose ir Panevėžyje bus

Daugelis vairuotojų pamiršta savo pareigas pėstiesiems

Vis dar pasitaiko vairuotojų, kurie pėsčiąjį yra linkę praleisti tik tada, kai jis jau žengia ar yra įžengęs į perėją. Tačiau Kelių eismo taisyklės aiškiai sako, kad privaloma sustoti prie perėjos ir tuo atveju, kai pėsčiasis dar tik laukia galimybės žengti į ją.   Tauragės aps. VPK pareigūnai 2022 m. sausio 10-13 d. stebėjo, ar vairuotojai sustoja prieš pėsčiųjų perėjas, kaip to reikalaujama pagal taisykles. Rezultatai nedžiugina. Reido metu nustatyti 54 pažeidimai. Šilutės rajone 23 vairuotojams buvo surašyti administracinio nusižengimo

Taip pat skaitykite