Ar visiškai nusivylė, ar gyvenimas gerėja?

Visą praėjusią savaitę Savivaldybės vadovai su metinėmis ataskaitomis keliavo po seniūnijas. Susitikimai su Juknaičių ir Usėnų seniūnijos gyventojais praėjo ypač ramiai. Svečiai beveik nesulaukė klausimų, o kai kurie, nors ir atvyko, net nekalbėjo.

Susitikimuose su Juknaičių ir Usėnų gyventojais Savivaldybės vadovai sunkesnių klausimų ir aštrių pastabų nesulaukė.

Prisimenant gana audrinai vykusias ankstesnių metų ataskaitas, kyla klausimai: ar žmonės jau visiškai nusivylė rajono valdžia ir nieko iš jų nebenori? Ar gyvenimas taip pagerėjo, kad žmonės tylomis palaiko tai, ką daro rajono vadovai?
Apie valdžios ir žmonių pinigus
Šilutės rajono vadovai visose seniūnijose pasakojo beveik tą patį ir labiausiai džiaugėsi, kad pavyko sumažinti Savivaldybės skolas. Per metus jos sumažėjo daugiau kaip 5 milijonais litų ir 2014 sausio 1 d. besiekė 45 milijonus.
Administracijos direktorius Sigitas Šeputis pasidžiaugė, kad pasiteisino eksperimentas su socialinėmis išmokomis, kurias skirstyti pradėjo patys socialiniai darbuotojai, neišmokėtos lėšos liko Savivaldybei.
Juknaičiuose praėjusiais metais socialinių pašalpų išmokėta 176 tūkstančiais litų mažiau, negu 2013, o Usėnuose – 109 tūkstančiais litų. Žinoma, tokia padėtis netekusiųjų išmokų nedžiugina, tačiau tvirtinama, kad pinigų neteko tie šelpiamieji, kuriems jie ir nepriklausė. Pasak S. Šepučio, likusios lėšos padėjo sumažinti įvairias Savivaldybės skolas. Pavyzdžiui, įsiskolinimas UAB „Šilutės šilumos tinklams“ sumažėjo nuo 2,6 milijonų litų iki 0,9.
Administracijos direktorius sakė, kad sutaupytąsias lėšas biudžetinės įstaigos labai norėjo panaudoti savo reikmėms, tačiau nutarta pirmiausia mažinti įsiskolinimus. Savivaldybės vadovai kalbėjo apie trečdaliu padidėjusias lėšas keliams ir šaligatviams tvarkyti, naujus valymo įrenginius ir medicinos punktą Pašyšiuose.
Kaip ir visuose panašiuose susitikimuose, kalbėta apie komunalinių atliekų tvarkymą. Kaimo žmonės nepatenkinti, kad mokėdami už šiukšles pagal turimą gyvenamąjį plotą, jie praktiškai remia daugiau šiukšlinančius miestiečius, nes kaime esą susidaro gerokai mažiau šiukšlių. Dalis atliekų panaudojama kompostui, dalis sudeginama.
Kad kaimo gyventojai skriaudžiami, pripažino ir rajono vadovai. Tačiau, anot Administracijos direktoriaus S. Šepučio, per metus mūsų rajone susidaro apie 12 tūkst. tonų šiukšlių, kuriomis būtų galima pripildyti 200 krovininių vagonų. Nors dabartinė tvarka nėra teisinga, ji padeda išvengti aplinkos teršimo. Už plotą mokančiam žmogui nesvarbu, kiek šiukšlių jis išmes į konteinerį, todėl mažiau teršiami aplinkiniai miškeliai ir pakelės.
Administracijos direktorius sakė, kad ieškoma būdų teisingiau paskirstyti mokestį už komunalinių atliekų tvarkymą. Šilutė dalyvauja eksperimentiniame projekte – šią problemą bus bandoma įveikti. O tai padaryti ruošiamasi paprastai – individualių namų gyventojams bus išdalyta 5000 konteinerių antrinėms žaliavoms rūšiuoti. Šios bus vežamos nemokamai, todėl, sumažėjus bendram šiukšlių svoriui, mažės ir mokestis už jų tvarkymą.
UAB „Šilutės vandenys“ vadovas Alfredas Markvaldas pasakojo apie Juknaičiuose ir Usėnuose įgyvendinamus vandentvarkos projektus. Gyventojų jis prašė būti atlaidžiais ir susitaikyti su laikinais nepatogumais, kol tiesiami vamzdžiai. Be to, jis prašė kuo skubiau pranešti pastebėjus trūkusius vamzdynus, kad būtų patirta kuo mažiau nuostolių.
Su netikėta problema A. Markvaldadas susidūrė, kai kvietė gyventojus savo lėšomis prisijungti prie naujos kanalizacijos sistemos. Paaiškėjo, kad kai kuriems už savo pinigus nuosavoje žemėje teks pakloti apie 50 metrų vamzdyno, kai 1 metras jo kainuoja apie 37 eurus. Vandentiekio vadovas pažadėjo šią problemą bandyti spręsti kartu su gyventojais. Tiesa, įgyvendinant ES remiamus projektus lėšų vamzdynams kloti privačiose teritorijose neskiriama.
Ramios seniūnijos
Šilutės policijos komisariato viešosios policijos skyriaus viršininkas Alvydas Balandis pasakojo, kad tiek Juknaičių, tiek Usėnų seniūnijos gana ramios. Skirtingai negu kitose seniūnijose, kiekvieno mėnesio 10 diena, kai mokamos pašalpos, čia nebūna išskirtinė ir pareigūnai tą dieną čia daugiau iškvietimų neturi. Vis dėlto tvarkos pažeidimų pasitaiko. Juknaičių seniūnijoje per 2014 metus užfiksuoti 109 administracinės teisės pažeidimai. Dauguma jų (47) susiję su alkoholio vartojimu. Dėl gyvūnų, paprastai šunų, laikymo tvarkos pažeidimų surašyta 13 protokolų, buvo 2 melagingi iškvietimai, 4 turto sugadinimo atvejai, 33 vagystės, 15 buitinių konfliktų. Autoįvykių metu Juknaičių seniūnijoje pernai žuvo 2 žmonės, vienas motociklininkas sužeistas.
Usėnų seniūnijoje įvyko 64 administracinės teisės pažeidimai. Kaip ir Juknaičiuose, daugiausiai jų (35) susiję su alkoholio vartojimu. Dėl gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimų surašyta 11 protokolų, sulaukta 2 melagingų iškvietimų. Pasak A. Balandžio, įkaušę žmonės kvietė policiją patys nebesuprasdami kodėl…
Usėnų seniūnijoje būta 10 vagysčių, kilo 7 buitiniai konfliktai. Vienas neblaivus vairuotojas sukėlė eismo įvykį, tačiau žuvusiųjų Usėnuose nebūta.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite