Vilkyškių pieninės produktai grįžta į Rusijos rinką

Vasaris prasidėjo gera žinia: Rusijos vartotojų teisių apsaugos tarnyba „Rospotrebnadzor“ atšaukė draudimą ir leidžia įvežti į Rusiją Vilkyškių pieninės ir „Šilutės Rambyno“ produkciją. Gruodžio pabaigoje ir sausio mėnesį tokios geros žinios sulaukė dar trys Lietuvos pieno perdirbimo įmonės – „Pieno žvaigždės“, „Žemaitijos pienas“ ir „Rokiškio sūris“.

Lietuviškų pieno produktų, kuriuos Rusijos rinkai tiekė minėtosios penkios pieno perdirbimo įmonės, importas į Rusiją buvo uždraustas praėjusių metų spalio 7 d. Sprendimas sutapo su laiku, kai Lietuva pirmininkavo Europos Sąjungos Tarybai (praėjusių metų antrasis pusmetis), todėl šis rusų sprendimas vadintas ir politiškai motyvuotu. Rusijos tarnybos oficialiai teigė, kad lietuviškų pieno produktų importą stabdo dėl abejonių keliančios produkcijos kokybės, esą produktai nepakankamai saugūs vartoti. Prasidėjo derybos, vizitai, iš Lietuvos į Rusiją plaukė papildoma informacija apie produkcijos saugumą ir atliktus papildomus tyrimus.
Staiga netekti didelės rusų rinkos – nemenkas smūgis penkioms didžiausioms Lietuvos pieno perdirbimo įmonėms. Nuspėjant, kad draudimas susijęs su politika, vyravo didelių abejonių, kada bepavyks susigrąžinti prarastą rinką. Nežinomybė truko beveik tris mėnesius.
Kodėl Vilkyškių ir Šilutės pieno perdirbimo bendrovės į Rusijos rinką sugrįžo paskutinės? Vilkyškių pieninės generalinis direktorius Gintaras Bertašius „Pamariui“ telefonu sakė nesureikšminąs to, nes Rusijos vartotojų teisių apsaugos tarnyba viešai skelbusi, jog importo draudimas būsiąs atšauktas etapais. Taip ir atsitiko. Kita vertus, tris mėnesius trukę suvaržymai taikyti ne visai Vilkyškių pieninės produkcijai, be to, ši bendrovė turi ir kitų rinkų. G. Bertašius teigė, jog Rusijos rinkos nepakeitė naujomis kitose valstybėse, tik šiek tiek daugiau teko padirbėti Balkanų, Pietų Europos, kai kuriose Europos Sąjungos senbuvėse valstybėse.
Įmonės apyvarta tik išaugo
Praėjusiais metais 30 proc. Vilkyškių pieninės produkcijos teko Rusijos rinkai, tai 100 milijonų litų per metus. Panaikinus importo draudimą Vilkyškių pieninei prireiks nuo trijų mėnesių iki pusės metų, kad visiškai susigrąžintų turėtas pozicijas Rusijos rinkoje. Tiesa, G. Bertašius nė neužsiminė, kad būtų nutrūkę ryšiai su verslo partneriais Rusijoje. Galbūt lietuvių pieno produktų sugrįžimas į Rusijos rinką naudingas abiem pusėms.
Tik vasario pabaigoje Vilkyškių pieninė turės galutinius praėjusių metų ūkinės ir finansinės veiklos rezultatus. Tačiau G. Bertašius jau pasidžiaugė, jog įmonės praėjusių metų pajamos sudarė 365 milijonus litų, apyvarta augo ir buvo net 22 proc. didesnė už 2012 metus. Nepaisant tris mėnesius trukusių trukdžių, Vilkyškių pieninės rezultatai yra geri. Įmonės kolektyvas dirbo įprasta tvarka ir tradiciniu pajėgumu, atlyginimų nemažino, netaikyta ir kitokių taupymo priemonių. G. Bertašius atkreipė dėmesį į tai, kad nuo spalio kas mėnesį po du centus didinta pieno supirkimo kaina, kuri ir laikinų sunkumų metu ne mažėjo, bet didėjo. Tokius sprendimus diktavo rinka.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Nacionaliniame miškasodyje „Kad giria žaliuotų“ jau dalyvavo Šilutės krašto medžiotojai

miškasodis

Pagrindinis Nacionalinio miškasodžio renginys šiemet vyks balandžio 20 d. Planuojama pasodinti net 100 simbolinių girių visoje Lietuvoje. Šilutės rajono medžiotojų klubų atstovai, pakviesti Šilutės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkės Nijolės Endrikaitienės,  miškininkams talkino anksčiau.   Iš įvairių medžiotojų klubų susirinkę pora dešimčių medžiotojų ir jų šeimų narių trečiadienį Kintų girininkijos Rūdynų miške atsodino vieno hektaro iškirstą plotą. Darbas vyko sklandžiai, mat talkininkams vadovavo, beje, ir pats sodino šių miškų girininkas Tomas Lukošius. Pasak jo, medžiotojai tądien iš viso pasodino

Ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 17 d. vakare, po 20 val., Sakūčių k., Kintų sen., ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas. Ginklas paimtas. Surinkta medžiaga. Balandžio 17 d. vėlų vakarą buitinio konflikto metu Šilutėje neblaivi (2,00 prom.) moteris, gim. 1967 m., sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1981 m. Įtariamoji sulaikyta. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 18 d. rytą Šilutės r. PK gautas pranešimas, jog balandžio 17 d. apie 14 val. Šyšgirių k., Kintų sen., pievoje pastebėta, kad

Aukcione laimėjo autokroso trasą

Registrų centras skelbia, kad tarp e. aukcionų laimikių – buvusios kareivinės ir autokroso trasa… Šių metų pradžia elektroninių aukcionų entuziastams nepašykštėjo patrauklių pasiūlymų – Registrų centro administruojamame elektroninių varžytynių ir aukcionų portale naujus savininkus surado buvusios kareivinės, autokroso trasa ir kiti įdomūs objektai. Be to, džiaugtis gali ir didelio pirkėjų susidomėjimo sulaukusių aukcionų organizatoriai, kuriems už parduodamą turtą pavyko gauti keliskart didesnę pinigų sumą. „E. varžytynių ir aukcionų portalas yra patogus įrankis įmonėms ir institucijoms realizuoti savo turimą turtą didžiausią

Seimas įteisino galimybę laikinai naudotis laisva valstybine žeme

Ketvirtadienį Seimas priėmė Žemės bei Vietos savivaldos įstatymų pataisas ir įteisino galimybę valstybinės žemės patikėtiniams išduoti sutikimus laikinai naudotis laisvos valstybinės žemės fondo žemės plotais. Savivaldybės ir Nacionalinė žemės tarnyba plotus, kuriuose nesuformuoti žemės sklypai ir kurie iki 2023 m. gruodžio 31 d. pagal Nacionalinės žemės tarnybos išduotame leidime laikinai naudotis valstybine žeme žemės ūkio veiklai vykdyti nurodytas sąlygas, buvo naudojami žemės ūkio veiklai vykdyti, galės būti perduoti laikinai naudotis ne ilgiau kaip iki 2026 m. gruodžio 31 d. Aplinkos

Taip pat skaitykite