Vilkyškių dvaro arklidės taps amatų centru

FONDASPasinaudojant ES paramos lėšomis Pagėgių miestas ir aplinkinės gyvenvietės kasmet tampa vis gražesnės. Įgyvendinti projektai skatina bendruomenių veiklą ir gyventojų užimtumą. Pravažiuojantieji Vilkyškius turėjo pastebėti renovuotą buvusį seniūnijos sandėlį, kuriame liepos mėnesį bus atidarytas amatų centras.

Būsimasis amatų centras yra tik dalis projekto ,,Vilkyškių gyvenvietės viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas“, kurio bendra vertė viršija 1,33 mln. Eur.

Atsiras dirbtuvės
Pasinaudojus ES paramos lėšomis, buvo pakeistas pastato stogas, sutvarkyta perdanga, atnaujintos ir sutvirtintos sienos, padaryti langai ir arkinėms konstrukcijoms pritaikytos durys bei vartai. Pagal techninį planą įrengta žaibosaugos sistema ir priešgaisrinė signalizacija.
Viduje, kur kažkada buvo laikomi dvaro arkliai, įrengtos krosnys, padaryti kaminai. Renovuojant šį pastatą, aplinkui jį trinkelėmis išgrįsta aikštelė ir sutvarkyta aplinka.
Šiame pastate dvaro arklidės buvo iki Antrojo pasaulinio karo, o vėliau raudonplytis pastatas buvo naudojamas sandėliavimui. Nelikus tarybinio ūkio, pastatas ilgą laiką stovėjo apleistas: arkiniai vartai buvo užmūryti, stogas uždengtas asbesto šiferiu. Kadangi statinys buvo įtrauktas į saugomų objektų sąrašą, pasinaudojus ES paramos lėšomis jis tinkamai sutvarkytas.
Būsimajame amatų centre planuojama organizuoti edukacinę veiklą. Vienu metu čia galės sutilpti daug žmonių, bus galima propaguoti krašto amatų tradicijas. Planuojama įrengti stalių ir puodžių dirbtuves. Buvusiose dvaro arklidėse planuojama ir meno studija, kuria galės naudotis Vilkyškių bendruomenės nariai. Taip norima skatinti Vilkyškių gyventojų bendruomeniškumą, kurti patrauklią gyventi ir dirbti aplinką, išsaugoti šio krašto unikalumą, puoselėti kultūrinį paveldą ir plėtoti amatininkų smulkųjį verslą.

Renovuotas senųjų arklidžių pastatas ir papuoš Vilkyškių gyvenvietę, ir sudarys galimybę bendruomenei plėtoti amatus.

Užbaigs iki vidurvasario
Bendras rekonstruojamo pastato plotas 294,30 kv. m.
Pastato rekonstravimo darbų kaina – per 373 tūkst. Eur. Rangos darbus atlieka UAB „Minestas“. Darbai yra finansuojami pagal 2007–2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 1 prioriteto „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“ įgyvendinimo priemonę VP3-1.2-VRM-01-R „Prielaidų spartesnei ūkinės veiklos diversifikacijai kaimo vietovėse sudarymas“.
Bendra projekto ,,Vilkyškių gyvenvietės viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas“ vertė – 1 338 039,85 Eur. Projektas įgyvendinamas naudojantis ES, Lietuvos valstybės biudžeto ir Pagėgių savivaldybės administracijos biudžeto lėšomis. Jį užbaigti planuojama iki šių metų vasaros vidurio.
Projekto uždavinys – sutvarkyti Vilkyškių gyvenvietės viešąją infrastruktūrą, pritaikant bendruomenės poreikiams, modernizuojant viešuosius gyvenvietės pastatus.
Įgyvendinant projektą kapitaliai suremontuotas Vilkyškių seniūnijos pastatas, rekonstruotos buvusios dvaro arklidės, atnaujintas privažiavimas prie seniūnijos pastato, įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, atnaujintas privažiavimas prie Vilkyškių vandens telkinio, rekonstruoti trys pėsčiųjų takai, įrengta universali sporto aikštelė.
2014 m. sausio 2 d. duomenimis, Vilkyškių seniūnijoje gyveno 1802 gyventojai, iš kurių 352 vaikai. Miestelyje prižiūrimi paminklai, tvarkomos kapinės, viešieji plotai, atnaujinamos aikštelės, sodinami želdiniai. Gerinant sąlygas aktyviam gyventojų poilsiui nuolatos prižiūrimos ir tvarkomos trumpalaikio poilsio aikštelės, baidarių prieplaukos.
2014 m. bendruomenė dalyvavo bendruose renginiuose su kitų gyvenviečių atstovais, mokyklomis, jaunimo klubu KEY ir t. t.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite