Vilkyškių dvaro arklidės taps amatų centru

FONDASPasinaudojant ES paramos lėšomis Pagėgių miestas ir aplinkinės gyvenvietės kasmet tampa vis gražesnės. Įgyvendinti projektai skatina bendruomenių veiklą ir gyventojų užimtumą. Pravažiuojantieji Vilkyškius turėjo pastebėti renovuotą buvusį seniūnijos sandėlį, kuriame liepos mėnesį bus atidarytas amatų centras.

Būsimasis amatų centras yra tik dalis projekto ,,Vilkyškių gyvenvietės viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas“, kurio bendra vertė viršija 1,33 mln. Eur.

Atsiras dirbtuvės
Pasinaudojus ES paramos lėšomis, buvo pakeistas pastato stogas, sutvarkyta perdanga, atnaujintos ir sutvirtintos sienos, padaryti langai ir arkinėms konstrukcijoms pritaikytos durys bei vartai. Pagal techninį planą įrengta žaibosaugos sistema ir priešgaisrinė signalizacija.
Viduje, kur kažkada buvo laikomi dvaro arkliai, įrengtos krosnys, padaryti kaminai. Renovuojant šį pastatą, aplinkui jį trinkelėmis išgrįsta aikštelė ir sutvarkyta aplinka.
Šiame pastate dvaro arklidės buvo iki Antrojo pasaulinio karo, o vėliau raudonplytis pastatas buvo naudojamas sandėliavimui. Nelikus tarybinio ūkio, pastatas ilgą laiką stovėjo apleistas: arkiniai vartai buvo užmūryti, stogas uždengtas asbesto šiferiu. Kadangi statinys buvo įtrauktas į saugomų objektų sąrašą, pasinaudojus ES paramos lėšomis jis tinkamai sutvarkytas.
Būsimajame amatų centre planuojama organizuoti edukacinę veiklą. Vienu metu čia galės sutilpti daug žmonių, bus galima propaguoti krašto amatų tradicijas. Planuojama įrengti stalių ir puodžių dirbtuves. Buvusiose dvaro arklidėse planuojama ir meno studija, kuria galės naudotis Vilkyškių bendruomenės nariai. Taip norima skatinti Vilkyškių gyventojų bendruomeniškumą, kurti patrauklią gyventi ir dirbti aplinką, išsaugoti šio krašto unikalumą, puoselėti kultūrinį paveldą ir plėtoti amatininkų smulkųjį verslą.

Renovuotas senųjų arklidžių pastatas ir papuoš Vilkyškių gyvenvietę, ir sudarys galimybę bendruomenei plėtoti amatus.

Užbaigs iki vidurvasario
Bendras rekonstruojamo pastato plotas 294,30 kv. m.
Pastato rekonstravimo darbų kaina – per 373 tūkst. Eur. Rangos darbus atlieka UAB „Minestas“. Darbai yra finansuojami pagal 2007–2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 1 prioriteto „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“ įgyvendinimo priemonę VP3-1.2-VRM-01-R „Prielaidų spartesnei ūkinės veiklos diversifikacijai kaimo vietovėse sudarymas“.
Bendra projekto ,,Vilkyškių gyvenvietės viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas“ vertė – 1 338 039,85 Eur. Projektas įgyvendinamas naudojantis ES, Lietuvos valstybės biudžeto ir Pagėgių savivaldybės administracijos biudžeto lėšomis. Jį užbaigti planuojama iki šių metų vasaros vidurio.
Projekto uždavinys – sutvarkyti Vilkyškių gyvenvietės viešąją infrastruktūrą, pritaikant bendruomenės poreikiams, modernizuojant viešuosius gyvenvietės pastatus.
Įgyvendinant projektą kapitaliai suremontuotas Vilkyškių seniūnijos pastatas, rekonstruotos buvusios dvaro arklidės, atnaujintas privažiavimas prie seniūnijos pastato, įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, atnaujintas privažiavimas prie Vilkyškių vandens telkinio, rekonstruoti trys pėsčiųjų takai, įrengta universali sporto aikštelė.
2014 m. sausio 2 d. duomenimis, Vilkyškių seniūnijoje gyveno 1802 gyventojai, iš kurių 352 vaikai. Miestelyje prižiūrimi paminklai, tvarkomos kapinės, viešieji plotai, atnaujinamos aikštelės, sodinami želdiniai. Gerinant sąlygas aktyviam gyventojų poilsiui nuolatos prižiūrimos ir tvarkomos trumpalaikio poilsio aikštelės, baidarių prieplaukos.
2014 m. bendruomenė dalyvavo bendruose renginiuose su kitų gyvenviečių atstovais, mokyklomis, jaunimo klubu KEY ir t. t.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kiekvienas per metus išmetame apie 140 kg maisto

Per metus Lietuvoje prarandama 393,8 tūkst. tonų maisto. Vienam Lietuvos gyventojui per šį laiką tenka apie 141 kg iššvaistyto maisto. Daugiausia – net 86 kg – jis išmeta namuose.   Rugsėjo 29 d. jau trečią kartą minima Tarptautinė informavimo apie maisto švaistymą diena, kurios tikslas – atkreipti visuomenės ir verslo dėmesį į maisto švaistymo ir atliekų problemą. Maisto švaistymo mastai Lietuvoje paaiškėjo mokslininkams 2021 m. atlikus tyrimą „Maisto švaistymo ir maisto praradimų visoje maisto tiekimo grandinėje lygio ir  priežasčių nustatymas

Mirtys, apie kurių priežastis policija visuomenės neinformuoja

Tauragės apskrities VPK praneša apie aptiktus dviejų moterų kūnus. Rugsėjo 28 d. per pietus namuose Sokaičių k., Vilkyškių sen., Pagėgių sav., rastas moters, gim. 1960 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas 62 metų moters mirties priežasčiai nustatyti. Rugsėjo 28 d. pavakare namuose Laisvės al., Šilutėje, rastas moters, gim. 1963 m., kūnas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas 59 metų moters mirties priežasčiai nustatyti. Per 28 rugsėjo dienas policija pranešė apie Šilutės rajone aptiktus 7 mirusių asmenų kūnus: 3 moterų ir

Lengvųjų automobilių žibintų remontas

Šiuolaikiniuose automobiliuose yra daugybė žibintų ir šviesos šaltinių, kiekvienas iš jų atlieka tam tikrą funkciją. Tai gali būti signalizavimas kitiems eismo dalyviams apie planuojamą arba atliekamą veiksmą kelyje, aplinkos matomumo didinimas arba užtikrinimas, jog pati transporto priemonė yra matoma kitiems. Pastarąją funkciją atlieka dienos šviesos žibintai, kurie pagal kelių eismo taisykles privalo būti įjungti transporto priemonėse, nepriklausomai nuo paros laiko ar matomumo kelyje. Toks sprendimas yra priimtas, nes automobilis su įjungtais žibintais yra gerokai labiau pastebimas, nei važiuojantis be jų

„Mizon“ kosmetika – giliai maitinanti ir drėkinanti kosmetikos linija

Nuo pat pradžių Mizon prekės ženklas orientuojasi į tik natūralių ingredientų naudojimą. Pasitelkus inovatyvių technologijų pavyko sukurti visiškai saugią kosmetiką. Joje nėra parabenų, dažiklių, SLS ir kitų kenksmingų medžiagų, kurios gali dirginti odą ar sukelti alergines reakcijas. Tai ne visi šios kosmetikos privalumai. Visų Mizon produktų formulė labai lengva, bet kartu ir itin efektyvi. Galima naudoti visų tipų odai – normaliai, riebiai, jautriai, sausai, suglebusiai ir brandžiai. Prekės ženklas sukūrė specialią „10 žingsnių“ programą, kuri leidžia išnaudoti visas jo kosmetikos

Taip pat skaitykite