Vilkyčiuose pildosi Europos automobilių kroso čempionato dalyvių parkas

Ketvirtadienį Šilutės rajone esantį Vilkyčių automobilių sporto kompleksą jau pasiekė pirmieji dalyviai. Greičiausi Europos automobilių kroso lenktynininkai į Lietuvą pajudėjo tiesiai iš Latvijos, kur praėjusį savaitgalį varžėsi antrame Europos čempionato etape. Lietuvoje jų laukia trečiasis etapas jau šį savaitgalį, birželio 10-11 d.

Autokrosas

Organizatorių nuotr.

Ketvirtadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse komandoms atvertas dalyvių parkas jau ėmė sparčiai pildytis. Iki popietės jame įsikūrė daugiau nei penkiolika komandų. Iš viso šioms varžyboms registruota per 50 lenktynininkų vien Europos čempionato klasėse. Jiems į kompaniją dar atvyks nacionalinių įskaitų dalyviai.

Visi dalyviai privalėjo iš anksto rezervuoti vietas, kuriose ketina apsistoti. Kol kas didžiuliame dalyvių parke ekipos išsimėčiusios kas kur. Kas arčiau starto, kas – arčiau dušo, o mėgstantys atsigaivinti vėsiame vandenyje pasirinko vietą Veiviržo upės pakrantėje.

„Atsakomybė organizuoti Europos automobilių kroso čempionato etapą mums pirmą sykį buvo patikėta 2016-ais metais. Kaip matote, per šį laiką mes vis dar esame etapo organizatoriai. Tai reiškia, kad mūsų dedamos pastangos kokybinei kartelei išlaikyti ir nuolat ją kelti duoda vaisių. Tokio aukšto rango automobilių sporto renginių Lietuvoje nėra, todėl tikrai galime didžiuotis, kad šiemet ir vėl į Lietuvą atvyks garsiausios Europos komandos.

Tai ne tik mūsų šalies prestižas autosporto lygmeniu, bet ir didžiulė nauda vietos verslui. Sulaukiame tiek daugybės dalyvių, tiek ir žiūrovų, kurie jau įpratę tradiciškai apsilankyti Vilkyčiuose“, – sakė varžybų organizatorius Kazimieras Gudžiūnas.

Vilkyčių automobilių sporto komplekse lenktynių savaitgaliui jau įsikūrusios komandos ketvirtadienį jokių specialių užduočių neturėjo. Pirmieji formalumai jų laukia penktadienį, kai vyks administracinė ir techninė komisijos. Pirmieji variklių garsai pasigirs šeštadienio rytą, kaip prasidės treniruotės. Iki tol dalyviai gali ilsėtis, o jų mechanikai turi gražaus laiko dar sykį peržiūrėti techniką.

„Visuomet malonu sugrįžti čia į Vilkyčius. Prieš savaitę lenktyniavome Bauskėje. Ten man nepasisekė – turėjau incidentą ir buvau priverstas pasitraukti iš varžybų ir į finalą nepatekau. Iš savaitgalio Vilkyčiuose tikiuosi kur kas daugiau. Man ši trasa patinka. Patinka ir visa aplinka, todėl ilgai nedelsdami tiesiai iš Latvijos čia ir atvykome. Be to, Vilkyčiuose visuomet labai geras oras, susirenka daug žiūrovų, o ir visa atmosfera yra šventiška. Laukia tikrai puikus savaitgalis čia“, – kalbėjo olandas Adriaanas Boele, kuris lenktyniauja „SuperBuggy“ kategorijoje ir jau daugelį metų į Vilkyčius įsikurti atvyksta vienas iš pirmųjų.

Daugiau informacijos apie artėjantį FIA Europos automobilių kroso čempionato etapą, dalyvių sąrašą, dienotvarkę, bilietų kainas, numatomas koncertines ir pramogines programas bei kitą informaciją galima rasti organizatorių „Facebook“ puslapyje ir http://www.askvilkyciai.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje atidaryta garsoteka. Kas tai?

Ilgai puoselėta bibliotekos kolektyvo mintis bibliotekoje įkurti kampelį, kur būtų galima ne tik skaityti, bet ir klausytis knygų, poezijos, kraštiečių kūrybos ar atsiminimų, jau materializuota. Rugsėjo 26-os popietę į Vydūno viešosios bibliotekos naujai įkurtos garsotekos atidarymą rinkosi bičiuliai ir svečiai. Planuojama, jog ši erdvė suteiks galimybę skaityti tiems, kurie to daryti negali dėl regėjimo ar kitų problemų, ar tiesiog norintiems atsipūsti nuo kasdienybės. Ši erdvė taipogi galės tapti patogia darbo vieta lankytojams: studentams, mokiniams ar dirbantiesiems. Garsoteka bus nuolat plečiama,

Fizinis aktyvumas, smegenų lavinimas ir miegas – svarbiausi būdai, padedantys gerinti atmintį

Atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenimui. Dauguma situacijų, kai ką nors pamirštame, eikvoja mūsų laiką ir kelia įtampą. Didėjant informacijos srautams, greitėjant gyvenimo ritmui, nemažai žmonių skundžiasi suprastėjusia atmintimi. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė. Specialistų teigimu, atmintį, kaip ir kūną, reikia nuolat lavinti. Geriausiai tai atliekame kokybiškai išsimiegodami, būdami fiziškai aktyvūs, subalansuotai maitindamiesi ir kontroliuodami stresą. Pasak Šeškinės poliklinikos medicinos psichologės Monikos Zarembaitės, atmintis žmogui yra labai svarbi. Be jos ne tik nieko neišmoktume, bet ir neprisimintume pernykščių vasaros atostogų

Tyrimas: ketvirtadalis į pensiją išėjusių lietuvių planuoja dirbti toliau

25 proc. arba lygiai ketvirtadalis lietuvių, pasiekę pensinį amžių, ketina ir toliau dirbti bent dalį darbo dienos, rodo Baltijos šalių gyventojų apklausos duomenys. Beveik pusė jų – 12 proc. – planuoja likti dirbti pilnu etatu. Psichologų teigimu, pasilikti darbe sulaukus pensijos gyventojus skatina kompleksinės priežastys, tarp kurių finansinis saugumas – nėra vienintelė. „Citadele“ banko užsakymu „Norstat“ atliktos reprezentatyvios gyventojų apklausos duomenys rodo, kad Lietuvoje, sulaukę pensinio amžiaus pilnu etatu planuoja dirbti 12 proc., o dalį etato – 13 proc. gyventojų.

Apmokės gydymo įstaigoms viršsutartines paslaugas

Siekiant gerinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą pacientams, numatoma gydymo įstaigoms apmokėti visas šiais metais virš sutarties suteiktas ambulatorines, dienos stacionaro bei dienos chirurgijos  ir slaugos paslaugas. Tam bus skirtos reikiamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšos. Tikimasi, jog šis sprendimas paskatins gydymo įstaigas priimti daugiau naujų pacientų, trumpės paslaugų laukimo eilės. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad vykdomas pažadas, duotas gydymo įstaigoms, didesne apimtimi apmokėti už suteiktas sveikatos paslaugas, taip sprendžiant eilių problemą. „Po pandemijos sveikatos apsaugos sistema susidūrė su

Taip pat skaitykite