Vilkyčių ASK lenktynininkai – kol kas treti

„D-open“ klasėje virė arši konkurencinė kova – techninei komisijai net buvo pateikta apeliacija.

Automobilių sporto mėgėjai kasmet su nekantrumu laukia birželio, kai Vilkyčių automobilių sporto klubo (ASK) trasoje riaumoja sportinių bolidų varikliai. Saulėta sekmadienio popietė nenuvylė tiek automobilių kroso varžybų žiūrovų, tiek pačių dalyvių, kurių gausa šiemet stebino organizatorius. Tądien čia įvykusių Lietuvos automobilių kroso, Baltijos bei Latvijos čempionatų antruose etapuose dalyvauti užsiregistravo net 85 sportininkai.

„Stogas“ nesutrukdė
Kroso trasoje jau nuo pat ryto vyko laisvosios treniruotės, kurių metu dalyviai galėjo ne tik prisiminti šios trasos posūkius, bet ir tinkamai sureguliuoti bei paruošti techniką varžyboms. Atkaklių kovų bei susistumdymų žiūrovai galėjo pamatyti ir vykstant kvalifikaciniams važiavimams. Dėl geresnės starto pozicijos kovoję sportininkai rodė vis geresnį trasos įveikimo laiką bet kai kurie lenktynininkai, taupydami techniką finaliniams važiavimams, suko ne visus kvalifikacinio važiavimo ratus.
Žiūrovų simpatijas pelnė dėl technikos galvos nesukęs latvis Andis Klava. Trečiame D1A klasės kvalifikacinių važiavimų rate, sportininkas po kontakto nesuvaldė savo geltono trečios kartos „golfo“ ir vertėsi. Visų nuostabai automobilis po kūlversčio atsistojo ant ratų ir nuvažiavo finišo tiesiosios link…
Ilgosios pertraukos metu nagingi mechanikai automobilį sugebėjo sutvarkyti ir finale, už Lietuvos klubą „Motorsport LT“ važiavęs latvis šioje klasėje sugebėjo finišuoti ketvirtas…
„D1A“ klasė išsiskyrė dalyvių gausa – joje varžėsi net 18 sportininkų, tad buvo surengtas ir paguodos finalo važiavimas. Jo metu į pagrindinį finalą pateko latvis Kaspars Silenieks. Šioje klasėje važiavo net 3 Vilkyčių ASK atstovai, bet šį kartą gerų rezultatų pasiekti nepavyko. Jonui Montvydui paguodos važiavimo metu nepavyko pakliūti į pagrindinį finalą, o komandos draugus pavedė technika – Lauryno Petraškos vairuojamas golfas finalinio važiavimo metu nebetęsė varžybų įveikęs trasos tiesiąją, o Petro Bartkaus „Opel Astra“ po kelių rato sustojo didžiojo posūkio viduryje.
Iki 1600 kūb. cm darbinio tūrio varikliais varomų automobilių klasėje (D1A) triumfavo „Skorpiono“ ASK atstovas Giedrius Stonys. Nors ir gerokai aplamdyta jo vairuojama „Honda Civic“, pirmoje pozicijoje važiavo tiek kavalifikacinių, tiek finalinių važiavimų metu. Finale jam ant kulnų lipo golfą vairavęs latvis Rudolfs Bogenis, bet lietuvis buvo greitesnis ir kaimynų šalies atstovas liko antras. Trečias šioje klasėje finišavo taip pat latvis Raimonds Mūrnieks (VW Golf 3).

Vytautas Kuras pataria dukrai Kamilei prieš finalinį važiavimą.

„Subaru“ staigmena
Sportininkų skaičiumi išsiskyrė ir „D-4“ klasė, kurioje važiavo iki 2000 kub. cm. darbinio tūrio variklius turintys bolidai. Čia dalyvauti panoro 15 sportininkų. Kiek apmaudu, kad dėl techninių gedimų varžybose nevažiavo Vilkyčių ASK atstovas Mindaugas Sidabras („Honda Civic“). Daug kas prognozavo, kad šis sportininkas turėjo šansų tapti klasės lyderiu.
Po paguodos važiavimo į „D-4“ klasės pagrindinį finalą pateko „Ford Fiestą“ vairavęs latvis Ritvars Zobens. Finale jam pavyko finišuoti šeštam. Finalinis važiavimas staigmenų nepateikė, mat trasoje sportininkai išsiskirstė pagal pajėgumą ir konkurencinė kova neįvyko. Klasėje užtikrintai nugalėjo „Skorpiono“ ASK atstovas Simonas Kazbaras (VW Golf 2), antras – latvis Rihards Dainis (VW Golf 2), trečias – irgi „Skorpiono“ ASK atstovas Marius Kisielis (Vw Golf 2).
Nemažai žiūrovų simpatijų sulaukė „D-open“ klasė. Joje leidžiama važiuoti lenktyniniais bolidais, varomais visais ratais ir turinčiais turbinas. Galingi automobiliai ir patyrę vairuotojai – puikus reginys žiūrovams. Automobilių sporto gerbėjai trasoje pamatę „Mitsubishi Lancer Evolution“ ar „Subaru Impreza WRX“ žino, kad laukia aistringa kova. Šie modeliai turi gerbėjų visame pasaulyje, kurie palaiko savo favoritus.
Jau kvalifikacijos metu buvo girdėti žiūrovų kalbų: ar greitesnis bus „subarikas“ ar „Mitsubishi evo“. Gerą trasos įveikimo laiką demonstravęs ir šios klasės kvalifikaciniuose važiavimuose lyderiavęs latvis Janis Borševskis („Mitsubishi evo“), finale sulaukė staigmenos. Visą laiką jį persekiojęs tautietis Ints Jeršovs, vairavęs sportinį „Subaru Impreza“ univesalą, finalinio važiavimo starte kaip kulka šovė į priekį, nepalikdamas šansų varžovams.
Žvitrūs bagiai
Važiavimo kulminacija tapo paskutinis „D-open“ klasės finalinio važiavimo ratas, kai didžiajame posūkyje prieš pat finišą minėtieji sportininkai susiglaudę šonais sustojo prie trasos atitvaro. Tik žaibiškos reakcijos dėka latvis Ints Jeršovs („Subaru Impreza“) finišavo pirmas, savo tautietį Janį Borševskį („Mitsubishi evo“) palikdamas užnugaryje. Trečias šioje klasėje atvažiavo latvis Agris Brediks („Mitsubishi evo“) visą finalą aršiai atakavęs ir įveikęs Dalių Valiuką („Skorpiono“ ASK), vairavusį puikiai paruoštą trečios kartos golfą.
Azarto būta didelio, mat po „D-open“ klasės finalo pirmą ir antrą vietas užėmę sportininkai buvo pakviesti į techninį parką, kur komisija tikrino, ar jų automobiliai nebuvo nelegaliai patobulinti ir neviršija normatyvuose numatytų techninių parametrų. Tokie atvejai varžybose pasitaiko itin retai. Apecialija nepasiteisino ir sportininkų rezultatai nebuvo anuliuoti.
Sekmadienį vykusiose kroso varžybose žiūrovai galėjo išvysti neįprastai daug bagių – nuo pačių mažiausių mini iki visais ratais varomų. Nors mažiausių bagių klasė „D-mini“ nestebino dideliu greičiu ir važiavo tik sutrumpintą trasą, už vairo sėdintys vaikai ir prieš startą jiems patarimus duodantys jų tėvai išspaudė šypseną ne vienam žiūrovui.
Ko gero, dinamiškiausius važiavimus visose varžybose buvo galima pamatyti stebint „B600“ klasę. Čia latvijos ir estijos sportininkai varžėsi nedideliais bagiais, apginkluotais sportinių motociklų varikliais, siekiančiais iki 600 kub. cm. Nors boliduose nebuvo įrengta greičio matavimo prietaisų, specialistai tvirtino, kad tokie bagiai trasoje nesunkiai pasiekia iki 160 km per valandą greitį.
Šeimyninis duetas
Stebino ir tai, kad greitų apsisukimų ir kontaktų gausioje klasėje varžėsi dvi merginos. Latvaitė Beate Klipa, savo bolidą papuošusi rožinės panteros pravarde, sugebėjo finale finišuoti ketvirta ir nušluostyti nosį ne vienam greitam sportininkui. Kitai šioje klasėje važiavusiai merginai finalinės varžybos baigėsi ne taip sėkmingai. Liene Sproge varžybas baigė priekiu atsirėmusi į trasos atitvarus. Nors bagis nebuvo pažeistas, tęsti kovos ji negalėjo, mat bolide nebuvo atbulinės pavaros.
Savo atžalomis turėtų didžiuotis automobilių sporte gerai žinomas lenktynininkas Vytautas Kuras. Estafetę iš tėvo perėmęs jo sūnus Vilintas nugalėjo galiniais ratais varomų bagių kalsėje „D-3A“, o dukra Kamilė „D-mini“ klasėje atvažiavo septinta. V. Kuro atžalos startavo už Vilkyčių ASK ir pelnė klubui reikalingų taškų čempionate.
Po Lietuvos automobilių kroso čempionato antrojo etapo pirmauja „Skorpiono ASK“ (53 taškai). Antroje vietoje „Motosport LT“, o trečioje – Vilkyčių ASK. Lenktynių gerbėjai Vilkyčių ASK trasoje vėl susirinkti galės liepos 11-12 d., kai čia vyks ralio kroso varžybos. Į jas turėtų atvykti asfalto-žvyro trasą pamėgę skandinavai, vairuojantys itin galingus bolidus ir nevengiantys publikos pamaloninti efektingais šonaslydžio viražais.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite