Vilkyčių ASK lenktynininkai – kol kas treti

„D-open“ klasėje virė arši konkurencinė kova – techninei komisijai net buvo pateikta apeliacija.

Automobilių sporto mėgėjai kasmet su nekantrumu laukia birželio, kai Vilkyčių automobilių sporto klubo (ASK) trasoje riaumoja sportinių bolidų varikliai. Saulėta sekmadienio popietė nenuvylė tiek automobilių kroso varžybų žiūrovų, tiek pačių dalyvių, kurių gausa šiemet stebino organizatorius. Tądien čia įvykusių Lietuvos automobilių kroso, Baltijos bei Latvijos čempionatų antruose etapuose dalyvauti užsiregistravo net 85 sportininkai.

„Stogas“ nesutrukdė
Kroso trasoje jau nuo pat ryto vyko laisvosios treniruotės, kurių metu dalyviai galėjo ne tik prisiminti šios trasos posūkius, bet ir tinkamai sureguliuoti bei paruošti techniką varžyboms. Atkaklių kovų bei susistumdymų žiūrovai galėjo pamatyti ir vykstant kvalifikaciniams važiavimams. Dėl geresnės starto pozicijos kovoję sportininkai rodė vis geresnį trasos įveikimo laiką bet kai kurie lenktynininkai, taupydami techniką finaliniams važiavimams, suko ne visus kvalifikacinio važiavimo ratus.
Žiūrovų simpatijas pelnė dėl technikos galvos nesukęs latvis Andis Klava. Trečiame D1A klasės kvalifikacinių važiavimų rate, sportininkas po kontakto nesuvaldė savo geltono trečios kartos „golfo“ ir vertėsi. Visų nuostabai automobilis po kūlversčio atsistojo ant ratų ir nuvažiavo finišo tiesiosios link…
Ilgosios pertraukos metu nagingi mechanikai automobilį sugebėjo sutvarkyti ir finale, už Lietuvos klubą „Motorsport LT“ važiavęs latvis šioje klasėje sugebėjo finišuoti ketvirtas…
„D1A“ klasė išsiskyrė dalyvių gausa – joje varžėsi net 18 sportininkų, tad buvo surengtas ir paguodos finalo važiavimas. Jo metu į pagrindinį finalą pateko latvis Kaspars Silenieks. Šioje klasėje važiavo net 3 Vilkyčių ASK atstovai, bet šį kartą gerų rezultatų pasiekti nepavyko. Jonui Montvydui paguodos važiavimo metu nepavyko pakliūti į pagrindinį finalą, o komandos draugus pavedė technika – Lauryno Petraškos vairuojamas golfas finalinio važiavimo metu nebetęsė varžybų įveikęs trasos tiesiąją, o Petro Bartkaus „Opel Astra“ po kelių rato sustojo didžiojo posūkio viduryje.
Iki 1600 kūb. cm darbinio tūrio varikliais varomų automobilių klasėje (D1A) triumfavo „Skorpiono“ ASK atstovas Giedrius Stonys. Nors ir gerokai aplamdyta jo vairuojama „Honda Civic“, pirmoje pozicijoje važiavo tiek kavalifikacinių, tiek finalinių važiavimų metu. Finale jam ant kulnų lipo golfą vairavęs latvis Rudolfs Bogenis, bet lietuvis buvo greitesnis ir kaimynų šalies atstovas liko antras. Trečias šioje klasėje finišavo taip pat latvis Raimonds Mūrnieks (VW Golf 3).

Vytautas Kuras pataria dukrai Kamilei prieš finalinį važiavimą.

„Subaru“ staigmena
Sportininkų skaičiumi išsiskyrė ir „D-4“ klasė, kurioje važiavo iki 2000 kub. cm. darbinio tūrio variklius turintys bolidai. Čia dalyvauti panoro 15 sportininkų. Kiek apmaudu, kad dėl techninių gedimų varžybose nevažiavo Vilkyčių ASK atstovas Mindaugas Sidabras („Honda Civic“). Daug kas prognozavo, kad šis sportininkas turėjo šansų tapti klasės lyderiu.
Po paguodos važiavimo į „D-4“ klasės pagrindinį finalą pateko „Ford Fiestą“ vairavęs latvis Ritvars Zobens. Finale jam pavyko finišuoti šeštam. Finalinis važiavimas staigmenų nepateikė, mat trasoje sportininkai išsiskirstė pagal pajėgumą ir konkurencinė kova neįvyko. Klasėje užtikrintai nugalėjo „Skorpiono“ ASK atstovas Simonas Kazbaras (VW Golf 2), antras – latvis Rihards Dainis (VW Golf 2), trečias – irgi „Skorpiono“ ASK atstovas Marius Kisielis (Vw Golf 2).
Nemažai žiūrovų simpatijų sulaukė „D-open“ klasė. Joje leidžiama važiuoti lenktyniniais bolidais, varomais visais ratais ir turinčiais turbinas. Galingi automobiliai ir patyrę vairuotojai – puikus reginys žiūrovams. Automobilių sporto gerbėjai trasoje pamatę „Mitsubishi Lancer Evolution“ ar „Subaru Impreza WRX“ žino, kad laukia aistringa kova. Šie modeliai turi gerbėjų visame pasaulyje, kurie palaiko savo favoritus.
Jau kvalifikacijos metu buvo girdėti žiūrovų kalbų: ar greitesnis bus „subarikas“ ar „Mitsubishi evo“. Gerą trasos įveikimo laiką demonstravęs ir šios klasės kvalifikaciniuose važiavimuose lyderiavęs latvis Janis Borševskis („Mitsubishi evo“), finale sulaukė staigmenos. Visą laiką jį persekiojęs tautietis Ints Jeršovs, vairavęs sportinį „Subaru Impreza“ univesalą, finalinio važiavimo starte kaip kulka šovė į priekį, nepalikdamas šansų varžovams.
Žvitrūs bagiai
Važiavimo kulminacija tapo paskutinis „D-open“ klasės finalinio važiavimo ratas, kai didžiajame posūkyje prieš pat finišą minėtieji sportininkai susiglaudę šonais sustojo prie trasos atitvaro. Tik žaibiškos reakcijos dėka latvis Ints Jeršovs („Subaru Impreza“) finišavo pirmas, savo tautietį Janį Borševskį („Mitsubishi evo“) palikdamas užnugaryje. Trečias šioje klasėje atvažiavo latvis Agris Brediks („Mitsubishi evo“) visą finalą aršiai atakavęs ir įveikęs Dalių Valiuką („Skorpiono“ ASK), vairavusį puikiai paruoštą trečios kartos golfą.
Azarto būta didelio, mat po „D-open“ klasės finalo pirmą ir antrą vietas užėmę sportininkai buvo pakviesti į techninį parką, kur komisija tikrino, ar jų automobiliai nebuvo nelegaliai patobulinti ir neviršija normatyvuose numatytų techninių parametrų. Tokie atvejai varžybose pasitaiko itin retai. Apecialija nepasiteisino ir sportininkų rezultatai nebuvo anuliuoti.
Sekmadienį vykusiose kroso varžybose žiūrovai galėjo išvysti neįprastai daug bagių – nuo pačių mažiausių mini iki visais ratais varomų. Nors mažiausių bagių klasė „D-mini“ nestebino dideliu greičiu ir važiavo tik sutrumpintą trasą, už vairo sėdintys vaikai ir prieš startą jiems patarimus duodantys jų tėvai išspaudė šypseną ne vienam žiūrovui.
Ko gero, dinamiškiausius važiavimus visose varžybose buvo galima pamatyti stebint „B600“ klasę. Čia latvijos ir estijos sportininkai varžėsi nedideliais bagiais, apginkluotais sportinių motociklų varikliais, siekiančiais iki 600 kub. cm. Nors boliduose nebuvo įrengta greičio matavimo prietaisų, specialistai tvirtino, kad tokie bagiai trasoje nesunkiai pasiekia iki 160 km per valandą greitį.
Šeimyninis duetas
Stebino ir tai, kad greitų apsisukimų ir kontaktų gausioje klasėje varžėsi dvi merginos. Latvaitė Beate Klipa, savo bolidą papuošusi rožinės panteros pravarde, sugebėjo finale finišuoti ketvirta ir nušluostyti nosį ne vienam greitam sportininkui. Kitai šioje klasėje važiavusiai merginai finalinės varžybos baigėsi ne taip sėkmingai. Liene Sproge varžybas baigė priekiu atsirėmusi į trasos atitvarus. Nors bagis nebuvo pažeistas, tęsti kovos ji negalėjo, mat bolide nebuvo atbulinės pavaros.
Savo atžalomis turėtų didžiuotis automobilių sporte gerai žinomas lenktynininkas Vytautas Kuras. Estafetę iš tėvo perėmęs jo sūnus Vilintas nugalėjo galiniais ratais varomų bagių kalsėje „D-3A“, o dukra Kamilė „D-mini“ klasėje atvažiavo septinta. V. Kuro atžalos startavo už Vilkyčių ASK ir pelnė klubui reikalingų taškų čempionate.
Po Lietuvos automobilių kroso čempionato antrojo etapo pirmauja „Skorpiono ASK“ (53 taškai). Antroje vietoje „Motosport LT“, o trečioje – Vilkyčių ASK. Lenktynių gerbėjai Vilkyčių ASK trasoje vėl susirinkti galės liepos 11-12 d., kai čia vyks ralio kroso varžybos. Į jas turėtų atvykti asfalto-žvyro trasą pamėgę skandinavai, vairuojantys itin galingus bolidus ir nevengiantys publikos pamaloninti efektingais šonaslydžio viražais.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite