Vėtrungių dieną rinkosi prie Šilutės dvaro

Į Vėtrungių dienos šventę H. Šojaus muziejaus kiemelyje, kur buvo įrengta improvizuota kavinė, susirinko gausus būrys šventės dalyvių. Tai buvo puiki proga pabūti gamtoje, maloniai praleisti laiką bei pasidžiaugti vieni kitais.

Susirinkusius linksmino ir nuolat vaikų dėmesį prikaustęs buvo mums visiems gerai pažįstamas gorainiškis muzikantas Kazys Budrys. Pučiamųjų instrumentų žinovas grojo įvairiais muzikos instrumentais, pasakojo, kaip jie anksčiau buvo gaminami ir kas jais grodavo. Visi norintieji galėjo pabandyti jais pagroti.
Kiemelyje tarp staliukų nuolat sukiojosi baltomis prijuostėmis pasidabinusios padavėjos, siūlydamos kafijos ir pyragų. Besivaišinantys šventės svečiai ir dalyviai gyrė kpaniąją kavą ir kepinius.
12 grupių dalyvavo edukacinėje programoje šeimoms ,,Sukurkite savo šeimos vėtrungę“. Prie stalų sėdo ir jauni, ir seni. Juk smagu bus namų kieme pasikabinti savo rankomis nuspalvintą vėtrungę! Dirbtuvėse darbas vyko draugiškai, buvo tariamasi dėl spalvų ir jomis dalijamasi. Pabaigus darbą, buvo surengta nudažytų vėtrungių peržiūra.
Muziejaus direktorė Roza Šikšnienė pasidžiaugė, kad muziejus yra gavęs dovanų iš Vokietijoje gyvenančio Hartmuto Toleikio knygą-studiją apie vėtrunges. Tai vienintelis Hans‘o Woede‘s knygos „Wimpel der Kurenkahne“ egzempliorius, jis saugomas būtent Šilutės Hugo Šojaus muziejuje. Knygą iš vokiečių kalbos išvertė Romualdas Adomavičius, Klaipėdos jūrų muziejaus istorikas. Projekto organizatorių rūpestis – kaip tą knygą išleisti.
Vasaros karštis iš po tamsių debesų gąsdino lietumi, tad šventė tęsėsi Kultūros ir pramogų centre. Centro direktorė Jūratė Pancerova papasakojo susirinkusiems, kad projektas treti metai įgyvendinamas kartu su Šilutės Hugo Šojaus muziejumi, jį įgyvendinti padeda daugybė partnerių: Klaipėdos etnokultūros centras, Pagėgių sav. kultūros centras, Salos etnokultūros ir informacijos centras, Klaipėdos r. turizmo informacijos centras, Šilutės turizmo informacijos centras ir kt.


Direktorė pakvietė susirinkusius ir šiais metais dalyvauti pažintiniame žaidime ,,Vėtrungių kelias 2016“, kuris tęsis nuo birželio 26 iki rugsėjo 27 d. Žaidime yra naujovių, kurios bus įdomios ne pirmus metus dalyvaujantiems keliautojams, besidomintiems savo kraštu, bus sugrįžta prie tradicinių žemėlapių, kurie jau buvo taikyti žaidime. Daugiau informacijos galima rasti interneto svetainėje www.vetrungiukelias.lt . Pasidžiaugta, kad į ,,Vėtrungių kelio“ atidarymo šventę atvyko svečių ir iš kitų rajonų.
Programą ,,Už stalelio sėdau“ parodė Klaipėdos etnokultūros centro folkloro ansamblis ,,Alka“ (vadovai Dalia Kiseliūnaitė, Martynas Ratas). Scenarijaus autorė ir režisierė D. Kiseliūnaitė, kapelos vadovė I. Žmijauskienė, scenografas A. Sirtautas, choreografas V. Mačiulskis.
Prieš mūsų akis atsivėrė senovinės karčemos vaizdas: po turgaus į ją susirinko ūkininkai, amatininkai ir žvejai, pažįstami ir mažai pažįstami žmonės. Susėdę jie aptarinėja naujausius įvykius, sudarydami visokius sandorius, bendraudami ir linksmindamiesi. Svečius pasitinka linksma ,,šinkorka“ ir jos dukrytė. Verda linksmas gyvenimas, šokama ir dainuojama. Vyrai gurkšnoja alų ir pasakoja linksmas istorijas, moterys dalijasi valgių receptais… Tarsi būtume nusikėlę į Ievos Simonaitytės ar Hermano Zudermano kūriniuose aprašytus laikus.

Birutės Morkevičienės
fotopasakojimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite