Vėtrungių dieną rinkosi prie Šilutės dvaro

Į Vėtrungių dienos šventę H. Šojaus muziejaus kiemelyje, kur buvo įrengta improvizuota kavinė, susirinko gausus būrys šventės dalyvių. Tai buvo puiki proga pabūti gamtoje, maloniai praleisti laiką bei pasidžiaugti vieni kitais.

Susirinkusius linksmino ir nuolat vaikų dėmesį prikaustęs buvo mums visiems gerai pažįstamas gorainiškis muzikantas Kazys Budrys. Pučiamųjų instrumentų žinovas grojo įvairiais muzikos instrumentais, pasakojo, kaip jie anksčiau buvo gaminami ir kas jais grodavo. Visi norintieji galėjo pabandyti jais pagroti.
Kiemelyje tarp staliukų nuolat sukiojosi baltomis prijuostėmis pasidabinusios padavėjos, siūlydamos kafijos ir pyragų. Besivaišinantys šventės svečiai ir dalyviai gyrė kpaniąją kavą ir kepinius.
12 grupių dalyvavo edukacinėje programoje šeimoms ,,Sukurkite savo šeimos vėtrungę“. Prie stalų sėdo ir jauni, ir seni. Juk smagu bus namų kieme pasikabinti savo rankomis nuspalvintą vėtrungę! Dirbtuvėse darbas vyko draugiškai, buvo tariamasi dėl spalvų ir jomis dalijamasi. Pabaigus darbą, buvo surengta nudažytų vėtrungių peržiūra.
Muziejaus direktorė Roza Šikšnienė pasidžiaugė, kad muziejus yra gavęs dovanų iš Vokietijoje gyvenančio Hartmuto Toleikio knygą-studiją apie vėtrunges. Tai vienintelis Hans‘o Woede‘s knygos „Wimpel der Kurenkahne“ egzempliorius, jis saugomas būtent Šilutės Hugo Šojaus muziejuje. Knygą iš vokiečių kalbos išvertė Romualdas Adomavičius, Klaipėdos jūrų muziejaus istorikas. Projekto organizatorių rūpestis – kaip tą knygą išleisti.
Vasaros karštis iš po tamsių debesų gąsdino lietumi, tad šventė tęsėsi Kultūros ir pramogų centre. Centro direktorė Jūratė Pancerova papasakojo susirinkusiems, kad projektas treti metai įgyvendinamas kartu su Šilutės Hugo Šojaus muziejumi, jį įgyvendinti padeda daugybė partnerių: Klaipėdos etnokultūros centras, Pagėgių sav. kultūros centras, Salos etnokultūros ir informacijos centras, Klaipėdos r. turizmo informacijos centras, Šilutės turizmo informacijos centras ir kt.


Direktorė pakvietė susirinkusius ir šiais metais dalyvauti pažintiniame žaidime ,,Vėtrungių kelias 2016“, kuris tęsis nuo birželio 26 iki rugsėjo 27 d. Žaidime yra naujovių, kurios bus įdomios ne pirmus metus dalyvaujantiems keliautojams, besidomintiems savo kraštu, bus sugrįžta prie tradicinių žemėlapių, kurie jau buvo taikyti žaidime. Daugiau informacijos galima rasti interneto svetainėje www.vetrungiukelias.lt . Pasidžiaugta, kad į ,,Vėtrungių kelio“ atidarymo šventę atvyko svečių ir iš kitų rajonų.
Programą ,,Už stalelio sėdau“ parodė Klaipėdos etnokultūros centro folkloro ansamblis ,,Alka“ (vadovai Dalia Kiseliūnaitė, Martynas Ratas). Scenarijaus autorė ir režisierė D. Kiseliūnaitė, kapelos vadovė I. Žmijauskienė, scenografas A. Sirtautas, choreografas V. Mačiulskis.
Prieš mūsų akis atsivėrė senovinės karčemos vaizdas: po turgaus į ją susirinko ūkininkai, amatininkai ir žvejai, pažįstami ir mažai pažįstami žmonės. Susėdę jie aptarinėja naujausius įvykius, sudarydami visokius sandorius, bendraudami ir linksmindamiesi. Svečius pasitinka linksma ,,šinkorka“ ir jos dukrytė. Verda linksmas gyvenimas, šokama ir dainuojama. Vyrai gurkšnoja alų ir pasakoja linksmas istorijas, moterys dalijasi valgių receptais… Tarsi būtume nusikėlę į Ievos Simonaitytės ar Hermano Zudermano kūriniuose aprašytus laikus.

Birutės Morkevičienės
fotopasakojimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite