Vėtrungių dieną rinkosi prie Šilutės dvaro

Į Vėtrungių dienos šventę H. Šojaus muziejaus kiemelyje, kur buvo įrengta improvizuota kavinė, susirinko gausus būrys šventės dalyvių. Tai buvo puiki proga pabūti gamtoje, maloniai praleisti laiką bei pasidžiaugti vieni kitais.

Susirinkusius linksmino ir nuolat vaikų dėmesį prikaustęs buvo mums visiems gerai pažįstamas gorainiškis muzikantas Kazys Budrys. Pučiamųjų instrumentų žinovas grojo įvairiais muzikos instrumentais, pasakojo, kaip jie anksčiau buvo gaminami ir kas jais grodavo. Visi norintieji galėjo pabandyti jais pagroti.
Kiemelyje tarp staliukų nuolat sukiojosi baltomis prijuostėmis pasidabinusios padavėjos, siūlydamos kafijos ir pyragų. Besivaišinantys šventės svečiai ir dalyviai gyrė kpaniąją kavą ir kepinius.
12 grupių dalyvavo edukacinėje programoje šeimoms ,,Sukurkite savo šeimos vėtrungę“. Prie stalų sėdo ir jauni, ir seni. Juk smagu bus namų kieme pasikabinti savo rankomis nuspalvintą vėtrungę! Dirbtuvėse darbas vyko draugiškai, buvo tariamasi dėl spalvų ir jomis dalijamasi. Pabaigus darbą, buvo surengta nudažytų vėtrungių peržiūra.
Muziejaus direktorė Roza Šikšnienė pasidžiaugė, kad muziejus yra gavęs dovanų iš Vokietijoje gyvenančio Hartmuto Toleikio knygą-studiją apie vėtrunges. Tai vienintelis Hans‘o Woede‘s knygos „Wimpel der Kurenkahne“ egzempliorius, jis saugomas būtent Šilutės Hugo Šojaus muziejuje. Knygą iš vokiečių kalbos išvertė Romualdas Adomavičius, Klaipėdos jūrų muziejaus istorikas. Projekto organizatorių rūpestis – kaip tą knygą išleisti.
Vasaros karštis iš po tamsių debesų gąsdino lietumi, tad šventė tęsėsi Kultūros ir pramogų centre. Centro direktorė Jūratė Pancerova papasakojo susirinkusiems, kad projektas treti metai įgyvendinamas kartu su Šilutės Hugo Šojaus muziejumi, jį įgyvendinti padeda daugybė partnerių: Klaipėdos etnokultūros centras, Pagėgių sav. kultūros centras, Salos etnokultūros ir informacijos centras, Klaipėdos r. turizmo informacijos centras, Šilutės turizmo informacijos centras ir kt.


Direktorė pakvietė susirinkusius ir šiais metais dalyvauti pažintiniame žaidime ,,Vėtrungių kelias 2016“, kuris tęsis nuo birželio 26 iki rugsėjo 27 d. Žaidime yra naujovių, kurios bus įdomios ne pirmus metus dalyvaujantiems keliautojams, besidomintiems savo kraštu, bus sugrįžta prie tradicinių žemėlapių, kurie jau buvo taikyti žaidime. Daugiau informacijos galima rasti interneto svetainėje www.vetrungiukelias.lt . Pasidžiaugta, kad į ,,Vėtrungių kelio“ atidarymo šventę atvyko svečių ir iš kitų rajonų.
Programą ,,Už stalelio sėdau“ parodė Klaipėdos etnokultūros centro folkloro ansamblis ,,Alka“ (vadovai Dalia Kiseliūnaitė, Martynas Ratas). Scenarijaus autorė ir režisierė D. Kiseliūnaitė, kapelos vadovė I. Žmijauskienė, scenografas A. Sirtautas, choreografas V. Mačiulskis.
Prieš mūsų akis atsivėrė senovinės karčemos vaizdas: po turgaus į ją susirinko ūkininkai, amatininkai ir žvejai, pažįstami ir mažai pažįstami žmonės. Susėdę jie aptarinėja naujausius įvykius, sudarydami visokius sandorius, bendraudami ir linksmindamiesi. Svečius pasitinka linksma ,,šinkorka“ ir jos dukrytė. Verda linksmas gyvenimas, šokama ir dainuojama. Vyrai gurkšnoja alų ir pasakoja linksmas istorijas, moterys dalijasi valgių receptais… Tarsi būtume nusikėlę į Ievos Simonaitytės ar Hermano Zudermano kūriniuose aprašytus laikus.

Birutės Morkevičienės
fotopasakojimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite