Vėl kompiuterį ,,kalbinome“ lietuviškai

Minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-metį, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija ir kalbines technologijas plėtojanti bendrovė ,,Tilde IT“ moksleivius pakvietė pasitikrinti lietuvių kalbos žinias prie kompiuterių. Jau aštuntą kartą 5–10 klasių mokiniai rungėsi konkurse ,,Švari kalba – švari galva“.

Juliui Petrulevičiui džiugias konkurso akimirkas primins fotografija su Prezidente.

Šiame konkurse kasmet dalyvauja ir Piktupėnų pagrindinės mokyklos moksleiviai. Ketverius metus iš eilės po vieną ar du mokinius sėkmingai įveikdavo pirmąjį konkurso etapą ir patekdavo į antrąjį etapą, kuris vyksta Vilniuje. Į sostinę kviečiama po dvidešimt geriausiai pirmajame etape pasirodžiusių 5–10 klasių moksleivių. Mokiniai prie kompiuterio demonstruoja gimtosios kalbos žinias ir gebėjimą jas pritaikyti kasdienybėje. Iš kiekvienos grupės išrenkami ir apdovanojami trys geriausiai lietuviškai kompiuterį ,,kalbinę“ moksleiviai.
Šiais metais į antrąjį konkurso ,,Švari kalba – švari galva“ etapą pateko septintokė Emilija Vismantaitė ir dešimtokas Julius Petrulevičius. Trečią kartą antrajame konkurso etape dalyvavęs Julius tarp dešimtos klasės atstovų nacionaliniame moksleivių konkurse ,,Švari kalba – švari galva“ laimėjo trečią vietą.
Šiemet konkurse dalyvavo daugiau kaip dešimt tūkstančių moksleivių. Simboliška, kad antrasis etapas vyko kovo 16 d., Knygnešio dieną. Baigiamasis renginys vyko LR Prezidentūroje, mat Prezidentė Dalia Grybauskaitė globoja šį konkursą.
,,Švari kalba – žmogiškos brandos požymis ir pilietinio sąmoningumo simbolis. Todėl šiandien, Knygnešio dieną, iš naujo suvokime gimtosios kalbos reikšmę ir saugokime tai, kas sujungia mus visus į taikią, vieningą ir nepalaužiamą tautą“, – savo sveikinimo kalboje sakė Prezidentė.
Moksleivius taip pat sveikino bei atminimo dovanas įteikė konkurso „Švari kalba – švari galva“ sumanytoja kalbinių technologijų įmonės „Tilde IT“ direktorė Renata Špukienė.
Šis konkursas atlieka reikšmingą ugdymo funkciją, mat į jį įtraukiamos įvairaus amžiaus mokinių grupės, kurių kalbos vartojimo įgūdžiai dar tik formuojasi. Jaunimui reikia parodyti, kad lietuvių kalbą paprasta išmokti ir ją vartoti naudojantis informacinėmis technologijomis.

Audronė Norkaitytė
Piktupėnų pagr. mokyklos lietuvių kalbos mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Seime – paroda skirta M. Jankaus muziejaus 40-mečiui Trečiadienį, spalio 19 d. Lietuvos Respublikos Seimo II rūmų 1 aukšto galerijoje atidaryta paroda „Metai, darbai ir veidai“, skirta Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus veiklos 40-mečiui. Parodos atidaryme dalyvavo Seimo narė Aušrinė Norkienė, Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, jo pavaduotojas Edgaras Kuturys, M. Jankaus muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė, Pagėgių savivaldybės, muziejaus darbuotojai, kultūros ir meno žmonės. „Didžiuojuosi, kad ši paroda eksponuojama Seime. Už tai, kad Pagėgių kraštas garsinamas sostinėje, dėkoju muziejaus direktorei

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Taip pat skaitykite