Vėl kompiuterį ,,kalbinome“ lietuviškai

Minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-metį, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija ir kalbines technologijas plėtojanti bendrovė ,,Tilde IT“ moksleivius pakvietė pasitikrinti lietuvių kalbos žinias prie kompiuterių. Jau aštuntą kartą 5–10 klasių mokiniai rungėsi konkurse ,,Švari kalba – švari galva“.

Juliui Petrulevičiui džiugias konkurso akimirkas primins fotografija su Prezidente.

Šiame konkurse kasmet dalyvauja ir Piktupėnų pagrindinės mokyklos moksleiviai. Ketverius metus iš eilės po vieną ar du mokinius sėkmingai įveikdavo pirmąjį konkurso etapą ir patekdavo į antrąjį etapą, kuris vyksta Vilniuje. Į sostinę kviečiama po dvidešimt geriausiai pirmajame etape pasirodžiusių 5–10 klasių moksleivių. Mokiniai prie kompiuterio demonstruoja gimtosios kalbos žinias ir gebėjimą jas pritaikyti kasdienybėje. Iš kiekvienos grupės išrenkami ir apdovanojami trys geriausiai lietuviškai kompiuterį ,,kalbinę“ moksleiviai.
Šiais metais į antrąjį konkurso ,,Švari kalba – švari galva“ etapą pateko septintokė Emilija Vismantaitė ir dešimtokas Julius Petrulevičius. Trečią kartą antrajame konkurso etape dalyvavęs Julius tarp dešimtos klasės atstovų nacionaliniame moksleivių konkurse ,,Švari kalba – švari galva“ laimėjo trečią vietą.
Šiemet konkurse dalyvavo daugiau kaip dešimt tūkstančių moksleivių. Simboliška, kad antrasis etapas vyko kovo 16 d., Knygnešio dieną. Baigiamasis renginys vyko LR Prezidentūroje, mat Prezidentė Dalia Grybauskaitė globoja šį konkursą.
,,Švari kalba – žmogiškos brandos požymis ir pilietinio sąmoningumo simbolis. Todėl šiandien, Knygnešio dieną, iš naujo suvokime gimtosios kalbos reikšmę ir saugokime tai, kas sujungia mus visus į taikią, vieningą ir nepalaužiamą tautą“, – savo sveikinimo kalboje sakė Prezidentė.
Moksleivius taip pat sveikino bei atminimo dovanas įteikė konkurso „Švari kalba – švari galva“ sumanytoja kalbinių technologijų įmonės „Tilde IT“ direktorė Renata Špukienė.
Šis konkursas atlieka reikšmingą ugdymo funkciją, mat į jį įtraukiamos įvairaus amžiaus mokinių grupės, kurių kalbos vartojimo įgūdžiai dar tik formuojasi. Jaunimui reikia parodyti, kad lietuvių kalbą paprasta išmokti ir ją vartoti naudojantis informacinėmis technologijomis.

Audronė Norkaitytė
Piktupėnų pagr. mokyklos lietuvių kalbos mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Konteinerių pervežimas. Ką reikia žinoti apie šią paslaugą?

Logistika mūsų ekonominiame gyvenime turi labai didelę reikšmę. Jeigu ne jos teikiamos paslaugos, negalėtų būti vystomi prekybiniai santykiai ne tik tarp atskirų įmonių, bet ir valstybių. Ypač daug šioje srityje pasitarnauja krovinių gabenimas konteineriais, kuris reikalauja išskirtinės atsakomybės už saugų prekių pristatymą i reikiamą vietą. Kada prireikia konteinerio kroviniams pervežti? Jūrinis konteineris, kaip labai patogi tara, yra naudojamas tada, kai reikia pergabenti didelius krovinių kiekius iš vieno sandėlio į kitą. Kadangi ne visada įmanoma prekes pervežti vien jūriniu transportu, nes

Iššūkis – aplankykite šią vasarą 35 parkus

Gegužės 24 d. paminėta Europos parkų diena. Šiais metais juos vienijanti organizacija „Europarc“ kviečia pasvarstyti, kas mes būtume be gamtos, nuo kurios priklauso mūsų fizinė ir dvasinė sveikata. Persijunk! Gamta mus aprūpina maistu ir oru, kuriuo kvėpuojame. Gaila, bet žmogaus ir gamtos ryšys šiandien yra praradęs pusiausvyrą. Todėl 2022 m. šūkis ragina: „Mes esame gamta – permąstyk, perkurk, persijunk“. Tai geriausia daryti būnant gamtoje – kviečiame lankyti Lietuvos parkus: ir tuos, kuriuose jau buvote ne kartą, ir tuos, kurių dar

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Taip pat skaitykite