Vėl COVID-19: praėjusią parą Lietuvoje 1111 naujų ligos atvejų
Liepos 20 d. Statistikos departamentas paskelbė tokią statistiką: praėjusią parą Lietuvoje nustatyta 1111 naujų COVID-19 atvejų, mirė du žmonės.
Pirmą kartą užsikrėtė 845, antrą – 254, trečiąjį – 12 žmonių. Naujausiais duomenimis, ligoninėse gydoma 114 COVID-19 sergančių pacientų, iš jų devyni – reanimacijoje. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 311,4 atvejo.
- Iš viso šalyje bent kartą koronavirusu užsikrėtė daugiau nei 1 mln. žmonių. Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 69,9 proc. gyventojų.
Sveikatos apsaugos ministerija, vėl pradėjus daugėti susirgimų COVID-19, primena, kad svarbu laikytis bendrų COVID-19 ligos prevencijos priemonių:
- dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius, kurie priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną, viešose uždarose vietose, paslaugų teikimo uždarose vietose, renginiuose uždarose erdvėse, maldos namuose ir kitose uždarose viešose vietose, kurios yra prastai vėdinamos, taip pat kuriose yra didelis žmonių skaičius ir neįmanoma išlaikyti saugaus atstumo nuo kitų žmonių. Asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei, rekomenduojama dėvėti veido skydelį;
- atsižvelgiant į tai, kad užsikrėtimo rizika yra didžiausia perpildytose uždarose erdvėse, labai rekomenduojama dėvėti kaukes viešajame transporte, ypač rytinio ir vakarinio piko metu;
- uždarose viešose erdvėse pagal galimybę laikytis saugaus (ne mažesnio nei 2 metrų) atstumo nuo aplinkinių;
- kruopščiai plauti rankas muilu po apsilankymo uždarose viešose vietose, prekybos vietose, po važiavimo viešuoju transportu ir pan. Jei nusiplauti rankų galimybės nėra, naudoti rankų antiseptikus;
- neliesti neplautomis rankomis akių, nosies, burnos;
- kosėti, čiaudėti į servetėlę arba sulenktą alkūnę;
- vengti fizinio kontakto (apkabinimo, rankų paspaudimų ir pan.) su asmenimis, kurie turi didesnę riziką sirgti COVID-19 liga sunkiai, ypač jeigu jie nėra vakcinuoti;
- kuo dažniau, vėdinti gyvenamąsias patalpas, pavyzdžiui, plačiai 10 minučių atverti langus arba keletą minučių padaryti patalpose skersvėjį, ypač rekomenduojama išvėdinti patalpas po didesnių susibūrimų, pavyzdžiui, jeigu turėjote svečių.
Pajutus ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos požymius (kosulį, karščiavimą, galvos skausmą, pykinimą, dusulį ir pan.), būtina likti namuose, neiti į darbą ar ugdymo įstaigą, į kitas žmonių susibūrimo vietas, kreiptis konsultacijos į savo šeimos gydytoją. Jei yra galimybė, kol yra simptomai, rekomenduojama būti atskiroje patalpoje nuo kitų šeimos narių.
Parengta pagal Statistikos dep. ir Sveikatos apsaugos min. inf.