Vasario 5-oji: vardadieniai, astrologija

Vasario 5-oji – šv. Agota, Duonos diena, Gabijos diena.

Vasario 5-ąją nuo seno lietuviai garbino ugnies deivę Gabiją ir kasdienį maistą – duoną. Šią dieną buvo kepama duona, atliekamos aukojimo apeigos Žemynai ir Žemėpačiui. Tikėta, kad apeigose pašventinta duona pagelbsti kilus gaisrui, saugo nuo ligų.

Atėjus krikščionybei senoji lietuvių šventė sutapatinta su šv. Agotos varduvėmis. Šv. Agota – III a. krikščionė, kankinta ugnimi. Ji laikoma ugnies globėja, gelbėtoja nuo gaisro.

Šv. Agotos dieną žmonės skuba į bažnyčią, norėdami parsinešti namo pašventintos duonelės, kuri turi saugoti pastatus nuo gaisrų. Duona būdavo užkišama palubėje, neužmirštama jos padėti ir į statomo namo kertę, pamatus. Nuo seno Lietuvoje išlikęs paprotys gaisro metu Agotos duonelės įmesti ir į ugnį, kad ugnis neišplistų ir visko aplinkui nesunaikintų.

Vasario penktoji, sekmadienis – 36-oji metų diena (paskutinė 6-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 329 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Aga, Agata, Agatas, Agatė, Agota, Birenė, Birenis, Birutė, Birutis, Birvyda, Birvydas, Gaudvilas, Gaudvilė, Gaudvina, Gaudvinas, Ilona;

rytoj: Alkanta, Alkantas, Alkantė, Alkis, Alkmena, Alkmenas, Alkmenė, Darata, Dora, Doras, Dorė, Dorys, Dorotė, Dorotėjas, Tušė, Tužė, Urtė;

poryt: Augutė, Augutis, Jomantas, Jomantė, Jomilas, Jomilė, Ričardas, Romas, Romualda, Romulas, Romulė, Vilgauda, Vilgaudas, Vilgirda, Vilgirdas.

*************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 08.04, leidžiasi 17.03. Dienos ilgumas – 08.59.

Šiandien – antroji Mėnulio priešpilnio diena.

Saulė Vandenio ženkle.

**************

Protingos mintys:

“Žmonių giminėje siautėja kažkokia baisi epidemija. Toji liga – visuotinė priklausomybė nuo daiktų. Žmonių giminė išsigelbės ir pasveiks tik pradėjusi stebėtis” (M. Prišvinas).

**************

Astrologinė prognozė vasario 5-ajai, sekmadieniui

AVINAS. Šiandien nusimato svarbūs asmeniniai pokalbiai. Geras metas pradėti kažką naujo, tartis dėl bendradarbiavimo, keisti ar tobulinti įvaizdį. Panašu, kad kai kurios jūsų viltys ims pildytis

JAUTIS. Šiandieną galite nemažai nuveikti, jeigu ieškosite reikalingų prekių, informacijos. Tai, dėl ko pavyks susitarti, tikriausiai atneš naudos bei emocinio pasitenkinimo.

DVYNIAI. Šiandien labai rūpės buities darbai, galimi svarbūs pirkiniai, susitarimai. Galima tikėtis piniginės papilnėjimo. Kils ūpas gražinti aplinką ir save. Nebloga diena ir romantikai, pramogoms.

VĖŽYS. Slaptas hobis arba meninė kūryba jums suteiks džiaugsmo, pasitikėjimo savimi, slaptų vilčių, rožinių svajonių. Rūpinkitės sveikata, nes tykoja infekcijos, o organizmo atsparumu šiuo metu negalite pasigirti

LIŪTAS. Staiga galite kažkuo pasižymėti. Galbūt į paviršių iškils kai kurie slapti dalykai, neįvertinti jūsų nuopelnai ar pan. Regis, teks pakartoti seniau išmoktus dalykus ar pasinaudoti ankstesne patirtimi.

MERGELĖ. Šiandien bus itin vertinamas jūsų grožis, seksualumas, socialinis statusas. Jeigu galite, siekite patikti, padaryti įspūdį savo pasiekimais, titulais. Nepamirškite geranorišku dėmesiu palepinti ir savo vaikų.

SVARSTYKLĖS. Šiandien jūsų galvose kirbės daugybė realių ir nerealių sumanymų, tolimų planų. Galbūt gausite įdomų pasiūlymą ar išgirsite reikšmingą naujieną. Tikriausiai imsite planuoti kelionę, galvosite apie naujus planus.

SKORPIONAS. Šiandien gali nutikti kažkas reikšmingo, žadančio finansinę sėkmę. Ne mažiau svarbi bus ir meilės, sekso, sporto bei pramogų sritis. Tikėtini ryškūs įspūdžiai.

ŠAULYS. Geras ryšys šiandien užsimegs tarp jūsų ir aplinkinių. Tikėtinas naudingas susitikimas su pažįstamu asmeniu, senu draugu. Galbūt jo tarpininkavimas padės išspręsti svarbią problemą.

OŽIARAGIS. Šiandien seksis sklandžiai tarpininkauti, taip pat atlikti suplanuotus darbus, pasirūpinti grožiu ir sveikata. Tiktų gvildenti neaiškius jums klausimus.

VANDENIS. Ši diena turėtų būti šauni. Galite pasižymėti kokiame nors konkurse, renginyje. Tikėtinas romantiškas įvykis, finansinė sėkmė arba kažkas gero įvyks jūsų vaikų gyvenime. Palankus laikas pasišnekėti ir apie jausmus, išreikšti simpatijas.

ŽUVYS. Diena bus kupina smulkių buitinių rūpesčių. Tačiau jūs nebūsite nusiteikę skubėti, įtemptai dirbti ir mieliau mėgausitės tuo, kad gražu, malonu, romantiška. Galimas kūrybinis įkvėpimas.

Geros dienos!

Hits: 803

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite