Vasario 5-oji: vardadieniai, astrologija

Vasario 5-oji – šv. Agota, Duonos diena, Gabijos diena.

Vasario 5-ąją nuo seno lietuviai garbino ugnies deivę Gabiją ir kasdienį maistą – duoną. Šią dieną buvo kepama duona, atliekamos aukojimo apeigos Žemynai ir Žemėpačiui. Tikėta, kad apeigose pašventinta duona pagelbsti kilus gaisrui, saugo nuo ligų.

Atėjus krikščionybei senoji lietuvių šventė sutapatinta su šv. Agotos varduvėmis. Šv. Agota – III a. krikščionė, kankinta ugnimi. Ji laikoma ugnies globėja, gelbėtoja nuo gaisro.

Šv. Agotos dieną žmonės skuba į bažnyčią, norėdami parsinešti namo pašventintos duonelės, kuri turi saugoti pastatus nuo gaisrų. Duona būdavo užkišama palubėje, neužmirštama jos padėti ir į statomo namo kertę, pamatus. Nuo seno Lietuvoje išlikęs paprotys gaisro metu Agotos duonelės įmesti ir į ugnį, kad ugnis neišplistų ir visko aplinkui nesunaikintų.

Vasario penktoji, sekmadienis – 36-oji metų diena (paskutinė 6-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 329 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Aga, Agata, Agatas, Agatė, Agota, Birenė, Birenis, Birutė, Birutis, Birvyda, Birvydas, Gaudvilas, Gaudvilė, Gaudvina, Gaudvinas, Ilona;

rytoj: Alkanta, Alkantas, Alkantė, Alkis, Alkmena, Alkmenas, Alkmenė, Darata, Dora, Doras, Dorė, Dorys, Dorotė, Dorotėjas, Tušė, Tužė, Urtė;

poryt: Augutė, Augutis, Jomantas, Jomantė, Jomilas, Jomilė, Ričardas, Romas, Romualda, Romulas, Romulė, Vilgauda, Vilgaudas, Vilgirda, Vilgirdas.

*************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 08.04, leidžiasi 17.03. Dienos ilgumas – 08.59.

Šiandien – antroji Mėnulio priešpilnio diena.

Saulė Vandenio ženkle.

**************

Protingos mintys:

“Žmonių giminėje siautėja kažkokia baisi epidemija. Toji liga – visuotinė priklausomybė nuo daiktų. Žmonių giminė išsigelbės ir pasveiks tik pradėjusi stebėtis” (M. Prišvinas).

**************

Astrologinė prognozė vasario 5-ajai, sekmadieniui

AVINAS. Šiandien nusimato svarbūs asmeniniai pokalbiai. Geras metas pradėti kažką naujo, tartis dėl bendradarbiavimo, keisti ar tobulinti įvaizdį. Panašu, kad kai kurios jūsų viltys ims pildytis

JAUTIS. Šiandieną galite nemažai nuveikti, jeigu ieškosite reikalingų prekių, informacijos. Tai, dėl ko pavyks susitarti, tikriausiai atneš naudos bei emocinio pasitenkinimo.

DVYNIAI. Šiandien labai rūpės buities darbai, galimi svarbūs pirkiniai, susitarimai. Galima tikėtis piniginės papilnėjimo. Kils ūpas gražinti aplinką ir save. Nebloga diena ir romantikai, pramogoms.

VĖŽYS. Slaptas hobis arba meninė kūryba jums suteiks džiaugsmo, pasitikėjimo savimi, slaptų vilčių, rožinių svajonių. Rūpinkitės sveikata, nes tykoja infekcijos, o organizmo atsparumu šiuo metu negalite pasigirti

LIŪTAS. Staiga galite kažkuo pasižymėti. Galbūt į paviršių iškils kai kurie slapti dalykai, neįvertinti jūsų nuopelnai ar pan. Regis, teks pakartoti seniau išmoktus dalykus ar pasinaudoti ankstesne patirtimi.

MERGELĖ. Šiandien bus itin vertinamas jūsų grožis, seksualumas, socialinis statusas. Jeigu galite, siekite patikti, padaryti įspūdį savo pasiekimais, titulais. Nepamirškite geranorišku dėmesiu palepinti ir savo vaikų.

SVARSTYKLĖS. Šiandien jūsų galvose kirbės daugybė realių ir nerealių sumanymų, tolimų planų. Galbūt gausite įdomų pasiūlymą ar išgirsite reikšmingą naujieną. Tikriausiai imsite planuoti kelionę, galvosite apie naujus planus.

SKORPIONAS. Šiandien gali nutikti kažkas reikšmingo, žadančio finansinę sėkmę. Ne mažiau svarbi bus ir meilės, sekso, sporto bei pramogų sritis. Tikėtini ryškūs įspūdžiai.

ŠAULYS. Geras ryšys šiandien užsimegs tarp jūsų ir aplinkinių. Tikėtinas naudingas susitikimas su pažįstamu asmeniu, senu draugu. Galbūt jo tarpininkavimas padės išspręsti svarbią problemą.

OŽIARAGIS. Šiandien seksis sklandžiai tarpininkauti, taip pat atlikti suplanuotus darbus, pasirūpinti grožiu ir sveikata. Tiktų gvildenti neaiškius jums klausimus.

VANDENIS. Ši diena turėtų būti šauni. Galite pasižymėti kokiame nors konkurse, renginyje. Tikėtinas romantiškas įvykis, finansinė sėkmė arba kažkas gero įvyks jūsų vaikų gyvenime. Palankus laikas pasišnekėti ir apie jausmus, išreikšti simpatijas.

ŽUVYS. Diena bus kupina smulkių buitinių rūpesčių. Tačiau jūs nebūsite nusiteikę skubėti, įtemptai dirbti ir mieliau mėgausitės tuo, kad gražu, malonu, romantiška. Galimas kūrybinis įkvėpimas.

Geros dienos!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Konteinerių pervežimas. Ką reikia žinoti apie šią paslaugą?

Logistika mūsų ekonominiame gyvenime turi labai didelę reikšmę. Jeigu ne jos teikiamos paslaugos, negalėtų būti vystomi prekybiniai santykiai ne tik tarp atskirų įmonių, bet ir valstybių. Ypač daug šioje srityje pasitarnauja krovinių gabenimas konteineriais, kuris reikalauja išskirtinės atsakomybės už saugų prekių pristatymą i reikiamą vietą. Kada prireikia konteinerio kroviniams pervežti? Jūrinis konteineris, kaip labai patogi tara, yra naudojamas tada, kai reikia pergabenti didelius krovinių kiekius iš vieno sandėlio į kitą. Kadangi ne visada įmanoma prekes pervežti vien jūriniu transportu, nes

Iššūkis – aplankykite šią vasarą 35 parkus

Gegužės 24 d. paminėta Europos parkų diena. Šiais metais juos vienijanti organizacija „Europarc“ kviečia pasvarstyti, kas mes būtume be gamtos, nuo kurios priklauso mūsų fizinė ir dvasinė sveikata. Persijunk! Gamta mus aprūpina maistu ir oru, kuriuo kvėpuojame. Gaila, bet žmogaus ir gamtos ryšys šiandien yra praradęs pusiausvyrą. Todėl 2022 m. šūkis ragina: „Mes esame gamta – permąstyk, perkurk, persijunk“. Tai geriausia daryti būnant gamtoje – kviečiame lankyti Lietuvos parkus: ir tuos, kuriuose jau buvote ne kartą, ir tuos, kurių dar

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Taip pat skaitykite