Vasario 16-ąją – mišios, bėgimas ir muzikinis sąlytis su Islandija

Šiemet Lietuvos valstybės atkūrimo diena Šilutėje paminėta neįprastai. Be tradicinių mišių ir šventinio bėgimo, iškilmingo minėjimo metu šilutiškiai turėjo galimybę pasiklausyti klasikinės muzikos, kurią atliko jungtinis lietuvių ir islandų orkestras.

Vasario 16 – osios „Laisvės bėgime“ dalyvavo apie 100 bėgikų.

Vasario 16 – osios „Laisvės bėgime“ dalyvavo apie 100 bėgikų.

Kol Šilutės katalikų bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už Lietuvą, prie Verdainės geležinkelio tilto rinkosi šventinio „Laisvės bėgimo“ dalyviai.
Jį organizavo VšĮ „Šilutės sportas“ ir Šilutės sporto mokykla. Įvairaus amžiaus sportininkams reikėjo įveikti maždaug dviejų kilometrų trasą. Nenuostabu, kad pirmieji šią distanciją įveikė Stasio Oželio treniruojami lengvaatlečiai Gytis Šumalovas, Robertas Petraitis ir Justas Budrikis. Jaunuoliai finišavo susikibę rankomis, gerai nusiteikę ir nelabai pavargę. Nugalėtojams atiteko simbolinis prizas – Lietuvos Respublikos vėliava. Jaunieji sportininkai sakė, kad vešis ją į varžybas.
Bėgime dalyvavo apie 100 dalyvių. Tai buvo labiau šventinė rungtis. Antai savanoriai distanciją įveikė vieningu būriu su vėliava ir dainuodami, jauna mamytė visą kelią stūmė vežimėlį su vaikeliu. Čia veikė olimpinis principas – svarbiausia dalyvauti.
„Šilutės sporto“ vadovas Dainius Gricevičius sakė, kad kitais metais bėgimą galbūt derėtų organizuoti centrine miesto gatve, kad bėgikus pamatytų daugiau bendruomenės narių, gal ir miestelėnai susigundytų dalyvauti „Laisvės bėgime“.

Savanorių būrys įveikė bėgimo trasą su vėliava ir daina.

Savanorių būrys įveikė bėgimo trasą su vėliava ir daina.

Kultūros ir pramogų centre įvyko šventinis minėjimas ir bendras Lietuvos bei Islandijos muzikantų koncertas. Žiūrovų prisirinko pilna salė. Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis priminė Islandiją, kuri pirmoji pripažino Nepriklausomybę atgavusią Lietuvą ir kitas Baltijos šalis, duodama pavyzdį Europai ir likusiam pasauliui. Kalbėtojas nuoširdžiai dėkojo šiai mažai, bet drąsiai Šiaurės Europos tautai, su kuria jau draugaujame 25 metus.
LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis ragino nepamiršti 1918 metų įvykių, kurie tapo keliu į 1990 metų kovo 11 dienos Nepriklausomybės aktą. Jis priminė sovietiniais metais – 1955-aisiais Trispalvę Vilkyškiuose iškėlusį Praną Lukošaitį. LR Seimo vicepirmininkas paprašė tylos minute pagerbti visus tuos žmones, kurie kovojo už Lietuvos nepriklausomybę. Jis palinkėjo jaunimui mylėti Lietuvą, nepriklausomai nuo to, kur šiuo metu gyvena, ir prisiminti, kad be istorijos nebūtų ir ateities.
Po sveikinimo kalbų scenoje pasirodė Šilutės pirmosios gimnazijos liaudies šokių kolektyvo „Atlaja“ šokėjai (vadovė Rita Kurpeikytė).
Šventinį renginį vainikavo klasikinės muzikos koncertas. VšĮ „Kintai Arts“ vadovė Audra Juodeškienė pristatė pernai pradėtą įgyvendinti tarptautinį projektą „Praeities ir dabarties muzika Lietuvos – Islandijos dialoge“. Finansuojamas Europos ekonominės erdvės (EEA Grants) lėšomis projektas subūrė naujų idėjų kamerinį orkestrą NIKO (Augusta Jusionytė, Dalia Simaška, Julija Ivanova, Justas Kulikauskas, David Dumčius ir Auris Gavelis) iš Lietuvos bei kvartetą SKARK ( Bjarni Frimann, Gudny Gudmundsdottir, Viktor Orri Arnason ir Julia Mogensen) iš Islandijos. Šiuos kolektyvus vienija panašus požiūris į muzikos pasirinkimą ir atlikimą, dalyvavimas įvairiuose meniniuose projektuose, skirtingų socialinių grupių įtraukimas į projektus bei bendradarbiavimas su kitų sričių menininkais.

Vaidotas VILKAS

Iš kairės. Šventinį minėjimą sveikinimo žodžiais pradėjo Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.

Iš kairės. Šventinį minėjimą sveikinimo žodžiais pradėjo Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.

Šilutės kultūros ir pramogų centro scenoje klasikinės muzikos projekto „Praeities ir dabarties muzika Lietuvos – Islandijos dialoge“ dalyviai. Diriguoja Gediminas Gelgotas.

Šilutės kultūros ir pramogų centro scenoje klasikinės muzikos projekto „Praeities ir dabarties muzika Lietuvos – Islandijos dialoge“ dalyviai. Diriguoja Gediminas Gelgotas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip atrasti kokybišką sausą maistą šunims?

Šiuolaikinėje rinkoje gausu įvairių rūšių sauso šunų maisto. Tai sudaro pagrindą dvejoti, kaip rasti tą tinkamą. Tiesa, yra šeimininkų, kurie sauso maisto net neduoda savo augintiniams, tačiau anot specialistų, šuo turi gauti bent šiek tiek sauso maisto davinio. Kas tinka vienam, nereiškia, kad tiks kitam Reikia pripažinti faktą, kad šunys, kaip ir  žmonės yra skirtingi, todėl renkantis maistą, kiekvienas turi savo savitą skonį. Sausas maistas mylimiems šunims gali būti pagamintas iš įvairių maisto produktų: nuo elnienos iki daržovių, todėl atrasti

Nuo 2024 m. visuomeninius pastatus siūloma statyti iš medienos ir organinių medžiagų

Nuo 2024 m. visuomeninius pastatus siūloma statyti iš medienos ir organinių medžiagų, kurios sudarytų 50 proc. viso statinio statybos medžiagų. Tai nurodyta Aplinkos ministerijos darbo grupės dėl organinių ir medienos statybos medžiagų visuomeninių pastatų statybai pateiktoje ataskaitoje. Joje taip pat pažymėta galimybė tokius pastatus statyti aukštesnius, nei kad dabar numato teisės aktai. Balandžio mėnesį suformuotos darbo grupės ataskaitoje pateiktas veiksmų planas tikslui pasiekti – statyti statinius iš atsinaujinančių išteklių (organinių, medinių) konstrukcijų, kurios sudarytų 50 proc. statybinių medžiagų. Nors šiuo

Lietuvos paštas planuoja dvigubai išplėsti paštomatų tinklą

Lietuvos paštas paskelbė viešąjį konkursą, kuriuo planuoja įsigyti iki 280 naujų paštomatų. Įgyvendinant paštomatų plėtrą, ateinančiais metais bus įrengta 80 naujų LP EXPRESS paštomatų, o likusią įrangą planuojama įsigyti iki 2025 metų. „Jau kelis metus stebime tendenciją, kai siunčiamų daiktų kiekis auga, o laiškų – mažėja. Pandemijos laikotarpiu visuomenės apsipirkimo bei siuntimo įpročiai dar sparčiau keitėsi – stipriai augo siuntų segmentas. Klientai ypač pamėgo paštomatus kaip greitą, patogų ir aplinkai draugiškesnį siuntimo būdą. Prognozuojame, kad tokie siuntimo įpročiai išliks ir

Ligonių kasos vaiko sveikatos pažymėjimais ragina pasirūpinti iš anksto

Nors iki naujų mokslo metų pradžios dar geras mėnuo, ligonių kasos jau dabar primena tėvams apie būtinybę atlikti profilaktinę vaikų sveikatos patikrą. Vizito pas šeimos gydytojus raginama neatidėlioti, nes rudenį prie medikų kabinetų gali nutįsti pasitikrinti atėjusiųjų eilės. Kasmet profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis sudariusiose gydymo įstaigose mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės – jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos

Taip pat skaitykite