Vasario 16-ąją – mišios, bėgimas ir muzikinis sąlytis su Islandija

Šiemet Lietuvos valstybės atkūrimo diena Šilutėje paminėta neįprastai. Be tradicinių mišių ir šventinio bėgimo, iškilmingo minėjimo metu šilutiškiai turėjo galimybę pasiklausyti klasikinės muzikos, kurią atliko jungtinis lietuvių ir islandų orkestras.

Vasario 16 – osios „Laisvės bėgime“ dalyvavo apie 100 bėgikų.

Vasario 16 – osios „Laisvės bėgime“ dalyvavo apie 100 bėgikų.

Kol Šilutės katalikų bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už Lietuvą, prie Verdainės geležinkelio tilto rinkosi šventinio „Laisvės bėgimo“ dalyviai.
Jį organizavo VšĮ „Šilutės sportas“ ir Šilutės sporto mokykla. Įvairaus amžiaus sportininkams reikėjo įveikti maždaug dviejų kilometrų trasą. Nenuostabu, kad pirmieji šią distanciją įveikė Stasio Oželio treniruojami lengvaatlečiai Gytis Šumalovas, Robertas Petraitis ir Justas Budrikis. Jaunuoliai finišavo susikibę rankomis, gerai nusiteikę ir nelabai pavargę. Nugalėtojams atiteko simbolinis prizas – Lietuvos Respublikos vėliava. Jaunieji sportininkai sakė, kad vešis ją į varžybas.
Bėgime dalyvavo apie 100 dalyvių. Tai buvo labiau šventinė rungtis. Antai savanoriai distanciją įveikė vieningu būriu su vėliava ir dainuodami, jauna mamytė visą kelią stūmė vežimėlį su vaikeliu. Čia veikė olimpinis principas – svarbiausia dalyvauti.
„Šilutės sporto“ vadovas Dainius Gricevičius sakė, kad kitais metais bėgimą galbūt derėtų organizuoti centrine miesto gatve, kad bėgikus pamatytų daugiau bendruomenės narių, gal ir miestelėnai susigundytų dalyvauti „Laisvės bėgime“.

Savanorių būrys įveikė bėgimo trasą su vėliava ir daina.

Savanorių būrys įveikė bėgimo trasą su vėliava ir daina.

Kultūros ir pramogų centre įvyko šventinis minėjimas ir bendras Lietuvos bei Islandijos muzikantų koncertas. Žiūrovų prisirinko pilna salė. Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis priminė Islandiją, kuri pirmoji pripažino Nepriklausomybę atgavusią Lietuvą ir kitas Baltijos šalis, duodama pavyzdį Europai ir likusiam pasauliui. Kalbėtojas nuoširdžiai dėkojo šiai mažai, bet drąsiai Šiaurės Europos tautai, su kuria jau draugaujame 25 metus.
LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis ragino nepamiršti 1918 metų įvykių, kurie tapo keliu į 1990 metų kovo 11 dienos Nepriklausomybės aktą. Jis priminė sovietiniais metais – 1955-aisiais Trispalvę Vilkyškiuose iškėlusį Praną Lukošaitį. LR Seimo vicepirmininkas paprašė tylos minute pagerbti visus tuos žmones, kurie kovojo už Lietuvos nepriklausomybę. Jis palinkėjo jaunimui mylėti Lietuvą, nepriklausomai nuo to, kur šiuo metu gyvena, ir prisiminti, kad be istorijos nebūtų ir ateities.
Po sveikinimo kalbų scenoje pasirodė Šilutės pirmosios gimnazijos liaudies šokių kolektyvo „Atlaja“ šokėjai (vadovė Rita Kurpeikytė).
Šventinį renginį vainikavo klasikinės muzikos koncertas. VšĮ „Kintai Arts“ vadovė Audra Juodeškienė pristatė pernai pradėtą įgyvendinti tarptautinį projektą „Praeities ir dabarties muzika Lietuvos – Islandijos dialoge“. Finansuojamas Europos ekonominės erdvės (EEA Grants) lėšomis projektas subūrė naujų idėjų kamerinį orkestrą NIKO (Augusta Jusionytė, Dalia Simaška, Julija Ivanova, Justas Kulikauskas, David Dumčius ir Auris Gavelis) iš Lietuvos bei kvartetą SKARK ( Bjarni Frimann, Gudny Gudmundsdottir, Viktor Orri Arnason ir Julia Mogensen) iš Islandijos. Šiuos kolektyvus vienija panašus požiūris į muzikos pasirinkimą ir atlikimą, dalyvavimas įvairiuose meniniuose projektuose, skirtingų socialinių grupių įtraukimas į projektus bei bendradarbiavimas su kitų sričių menininkais.

Vaidotas VILKAS

Iš kairės. Šventinį minėjimą sveikinimo žodžiais pradėjo Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.

Iš kairės. Šventinį minėjimą sveikinimo žodžiais pradėjo Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.

Šilutės kultūros ir pramogų centro scenoje klasikinės muzikos projekto „Praeities ir dabarties muzika Lietuvos – Islandijos dialoge“ dalyviai. Diriguoja Gediminas Gelgotas.

Šilutės kultūros ir pramogų centro scenoje klasikinės muzikos projekto „Praeities ir dabarties muzika Lietuvos – Islandijos dialoge“ dalyviai. Diriguoja Gediminas Gelgotas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite