Vasario 16-ąją – mišios, bėgimas ir muzikinis sąlytis su Islandija

Šiemet Lietuvos valstybės atkūrimo diena Šilutėje paminėta neįprastai. Be tradicinių mišių ir šventinio bėgimo, iškilmingo minėjimo metu šilutiškiai turėjo galimybę pasiklausyti klasikinės muzikos, kurią atliko jungtinis lietuvių ir islandų orkestras.

Vasario 16 – osios „Laisvės bėgime“ dalyvavo apie 100 bėgikų.

Vasario 16 – osios „Laisvės bėgime“ dalyvavo apie 100 bėgikų.

Kol Šilutės katalikų bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už Lietuvą, prie Verdainės geležinkelio tilto rinkosi šventinio „Laisvės bėgimo“ dalyviai.
Jį organizavo VšĮ „Šilutės sportas“ ir Šilutės sporto mokykla. Įvairaus amžiaus sportininkams reikėjo įveikti maždaug dviejų kilometrų trasą. Nenuostabu, kad pirmieji šią distanciją įveikė Stasio Oželio treniruojami lengvaatlečiai Gytis Šumalovas, Robertas Petraitis ir Justas Budrikis. Jaunuoliai finišavo susikibę rankomis, gerai nusiteikę ir nelabai pavargę. Nugalėtojams atiteko simbolinis prizas – Lietuvos Respublikos vėliava. Jaunieji sportininkai sakė, kad vešis ją į varžybas.
Bėgime dalyvavo apie 100 dalyvių. Tai buvo labiau šventinė rungtis. Antai savanoriai distanciją įveikė vieningu būriu su vėliava ir dainuodami, jauna mamytė visą kelią stūmė vežimėlį su vaikeliu. Čia veikė olimpinis principas – svarbiausia dalyvauti.
„Šilutės sporto“ vadovas Dainius Gricevičius sakė, kad kitais metais bėgimą galbūt derėtų organizuoti centrine miesto gatve, kad bėgikus pamatytų daugiau bendruomenės narių, gal ir miestelėnai susigundytų dalyvauti „Laisvės bėgime“.

Savanorių būrys įveikė bėgimo trasą su vėliava ir daina.

Savanorių būrys įveikė bėgimo trasą su vėliava ir daina.

Kultūros ir pramogų centre įvyko šventinis minėjimas ir bendras Lietuvos bei Islandijos muzikantų koncertas. Žiūrovų prisirinko pilna salė. Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis priminė Islandiją, kuri pirmoji pripažino Nepriklausomybę atgavusią Lietuvą ir kitas Baltijos šalis, duodama pavyzdį Europai ir likusiam pasauliui. Kalbėtojas nuoširdžiai dėkojo šiai mažai, bet drąsiai Šiaurės Europos tautai, su kuria jau draugaujame 25 metus.
LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis ragino nepamiršti 1918 metų įvykių, kurie tapo keliu į 1990 metų kovo 11 dienos Nepriklausomybės aktą. Jis priminė sovietiniais metais – 1955-aisiais Trispalvę Vilkyškiuose iškėlusį Praną Lukošaitį. LR Seimo vicepirmininkas paprašė tylos minute pagerbti visus tuos žmones, kurie kovojo už Lietuvos nepriklausomybę. Jis palinkėjo jaunimui mylėti Lietuvą, nepriklausomai nuo to, kur šiuo metu gyvena, ir prisiminti, kad be istorijos nebūtų ir ateities.
Po sveikinimo kalbų scenoje pasirodė Šilutės pirmosios gimnazijos liaudies šokių kolektyvo „Atlaja“ šokėjai (vadovė Rita Kurpeikytė).
Šventinį renginį vainikavo klasikinės muzikos koncertas. VšĮ „Kintai Arts“ vadovė Audra Juodeškienė pristatė pernai pradėtą įgyvendinti tarptautinį projektą „Praeities ir dabarties muzika Lietuvos – Islandijos dialoge“. Finansuojamas Europos ekonominės erdvės (EEA Grants) lėšomis projektas subūrė naujų idėjų kamerinį orkestrą NIKO (Augusta Jusionytė, Dalia Simaška, Julija Ivanova, Justas Kulikauskas, David Dumčius ir Auris Gavelis) iš Lietuvos bei kvartetą SKARK ( Bjarni Frimann, Gudny Gudmundsdottir, Viktor Orri Arnason ir Julia Mogensen) iš Islandijos. Šiuos kolektyvus vienija panašus požiūris į muzikos pasirinkimą ir atlikimą, dalyvavimas įvairiuose meniniuose projektuose, skirtingų socialinių grupių įtraukimas į projektus bei bendradarbiavimas su kitų sričių menininkais.

Vaidotas VILKAS

Iš kairės. Šventinį minėjimą sveikinimo žodžiais pradėjo Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.

Iš kairės. Šventinį minėjimą sveikinimo žodžiais pradėjo Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.

Šilutės kultūros ir pramogų centro scenoje klasikinės muzikos projekto „Praeities ir dabarties muzika Lietuvos – Islandijos dialoge“ dalyviai. Diriguoja Gediminas Gelgotas.

Šilutės kultūros ir pramogų centro scenoje klasikinės muzikos projekto „Praeities ir dabarties muzika Lietuvos – Islandijos dialoge“ dalyviai. Diriguoja Gediminas Gelgotas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite