Vasario 16-ąją – mišios, bėgimas ir muzikinis sąlytis su Islandija

Šiemet Lietuvos valstybės atkūrimo diena Šilutėje paminėta neįprastai. Be tradicinių mišių ir šventinio bėgimo, iškilmingo minėjimo metu šilutiškiai turėjo galimybę pasiklausyti klasikinės muzikos, kurią atliko jungtinis lietuvių ir islandų orkestras.

Vasario 16 – osios „Laisvės bėgime“ dalyvavo apie 100 bėgikų.

Vasario 16 – osios „Laisvės bėgime“ dalyvavo apie 100 bėgikų.

Kol Šilutės katalikų bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už Lietuvą, prie Verdainės geležinkelio tilto rinkosi šventinio „Laisvės bėgimo“ dalyviai.
Jį organizavo VšĮ „Šilutės sportas“ ir Šilutės sporto mokykla. Įvairaus amžiaus sportininkams reikėjo įveikti maždaug dviejų kilometrų trasą. Nenuostabu, kad pirmieji šią distanciją įveikė Stasio Oželio treniruojami lengvaatlečiai Gytis Šumalovas, Robertas Petraitis ir Justas Budrikis. Jaunuoliai finišavo susikibę rankomis, gerai nusiteikę ir nelabai pavargę. Nugalėtojams atiteko simbolinis prizas – Lietuvos Respublikos vėliava. Jaunieji sportininkai sakė, kad vešis ją į varžybas.
Bėgime dalyvavo apie 100 dalyvių. Tai buvo labiau šventinė rungtis. Antai savanoriai distanciją įveikė vieningu būriu su vėliava ir dainuodami, jauna mamytė visą kelią stūmė vežimėlį su vaikeliu. Čia veikė olimpinis principas – svarbiausia dalyvauti.
„Šilutės sporto“ vadovas Dainius Gricevičius sakė, kad kitais metais bėgimą galbūt derėtų organizuoti centrine miesto gatve, kad bėgikus pamatytų daugiau bendruomenės narių, gal ir miestelėnai susigundytų dalyvauti „Laisvės bėgime“.

Savanorių būrys įveikė bėgimo trasą su vėliava ir daina.

Savanorių būrys įveikė bėgimo trasą su vėliava ir daina.

Kultūros ir pramogų centre įvyko šventinis minėjimas ir bendras Lietuvos bei Islandijos muzikantų koncertas. Žiūrovų prisirinko pilna salė. Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis priminė Islandiją, kuri pirmoji pripažino Nepriklausomybę atgavusią Lietuvą ir kitas Baltijos šalis, duodama pavyzdį Europai ir likusiam pasauliui. Kalbėtojas nuoširdžiai dėkojo šiai mažai, bet drąsiai Šiaurės Europos tautai, su kuria jau draugaujame 25 metus.
LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis ragino nepamiršti 1918 metų įvykių, kurie tapo keliu į 1990 metų kovo 11 dienos Nepriklausomybės aktą. Jis priminė sovietiniais metais – 1955-aisiais Trispalvę Vilkyškiuose iškėlusį Praną Lukošaitį. LR Seimo vicepirmininkas paprašė tylos minute pagerbti visus tuos žmones, kurie kovojo už Lietuvos nepriklausomybę. Jis palinkėjo jaunimui mylėti Lietuvą, nepriklausomai nuo to, kur šiuo metu gyvena, ir prisiminti, kad be istorijos nebūtų ir ateities.
Po sveikinimo kalbų scenoje pasirodė Šilutės pirmosios gimnazijos liaudies šokių kolektyvo „Atlaja“ šokėjai (vadovė Rita Kurpeikytė).
Šventinį renginį vainikavo klasikinės muzikos koncertas. VšĮ „Kintai Arts“ vadovė Audra Juodeškienė pristatė pernai pradėtą įgyvendinti tarptautinį projektą „Praeities ir dabarties muzika Lietuvos – Islandijos dialoge“. Finansuojamas Europos ekonominės erdvės (EEA Grants) lėšomis projektas subūrė naujų idėjų kamerinį orkestrą NIKO (Augusta Jusionytė, Dalia Simaška, Julija Ivanova, Justas Kulikauskas, David Dumčius ir Auris Gavelis) iš Lietuvos bei kvartetą SKARK ( Bjarni Frimann, Gudny Gudmundsdottir, Viktor Orri Arnason ir Julia Mogensen) iš Islandijos. Šiuos kolektyvus vienija panašus požiūris į muzikos pasirinkimą ir atlikimą, dalyvavimas įvairiuose meniniuose projektuose, skirtingų socialinių grupių įtraukimas į projektus bei bendradarbiavimas su kitų sričių menininkais.

Vaidotas VILKAS

Iš kairės. Šventinį minėjimą sveikinimo žodžiais pradėjo Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.

Iš kairės. Šventinį minėjimą sveikinimo žodžiais pradėjo Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.

Šilutės kultūros ir pramogų centro scenoje klasikinės muzikos projekto „Praeities ir dabarties muzika Lietuvos – Islandijos dialoge“ dalyviai. Diriguoja Gediminas Gelgotas.

Šilutės kultūros ir pramogų centro scenoje klasikinės muzikos projekto „Praeities ir dabarties muzika Lietuvos – Islandijos dialoge“ dalyviai. Diriguoja Gediminas Gelgotas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Ar pabrangs ugdymas Šilutės meno mokykloje?

Šilutės meno mokykla kreipėsi į Savivaldybę prašydama padidinti mokesčius už mokinių ugdymą šioje įstaigoje. Jau perengtas sprendimo projektas. Jį svarstys kitą savaitę Tarybos komitetuose, o galutinį žodį tars Savivaldybės taryba spalio pabaigoje vyksiančiame posėdyje.   Svarstoma, kad  meno mokyklos dailės, muzikos bei šokio skyriuose nuo lapkričio 1 d. galiotų tokio dydžio mokesčiai:   besimokantiems pagal dailės arba muzikos ankstyvojo ugdymo programą – 16 Eur;   besimokantiems dailės ir šokio skyriuose pagal pradinio arba pagrindinio ugdymo programas – 16 Eur;  

Taip pat skaitykite