Vasario 16-ąją – mišios, bėgimas ir muzikinis sąlytis su Islandija

Šiemet Lietuvos valstybės atkūrimo diena Šilutėje paminėta neįprastai. Be tradicinių mišių ir šventinio bėgimo, iškilmingo minėjimo metu šilutiškiai turėjo galimybę pasiklausyti klasikinės muzikos, kurią atliko jungtinis lietuvių ir islandų orkestras.

Vasario 16 – osios „Laisvės bėgime“ dalyvavo apie 100 bėgikų.

Vasario 16 – osios „Laisvės bėgime“ dalyvavo apie 100 bėgikų.

Kol Šilutės katalikų bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už Lietuvą, prie Verdainės geležinkelio tilto rinkosi šventinio „Laisvės bėgimo“ dalyviai.
Jį organizavo VšĮ „Šilutės sportas“ ir Šilutės sporto mokykla. Įvairaus amžiaus sportininkams reikėjo įveikti maždaug dviejų kilometrų trasą. Nenuostabu, kad pirmieji šią distanciją įveikė Stasio Oželio treniruojami lengvaatlečiai Gytis Šumalovas, Robertas Petraitis ir Justas Budrikis. Jaunuoliai finišavo susikibę rankomis, gerai nusiteikę ir nelabai pavargę. Nugalėtojams atiteko simbolinis prizas – Lietuvos Respublikos vėliava. Jaunieji sportininkai sakė, kad vešis ją į varžybas.
Bėgime dalyvavo apie 100 dalyvių. Tai buvo labiau šventinė rungtis. Antai savanoriai distanciją įveikė vieningu būriu su vėliava ir dainuodami, jauna mamytė visą kelią stūmė vežimėlį su vaikeliu. Čia veikė olimpinis principas – svarbiausia dalyvauti.
„Šilutės sporto“ vadovas Dainius Gricevičius sakė, kad kitais metais bėgimą galbūt derėtų organizuoti centrine miesto gatve, kad bėgikus pamatytų daugiau bendruomenės narių, gal ir miestelėnai susigundytų dalyvauti „Laisvės bėgime“.

Savanorių būrys įveikė bėgimo trasą su vėliava ir daina.

Savanorių būrys įveikė bėgimo trasą su vėliava ir daina.

Kultūros ir pramogų centre įvyko šventinis minėjimas ir bendras Lietuvos bei Islandijos muzikantų koncertas. Žiūrovų prisirinko pilna salė. Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis priminė Islandiją, kuri pirmoji pripažino Nepriklausomybę atgavusią Lietuvą ir kitas Baltijos šalis, duodama pavyzdį Europai ir likusiam pasauliui. Kalbėtojas nuoširdžiai dėkojo šiai mažai, bet drąsiai Šiaurės Europos tautai, su kuria jau draugaujame 25 metus.
LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis ragino nepamiršti 1918 metų įvykių, kurie tapo keliu į 1990 metų kovo 11 dienos Nepriklausomybės aktą. Jis priminė sovietiniais metais – 1955-aisiais Trispalvę Vilkyškiuose iškėlusį Praną Lukošaitį. LR Seimo vicepirmininkas paprašė tylos minute pagerbti visus tuos žmones, kurie kovojo už Lietuvos nepriklausomybę. Jis palinkėjo jaunimui mylėti Lietuvą, nepriklausomai nuo to, kur šiuo metu gyvena, ir prisiminti, kad be istorijos nebūtų ir ateities.
Po sveikinimo kalbų scenoje pasirodė Šilutės pirmosios gimnazijos liaudies šokių kolektyvo „Atlaja“ šokėjai (vadovė Rita Kurpeikytė).
Šventinį renginį vainikavo klasikinės muzikos koncertas. VšĮ „Kintai Arts“ vadovė Audra Juodeškienė pristatė pernai pradėtą įgyvendinti tarptautinį projektą „Praeities ir dabarties muzika Lietuvos – Islandijos dialoge“. Finansuojamas Europos ekonominės erdvės (EEA Grants) lėšomis projektas subūrė naujų idėjų kamerinį orkestrą NIKO (Augusta Jusionytė, Dalia Simaška, Julija Ivanova, Justas Kulikauskas, David Dumčius ir Auris Gavelis) iš Lietuvos bei kvartetą SKARK ( Bjarni Frimann, Gudny Gudmundsdottir, Viktor Orri Arnason ir Julia Mogensen) iš Islandijos. Šiuos kolektyvus vienija panašus požiūris į muzikos pasirinkimą ir atlikimą, dalyvavimas įvairiuose meniniuose projektuose, skirtingų socialinių grupių įtraukimas į projektus bei bendradarbiavimas su kitų sričių menininkais.

Vaidotas VILKAS

Iš kairės. Šventinį minėjimą sveikinimo žodžiais pradėjo Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.

Iš kairės. Šventinį minėjimą sveikinimo žodžiais pradėjo Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.

Šilutės kultūros ir pramogų centro scenoje klasikinės muzikos projekto „Praeities ir dabarties muzika Lietuvos – Islandijos dialoge“ dalyviai. Diriguoja Gediminas Gelgotas.

Šilutės kultūros ir pramogų centro scenoje klasikinės muzikos projekto „Praeities ir dabarties muzika Lietuvos – Islandijos dialoge“ dalyviai. Diriguoja Gediminas Gelgotas.

Hits: 27

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Renginių, skirtų emocinei sveikatai, ciklas

MO muziejus drauge su kitų kultūros įstaigų atstovais ne kartą akcentavo meno ir kultūros svarbą. Muziejų ir galerijų lankymas gerina žmonių emocinę sveikatą, mažina stresą bei suteikia laimės. Tą patvirtina Pasaulio sveikatos organizacijos atlikti tyrimai. „Apie muziejų ir vizualiųjų menų teigiamą poveikį visuomenei ne kartą kalbėjome, kai muziejus buvo uždarytas karantino metu. Įsitikinome, kad nepaisant mokslinių įrodymų, galbūt tuo nėra pasitikima, nesistengiama sistemiškiau išnaudoti. Todėl norime tęsti šią temą ir analizuoti, kaip geriau išnaudoti muziejus – vietas, kuriose auga gerovės

Baudos už žolės deginimą

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, daugiausia  gaisrų atvirosiose teritorijose kyla balandžio mėnesį. Praėjusių metų  balandį  ugniagesiams juos teko gesinti 815 kartų. Šiais metais žolė Lietuvoje jau liepsnojo  360  kartų. Daugiausia tokių gaisrų šiemet kilo Vilniaus (179), Kauno (43) ir Šiaulių (26)  apskrityse.  Šiemet išdegė per 100 ha, praėjusiais metais per tą patį laiką ugnis nusiaubė 575 ha (kilo 918 gaisrų).    Dabar šalyje  vyksta akcija „Nedegink žolės“, jos metu gyventojams platinama informacija apie daromą žalą deginant sausą žolę ir už

Atvelykiui – apie žibučių miškelį Pagryniuose

Pagryniuose, Šilutės priemiestyje,  reto grožio vieta: 7 arų ploto privatus miškelis išvien mėlynuoja žibuoklių žiedais. Kiek jų čia žydi, sunku ir suskaičiuoti. Vešlūs krūmeliai kelia po dešimtis žiedų. Šį pavasarį mėlynasis miškelis ypač gražus. Dabar – pats žibučių žydėjimas. O padėkos už šį sukurtą grožį nusipelno Žaliosios gatvės sodybos šeimininkai – garsūs Pamario krašto bitininkai Onutė ir Pranas Petrošiai. Sukurti tokį žibuoklyną – ne vienerių metų darbas. Onutė Petrošienė pasakojo, kad pirmosios žibutės čia buvo pasodintos gal prieš 10 metų.

Dovana F. Bajoraičio viešajai bibliotekai – stalo žaidimas „Kelionė koklių motyvais“

Rudenį trys klaipėdiečiai – meno projektų koordinatorė Žana Jegorova, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotoja dr. Raimonda Nabažaitė, ir tapytojas Rodionas Petrovas (Rodion Petroff) sukūrė pažintinį stalo žaidimą „Kelionė koklių motyvais“, kuris yra glaudžiai susijęs su Klaipėdoskrašto  istorija. Jame vaizduojami kokliai priklauso Mažosios Lietuvos istorijos muziejui. Šis žaidimas kviečia prisiliesti prie krosnių istorijos (tai artima ir Šilutės kraštui). Žaidėjai žaisdami artimiau prisilies prie archeologijos ir jos ypatumų, daugiau sužinos apie Europos istoriją, mieste vyravusią prekybą, garsių menininkų kūrybą,

Taip pat skaitykite