Vasarą Pagėgių savivaldybės gyventojams nuobodžiauti neteks

Artėjanti vasara atneš ne tik geresnius orus, bet ir paskelbs vasaros lauko renginių sezono pradžią. Pasak Pagėgių kultūros centro direktorės Svetlanos Jašinkienės, šis reiškinys jau jaučiamas – į rengiamus kino filmų seansus besusirenka vis mažiau žmonių.

Šventės dubliuojasi
„Žmonės nori į lauką, nes yra pripratę prie gausybės renginių ir švenčių, organizuojamų mūsų savivaldybėje. Jau įvyko pasitarimas su seniūnais dėl šio sezono renginių plano. Derybų metu tarėmės, kad kai kurių renginių būtų galima ir neorganizuoti, nes savaitgaliais šventės skirtingose gyvenvietėse vyksta vienu metu. Sėkmingai susitarti nepavyko, nes visi nori turėti savo šventes“, – pasakojo S. Jašinskienė.
Įprasta, kad po vieną didelę šventę kiekvieną vasarą organizuoja visos penkios Pagėgių savivaldybės seniūnijos (Stoniškiai, Natkiškiai, Lumpėnai, Vilkyškiai ir Pagėgiai). Lėšų šioms šventėms skiria Savivaldybė. Vis aktyvesnės tampa gyvenviečių ir kaimų bendruomenės, kurios taip pat nori organizuoti tokius renginius. Aktyvūs gyventojai, net ir negaudami finansavimo, suranda rėmėjų, prisideda patys ir suorganizuoja bendruomenių šventes. Tikėtina, kad tokia situacija bus ir šiemtet.
Žinoma, išliks ir tradicinės šventės, kurios rengiamos dešimtis metų iš eilės. Senos tradicijos kasmet Natkiškiuose rengiamos Oninių šventės, Joninių ant Rambyno kalno. Piktupėnų bendruomenė šiemet žada atsisakyti Tėvo dienos ir organizuos kameriškesnę šventę, o Kentriuose bendruomenė žada sueiti į vakaronę. Panemunės bendruomenė šiemet jokios šventės meplanuoja, mat kaimynai žada keliauti į Kroatiją.
Pagėgių kultūros centro darbuotojams rimtas uždavinys – organizuoti Joninių šventę ant Rambyno. Pastaruosius 3 metus šis renginys buvo finansuojamas iš VVG „Pagėgių kraštas“ projektams įgyvendinti skirtų lėšų. Pasak kultūros centro direktorės S. Jašinskienės, bus atidžiai dėliojama renginio samata ir renginio kokybė neturėtų nukentėti. Šiemet šventėje pasirodys dainininko Stano vadovaujamas aklųjų choras „Feniksas“, Kauno valstybinis choras, kiti.
Etnografinių regionų metai
Nemažai publikos pritraukdavo kasmet M. Jankaus muziejuje vykstantys megėjų teatro pasirodymai. Deja, šiemet jų nebebus galima organizuoti senojoje daržinėje, kuri yra avarinės būklės. Muziejaus teritorijoje yra nemažai erdvių, kurias bus galima pritaikyti šiam renginiui.
Pagėgių kultūros centras jau turi pasirašęs sutartį su dainuojamosios poezijos atlikėju Andriumi Kaniava. Buvo diskusija, ar reikalingi Joninių nakties renginiai. Pasak S. Jašinskienės, šis renginys pritraukia nemažai atvykėlių. Ji pati sakė šventėje sutikusi iš užsienio šalių sugrįžusio jaunuolių, kuriems labai patiko Rasų naktis. Kaip ir kasmet, Joninių šventėje vyks tradicinės apeigos. Kasmet tradiciškai raganų eitynių dalyviai iš Joninių šventės persikelia į M. Jankaus muziejų.
„Joninės ant Rambyno kalno yra prilyginamos bendruomenių sueituvėms, todėl su seniūnais buvo aptarta galimybė šventėje sulaukti kuo daugiau atstovų iš įvairių gyvenviečių. Jau antri metai seniūnijų neprašoma statyti savo kiemelių ir akcentuojama, kad jie atvykę galėtų pasidžiaugti pačiu renginiu, o ne dirbti. Visoje Pagėgių savivaldybėje veikia per 50 nervyriausybinių organizacijų, kurių nariai taip pat laukiami tokiose šventėse“, – pasakojo S. Jašinskienė.
Ko gero, didžiausias Pagėgių savivaldybės renginys – Krašto šventė. Jau penkti metai kai šio renginio metu skelbiama šventės tema, kuri taikoma pagal metų pavadinimus. Šiemet Lietuvos Respublikos Seimas 2015 m. paskelbė Etnografinių regionų metais, todėl Krašto šventėje 5 Pagėgių savivaldybės seniūnijos atstovaus 5 Lietuvos regionams. Etnografinius regionus seniūnai pasiskirstė traukdami burtus. Jie į pagalbą turės pasitelkti aktyvias bendruomenes ir pagal temą pasiruošti šventei.
Šiemet krašto šventėje daug dėmesio bus skiriama čia gyvenantiems ir dirbantiems žmonėms. Taip norima pagerbti žmones, savo darbais ir poelgiais garsinančius Pagėgių kraštą. Krašto šventėje bus pastatytas didelis Lietuvos žemėlapis iš gėlynų. Norintieji ten galės įsmeigti ženkliuką ir pažymėti iš kokio krašto yra kilę. Į krašto šventę atvyksta dalyvių iš įvairiausių Lietuvos kampelių, tad bus galima sužinoti daugiau apie renginio svečius.

Kultūros centrui pianiną padovanojo Švedijos humanitarinės pagalbos organizacija „Pagalba Lietuvai – tikėjimas, viltis, meilė“.

Padovanojo pianiną
Nemažo dėmesio turėtų sulaukti ir rugsėjį vyksiantis folkloro kolektyvų festivalis. Būtent šio mėnesio pabaigoje minima ir senas tradicijas turinti Alaus diena – Mažojoje Lietuvoje anksčiau vadinta Alutinio diena. Kultūros centro darbuotojai turi minčių šias šventes sujungti ir pamėginti suorganizuoti kažka panašaus į Vokietijoje populiarius alaus festivalius.
Įdomi istorija nutiko Pagėgių kultūros centre Liudo Mikalausko operetės išvakarėse. Šiam renginiui žūtbūt buvo reikalingas pianinas. Likus vos dienai iki koncerto, kultūros centro darbuotojai kreipėsi į Švedijos humanitarinės pagalbos organizacijos „Pagalba Lietuvai – tikėjimas, viltis, meilė“ atstovą Lietuvoje Tadą Girčių. Jis sutiko padovanoti instrumentą ir pasikvietė išsirinkti tinkamą.
Pagėgių kultūros centro darbuotojai nuvyko į Natkiškius, kur apžiūrėjo pianinus ir vieną išsirinko. Beliko sugalvoti, kaip šį nemažą instrumentą pargabenti į kultūros centrą. Pagelbėjo ūkininkas Algimantas Steponavičius, mat jo dukra Iveta groja tokiu instrumentu ir už savaitės dalyvavo kultūros centre vykusiame koncerte „Lyderis 2015“.
Dovanotą instrumentą iki operetės pradžios suderino iš Klaipėdos atvykęs specialistas.

Simonas SKUTULAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite