Vandens lašelių magija

Įdomių ir netikėtų dalykų kartais galima aptikti visai šalia. Šiose neįprastose nuotraukose pavaizduoti ištyškantys lašai. Tai šia fotografija susidomėjusio švėkšniškio Vytauto Marcinkevičiaus darbai. „Pamaryje“ neretai galite pamatyti iš paukščio skrydžio, naudojant elektroninę skraidyklę, fotografuotų šio autoriaus nuotraukų.

Vytautas Marcinkevičius prie savo lašelių fotografijos įrangos.

Su Vytautu Marcinkevičiumi bendraujame gana dažnai, mat abu mėgstame fotografiją ir kartais šioje srityje paeksperimentuojame. Prieš kelis mėnesius Vytautas pranešė susidomėjęs skysčių lašelių fotografija. Internete apžiūrinėdamas austrų fotografo Danieliaus Nimerfolio (Daniel Nimmervoll) darbus jis sumanė pats padaryti ką nors panašaus. Vytautas paprašė padėti iš vokiečių kalbos išversti šio autoriaus vaizdo pamokėles, nes fotografuoti vandens lašelius nėra labai paprasta.
Paaiškėjo, kad sudėtingiausia sureguliuoti įrangą taip, kad fotoaparatas ir viena ar kelios blykstės suveiktų tam tikru laiku. Tam prireikė specialaus prietaiso, kurį vadina „StopShot“. Šis prietaisas atidaro sklendę ir paleidžia skysčio lašelį, o kai šis krenta, po kelių sekundės dalių nuotoliniu būdu įjungia fotografavimo įrangą. Kokios spalvos bus lašeliai, priklauso nuo paties skysčio, iš kurio jie susidaro, ir skysčio, į kurį jie krenta, spalvų.
Skysčiui nudažyti praverčia maistiniai dažai, nes juos panaudojus lengviausia išplauti indus. Be to spalvas galima keisti dedant įvairių spalvų filtrus ant viską apšviečiančių blyksčių. Kokie bus lašeliai, priklauso ir nuo skysčio klampumo, todėl dar naudojamas ir maistinis tirštiklis.
Kai buvo įsigyta būtiniausia įranga, iš Švėkšnos elektroniniu paštu atėjo pirmieji labiau pavykę V. Marcinkevičiaus darbai. Susitikus jis mielai pademonstravo savo įrangą, kuri iš vienos pusės gana paprasta, iš kitos – pakankamai kaprizinga.

Vandens lašelių magija.

Anot Vytauto, vienodų lašelių nuotraukų padaryti neįmanoma – visos jos būna skirtingos. Kas išeis, priklauso nuo skysčio kiekio induose, jų klampumo, aukščio, iš kurio jie krenta, temperatūros, apšvietimo, įrangos suveikimo laiko. Fotografuojant geriausiai tinka makro fotografijai pritaikytas objektyvas. Ryškumas nustatomas rankiniu būdu: į tą vietą, kur krenta lašeliai, pastatomas strypas, kad ir paprasčiausias medvaržtis, ir ryškumas fokusuojamas į tą daiktą. Po to belieka nuspausti „StopShot“ paleidimo mygtuką ir laukti rezultato. Per vieną seansą padaromi keli šimtai nuotraukų, kurias vėliau reikia atrinkti ir pakoreguoti kompiuteryje specialia programa. Rezultatai matomi nuotraukose.
Kadangi naudojame to paties gamintojo fototechniką ir beveik viskas tinka, išbandyti lašelių magiją turėjo progą ir šių eilučių autorius. Šis tas išėjo, bet tik todėl, kad įrangą iš anksto sureguliavo Vytautas. Reikia nemažai patirties nustatyti veikimą šimtųjų sekundės dalių tikslumu… Kuo daugiau šviesos ir vandens šaltinių – tuo daugiau pastangų tenka įdėti, tačiau ir vaizdiniai būna įspūdingesni. Šiuo metu V. Marcinkevičius planuoja patobulinti apšvietimą naudodamas daugiau vienu metu suveikiančių blyksčių.
Vandens lašelių fotografija – tai, kuo Vytautas labiausiai domisi šiuo metu. Nors apie jo veiklą gali papasakoti ir kiti darbai. Jau dvejus metus, artėjant naujametinėms šventėms, jis išleidžia kalendorių su savo paties nufotografuotais Švėkšnos vaizdais. Didelė dalis šių kalendorių išplinta Švėkšnos bendruomenėje, tampa naujametinėmis dovanomis, nuperkama kaip suvenyrai iš Švėkšnos.

Vytauto Marcinkevičiaus nuotr.

Pernai Vytautas Marcinkevičius pabandė gaminti magnetinius lipdukus, kuriuos mėgstame klijuoti ant šaldytuvo durelių. Jo sukurtuose lipdukuose – Švėkšnos ir Ventės rago vaizdai. Nors V. Marcinkevičius apie tai dar neskuba pasakoti, tikėtina, kad dienos šviesą išvys jo fotografijų knyga apie Švėkšną. Įrangą, kurios reikia tokiai knygai išleisti, jis taip pat pamažu kaupia.
Šią vasarą Vytautas tikisi sugrįžti prie vabzdžių makrofotografijos. Anksčiau jis yra padaręs ne vieną įspūdingą vabzdžio nuotrauką.
Vaidotas VILKAS

Šių eilučių autoriaus bandymas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05)

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05) Pamario bibliotekininkų bendruomenę pasiekė skaudi žinia. Žiemiškai baltą gruodžio 5-osios rytą Amžinybėn iškeliavo buvusi ilgametė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotoja Gerdrūta Leškytė. Daugelis šilutiškių ją prisimena kaip Giedrę iš bibliotekos. Gerdrūta Leškytė gimė 1942 kovo 4 d. Upynoje, Šilalės rajone. 1959 m. baigė Upynos vidurinę mokyklą. Taip pačiais metais pradėjo dirbti Lietuvos TSR valstybinėje respublikinėje bibliotekoje (dabar – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka). 1965–1968 m. dirbo Šilalės rajono Upynos vidurinės

Atsakė, kiek elektros sunaudoja kalėdinės girliandos: suma gali siekti ir eurą, ir kelis šimtus

Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą. Ekspertai sako, kad vienareikšmiškai pasakyti, kiek elektros sunaudos kalėdinės dekoracijos, yra sudėtinga, nes tai priklauso ir nuo jų parametrų, ir nuo naudojimo laiko. „Elektrinės girliandos turi labai daug parametrų, kurie gali lemti tokių papuošimų elektros sunaudojimą: girliandos ilgis, lempučių kiekis joje, lempučių tipas ir galingumas. Labiausiai elektros sunaudojimas priklauso nuo girliandos lempučių kiekio, tipo ir galingumo, tad į tai

Popietė „Advento vainikas kitaip“

​Švėkšnoje veikiantis „Diemedžio“ ugdymo centras interneto svetainėje pasidalijo šia gera žinia. ​Adventas – laukimo ir susikaupimo, gerų darbų metas. Norisi draugauti, būti geresniais kitiems, dažniau nusišypsoti. Advento simbolis – vainikas, kuris reiškia šviesos troškimą. Gruodžio 2 dieną, ,,Diemedžio” ugdymo centre vyko edukacinė popietė „Advento vainikas kitaip“, kurią organizavo auklėtoja Vilma Uselienė. Popietė prasidėjo B. Fererro istorija apie 4 advento vainiko žvakes, kurios simbolizuoja taiką, tikėjimą, meilę ir viltį. Ši istorija privertė susimąstyti apie tai, kaip svarbu išsaugoti viltį, nes kol

Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje – „Laiškas Gediminui“

Šių metų spalio-lapkričio mėnesiais Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje buvo įgyvendinamas mokyklinis projektas „Laiškas Gediminui“. 2023-ieji metai yra paskelbti Gedimino laiškų metais, todėl vienas iš projekto tikslų ir buvo paminėti šį istorinį įvykį. Mokiniai, dalyvaudami šiame svarbiame projekte, pagilino savo istorines žinias apie Lietuvos kunigaikštį Gediminą, suprato jo rašytų laiškų svarbą, sužinojo, kas padėjo kunigaikščiui jo sumanymą išpildyti ir su kokiais instrumentais buvo rašomi laiškai. Pirmoje projekto dalyje mokiniai buvo supažindinti su daugybe knygų, esančių bibliotekoje, apie garsųjį Gediminą. Antroje

Taip pat skaitykite