Vakar, Mokslo ir žinių dieną

Vakar ir gamta šventė Rugsėjo 1-ąją: buvo saulėta ir šilta diena. Šilutė ir rajono miesteliai, kaimai pražydo gėlėmis, vaikų šypsenomis, mokytojų džiaugsmu. Skambutis vėl pakvietė į klases. Iškilmių buvo visose mokyklose. Muzika, dainos ir šokiai pynėmis apjuosė Mokslo ir žinių dienai skirtuosius renginius.
Po pirmųjų susitikimų klasėse su mokytojais, vaikai ir jaunimas patraukė linksmintis. Šilutėje jų laukė gausybė įdomybių knygos namuose – F. Bajoraičio bibliotekoje, Šilutės H. Šojaus muziejuje, Šilutės senojo turgaus aikštėje. Lankytojai suplūdo į kavines, barus. Tiesa, Rugsėjo 1-ąją niekur neparduodama alkoholio. O ar dėl to vakar buvo liūdniau? Tikrai ne!
Vakare jaunimas šėlo diskotekoje, koncertavo jų mėgiamos scenos žvaigždės. Ko gero, mokslo metų pradžios, didelio darbymečio, šventės rudenį būna džiugiausios ir labiausiai laukiamos. Pjūtis – pavasarį, kai po egzaminų abiturientai tarsi paukščiai išskrenda iš mokyklos lizdo, kiti mokiniai pažyra atostogauti.
Po pietų gausybė šilutiškių ir kitų rajono vietovių suaugusiųjų su vaikais rinkosi prie Šilutės meno mokyklos, garsios ir labai populiarios pamaryje. Tai – papildomo ugdymo įstaiga, kurią tėvai pasitrenka vaikams, gabiems dailei, muzikai, šokiui, dainai. Plevėsavo Lietuvos trispalvė, šoko grakščiosios „Pamario“ orkestro šokėjos. Sugiedota „Tautiška giesmė“.
***
Šilutės Vydūno gimnazija sulaukė 442 moksleivių. Gimnazijos direktorė Marina Stirbienė per iškilmes kalbėjo: „Kai Dievas iš molio nulipdė žmogų, jam liko gabalėlis molio. Dievas klausia žmogaus, ką dar nulipdyti iš to gabaliuko. Žmogus atsakė: „Nulipdyki laimę“. Į žmogaus ištiestą delną Dievas įdėjo tą molio gabaliuką ir pasakė: „Savo laimę tu nusilipdysi tik pats…“
Buvo šioje šventėje ir padūkėliško šėlsmo – šoko grakščiosios gimnazistės ir vaikinai, tačiau neatsiliko ir pedagogai, šventės svečiai. Gimnazijos bendruomenę pasveikino Seimo narys Artūras Skardžius, šventėje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Algis Bekeris.


***
Šilutės pirmosios gimnazijos direktorė Laima Spirgienė, džiaugdamasi gausiu būriu gimnazistų, puikiais pedagogais, vaikams atsidavusiais tėveliais, visiems palinkėjo didelės sėkmės. Su puokšte rožių sulaukta Seimo Pirmininko pavaduotojo Kęsto Komskio, sveikinimo žodį tarė Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Vakar visur sutiktą Mokytoją galima buvo atpažinti išsyk – jie ėjo nešini glėbiais gėlių.

1gimnazija.65.aktua
„Pamario“ fotoinformacija

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite