Vakar, Mokslo ir žinių dieną

Vakar ir gamta šventė Rugsėjo 1-ąją: buvo saulėta ir šilta diena. Šilutė ir rajono miesteliai, kaimai pražydo gėlėmis, vaikų šypsenomis, mokytojų džiaugsmu. Skambutis vėl pakvietė į klases. Iškilmių buvo visose mokyklose. Muzika, dainos ir šokiai pynėmis apjuosė Mokslo ir žinių dienai skirtuosius renginius.
Po pirmųjų susitikimų klasėse su mokytojais, vaikai ir jaunimas patraukė linksmintis. Šilutėje jų laukė gausybė įdomybių knygos namuose – F. Bajoraičio bibliotekoje, Šilutės H. Šojaus muziejuje, Šilutės senojo turgaus aikštėje. Lankytojai suplūdo į kavines, barus. Tiesa, Rugsėjo 1-ąją niekur neparduodama alkoholio. O ar dėl to vakar buvo liūdniau? Tikrai ne!
Vakare jaunimas šėlo diskotekoje, koncertavo jų mėgiamos scenos žvaigždės. Ko gero, mokslo metų pradžios, didelio darbymečio, šventės rudenį būna džiugiausios ir labiausiai laukiamos. Pjūtis – pavasarį, kai po egzaminų abiturientai tarsi paukščiai išskrenda iš mokyklos lizdo, kiti mokiniai pažyra atostogauti.
Po pietų gausybė šilutiškių ir kitų rajono vietovių suaugusiųjų su vaikais rinkosi prie Šilutės meno mokyklos, garsios ir labai populiarios pamaryje. Tai – papildomo ugdymo įstaiga, kurią tėvai pasitrenka vaikams, gabiems dailei, muzikai, šokiui, dainai. Plevėsavo Lietuvos trispalvė, šoko grakščiosios „Pamario“ orkestro šokėjos. Sugiedota „Tautiška giesmė“.
***
Šilutės Vydūno gimnazija sulaukė 442 moksleivių. Gimnazijos direktorė Marina Stirbienė per iškilmes kalbėjo: „Kai Dievas iš molio nulipdė žmogų, jam liko gabalėlis molio. Dievas klausia žmogaus, ką dar nulipdyti iš to gabaliuko. Žmogus atsakė: „Nulipdyki laimę“. Į žmogaus ištiestą delną Dievas įdėjo tą molio gabaliuką ir pasakė: „Savo laimę tu nusilipdysi tik pats…“
Buvo šioje šventėje ir padūkėliško šėlsmo – šoko grakščiosios gimnazistės ir vaikinai, tačiau neatsiliko ir pedagogai, šventės svečiai. Gimnazijos bendruomenę pasveikino Seimo narys Artūras Skardžius, šventėje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Algis Bekeris.


***
Šilutės pirmosios gimnazijos direktorė Laima Spirgienė, džiaugdamasi gausiu būriu gimnazistų, puikiais pedagogais, vaikams atsidavusiais tėveliais, visiems palinkėjo didelės sėkmės. Su puokšte rožių sulaukta Seimo Pirmininko pavaduotojo Kęsto Komskio, sveikinimo žodį tarė Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Vakar visur sutiktą Mokytoją galima buvo atpažinti išsyk – jie ėjo nešini glėbiais gėlių.

1gimnazija.65.aktua
„Pamario“ fotoinformacija

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Taip pat skaitykite