Vairuotojams: Vėlinės – ne tik rimties, bet ir avarijų metas

Artėjant Visų šventųjų dienai ir Vėlinėms, dauguma šalies gyventojų jau planuoja keliones po Lietuvą bei artimųjų kapų lankymą. Tai padaryti šiemet bus galima dar paprasčiau, nes dirbantiesiems, pasiėmus laisvą penktadienį, pirmasis lapkričio savaitgalis prasitęstų iki penkių laisvadienių. Tačiau kelionės šiomis dienomis gali pasunkėti – keliuose, kaip įprasta, tikėtinas didesnis automobilių srautas, prastesnės oro sąlygos, o dėl įveikiamų ilgų atstumų vairavimui neretai trukdo ir nuovargis. Statistika rodo – visa tai turi įtakos išaugusiam avaringumui, todėl ekspertai pataria, kaip išvengti nelaimių kelyje ir keliauti saugiai.

Rizika padidėja

Lietuvos kelių policijos tarnybos (LKPT) duomenimis, praėjusių metų spalio 31-lapkričio 2 dienomis šalies keliuose iš viso įvyko 173 eismo įvykiai, 86 iš jų – tamsiuoju paros metu. Laimei, žuvusiųjų per šiuos eismo įvykius nebuvo, tačiau 27 žmonės sužeisti, iš jų – 9 nepilnamečiai.

2022-ųjų spalio 31 diena buvo pirmadienis, o šiemet, Vėlines pratęsus dar vienu laisvadieniu, į sąrašą patektų ir lapkričio 3-oji, penktadienis. Pastarosios dienos, kaip rodo draudimo bendrovės ERGO duomenys, yra avaringiausios metuose. Per visus 2022-ųjų pirmadienius draudikai fiksavo beveik 6,5 tūkst. eismo įvykių, o praėjusių metų penktadieniais – vos keletu šimtų mažiau – 6,1 tūkst. Draudimo bendrovės ERGO Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius pažymi – artėjant Vėlinėms, vairuotojai turėtų būti itin budrūs.

„Šiomis dienomis dauguma šalies gyventojų išvyksta aplankyti gimines, artimųjų kapus, keliauja ilgus atstumus po visą Lietuvą. Dėl šių priežasčių eismas keliuose tampa intensyvesnis, automobilių srautai išauga kelis kartus. Prie vairo taipogi sėda vairuotojai, kurie važinėja rečiau, yra primiršę vairavimo įgūdžius. Taip prie didesnių miestų kapinių susidaro spūstys, eismą apsunkina ir suprastėjusios oro sąlygos, anksčiau prasidedantis tamsusis paros metas. Visa tai reiktų prisiminti, tam pasiruošti bei keliones planuoti atsakingai“, – sako R. Pocius.

Pataria, kaip keliauti saugiai

Anot R. Pociaus, tinkamas pasiruošimas ilgoms kelionėms prasideda nuo automobilio techninės būklės įvertinimo. Ekspertas primena, jog kelių eismo taisyklės nurodo, kad vasarines padangas būtina pasikeisti žieminėmis arba universaliomis iki lapkričio 10-osios. Vis tik dažnai lapkričio pirmosiomis dienomis pasitaiko šalnų, sniego, kelius gali dengti plikledis. Tad planuojant keliones patartina nelaukti padangų keitimo termino pabaigos, o jas keisti atsižvelgiant į orų prognozę ir realias meteorologines sąlygas. Siekiant didesnio saugumo, taip pat reiktų patikrinti, ar gerai veikia automobilio priekiniai, priešrūkiniai ir stabdžių žibintai, posūkių indikatoriai.

„Saugiam eismui keliuose būtinas ir geras matomumas, švarūs automobilio stiklai, tvarkingai veikiantys valytuvai. Vėlinių laikotarpiu oro sąlygos dažnai nėra palankios: vairavimą apsunkina ankstyva tamsa, lietus, šlapdriba, šlapias asfaltas neretai atspindi šviesas. Šiuos iššūkius suvaldyti be techniškai tvarkingo automobilio yra sunku arba visai neįmanoma“, – akcentuoja draudiko atstovas.

Jis taip pat primena – šiemet spalio 29-ąją laikrodžių rodyklės buvo pasuktos viena valanda atgal. Tuo metu nuo lapkričio 1-osios keičiasi važiavimo greitis šalies autostradose. Šie pokyčiai, anot specialisto, labai svarbūs, kadangi taip pat gali koreguoti vairuotojų įpročius.

„Pastebima, kad laiko persukimas turi neigiamos įtakos sveikatai, miegui ir budrumui. Iš vienos pusės galime tapti mažiau atidūs, o iš kitos pusės – pamiršti, kad tamsusis paros metas prasidės anksčiau. Patariama keliones ir laiką planuoti iš anksto, laikytis saugaus atstumo ir greičio“, – teigia R. Pocius.

Galiausiai, jis vairuotojus ragina ypač atidžiai važiuoti per pėsčiųjų perėjas, sankryžas, šalia mokyklų, gyvenamosiose zonose. Anot R. Pociaus, šiose vietose, ypač tamsiuoju paros metu, būtina pasirūpinti pėsčiųjų, dviratininkų, elektrinių paspirtukų vairuotojų saugumu. Draudiko atstovas pastebi – šiemet per Vėlines kelionėms galime turėti išties daug laiko, todėl jas galime planuoti apgalvotai ir važiuoti saugiai.

ELTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Ekspertė įvardijo dažniausiai pasitaikančias klaidas, kurias darome parsinešę pieną namo

Pienas – vienas perkamiausių lietuvių maisto produktų. Kad jis išlaikytų savo skonį ir maistines savybes iki pat galiojimo laiko pabaigos, jį parsinešę namo turėtume laikytis tam tikrų taisyklių. Dalis iš jų, ko gero, yra žinomos daugeliui, tačiau kai kurios gali nustebinti. Apie tai, kokių klaidų vengti nusipirkus pieno, pasakoja prekės ženklą „Dvaro“ valdančios bendrovės „Pieno žvaigždės“ vyriausioji technologė Dalia Mickeliūnienė. Pienas turi būti laikomas šaldytuve. Tad įsipylę pieno, visuomet stenkitės kuo greičiau jį padėti atgal į šaldytuvą. Taip pat visuomet

Gydymo įstaigos gaus daugiau lėšų už suteiktas paslaugas, medikai – didesnius atlyginimus

Siekiant sudaryti sąlygas gydymo įstaigoms nuo 2024 m. sausio 1 d. didinti medikų darbo užmokestį ne mažiau kaip 10 proc., sveikatos apsaugos ministro įsakymu padidintos asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazinės kainos. Tai leis gydymo įstaigoms gauti papildomų lėšų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) ir skirti jas darbuotojų darbo užmokesčiui didinti. Pagal padidintus įkainius būtų atsiskaitoma už asmens sveikatos priežiūros paslaugas, suteiktas nuo šių metų lapkričio 1 d. „Laikomės įsipareigojimų reguliariai didinti medicinos darbuotojų atlygius – tai daroma peržiūrint įkainius

Su patyčiomis mokyklose vaikai kovoja pasitelkę piešinius

Patyčios tarp mokyklinio amžiaus vaikų yra viena opiausių problemų. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, patyčias patiria vidutiniškai 42 proc. berniukų ir 37 proc. mergaičių 40-yje labiausiai išsivysčiusių šalių. Pasipriešinti patyčioms nusiteikę ir Lietuvos vaikai, pasitelkę tam kūrybingas idėjas. „Su patyčiomis susidurti gali ne tik vaikai ar paaugliai, bet ir suaugusieji. Tačiau, jei suaugusieji gali apsiginti, labai dažnai vaikai jaučiasi bejėgiai prieš juos emociškai, o kartais net fiziškai žalojantį elgesį. Galime pasidžiaugti, kad patyčios mokyklose nebėra tabu – ši problema ne

Narkotikų pardavėjas ir pirkėjai sulaukė teismo nuosprendžio

Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo kokainu prekiavęs šilutiškis nuteistas 1 metų ir 4 mėnesių laisvės apribojimo bausme, o iš jo narkotinę medžiagą įgijusiems jaunuoliams paskirtos 2500 eurų dydžio baudos. Bylos duomenimis, D. A. savo bute laikė kiek daugiau nei 20 g. narkotinės medžiagos – kokaino, kuri buvo supakuota į folijos lankstinukus. 0,650 g. kokaino, supakuoto į du folijos lankstinukus, jis pardavė už 160 eurų L. B. ir T. V. Pastarieji buvo sulaikyti prekybos centro aikštelėje policijos pareigūnų, kurie automobilio

Taip pat skaitykite