Vainuto gimnazijoje – pedagogų streikas

Vakar Šilutės rajono Vainuto gimnazijoje pamokų nebuvo – mokytojai prisidėjo prie Lietuvoje vykstančio neterminuoto švietimo darbuotojų streiko. Pirmadienį, kai lankėmės Vainuto gimnazijoje, mokytojai stebėjosi, kad rajone streikuoja tik vienos mokyklos pedagogai. Kadangi Vilniuje ir streiko metu vyksta profsąjungų atstovų derybos su Vyriausybe, laukiama naujienų. Nuo jų priklausys ir streiko trukmė.

Vainuto gimnazijos raštinėje, kur vakar iš ryto užsiregistravo streikuojantys pedagogai, kalbėjosi gimnazijos direktorius Antanas Jonikas (iš dešinės) ir tikybos mokytojas, gimnazijos profesinės organizacijos pirmininkas Marius Surplys.

Vainuto gimnazijos raštinėje, kur vakar iš ryto užsiregistravo streikuojantys pedagogai, kalbėjosi gimnazijos direktorius Antanas Jonikas (iš dešinės) ir tikybos mokytojas, gimnazijos profesinės organizacijos pirmininkas Marius Surplys.

Vainuto gimnazijos profesinės organizacijos pirmininkas Marius Surplys pateikė gimnazijos administracijai pranešimą apie vyksiantį streiką ir pridėjo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Koordinavimo tarybos sprendimą dėl streiko skelbimo. Šiai – vienai iš 6 profesinių sąjungų – vadovauja Andrius Navickas. Gimnazijos direktorius Antanas Jonikas apie rengiamą streiką informavo Šilutės r. savivaldybę. Informuoti ir mokinių tėvai, būdų ir formų tą padaryti yra daug. Kol kas niekas nepriekaištavo, kad mokytojai streikuoja.
Vainute yra 220 mokinių, 19 priešmokyklinio amžiaus vaikų grupė ir 16 darželinukų. Čia įdarbinti 34 pedagogai. Streiko dieną raštinėje užsiregistravo 25 streikuojantys pedagogai, iš ryto diskutavę mokytojų kambaryje, vėliau išsiskirstę į kabinetus ir užsiėmę kitais darbais. Direktorius A. Jonikas pasakojo esąs informuotas, kaip kryps reikalai gimnazijoje vėliau, jeigu Vilniuje nepavyktų susitarti. Niekas čia neužmiršo, kad turi gimnaziją baigiančio jaunimo, kad yra svarbūs ir kiti gimnazistai. „Nei čia labai jaukiai jaučiuosi, nei ką…“ – prisipažino „Pamariui“ direktorius, detaliau apie streikuojančiųjų reikalavimus pataręs kalbėtis su M. Surpliu, kitais pedagogais. Jų būrys netrukus susirinko į mokytojų kambarį.
Jau senokai žinoma, kad pedagogai reikalauja: nuo šių metų sausio – 1045 Eur mokinio krepšelio, nuo rugsėjo 1 d. – 1093 Eur. Didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų atlyginimus. Didinti visų kitų pedagogų tarnybinių atlyginimų koeficientus: nuo sausio ir nuo rugsėjo – po 5 proc., nuo kitų metų sausio – 7 proc. Nuo rugsėjo pedagogų atlyginimus skaičiuoti taikant didžiausią iš esamų tarnybinio atlyginimo koeficientą. Šiais metais į užtarnautą poilsį išeinantiems pedagogams sufomuoti 3,56 mln. Eur fondą išeitinėms išmokoms. Nuo rugsėjo sumažinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų grupėse iki 10 ar15 vaikų, pradinėse mokyklos klasėse – iki 22, vyresnėse klasėse – iki 25.
Mokytojų nuomonės
„Stebimės, kad rajone streikuojame vieni…“ – pasakojo mokytojai, esą girdėję užuominų, neva abejojama streiko teisėtumu. Profesinės organizacijos pirmininkas Marius Surplys, aiškindamas streiko reikalavimus, priminė, jog nuolat laukia žinių iš Vilniaus. Mat streikas – neterminuotas. Jeigu Vyriausybė sutiktų tenkinti pedagogų reikalavimus, streikas būtų nedelsiant nutrauktas. Tačiau kalbos apie kažkokią simbolinę finansinę paramą nieko nekeičia.

Visi, kas ėjo į Vainuto gimnaziją, ant durų pamatė užrašą: „Streikas“.

Visi, kas ėjo į Vainuto gimnaziją, ant durų pamatė užrašą: „Streikas“.

Kalba pakrypo apie mokytojo darbą jungtinėje klasėje: rajone yra mokyklų, kai kartu mokomi pirmokai su antrokais, penktokai su šeštokais, septintokai su aštuntokais. „Siaubas“, – vienu žodžiu atsakė mokytoja, jai pritartė ir kiti. „Mokytojas turi mokyti tiek vieną klasę, tiek kitą, tai dirba dvigubai, o atlyginimas skaičiuojamas kaip už vieną klasę. Mokytojai dirba ir tyli, nes nenori, kad vaikai išeitų į kitas mokyklas“, – kalbėjo mokytoja. Kokio atlyginimo vertas mokytojas? M. Surplys atsakė, kad garantuojančio orų gyvenimą, kai galėtų nusipirkti knygų, nuvykti į teatrą, kitur. Juk mokytojas perduoda mokiniui žinias, o iš kur jų semtis?
Normalus darbas, kai vyresniųjų mokinių klasėje yra 25, nes 30 – blogai. Skaičius turėtų priklausyti nuo vaikų amžiaus, todėl mažesnis būtų vaikų darželyje, priešmokyklinėje grupėje, pradinėse klasėse, didesnis – vyresnėse klasėse.
Pedagogams nemokama už visą ruošimosi pamokoms laiką, už visą laiką, kai taiso mokinių darbus. Mat apmokama tik už dalelę to laiko, kurio reikalauja šis darbas. O jis, anot mokytojų, yra toks: po 16 val. sugrįžta iš mokyklos, tenka pavakaroti net iki 22 val.
„Jeigu parsineši krūvas sąsiuvinių…“ – kalbėjo mokytojai, priminę, kad po pamokų būna renginių ir gimnazijoje, ir šeštadieniais tenka išvažiuoti su mokiniais. Esą neteisingai skaičiuojamas mokytojo darbo laikas. Jis – ne tik pamokos.
„Mes neprašome nieko ypatingo, tik atstatyti krizės metais atimtus pinigus. Tai liečia ir mokinio krepšelį, ir atlyginimus. Gaila, kad rajone esame vieninteliai, įsijungę į streiką“, – sakė M. Surplys.
Vainuto gimnazija yra pripažinta viena iš geriausių Lietuvoje. Vainuto krašto dešimtokai nesirenka gimnazijų kitur – visi tęsia mokslą čia, o abiturientų įstojimo į aukštąsias mokyklas procentas – vienas iš didžiausių. Abiturientai jau atšventė šimtadienį.

Stasė SKUTULIENĖ

Pirmadienį įsijungę į Lietuvos švietimo darbuotojų streiką, Vainuto gimnazijos pedagogai buvo nusiteikę kovingai, tačiau stebėjosi, kad Šilutės rajone esą vieninteliai streiko dalyviai.

Pirmadienį įsijungę į Lietuvos švietimo darbuotojų streiką, Vainuto gimnazijos pedagogai buvo nusiteikę kovingai, tačiau stebėjosi, kad Šilutės rajone esą vieninteliai streiko dalyviai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lengvųjų automobilių žibintų remontas

Šiuolaikiniuose automobiliuose yra daugybė žibintų ir šviesos šaltinių, kiekvienas iš jų atlieka tam tikrą funkciją. Tai gali būti signalizavimas kitiems eismo dalyviams apie planuojamą arba atliekamą veiksmą kelyje, aplinkos matomumo didinimas arba užtikrinimas, jog pati transporto priemonė yra matoma kitiems. Pastarąją funkciją atlieka dienos šviesos žibintai, kurie pagal kelių eismo taisykles privalo būti įjungti transporto priemonėse, nepriklausomai nuo paros laiko ar matomumo kelyje. Toks sprendimas yra priimtas, nes automobilis su įjungtais žibintais yra gerokai labiau pastebimas, nei važiuojantis be jų

„Mizon“ kosmetika – giliai maitinanti ir drėkinanti kosmetikos linija

Nuo pat pradžių Mizon prekės ženklas orientuojasi į tik natūralių ingredientų naudojimą. Pasitelkus inovatyvių technologijų pavyko sukurti visiškai saugią kosmetiką. Joje nėra parabenų, dažiklių, SLS ir kitų kenksmingų medžiagų, kurios gali dirginti odą ar sukelti alergines reakcijas. Tai ne visi šios kosmetikos privalumai. Visų Mizon produktų formulė labai lengva, bet kartu ir itin efektyvi. Galima naudoti visų tipų odai – normaliai, riebiai, jautriai, sausai, suglebusiai ir brandžiai. Prekės ženklas sukūrė specialią „10 žingsnių“ programą, kuri leidžia išnaudoti visas jo kosmetikos

5 patarimai, kad vaikelio laukimas praeitų sklandžiai

Jei šiek tiek nerimaujate dėl gimdymo, štai keletas naudingų patarimų. 1. Žinios Kiekviena moteris yra skirtinga. Mūsų kūnai yra skirtingi, mūsų kūdikiai yra skirtingi ir nebūna dviejų vienodų gimimų. Štai kodėl naudinga daugiau sužinoti apie gimdymą. Suprasdami daugiau apie savo galimybes ir kiekvieno iš jų privalumus ir trūkumus, galite jaustis labiau pasitikinti priimdama sprendimus dėl to, kaip norite pagimdyti. Taip pat galite pasikalbėti su savo akušere, jei kas nors jums ypač rūpi. Ji atsakys į visus jums rūpimus klausimus ir

Moteriškos rankinės. Rekomendacijos išskirtinėms progoms

Stilinga ir kokybiška rankinė yra itin svarbus daugelio moterų aksesuaras, kuris gali pagyvinti bendrą įvaizdį. Renkantis kasdieninę rankinę, dažnai išsikeliami keli kriterijai. Svarbiausia, kad ji būtų patogi, talpi, komfortabili ir lengvai pritaikoma prie bet kokios aprangos. Todėl dažnai pasirenkamos juodos, rudos, ar šviesių spalvų rankinės. O jeigu prireikia rankinės išskirtinei progai, pvz., gimtadienio šventei, vestuvėms, darbo vakarėliui, vakarienei mieste, ar kitokiai progai, reikalavimai gali būti šiek tiek kitokie. Tokiu atveju tampa svarbu, jog rankinė būtų kompaktiška, patogi dėvėti ir kurioje

Taip pat skaitykite