Vainuto gimnazijoje – pedagogų streikas

Vakar Šilutės rajono Vainuto gimnazijoje pamokų nebuvo – mokytojai prisidėjo prie Lietuvoje vykstančio neterminuoto švietimo darbuotojų streiko. Pirmadienį, kai lankėmės Vainuto gimnazijoje, mokytojai stebėjosi, kad rajone streikuoja tik vienos mokyklos pedagogai. Kadangi Vilniuje ir streiko metu vyksta profsąjungų atstovų derybos su Vyriausybe, laukiama naujienų. Nuo jų priklausys ir streiko trukmė.

Vainuto gimnazijos raštinėje, kur vakar iš ryto užsiregistravo streikuojantys pedagogai, kalbėjosi gimnazijos direktorius Antanas Jonikas (iš dešinės) ir tikybos mokytojas, gimnazijos profesinės organizacijos pirmininkas Marius Surplys.

Vainuto gimnazijos raštinėje, kur vakar iš ryto užsiregistravo streikuojantys pedagogai, kalbėjosi gimnazijos direktorius Antanas Jonikas (iš dešinės) ir tikybos mokytojas, gimnazijos profesinės organizacijos pirmininkas Marius Surplys.

Vainuto gimnazijos profesinės organizacijos pirmininkas Marius Surplys pateikė gimnazijos administracijai pranešimą apie vyksiantį streiką ir pridėjo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Koordinavimo tarybos sprendimą dėl streiko skelbimo. Šiai – vienai iš 6 profesinių sąjungų – vadovauja Andrius Navickas. Gimnazijos direktorius Antanas Jonikas apie rengiamą streiką informavo Šilutės r. savivaldybę. Informuoti ir mokinių tėvai, būdų ir formų tą padaryti yra daug. Kol kas niekas nepriekaištavo, kad mokytojai streikuoja.
Vainute yra 220 mokinių, 19 priešmokyklinio amžiaus vaikų grupė ir 16 darželinukų. Čia įdarbinti 34 pedagogai. Streiko dieną raštinėje užsiregistravo 25 streikuojantys pedagogai, iš ryto diskutavę mokytojų kambaryje, vėliau išsiskirstę į kabinetus ir užsiėmę kitais darbais. Direktorius A. Jonikas pasakojo esąs informuotas, kaip kryps reikalai gimnazijoje vėliau, jeigu Vilniuje nepavyktų susitarti. Niekas čia neužmiršo, kad turi gimnaziją baigiančio jaunimo, kad yra svarbūs ir kiti gimnazistai. „Nei čia labai jaukiai jaučiuosi, nei ką…“ – prisipažino „Pamariui“ direktorius, detaliau apie streikuojančiųjų reikalavimus pataręs kalbėtis su M. Surpliu, kitais pedagogais. Jų būrys netrukus susirinko į mokytojų kambarį.
Jau senokai žinoma, kad pedagogai reikalauja: nuo šių metų sausio – 1045 Eur mokinio krepšelio, nuo rugsėjo 1 d. – 1093 Eur. Didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų atlyginimus. Didinti visų kitų pedagogų tarnybinių atlyginimų koeficientus: nuo sausio ir nuo rugsėjo – po 5 proc., nuo kitų metų sausio – 7 proc. Nuo rugsėjo pedagogų atlyginimus skaičiuoti taikant didžiausią iš esamų tarnybinio atlyginimo koeficientą. Šiais metais į užtarnautą poilsį išeinantiems pedagogams sufomuoti 3,56 mln. Eur fondą išeitinėms išmokoms. Nuo rugsėjo sumažinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų grupėse iki 10 ar15 vaikų, pradinėse mokyklos klasėse – iki 22, vyresnėse klasėse – iki 25.
Mokytojų nuomonės
„Stebimės, kad rajone streikuojame vieni…“ – pasakojo mokytojai, esą girdėję užuominų, neva abejojama streiko teisėtumu. Profesinės organizacijos pirmininkas Marius Surplys, aiškindamas streiko reikalavimus, priminė, jog nuolat laukia žinių iš Vilniaus. Mat streikas – neterminuotas. Jeigu Vyriausybė sutiktų tenkinti pedagogų reikalavimus, streikas būtų nedelsiant nutrauktas. Tačiau kalbos apie kažkokią simbolinę finansinę paramą nieko nekeičia.

Visi, kas ėjo į Vainuto gimnaziją, ant durų pamatė užrašą: „Streikas“.

Visi, kas ėjo į Vainuto gimnaziją, ant durų pamatė užrašą: „Streikas“.

Kalba pakrypo apie mokytojo darbą jungtinėje klasėje: rajone yra mokyklų, kai kartu mokomi pirmokai su antrokais, penktokai su šeštokais, septintokai su aštuntokais. „Siaubas“, – vienu žodžiu atsakė mokytoja, jai pritartė ir kiti. „Mokytojas turi mokyti tiek vieną klasę, tiek kitą, tai dirba dvigubai, o atlyginimas skaičiuojamas kaip už vieną klasę. Mokytojai dirba ir tyli, nes nenori, kad vaikai išeitų į kitas mokyklas“, – kalbėjo mokytoja. Kokio atlyginimo vertas mokytojas? M. Surplys atsakė, kad garantuojančio orų gyvenimą, kai galėtų nusipirkti knygų, nuvykti į teatrą, kitur. Juk mokytojas perduoda mokiniui žinias, o iš kur jų semtis?
Normalus darbas, kai vyresniųjų mokinių klasėje yra 25, nes 30 – blogai. Skaičius turėtų priklausyti nuo vaikų amžiaus, todėl mažesnis būtų vaikų darželyje, priešmokyklinėje grupėje, pradinėse klasėse, didesnis – vyresnėse klasėse.
Pedagogams nemokama už visą ruošimosi pamokoms laiką, už visą laiką, kai taiso mokinių darbus. Mat apmokama tik už dalelę to laiko, kurio reikalauja šis darbas. O jis, anot mokytojų, yra toks: po 16 val. sugrįžta iš mokyklos, tenka pavakaroti net iki 22 val.
„Jeigu parsineši krūvas sąsiuvinių…“ – kalbėjo mokytojai, priminę, kad po pamokų būna renginių ir gimnazijoje, ir šeštadieniais tenka išvažiuoti su mokiniais. Esą neteisingai skaičiuojamas mokytojo darbo laikas. Jis – ne tik pamokos.
„Mes neprašome nieko ypatingo, tik atstatyti krizės metais atimtus pinigus. Tai liečia ir mokinio krepšelį, ir atlyginimus. Gaila, kad rajone esame vieninteliai, įsijungę į streiką“, – sakė M. Surplys.
Vainuto gimnazija yra pripažinta viena iš geriausių Lietuvoje. Vainuto krašto dešimtokai nesirenka gimnazijų kitur – visi tęsia mokslą čia, o abiturientų įstojimo į aukštąsias mokyklas procentas – vienas iš didžiausių. Abiturientai jau atšventė šimtadienį.

Stasė SKUTULIENĖ

Pirmadienį įsijungę į Lietuvos švietimo darbuotojų streiką, Vainuto gimnazijos pedagogai buvo nusiteikę kovingai, tačiau stebėjosi, kad Šilutės rajone esą vieninteliai streiko dalyviai.

Pirmadienį įsijungę į Lietuvos švietimo darbuotojų streiką, Vainuto gimnazijos pedagogai buvo nusiteikę kovingai, tačiau stebėjosi, kad Šilutės rajone esą vieninteliai streiko dalyviai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite