Vainuto gimnazijoje – pedagogų streikas

Vakar Šilutės rajono Vainuto gimnazijoje pamokų nebuvo – mokytojai prisidėjo prie Lietuvoje vykstančio neterminuoto švietimo darbuotojų streiko. Pirmadienį, kai lankėmės Vainuto gimnazijoje, mokytojai stebėjosi, kad rajone streikuoja tik vienos mokyklos pedagogai. Kadangi Vilniuje ir streiko metu vyksta profsąjungų atstovų derybos su Vyriausybe, laukiama naujienų. Nuo jų priklausys ir streiko trukmė.

Vainuto gimnazijos raštinėje, kur vakar iš ryto užsiregistravo streikuojantys pedagogai, kalbėjosi gimnazijos direktorius Antanas Jonikas (iš dešinės) ir tikybos mokytojas, gimnazijos profesinės organizacijos pirmininkas Marius Surplys.

Vainuto gimnazijos raštinėje, kur vakar iš ryto užsiregistravo streikuojantys pedagogai, kalbėjosi gimnazijos direktorius Antanas Jonikas (iš dešinės) ir tikybos mokytojas, gimnazijos profesinės organizacijos pirmininkas Marius Surplys.

Vainuto gimnazijos profesinės organizacijos pirmininkas Marius Surplys pateikė gimnazijos administracijai pranešimą apie vyksiantį streiką ir pridėjo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Koordinavimo tarybos sprendimą dėl streiko skelbimo. Šiai – vienai iš 6 profesinių sąjungų – vadovauja Andrius Navickas. Gimnazijos direktorius Antanas Jonikas apie rengiamą streiką informavo Šilutės r. savivaldybę. Informuoti ir mokinių tėvai, būdų ir formų tą padaryti yra daug. Kol kas niekas nepriekaištavo, kad mokytojai streikuoja.
Vainute yra 220 mokinių, 19 priešmokyklinio amžiaus vaikų grupė ir 16 darželinukų. Čia įdarbinti 34 pedagogai. Streiko dieną raštinėje užsiregistravo 25 streikuojantys pedagogai, iš ryto diskutavę mokytojų kambaryje, vėliau išsiskirstę į kabinetus ir užsiėmę kitais darbais. Direktorius A. Jonikas pasakojo esąs informuotas, kaip kryps reikalai gimnazijoje vėliau, jeigu Vilniuje nepavyktų susitarti. Niekas čia neužmiršo, kad turi gimnaziją baigiančio jaunimo, kad yra svarbūs ir kiti gimnazistai. „Nei čia labai jaukiai jaučiuosi, nei ką…“ – prisipažino „Pamariui“ direktorius, detaliau apie streikuojančiųjų reikalavimus pataręs kalbėtis su M. Surpliu, kitais pedagogais. Jų būrys netrukus susirinko į mokytojų kambarį.
Jau senokai žinoma, kad pedagogai reikalauja: nuo šių metų sausio – 1045 Eur mokinio krepšelio, nuo rugsėjo 1 d. – 1093 Eur. Didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų atlyginimus. Didinti visų kitų pedagogų tarnybinių atlyginimų koeficientus: nuo sausio ir nuo rugsėjo – po 5 proc., nuo kitų metų sausio – 7 proc. Nuo rugsėjo pedagogų atlyginimus skaičiuoti taikant didžiausią iš esamų tarnybinio atlyginimo koeficientą. Šiais metais į užtarnautą poilsį išeinantiems pedagogams sufomuoti 3,56 mln. Eur fondą išeitinėms išmokoms. Nuo rugsėjo sumažinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų grupėse iki 10 ar15 vaikų, pradinėse mokyklos klasėse – iki 22, vyresnėse klasėse – iki 25.
Mokytojų nuomonės
„Stebimės, kad rajone streikuojame vieni…“ – pasakojo mokytojai, esą girdėję užuominų, neva abejojama streiko teisėtumu. Profesinės organizacijos pirmininkas Marius Surplys, aiškindamas streiko reikalavimus, priminė, jog nuolat laukia žinių iš Vilniaus. Mat streikas – neterminuotas. Jeigu Vyriausybė sutiktų tenkinti pedagogų reikalavimus, streikas būtų nedelsiant nutrauktas. Tačiau kalbos apie kažkokią simbolinę finansinę paramą nieko nekeičia.

Visi, kas ėjo į Vainuto gimnaziją, ant durų pamatė užrašą: „Streikas“.

Visi, kas ėjo į Vainuto gimnaziją, ant durų pamatė užrašą: „Streikas“.

Kalba pakrypo apie mokytojo darbą jungtinėje klasėje: rajone yra mokyklų, kai kartu mokomi pirmokai su antrokais, penktokai su šeštokais, septintokai su aštuntokais. „Siaubas“, – vienu žodžiu atsakė mokytoja, jai pritartė ir kiti. „Mokytojas turi mokyti tiek vieną klasę, tiek kitą, tai dirba dvigubai, o atlyginimas skaičiuojamas kaip už vieną klasę. Mokytojai dirba ir tyli, nes nenori, kad vaikai išeitų į kitas mokyklas“, – kalbėjo mokytoja. Kokio atlyginimo vertas mokytojas? M. Surplys atsakė, kad garantuojančio orų gyvenimą, kai galėtų nusipirkti knygų, nuvykti į teatrą, kitur. Juk mokytojas perduoda mokiniui žinias, o iš kur jų semtis?
Normalus darbas, kai vyresniųjų mokinių klasėje yra 25, nes 30 – blogai. Skaičius turėtų priklausyti nuo vaikų amžiaus, todėl mažesnis būtų vaikų darželyje, priešmokyklinėje grupėje, pradinėse klasėse, didesnis – vyresnėse klasėse.
Pedagogams nemokama už visą ruošimosi pamokoms laiką, už visą laiką, kai taiso mokinių darbus. Mat apmokama tik už dalelę to laiko, kurio reikalauja šis darbas. O jis, anot mokytojų, yra toks: po 16 val. sugrįžta iš mokyklos, tenka pavakaroti net iki 22 val.
„Jeigu parsineši krūvas sąsiuvinių…“ – kalbėjo mokytojai, priminę, kad po pamokų būna renginių ir gimnazijoje, ir šeštadieniais tenka išvažiuoti su mokiniais. Esą neteisingai skaičiuojamas mokytojo darbo laikas. Jis – ne tik pamokos.
„Mes neprašome nieko ypatingo, tik atstatyti krizės metais atimtus pinigus. Tai liečia ir mokinio krepšelį, ir atlyginimus. Gaila, kad rajone esame vieninteliai, įsijungę į streiką“, – sakė M. Surplys.
Vainuto gimnazija yra pripažinta viena iš geriausių Lietuvoje. Vainuto krašto dešimtokai nesirenka gimnazijų kitur – visi tęsia mokslą čia, o abiturientų įstojimo į aukštąsias mokyklas procentas – vienas iš didžiausių. Abiturientai jau atšventė šimtadienį.

Stasė SKUTULIENĖ

Pirmadienį įsijungę į Lietuvos švietimo darbuotojų streiką, Vainuto gimnazijos pedagogai buvo nusiteikę kovingai, tačiau stebėjosi, kad Šilutės rajone esą vieninteliai streiko dalyviai.

Pirmadienį įsijungę į Lietuvos švietimo darbuotojų streiką, Vainuto gimnazijos pedagogai buvo nusiteikę kovingai, tačiau stebėjosi, kad Šilutės rajone esą vieninteliai streiko dalyviai.

Hits: 125

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite