Vainutiškių stovyklautojų įspūdžiai
Vainuto gimnazijoje vyko pradinių klasių mokinių stovykla „Gera būti kartu“, kurioje dalyvavo 18 mokinių. Stovyklos atidarymo metu mokinius pasveikino gimnazijos direktorė Laima Barakauskienė ir pavaduotojas Mindaugas Armonas.

Stovyklos tikslas buvo organizuoti įdomią ir prasmingą veiklą mokiniams. Stovyklautojai susitiko su vietos gaisrininkais. Ugniagesiai papasakojo, koks sunkus ir atsakingas yra jų darbas, parodė mašiną, įrankius, paaiškino, kas kam reikalinga.
Su mokytojomis Valerija Eidikiene ir Danguole Joneliene vaikai ėjo į turistinį žygį. Jo metu buvo supažindinti su ekosistema ir kas ją sudaro.
Apsilankę Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje, vaikai patyrė daug emocijų žaisdami interaktyvųjį boulingą, išbandė 3D akinius.
Kaip ir kasmet, Bikavėnų senųjų kaimo tradicijų kultūros centre mokiniai dalyvavo amatų dienoje, kur galėjo pasimokyti pinti iš šiaudelių, karpyti, susipažinti su verpimu ir audimu, papuošalų vėrimu iš karoliukų, siuvinėjimu, žiesti iš molio.
Pas mokytoją Astą Mauricienę vaikai susirinko nusiteikę gaminti sveikuolių salotas ir desertą iš vaisių. O kaip skanu buvo vaišintis pačių pasigamintais patiekalais!
Bibliotekininkė Ilona Bulsienė suorganizavo kūrybiškumo pamokėlę, kurios metu mokė naudotis piešimo programėle.
Antroji stovyklos savaitė prasidėjo kelione į VŠĮ „Šilutės beglobiai“. Jos vadovė Rimutė Vismantienė papasakojo kiekvieno čia prieglobstį radusio gyvūno istoriją. Vaikus sujaudino aklos katytės ir šuniuko nelaimingi likimai. Po to mokiniai grožėjosi Nemuno deltos regioninio parku, nuo Aukštumalos pažintinio tako atsiveriančiu vaizdu.

Labai smagi stovyklautojams buvo kelionė traukiniu iš Šilutės į Klaipėdą. Kai kuriems mokiniams tai buvo pirmoji kelionė traukiniu.
Klaipėdos laikrodžių muziejuje turėjome edukacinį užsiėmimą „Laikas ir žaidimai“. Mokiniai susipažino su metų laikais, saulės sistema, mėnesiais ir kitais įdomiais faktais, susijusiais su laiko skaičiavimu. Šis edukacinis užsiėmimas vyko Saulės laikrodžių parke, kuriame atkurta viduramžių lauko žaidimų tradicija. Įrengta 10 lauko žaidimų aikštelių, kuriose kiekvienas vaikas išbandė savo gebėjimus, žinias apie laiką. Buvo labai smagu.
Dėkojame rėmėjams, veiklą organizuoti padėjusioms mokytojai Virginijai Gečienei ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistei Violetai Vilčauskienei.
Aldona Juknienė, Elena Žąsytienė