Vainute skambėjo kaimynų dainos

Šventosios Cecilijos, nuo seno vadinamos muzikantų, vargonininkų, instrumentų gamintojų, dainininkų, poetų globėja, dienos išvakarėse į Vainutą sugužėjo folkloro kolektyvai iš Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos. Vakaronėje „Kai sueina kaimynai“ skambėjo folkloro kolektyvų atliekamos melodijos, šmaikštūs paporinimai, netrūko smagių šokių, žaidimų.

Vakaronėje dalyvavęs Vainuto seniūnas V. Mockus sveikino folkloro vakaro dalyvius ir šio renginio sumanytojus.

Nuo seno lietuviai mokėjo po darbų, pamiršę rūpesčius, vargus, susieiti į būrį, pabūti kartu, pasidžiaugti vieni kitais, padainuoti, pašokti, pasivaišinti. Artėjant advento metui, sukviesti folkloro kolektyvus ir pasidžiaugti per metus nudirbtais darbais mintis kilo Vainuto folkloro ansambliui „Vainuta“, vadovaujamam Loretos Mieliulytės. Sumanymui pritarė Bikavėnų senųjų kaimo tradicijų kultūros centras. Pernai pirmą kartą surengta vakaronė buvo puikus gerųjų emocijų pliūpsnis, paskatinęs organizatorius gražų sumanymą paversti tradicija.
Šiemet į vakaronę „Kai sueina kaimynai“ suskubo atvykti folkloro kolektyvai iš Šilutės, Pagėgių savivaldybės, Tauragės ir Gargždų rajonų. Svečius daina pasveikino folkloro ansamblis „Vainuta“. Renginio organizatoriai kiekvienam vakaro svečių stalui įteikė po adventinę žvakelę.
Sveikino Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro vadovė Marytė Eugenija Matevičienė pasidžiaugdama, kad dainuojančių, muzikuojančių tėvų, senelių gretas vis dažniau papildo jaunimas. Kultūros baruose triūsiantys sutuoktiniai Albinas ir Eugenija Marytė Matevičiai tą vakarą džiaugėsi dvigubai, mat jų dvyniai sūnūs Domas ir Romas tuo metu dalyvavo pirmą kartą Lietuvoje surengtoje dvynių šventėje.

Folkloro ansamblis „Vainuta“.

Gražaus vakaro susirinkusiems linkėjo Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus, deramai talkinęs organizuojant šį renginį. Organizatoriams į talką atskubėjo nuolatinė renginių rėmėja verslininkė Laima Rimkienė, Gerumo namai.
Vakaronėje dalyvavo gausus būrys Šilutės neįgaliųjų draugijos Vainuto padalinio narių, šiemet mininčių padalinio įkūrimo 20-metį. Prieš 15 metų padalinio vadove išrinkta ir iki šiol jam vadovauja Anelė Lileikienė. „Susirinko žmonės, kurie tiki gyvenimu, tiesia vieni kitiems pagalbos ranką, geru žodžiu, poelgiu atgaivina liūdinčių sielas“, – apie neįgaliųjų padalinį kalbėjo vadovė. Jos palinkėjimus neįgaliesiems ir vakaronės dalyviams palydėjo smagi melodija.

Šoka „Cyrulelis“.

Gargždų kultūros centro folkloro ansamblio „Cyrulelis”, kuriam nuo pat įkūrimo vadovauja Vidmantas Radavičius, repertuare – žemaitiškos dainos, netrūksta šokių, žaidimų. Šiemet kolektyvas, dalyvavęs jubiliejinėje dainų šventėje „Čia – mano namai“, švenčia ir savo veiklos 25-metį.
Folkloro ansambliui „Traka“ iš Tauragės rajono vadovauja buvusi Bikavėnų senųjų kaimo tradicijų kultūros centro darbuotoja Violeta Girdžiuvienė. Kolektyvo vadovė pasidžiaugė, kad į vakaronę galėjo atvykti su šių metų derliumi: dainomis, duonos kepalu ir ką tik dienos šviesą išvydusia knyga „Aš atdarysiu senolių skrynią: dainos, šokiai, rateliai, pasakojimai, patarlės ir pasakos“. Ši knygelė – Tauragės krašto tautosakos rinktinė, o knygelės autoriai – Violeta Girdžiuvienė ir Tadas Zakarauskas.
Šilutės folkloro ansamblis „Verdainė“ atvažiavo be savo vadovės, kuri dėl ligos turėjo atsisakyti smagaus pasibuvimo su bendraminčiais, ir padovanojo puikių melodijų, šokių.
Po kolektyvų pasirodymų namo niekas neskubėjo, vakarojo, šoko, dainavo, vaišinosi ir klausėsi Bikavėnų kapelos „Lolytėlė“, vadovaujamos Kazio Budrio, atliekamų kūrinių.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite