Vainute skambėjo kaimynų dainos

Šventosios Cecilijos, nuo seno vadinamos muzikantų, vargonininkų, instrumentų gamintojų, dainininkų, poetų globėja, dienos išvakarėse į Vainutą sugužėjo folkloro kolektyvai iš Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos. Vakaronėje „Kai sueina kaimynai“ skambėjo folkloro kolektyvų atliekamos melodijos, šmaikštūs paporinimai, netrūko smagių šokių, žaidimų.

Vakaronėje dalyvavęs Vainuto seniūnas V. Mockus sveikino folkloro vakaro dalyvius ir šio renginio sumanytojus.

Nuo seno lietuviai mokėjo po darbų, pamiršę rūpesčius, vargus, susieiti į būrį, pabūti kartu, pasidžiaugti vieni kitais, padainuoti, pašokti, pasivaišinti. Artėjant advento metui, sukviesti folkloro kolektyvus ir pasidžiaugti per metus nudirbtais darbais mintis kilo Vainuto folkloro ansambliui „Vainuta“, vadovaujamam Loretos Mieliulytės. Sumanymui pritarė Bikavėnų senųjų kaimo tradicijų kultūros centras. Pernai pirmą kartą surengta vakaronė buvo puikus gerųjų emocijų pliūpsnis, paskatinęs organizatorius gražų sumanymą paversti tradicija.
Šiemet į vakaronę „Kai sueina kaimynai“ suskubo atvykti folkloro kolektyvai iš Šilutės, Pagėgių savivaldybės, Tauragės ir Gargždų rajonų. Svečius daina pasveikino folkloro ansamblis „Vainuta“. Renginio organizatoriai kiekvienam vakaro svečių stalui įteikė po adventinę žvakelę.
Sveikino Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro vadovė Marytė Eugenija Matevičienė pasidžiaugdama, kad dainuojančių, muzikuojančių tėvų, senelių gretas vis dažniau papildo jaunimas. Kultūros baruose triūsiantys sutuoktiniai Albinas ir Eugenija Marytė Matevičiai tą vakarą džiaugėsi dvigubai, mat jų dvyniai sūnūs Domas ir Romas tuo metu dalyvavo pirmą kartą Lietuvoje surengtoje dvynių šventėje.

Folkloro ansamblis „Vainuta“.

Gražaus vakaro susirinkusiems linkėjo Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus, deramai talkinęs organizuojant šį renginį. Organizatoriams į talką atskubėjo nuolatinė renginių rėmėja verslininkė Laima Rimkienė, Gerumo namai.
Vakaronėje dalyvavo gausus būrys Šilutės neįgaliųjų draugijos Vainuto padalinio narių, šiemet mininčių padalinio įkūrimo 20-metį. Prieš 15 metų padalinio vadove išrinkta ir iki šiol jam vadovauja Anelė Lileikienė. „Susirinko žmonės, kurie tiki gyvenimu, tiesia vieni kitiems pagalbos ranką, geru žodžiu, poelgiu atgaivina liūdinčių sielas“, – apie neįgaliųjų padalinį kalbėjo vadovė. Jos palinkėjimus neįgaliesiems ir vakaronės dalyviams palydėjo smagi melodija.

Šoka „Cyrulelis“.

Gargždų kultūros centro folkloro ansamblio „Cyrulelis”, kuriam nuo pat įkūrimo vadovauja Vidmantas Radavičius, repertuare – žemaitiškos dainos, netrūksta šokių, žaidimų. Šiemet kolektyvas, dalyvavęs jubiliejinėje dainų šventėje „Čia – mano namai“, švenčia ir savo veiklos 25-metį.
Folkloro ansambliui „Traka“ iš Tauragės rajono vadovauja buvusi Bikavėnų senųjų kaimo tradicijų kultūros centro darbuotoja Violeta Girdžiuvienė. Kolektyvo vadovė pasidžiaugė, kad į vakaronę galėjo atvykti su šių metų derliumi: dainomis, duonos kepalu ir ką tik dienos šviesą išvydusia knyga „Aš atdarysiu senolių skrynią: dainos, šokiai, rateliai, pasakojimai, patarlės ir pasakos“. Ši knygelė – Tauragės krašto tautosakos rinktinė, o knygelės autoriai – Violeta Girdžiuvienė ir Tadas Zakarauskas.
Šilutės folkloro ansamblis „Verdainė“ atvažiavo be savo vadovės, kuri dėl ligos turėjo atsisakyti smagaus pasibuvimo su bendraminčiais, ir padovanojo puikių melodijų, šokių.
Po kolektyvų pasirodymų namo niekas neskubėjo, vakarojo, šoko, dainavo, vaišinosi ir klausėsi Bikavėnų kapelos „Lolytėlė“, vadovaujamos Kazio Budrio, atliekamų kūrinių.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Sidabrinės nendrės“ premijai teikiamos dvi kandidatūros

Šilutės r. savivaldybės „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas sulaukė dviejų pasiūlymų, ką apdovanoti „Sidabrinės nendrės“ premija. Tai: Ingrita Riterienė, visuomenininkė, asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ vadovė, kultūros puoselėtoja. Teikėjai: Švėkšnos seniūnas ir Šilutės kultūros ir pramogų centro Švėkšnos skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė; Adma Baltutienė, Žemaičių krašto etnokultūros centro etnografė, folkloro kolektyvo „Pilutė“ vadovė. Teikėjai: Žemaičių krašto etnokultūros centras, Žemaičių Naumiesčio seniūnas, Gardamo seniūnė, Degučių kaimo bendruomenė „Rytdiena“, Žemaičių Naumiesčio gimnazija, Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis.  „Sidabrinė nendrė“ –  tai aukščiausia Šilutės rajono savivaldybės premija, teikiama

Kėdainiuose įgriuvo tiltas per Nevėžį

Šiandien Lietuvos automobilių kelių direkcija išplatino tokį pranešimą: „Įlūžus sijai, uždarytas eismas Kėdainių tiltu per Nevėžį (rajoniniu keliu Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai nuo 44,37 iki 44,44 km). Informacija apie įvykį buvo gauta iš AB „Kelių priežiūra“ šiandien, sausio 31 d., apie 7.30 val. Eismas tiltu operatyviai uždarytas, statomi apylankos ženklai kaip apvažiuoti uždarytą vietą ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistai išvyko į vietą įvertinti situacijos. Eismas laikinai kreipiamas apylanka krašto keliu Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva“. Prezidentas kaltina kelininkus Kaip tik

Tik vienas centas, vertas beveik dviejų milijonų

Jeigu rankoje laikote 1 cento monetą, žinokite, kad labai netolimoje ateityje apyvartoje jų gali ir nebelikti. Antai Kanada vieno cento monetas nustojo kaldinti 2012 metais. Australijoje 1 ir 2 centų monetų nebegamina jau nuo 1992 m. Bahamų salose mažiausio nominalo monetų gamybą ir vartojimą sustabdė 2020 m. sausio pabaigoje. Jungtinės Karalystės Karališkoji monetų kalykla šiais metais paskelbė, jog dėl monetų pertekliaus kitą dešimtmetį jie nebegamins nei 2 svarų, nei 2 pensų monetų. O kaip Europoje? Anot Lietuvos banko, palyginus su

Šilutės rajono Taryboje: netinka niekas, ką pasiūlo opozicija

Sausio 26 d.  įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 23 Tarybos nariai iš 25: nedalyvavo Zigmantas  Jaunius ir Steponas Kazlauskas. Už biudžetą – 16 balsų Tarybos nariai patvirtinto Savivaldybės 2023 metų biudžetą  – 65 940 870 eurų pajamų. Už biudžetą balsavo 16 Tarybos narių, 7 opozicijos atstovai susilaikė. Jos vardu kalbėjęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Žygimantas Kurlianskas  sakė, jog padaryti darbai matomi, jiems buvo pritarusi Taryba. Ir retoriškai klausė, ar būtų įmanoma geriau? Esą pagal gautas Europos

Taip pat skaitykite