Vaidui Bendaravičiui – medalis „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“

Šiandien Šilutės miškų urėdija sulaukė naujo urėdo – pareigas eiti pradeda konkursą laimėjęs Vaidas Bendaravičius, kurį Pagėgių savivaldybės taryba penktadienį atleido iš administracijos direktoriaus pareigų, pagerbę jį ir apdovanoję. Atsisveikinimas su 7 metus dirbusiu administracijos direktoriumi užgožė kitą Tarybos posėdžio temą – praėjusių metų direktoriaus veiklos ataskaitą. Ją pateikęs direktorius V. Bendaravičius tik pastovėjo tribūnoje – klausimų niekas neturėjo.

Saulės spinduliuose sužibo Vaidui Bendaravičiui į švarko atlapą įsegtas medalis „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“.

Į Pagėgių savivaldybės tarybos posėdį iš 21 nario susirinko 16. Dalyvavo Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis. Salėje vos tilpo Savivaldybės tarnautojai, Pagėgių krašto įstaigų, organizacijų, bendrovių vadovai ir atstovai su gėlėmis ir dovanomis, tarp kurių daugiausia buvo knygų.
Posėdžiui pirmininkavęs meras Virginijus Komskis į tribūną pakvietė administracijos direktorių Vaidą Bendaravičių. Klausimų dėl praėjusių metų direktoriaus veiklos ataskaitos nebuvo. Tik opozicijai atstovaujantis Darbo partijos narys Edgaras Kuturys paprašė, kad ateityje ataskaitoje būtų ne vien skaičiai ir faktai, tačiau ir problemos, siūlymai, kaip jas spręsti. To E. Kuturys palinkėjo būsimajam direktoriui, nes V. Bendaravičius atsiskaitė paskutinį kartą nuo 2007 metų, kai ėmė vadovauti administracijai. Tai – antroji jo darbo kadencija. Kokį kitą direktorių turės pagėgiškiai, turėtų paaiškėti kovo pabaigoje vyksiančiame Tarybos posėdyje.
Pirmieji išlydimo direktoriaus V. Bendaravičiaus nuopelnus su dėkingumu pastebėjo socialdemokratai, kurių atstovas Taryboje Alvydas Dumbliauskas priminė praėjusiais metais sklandžiusias kalbas esą teks eiti nemokamų atostogų, nebus atlyginimų, tačiau taip neatsitikę. Socialdemokratų lyderio pavadintas išsilavinusiu, intelektualiu, mąstančiu vadovu, V. Bendaravičius dovanų gavo knygą apie A. M. Brazauską. „Ar jau sveikiname?“ – pasigirdo nusistebėjimas, nes pagal Tarybos posėdžio tvarką dar derėjo patvirtinti direktoriaus ataskaitą. Nuostabu: už tai balsavo visi 16 Tarybos narių.
Meras V. Komskis pasidžiaugė, kad 2007-2013 metų europinės paramos gavimo etapas Pagėgių savivaldybei buvo sėkmingas. Būtent tiek metų čia dirbo kolektyvą paliekantis direktorius. Pagal šios veiklos rezultatus Pagėgių savivaldybė patenka į sėkmingiausiai dirbusių Lietuvos savivaldybių penketuką. Netrukus buvo pagarsintas mero potvarkis V. Bendaravičių apdovanoti medaliu „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“. Tai – garbingiausias Pagėgių savivaldybės apdovanojimas.
„Dabar antrasis klausimas, dėl kurio ne vienam šiandien dreba balsas…“ – netradiciškai meras V. Komskis pristatė sprendimo projektą atleisti V. Bendaravičių iš administracijos direktoriaus pareigų.
„Galima neatleisti?“ – bandė kažkas juokauti, o trejus metus kartu dirbęs E. Kuturys direktorių pavadino organizuotu vadovu, nors daug kas nuo jo esą nepriklausė. Taryba, jos vadovai, administracijos darbuotojai padovanojo knygą „Kovos keliais“ su gausybe parašų, opozicijos vardu Petras Ubartas įteikė didelę puokštę raudonų rožių. „Ir džiugu, kad žmogus renkasi darbą pagal savo specialybę (miškininko – autorės past.), ir liūdna… Nuo opozicijos linkime sėkmės, siekti karjeros – dar jaunas, nepražilęs…“ – kalbėjo P. Ubartas.
Sveikinimus nutraukė dar vienas balsavimas: 15 Tarybos narių (nepritarus E. Kuturiui) sutiko atleisti V. Bendaravičių iš direktoriaus pareigų.
Tai, kad šių metų investicijoms Pagėgiai gavo 2,7 milijono Lt, taip pat ir už dar gautus 730 tūkst. Lt, o tai reiškia, kad pavyks perkelti Vaikų globos namus ir Pagėgių vaikų darželį į naujas patalpas, meras V. Komskis siūlė padėkoti Seimo pirmininko pavaduotojui K. Komskiui. Pasigirdo plojimai. K. Komskis nostalgiškai palygino ramų pagėgiškių darbą su Seimu… Dešimtis metų pažįstamam V. Bendaravičiui, kuris meru esant K. Komskiui pradėjo dirbti Pagėgių savivaldybėje, svečias priminė, kad nauja darbo dirva būsianti plati – ten nebus 21 patarėjo, nurodinėtojo, o įgyta patirtis pravers. Akcentuodamas V. Bendaravičiaus nekonfliktiškumą, nekarštakošiškumą, K. Komskis palinkėjo nesikeisti, o kad kokią malką duotų, į medžioklę pakviestų ir prisimintų, kur sugrįžta, įteikė knygą apie miškus prie Baltijos. Knygą ir gėlių padovanojo švietimo įstaigų vadovai, su dovana išsirikiavo kultūros įstaigų vadovai, atvyko komunalininkų kolektyvo žmonių, gerų žodžių nepašykštėjo sportininkų atstovai.
Saulės spinduliuose žibėjo į atlapą įsegtas medalis „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“. Ypač lauke, kai visi ir būreliais panoro nusifotografuoti su V. Bendaravičiumi. Pasidžiaugęs taip gausiai susirinkusiais, V. Bendaravičius atsisveikinimo kalbą pradėjo padėka savo šeimai, kuri palaikė ir ištvėrė 7 metus, kai būdavęs retas svečias namuose, sugrįždavęs tik vėlai vakarais. Padėkojęs tėvams, priminė grįžtąs į mišką, nes iš ten išėjo į Pagėgių savivaldybę. Padėkas išgirdo visi: Tarybos pozicija ir opozicija, pavaldiniai, įstaigų vadovai, meras V. Komskis, su kuriuo dirbo 5 metus, buvęs meras K. Komskis, kuris jį pamatęs miške ir pakvietęs į komandą.
„Nepamirškite manęs…“ – užbaigė atsisveikinimo kalbą V. Bendaravičius.

Stasė SKUTULIENĖ

Po Tarybos posėdžio – nuotrauka prisiminimui.          Autorės nuotr.

Po Tarybos posėdžio – nuotrauka prisiminimui. Autorės nuotr.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite