Vaidui Bendaravičiui – medalis „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“

Šiandien Šilutės miškų urėdija sulaukė naujo urėdo – pareigas eiti pradeda konkursą laimėjęs Vaidas Bendaravičius, kurį Pagėgių savivaldybės taryba penktadienį atleido iš administracijos direktoriaus pareigų, pagerbę jį ir apdovanoję. Atsisveikinimas su 7 metus dirbusiu administracijos direktoriumi užgožė kitą Tarybos posėdžio temą – praėjusių metų direktoriaus veiklos ataskaitą. Ją pateikęs direktorius V. Bendaravičius tik pastovėjo tribūnoje – klausimų niekas neturėjo.

Saulės spinduliuose sužibo Vaidui Bendaravičiui į švarko atlapą įsegtas medalis „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“.

Į Pagėgių savivaldybės tarybos posėdį iš 21 nario susirinko 16. Dalyvavo Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis. Salėje vos tilpo Savivaldybės tarnautojai, Pagėgių krašto įstaigų, organizacijų, bendrovių vadovai ir atstovai su gėlėmis ir dovanomis, tarp kurių daugiausia buvo knygų.
Posėdžiui pirmininkavęs meras Virginijus Komskis į tribūną pakvietė administracijos direktorių Vaidą Bendaravičių. Klausimų dėl praėjusių metų direktoriaus veiklos ataskaitos nebuvo. Tik opozicijai atstovaujantis Darbo partijos narys Edgaras Kuturys paprašė, kad ateityje ataskaitoje būtų ne vien skaičiai ir faktai, tačiau ir problemos, siūlymai, kaip jas spręsti. To E. Kuturys palinkėjo būsimajam direktoriui, nes V. Bendaravičius atsiskaitė paskutinį kartą nuo 2007 metų, kai ėmė vadovauti administracijai. Tai – antroji jo darbo kadencija. Kokį kitą direktorių turės pagėgiškiai, turėtų paaiškėti kovo pabaigoje vyksiančiame Tarybos posėdyje.
Pirmieji išlydimo direktoriaus V. Bendaravičiaus nuopelnus su dėkingumu pastebėjo socialdemokratai, kurių atstovas Taryboje Alvydas Dumbliauskas priminė praėjusiais metais sklandžiusias kalbas esą teks eiti nemokamų atostogų, nebus atlyginimų, tačiau taip neatsitikę. Socialdemokratų lyderio pavadintas išsilavinusiu, intelektualiu, mąstančiu vadovu, V. Bendaravičius dovanų gavo knygą apie A. M. Brazauską. „Ar jau sveikiname?“ – pasigirdo nusistebėjimas, nes pagal Tarybos posėdžio tvarką dar derėjo patvirtinti direktoriaus ataskaitą. Nuostabu: už tai balsavo visi 16 Tarybos narių.
Meras V. Komskis pasidžiaugė, kad 2007-2013 metų europinės paramos gavimo etapas Pagėgių savivaldybei buvo sėkmingas. Būtent tiek metų čia dirbo kolektyvą paliekantis direktorius. Pagal šios veiklos rezultatus Pagėgių savivaldybė patenka į sėkmingiausiai dirbusių Lietuvos savivaldybių penketuką. Netrukus buvo pagarsintas mero potvarkis V. Bendaravičių apdovanoti medaliu „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“. Tai – garbingiausias Pagėgių savivaldybės apdovanojimas.
„Dabar antrasis klausimas, dėl kurio ne vienam šiandien dreba balsas…“ – netradiciškai meras V. Komskis pristatė sprendimo projektą atleisti V. Bendaravičių iš administracijos direktoriaus pareigų.
„Galima neatleisti?“ – bandė kažkas juokauti, o trejus metus kartu dirbęs E. Kuturys direktorių pavadino organizuotu vadovu, nors daug kas nuo jo esą nepriklausė. Taryba, jos vadovai, administracijos darbuotojai padovanojo knygą „Kovos keliais“ su gausybe parašų, opozicijos vardu Petras Ubartas įteikė didelę puokštę raudonų rožių. „Ir džiugu, kad žmogus renkasi darbą pagal savo specialybę (miškininko – autorės past.), ir liūdna… Nuo opozicijos linkime sėkmės, siekti karjeros – dar jaunas, nepražilęs…“ – kalbėjo P. Ubartas.
Sveikinimus nutraukė dar vienas balsavimas: 15 Tarybos narių (nepritarus E. Kuturiui) sutiko atleisti V. Bendaravičių iš direktoriaus pareigų.
Tai, kad šių metų investicijoms Pagėgiai gavo 2,7 milijono Lt, taip pat ir už dar gautus 730 tūkst. Lt, o tai reiškia, kad pavyks perkelti Vaikų globos namus ir Pagėgių vaikų darželį į naujas patalpas, meras V. Komskis siūlė padėkoti Seimo pirmininko pavaduotojui K. Komskiui. Pasigirdo plojimai. K. Komskis nostalgiškai palygino ramų pagėgiškių darbą su Seimu… Dešimtis metų pažįstamam V. Bendaravičiui, kuris meru esant K. Komskiui pradėjo dirbti Pagėgių savivaldybėje, svečias priminė, kad nauja darbo dirva būsianti plati – ten nebus 21 patarėjo, nurodinėtojo, o įgyta patirtis pravers. Akcentuodamas V. Bendaravičiaus nekonfliktiškumą, nekarštakošiškumą, K. Komskis palinkėjo nesikeisti, o kad kokią malką duotų, į medžioklę pakviestų ir prisimintų, kur sugrįžta, įteikė knygą apie miškus prie Baltijos. Knygą ir gėlių padovanojo švietimo įstaigų vadovai, su dovana išsirikiavo kultūros įstaigų vadovai, atvyko komunalininkų kolektyvo žmonių, gerų žodžių nepašykštėjo sportininkų atstovai.
Saulės spinduliuose žibėjo į atlapą įsegtas medalis „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“. Ypač lauke, kai visi ir būreliais panoro nusifotografuoti su V. Bendaravičiumi. Pasidžiaugęs taip gausiai susirinkusiais, V. Bendaravičius atsisveikinimo kalbą pradėjo padėka savo šeimai, kuri palaikė ir ištvėrė 7 metus, kai būdavęs retas svečias namuose, sugrįždavęs tik vėlai vakarais. Padėkojęs tėvams, priminė grįžtąs į mišką, nes iš ten išėjo į Pagėgių savivaldybę. Padėkas išgirdo visi: Tarybos pozicija ir opozicija, pavaldiniai, įstaigų vadovai, meras V. Komskis, su kuriuo dirbo 5 metus, buvęs meras K. Komskis, kuris jį pamatęs miške ir pakvietęs į komandą.
„Nepamirškite manęs…“ – užbaigė atsisveikinimo kalbą V. Bendaravičius.

Stasė SKUTULIENĖ

Po Tarybos posėdžio – nuotrauka prisiminimui.          Autorės nuotr.

Po Tarybos posėdžio – nuotrauka prisiminimui. Autorės nuotr.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hits: 38

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite