Vaidui Bendaravičiui – medalis „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“

Šiandien Šilutės miškų urėdija sulaukė naujo urėdo – pareigas eiti pradeda konkursą laimėjęs Vaidas Bendaravičius, kurį Pagėgių savivaldybės taryba penktadienį atleido iš administracijos direktoriaus pareigų, pagerbę jį ir apdovanoję. Atsisveikinimas su 7 metus dirbusiu administracijos direktoriumi užgožė kitą Tarybos posėdžio temą – praėjusių metų direktoriaus veiklos ataskaitą. Ją pateikęs direktorius V. Bendaravičius tik pastovėjo tribūnoje – klausimų niekas neturėjo.

Saulės spinduliuose sužibo Vaidui Bendaravičiui į švarko atlapą įsegtas medalis „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“.

Į Pagėgių savivaldybės tarybos posėdį iš 21 nario susirinko 16. Dalyvavo Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis. Salėje vos tilpo Savivaldybės tarnautojai, Pagėgių krašto įstaigų, organizacijų, bendrovių vadovai ir atstovai su gėlėmis ir dovanomis, tarp kurių daugiausia buvo knygų.
Posėdžiui pirmininkavęs meras Virginijus Komskis į tribūną pakvietė administracijos direktorių Vaidą Bendaravičių. Klausimų dėl praėjusių metų direktoriaus veiklos ataskaitos nebuvo. Tik opozicijai atstovaujantis Darbo partijos narys Edgaras Kuturys paprašė, kad ateityje ataskaitoje būtų ne vien skaičiai ir faktai, tačiau ir problemos, siūlymai, kaip jas spręsti. To E. Kuturys palinkėjo būsimajam direktoriui, nes V. Bendaravičius atsiskaitė paskutinį kartą nuo 2007 metų, kai ėmė vadovauti administracijai. Tai – antroji jo darbo kadencija. Kokį kitą direktorių turės pagėgiškiai, turėtų paaiškėti kovo pabaigoje vyksiančiame Tarybos posėdyje.
Pirmieji išlydimo direktoriaus V. Bendaravičiaus nuopelnus su dėkingumu pastebėjo socialdemokratai, kurių atstovas Taryboje Alvydas Dumbliauskas priminė praėjusiais metais sklandžiusias kalbas esą teks eiti nemokamų atostogų, nebus atlyginimų, tačiau taip neatsitikę. Socialdemokratų lyderio pavadintas išsilavinusiu, intelektualiu, mąstančiu vadovu, V. Bendaravičius dovanų gavo knygą apie A. M. Brazauską. „Ar jau sveikiname?“ – pasigirdo nusistebėjimas, nes pagal Tarybos posėdžio tvarką dar derėjo patvirtinti direktoriaus ataskaitą. Nuostabu: už tai balsavo visi 16 Tarybos narių.
Meras V. Komskis pasidžiaugė, kad 2007-2013 metų europinės paramos gavimo etapas Pagėgių savivaldybei buvo sėkmingas. Būtent tiek metų čia dirbo kolektyvą paliekantis direktorius. Pagal šios veiklos rezultatus Pagėgių savivaldybė patenka į sėkmingiausiai dirbusių Lietuvos savivaldybių penketuką. Netrukus buvo pagarsintas mero potvarkis V. Bendaravičių apdovanoti medaliu „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“. Tai – garbingiausias Pagėgių savivaldybės apdovanojimas.
„Dabar antrasis klausimas, dėl kurio ne vienam šiandien dreba balsas…“ – netradiciškai meras V. Komskis pristatė sprendimo projektą atleisti V. Bendaravičių iš administracijos direktoriaus pareigų.
„Galima neatleisti?“ – bandė kažkas juokauti, o trejus metus kartu dirbęs E. Kuturys direktorių pavadino organizuotu vadovu, nors daug kas nuo jo esą nepriklausė. Taryba, jos vadovai, administracijos darbuotojai padovanojo knygą „Kovos keliais“ su gausybe parašų, opozicijos vardu Petras Ubartas įteikė didelę puokštę raudonų rožių. „Ir džiugu, kad žmogus renkasi darbą pagal savo specialybę (miškininko – autorės past.), ir liūdna… Nuo opozicijos linkime sėkmės, siekti karjeros – dar jaunas, nepražilęs…“ – kalbėjo P. Ubartas.
Sveikinimus nutraukė dar vienas balsavimas: 15 Tarybos narių (nepritarus E. Kuturiui) sutiko atleisti V. Bendaravičių iš direktoriaus pareigų.
Tai, kad šių metų investicijoms Pagėgiai gavo 2,7 milijono Lt, taip pat ir už dar gautus 730 tūkst. Lt, o tai reiškia, kad pavyks perkelti Vaikų globos namus ir Pagėgių vaikų darželį į naujas patalpas, meras V. Komskis siūlė padėkoti Seimo pirmininko pavaduotojui K. Komskiui. Pasigirdo plojimai. K. Komskis nostalgiškai palygino ramų pagėgiškių darbą su Seimu… Dešimtis metų pažįstamam V. Bendaravičiui, kuris meru esant K. Komskiui pradėjo dirbti Pagėgių savivaldybėje, svečias priminė, kad nauja darbo dirva būsianti plati – ten nebus 21 patarėjo, nurodinėtojo, o įgyta patirtis pravers. Akcentuodamas V. Bendaravičiaus nekonfliktiškumą, nekarštakošiškumą, K. Komskis palinkėjo nesikeisti, o kad kokią malką duotų, į medžioklę pakviestų ir prisimintų, kur sugrįžta, įteikė knygą apie miškus prie Baltijos. Knygą ir gėlių padovanojo švietimo įstaigų vadovai, su dovana išsirikiavo kultūros įstaigų vadovai, atvyko komunalininkų kolektyvo žmonių, gerų žodžių nepašykštėjo sportininkų atstovai.
Saulės spinduliuose žibėjo į atlapą įsegtas medalis „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“. Ypač lauke, kai visi ir būreliais panoro nusifotografuoti su V. Bendaravičiumi. Pasidžiaugęs taip gausiai susirinkusiais, V. Bendaravičius atsisveikinimo kalbą pradėjo padėka savo šeimai, kuri palaikė ir ištvėrė 7 metus, kai būdavęs retas svečias namuose, sugrįždavęs tik vėlai vakarais. Padėkojęs tėvams, priminė grįžtąs į mišką, nes iš ten išėjo į Pagėgių savivaldybę. Padėkas išgirdo visi: Tarybos pozicija ir opozicija, pavaldiniai, įstaigų vadovai, meras V. Komskis, su kuriuo dirbo 5 metus, buvęs meras K. Komskis, kuris jį pamatęs miške ir pakvietęs į komandą.
„Nepamirškite manęs…“ – užbaigė atsisveikinimo kalbą V. Bendaravičius.

Stasė SKUTULIENĖ

Po Tarybos posėdžio – nuotrauka prisiminimui.          Autorės nuotr.

Po Tarybos posėdžio – nuotrauka prisiminimui. Autorės nuotr.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite