Vaidui Bendaravičiui – medalis „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“

Šiandien Šilutės miškų urėdija sulaukė naujo urėdo – pareigas eiti pradeda konkursą laimėjęs Vaidas Bendaravičius, kurį Pagėgių savivaldybės taryba penktadienį atleido iš administracijos direktoriaus pareigų, pagerbę jį ir apdovanoję. Atsisveikinimas su 7 metus dirbusiu administracijos direktoriumi užgožė kitą Tarybos posėdžio temą – praėjusių metų direktoriaus veiklos ataskaitą. Ją pateikęs direktorius V. Bendaravičius tik pastovėjo tribūnoje – klausimų niekas neturėjo.

Saulės spinduliuose sužibo Vaidui Bendaravičiui į švarko atlapą įsegtas medalis „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“.

Į Pagėgių savivaldybės tarybos posėdį iš 21 nario susirinko 16. Dalyvavo Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis. Salėje vos tilpo Savivaldybės tarnautojai, Pagėgių krašto įstaigų, organizacijų, bendrovių vadovai ir atstovai su gėlėmis ir dovanomis, tarp kurių daugiausia buvo knygų.
Posėdžiui pirmininkavęs meras Virginijus Komskis į tribūną pakvietė administracijos direktorių Vaidą Bendaravičių. Klausimų dėl praėjusių metų direktoriaus veiklos ataskaitos nebuvo. Tik opozicijai atstovaujantis Darbo partijos narys Edgaras Kuturys paprašė, kad ateityje ataskaitoje būtų ne vien skaičiai ir faktai, tačiau ir problemos, siūlymai, kaip jas spręsti. To E. Kuturys palinkėjo būsimajam direktoriui, nes V. Bendaravičius atsiskaitė paskutinį kartą nuo 2007 metų, kai ėmė vadovauti administracijai. Tai – antroji jo darbo kadencija. Kokį kitą direktorių turės pagėgiškiai, turėtų paaiškėti kovo pabaigoje vyksiančiame Tarybos posėdyje.
Pirmieji išlydimo direktoriaus V. Bendaravičiaus nuopelnus su dėkingumu pastebėjo socialdemokratai, kurių atstovas Taryboje Alvydas Dumbliauskas priminė praėjusiais metais sklandžiusias kalbas esą teks eiti nemokamų atostogų, nebus atlyginimų, tačiau taip neatsitikę. Socialdemokratų lyderio pavadintas išsilavinusiu, intelektualiu, mąstančiu vadovu, V. Bendaravičius dovanų gavo knygą apie A. M. Brazauską. „Ar jau sveikiname?“ – pasigirdo nusistebėjimas, nes pagal Tarybos posėdžio tvarką dar derėjo patvirtinti direktoriaus ataskaitą. Nuostabu: už tai balsavo visi 16 Tarybos narių.
Meras V. Komskis pasidžiaugė, kad 2007-2013 metų europinės paramos gavimo etapas Pagėgių savivaldybei buvo sėkmingas. Būtent tiek metų čia dirbo kolektyvą paliekantis direktorius. Pagal šios veiklos rezultatus Pagėgių savivaldybė patenka į sėkmingiausiai dirbusių Lietuvos savivaldybių penketuką. Netrukus buvo pagarsintas mero potvarkis V. Bendaravičių apdovanoti medaliu „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“. Tai – garbingiausias Pagėgių savivaldybės apdovanojimas.
„Dabar antrasis klausimas, dėl kurio ne vienam šiandien dreba balsas…“ – netradiciškai meras V. Komskis pristatė sprendimo projektą atleisti V. Bendaravičių iš administracijos direktoriaus pareigų.
„Galima neatleisti?“ – bandė kažkas juokauti, o trejus metus kartu dirbęs E. Kuturys direktorių pavadino organizuotu vadovu, nors daug kas nuo jo esą nepriklausė. Taryba, jos vadovai, administracijos darbuotojai padovanojo knygą „Kovos keliais“ su gausybe parašų, opozicijos vardu Petras Ubartas įteikė didelę puokštę raudonų rožių. „Ir džiugu, kad žmogus renkasi darbą pagal savo specialybę (miškininko – autorės past.), ir liūdna… Nuo opozicijos linkime sėkmės, siekti karjeros – dar jaunas, nepražilęs…“ – kalbėjo P. Ubartas.
Sveikinimus nutraukė dar vienas balsavimas: 15 Tarybos narių (nepritarus E. Kuturiui) sutiko atleisti V. Bendaravičių iš direktoriaus pareigų.
Tai, kad šių metų investicijoms Pagėgiai gavo 2,7 milijono Lt, taip pat ir už dar gautus 730 tūkst. Lt, o tai reiškia, kad pavyks perkelti Vaikų globos namus ir Pagėgių vaikų darželį į naujas patalpas, meras V. Komskis siūlė padėkoti Seimo pirmininko pavaduotojui K. Komskiui. Pasigirdo plojimai. K. Komskis nostalgiškai palygino ramų pagėgiškių darbą su Seimu… Dešimtis metų pažįstamam V. Bendaravičiui, kuris meru esant K. Komskiui pradėjo dirbti Pagėgių savivaldybėje, svečias priminė, kad nauja darbo dirva būsianti plati – ten nebus 21 patarėjo, nurodinėtojo, o įgyta patirtis pravers. Akcentuodamas V. Bendaravičiaus nekonfliktiškumą, nekarštakošiškumą, K. Komskis palinkėjo nesikeisti, o kad kokią malką duotų, į medžioklę pakviestų ir prisimintų, kur sugrįžta, įteikė knygą apie miškus prie Baltijos. Knygą ir gėlių padovanojo švietimo įstaigų vadovai, su dovana išsirikiavo kultūros įstaigų vadovai, atvyko komunalininkų kolektyvo žmonių, gerų žodžių nepašykštėjo sportininkų atstovai.
Saulės spinduliuose žibėjo į atlapą įsegtas medalis „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“. Ypač lauke, kai visi ir būreliais panoro nusifotografuoti su V. Bendaravičiumi. Pasidžiaugęs taip gausiai susirinkusiais, V. Bendaravičius atsisveikinimo kalbą pradėjo padėka savo šeimai, kuri palaikė ir ištvėrė 7 metus, kai būdavęs retas svečias namuose, sugrįždavęs tik vėlai vakarais. Padėkojęs tėvams, priminė grįžtąs į mišką, nes iš ten išėjo į Pagėgių savivaldybę. Padėkas išgirdo visi: Tarybos pozicija ir opozicija, pavaldiniai, įstaigų vadovai, meras V. Komskis, su kuriuo dirbo 5 metus, buvęs meras K. Komskis, kuris jį pamatęs miške ir pakvietęs į komandą.
„Nepamirškite manęs…“ – užbaigė atsisveikinimo kalbą V. Bendaravičius.

Stasė SKUTULIENĖ

Po Tarybos posėdžio – nuotrauka prisiminimui.          Autorės nuotr.

Po Tarybos posėdžio – nuotrauka prisiminimui. Autorės nuotr.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite