Vaidui Bendaravičiui – medalis „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“

Šiandien Šilutės miškų urėdija sulaukė naujo urėdo – pareigas eiti pradeda konkursą laimėjęs Vaidas Bendaravičius, kurį Pagėgių savivaldybės taryba penktadienį atleido iš administracijos direktoriaus pareigų, pagerbę jį ir apdovanoję. Atsisveikinimas su 7 metus dirbusiu administracijos direktoriumi užgožė kitą Tarybos posėdžio temą – praėjusių metų direktoriaus veiklos ataskaitą. Ją pateikęs direktorius V. Bendaravičius tik pastovėjo tribūnoje – klausimų niekas neturėjo.

Saulės spinduliuose sužibo Vaidui Bendaravičiui į švarko atlapą įsegtas medalis „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“.

Į Pagėgių savivaldybės tarybos posėdį iš 21 nario susirinko 16. Dalyvavo Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis. Salėje vos tilpo Savivaldybės tarnautojai, Pagėgių krašto įstaigų, organizacijų, bendrovių vadovai ir atstovai su gėlėmis ir dovanomis, tarp kurių daugiausia buvo knygų.
Posėdžiui pirmininkavęs meras Virginijus Komskis į tribūną pakvietė administracijos direktorių Vaidą Bendaravičių. Klausimų dėl praėjusių metų direktoriaus veiklos ataskaitos nebuvo. Tik opozicijai atstovaujantis Darbo partijos narys Edgaras Kuturys paprašė, kad ateityje ataskaitoje būtų ne vien skaičiai ir faktai, tačiau ir problemos, siūlymai, kaip jas spręsti. To E. Kuturys palinkėjo būsimajam direktoriui, nes V. Bendaravičius atsiskaitė paskutinį kartą nuo 2007 metų, kai ėmė vadovauti administracijai. Tai – antroji jo darbo kadencija. Kokį kitą direktorių turės pagėgiškiai, turėtų paaiškėti kovo pabaigoje vyksiančiame Tarybos posėdyje.
Pirmieji išlydimo direktoriaus V. Bendaravičiaus nuopelnus su dėkingumu pastebėjo socialdemokratai, kurių atstovas Taryboje Alvydas Dumbliauskas priminė praėjusiais metais sklandžiusias kalbas esą teks eiti nemokamų atostogų, nebus atlyginimų, tačiau taip neatsitikę. Socialdemokratų lyderio pavadintas išsilavinusiu, intelektualiu, mąstančiu vadovu, V. Bendaravičius dovanų gavo knygą apie A. M. Brazauską. „Ar jau sveikiname?“ – pasigirdo nusistebėjimas, nes pagal Tarybos posėdžio tvarką dar derėjo patvirtinti direktoriaus ataskaitą. Nuostabu: už tai balsavo visi 16 Tarybos narių.
Meras V. Komskis pasidžiaugė, kad 2007-2013 metų europinės paramos gavimo etapas Pagėgių savivaldybei buvo sėkmingas. Būtent tiek metų čia dirbo kolektyvą paliekantis direktorius. Pagal šios veiklos rezultatus Pagėgių savivaldybė patenka į sėkmingiausiai dirbusių Lietuvos savivaldybių penketuką. Netrukus buvo pagarsintas mero potvarkis V. Bendaravičių apdovanoti medaliu „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“. Tai – garbingiausias Pagėgių savivaldybės apdovanojimas.
„Dabar antrasis klausimas, dėl kurio ne vienam šiandien dreba balsas…“ – netradiciškai meras V. Komskis pristatė sprendimo projektą atleisti V. Bendaravičių iš administracijos direktoriaus pareigų.
„Galima neatleisti?“ – bandė kažkas juokauti, o trejus metus kartu dirbęs E. Kuturys direktorių pavadino organizuotu vadovu, nors daug kas nuo jo esą nepriklausė. Taryba, jos vadovai, administracijos darbuotojai padovanojo knygą „Kovos keliais“ su gausybe parašų, opozicijos vardu Petras Ubartas įteikė didelę puokštę raudonų rožių. „Ir džiugu, kad žmogus renkasi darbą pagal savo specialybę (miškininko – autorės past.), ir liūdna… Nuo opozicijos linkime sėkmės, siekti karjeros – dar jaunas, nepražilęs…“ – kalbėjo P. Ubartas.
Sveikinimus nutraukė dar vienas balsavimas: 15 Tarybos narių (nepritarus E. Kuturiui) sutiko atleisti V. Bendaravičių iš direktoriaus pareigų.
Tai, kad šių metų investicijoms Pagėgiai gavo 2,7 milijono Lt, taip pat ir už dar gautus 730 tūkst. Lt, o tai reiškia, kad pavyks perkelti Vaikų globos namus ir Pagėgių vaikų darželį į naujas patalpas, meras V. Komskis siūlė padėkoti Seimo pirmininko pavaduotojui K. Komskiui. Pasigirdo plojimai. K. Komskis nostalgiškai palygino ramų pagėgiškių darbą su Seimu… Dešimtis metų pažįstamam V. Bendaravičiui, kuris meru esant K. Komskiui pradėjo dirbti Pagėgių savivaldybėje, svečias priminė, kad nauja darbo dirva būsianti plati – ten nebus 21 patarėjo, nurodinėtojo, o įgyta patirtis pravers. Akcentuodamas V. Bendaravičiaus nekonfliktiškumą, nekarštakošiškumą, K. Komskis palinkėjo nesikeisti, o kad kokią malką duotų, į medžioklę pakviestų ir prisimintų, kur sugrįžta, įteikė knygą apie miškus prie Baltijos. Knygą ir gėlių padovanojo švietimo įstaigų vadovai, su dovana išsirikiavo kultūros įstaigų vadovai, atvyko komunalininkų kolektyvo žmonių, gerų žodžių nepašykštėjo sportininkų atstovai.
Saulės spinduliuose žibėjo į atlapą įsegtas medalis „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“. Ypač lauke, kai visi ir būreliais panoro nusifotografuoti su V. Bendaravičiumi. Pasidžiaugęs taip gausiai susirinkusiais, V. Bendaravičius atsisveikinimo kalbą pradėjo padėka savo šeimai, kuri palaikė ir ištvėrė 7 metus, kai būdavęs retas svečias namuose, sugrįždavęs tik vėlai vakarais. Padėkojęs tėvams, priminė grįžtąs į mišką, nes iš ten išėjo į Pagėgių savivaldybę. Padėkas išgirdo visi: Tarybos pozicija ir opozicija, pavaldiniai, įstaigų vadovai, meras V. Komskis, su kuriuo dirbo 5 metus, buvęs meras K. Komskis, kuris jį pamatęs miške ir pakvietęs į komandą.
„Nepamirškite manęs…“ – užbaigė atsisveikinimo kalbą V. Bendaravičius.

Stasė SKUTULIENĖ

Po Tarybos posėdžio – nuotrauka prisiminimui.          Autorės nuotr.

Po Tarybos posėdžio – nuotrauka prisiminimui. Autorės nuotr.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Artėja galingas vėjas, pajūryje siautės audra

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad ketvirtadienį, spalio 21 d., Lietuvos link pasuko naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir užgrius didele jėga.  Stiprės pietų, pietvakarių vėjas, kurio gūsių gali neatlaikyti medžiai, yra pavojaus ir nesandariems statiniams, lauke paliktiems daiktams. Ypač pavojinga palikti automobilius po medžiais, kurie, neatlaikę stipraus vėjo, gal lūžti, užgriūti automobilius, pastatus ir kt. Nulaužtų, išverstų medžių gali rastis ir keliuose, gatvėse, todėl patartina be būtinos priežasties  nevykti į kelionę. Visoje šalyje vėjo gūsiai sieks 15-20 m/s. Artėjant vakarui

Kas geriausiai padeda įveikti rudeninį liūdesį?

Kaip įveikti liūdesį? Trumpėjančios dienos, vis labiau apniukęs oras ir spaudžiantis šaltukas – tai tik kelios priežastys, kurios atrodo kaltos dėl suprastėjusio nuotaikos ir išaugusio noro nieko neveikti. „Eurovaistinės“ farmacininkė sako, kad slogią nuotaiką rudenį įveikti galima, tereikia nedelsti ir imtis priemonių. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad rudenį dažniau nei įprastai klientai užsuka į vaistinę ieškodami priemonių, kurios padėtų išsaugoti energiją ir gerą nuotaiką. „Rudenį dažniau pasidaro liūdna, nes baigiasi vasara, mažai saulės, tad ir mūsų organizme nepasigamina natūraliai vitaminas

Taip pat skaitykite