Užsienio reikalų ministerijos pareiškimas dėl Rusijos karo prieš Ukrainą metinių

Minėdama vienerių metų sukaktį nuo plataus masto Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios, Lietuvos užsienio reikalų ministerija pagerbia Rusijos karinės agresijos Ukrainoje aukas ir dar kartą pabrėžia, kad ši Rusijos karinė agresija, kaip ir Krymo aneksija 2014 metais bei 2022 metų neteisėtas sprendimas aneksuoti Ukrainos Donecko, Luhansko, Chersono ir Zaporižios sritis, yra grubus tarptautinės teisės normų, įtvirtintų Jungtinių Tautų (JT) Chartijoje, pažeidimas, keliantis beprecedentę grėsmę tarptautinei saugumo sistemai ir sudarantis agresijos nusikaltimą.

Vasario 26 dieną minime ir pasipriešinimo Krymo ir Sevastopolio okupacijai dieną. Prieš devynerius metus Rusijos įvykdyta neteisėta Krymo ir Sevastopolio aneksija sudarė prielaidas sisteminiams žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių suvaržymams Rusijos laikinai kontroliuojamose teritorijose bei padėjo pamatus vėlesnei plataus masto karinei agresijai prieš Ukrainą.

Lietuva tvirtai remia Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą su tarptautiniu mastu pripažintomis jos sienomis, ir jos prigimtinę teisę gintis nuo Rusijos agresijos. Lietuva griežtai smerkia ir niekada nepripažins Rusijos bandymų jėga perbraižyti tarptautinės bendruomenės pripažintų Ukrainos sienų ir bandymų aneksuoti Ukrainos teritorijas.

Besipriešindama Rusijos agresijai, kuri tęsiasi nuo 2014 metų, Ukraina šiandien gina ne tik mūsų ir regiono saugumą, bet ir bendras Europos ir viso demokratinio pasaulio vertybes ir laisves bei teise grįstos pasaulio tvarkos principus.

Kartu su partneriais ir toliau visomis priemonėmis remsime Ukrainą ir jos žmones, kovojančius už savo laisvę ir demokratinę šalies ateitį, ir aktyviai prisidėsime prie tarptautinės bendruomenės pastangų stabdyti Rusijos agresiją bei siekti, kad Rusija išvestų savo pajėgas, atitrauktų karinę įrangą iš Ukrainos ir atlygintų Ukrainai padarytą žalą.

Siekdama apriboti Rusijos pajėgumus tęsti karinę agresiją, Lietuva siekia tolesnio tikslinių ribojamųjų priemonių Rusijai ir jos sąjungininkams griežtinimo, kviesdama visas tarptautinę teisę gerbiančias, demokratines valstybes prisijungti prie Rusijos tarptautinės izoliacijos.

Rusijos karas prieš Ukrainą nuo pirmųjų jo dienų pasižymėjo brutaliais karo nusikaltimais ir nusikaltimais žmoniškumui: buvo nužudyti, kankinti, neteisėtai sulaikyti, ištremti tūkstančiai ukrainiečių, įskaitant vaikus; milijonai ukrainiečių buvo priversti palikti savo namus bei šalį. Tęsdama atakas prieš civilius gyventojus ir civilinę Ukrainos infrastruktūrą, Rusija vykdo dar vieną karo nusikaltimą.

Rusijos karas prieš Ukrainą sukėlė pasekmes viso pasaulio maisto, energetiniam saugumui, o Rusijos tęsiama dezinformacijos kampanija ir grasinimai branduoliniu ginklu demonstruoja visišką tarptautinio bendradarbiavimo normų nepaisymą.

Lietuva ir toliau aktyviai prisidės prie tarptautinės bendruomenės pastangų užtikrinti, kad atsakingi už karo nusikaltimus ir grubius tarptautinės teisės pažeidimus, įskaitant už agresijos nusikaltimą, būtų patraukti atsakomybėn. Lietuva remia pastangas kurti specialų tarptautinį tribunolą baudžiamajam persekiojimui už agresijos nusikaltimą, užtikrinant, kad teisinė atsakomybė būtų taikoma ne tik tiesioginiams nusikaltimų vykdytojams, bet ir jų iniciatoriams – Rusijos ir jai padedančios Baltarusijos politinei ir karinei vadovybei.

Būdami įsitikinę, kad karo Ukrainoje pabaiga įmanoma tik atkūrus jos teritorinį vientisumą su tarptautiniu mastu pripažįstamomis sienomis, aktyviai padėti ir solidarizuotis su Ukraina kviečiame taip pat ir viso pasaulio valstybes.

Lietuva išlieka patikima Ukrainos sąjungininkė jos europinės ir euroatlantinės integracijos kelyje ir yra pasirengusi tęsti visokeriopą pagalbą Ukrainai siekiant ES ir NATO narystės.

URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras ,,Pamarys“ Palangoje laimėjo antrą vietą

Šilutės meno mokyklos fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Pamarys“ Palangoje įvykusiame XXIII Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionate B kategorijoje laimėjo antrą vietą. Šioje kategorijoje varžėsi Vilniaus Karoliniškių, Kauno 1-os, Šiaulių „Dainavos“, Jurbarko „Šventės“, Tauragės „Tauro“ Pasvalio rajono „T Brass“, Grigiškių, Platelių meno ir muzikos mokyklų orkestrai. Daugelis „Pamario“ orkestrų jaunųjų muzikantų pirmą kartą turėjo galimybę koncertuoti Palangos koncertų salėje. Visą dieną vykęs renginys, sukvietęs į vieną vietą 26  geriausius Lietuvos orkestrus, jauniesiems „Pamario“ pūtikams buvo neįkainuojama galimybė pasiklausyti kitų orkestrų, pasidalinti

Sukčiai vis išradingesni, sukčiavimas vis tobulesnis. Kaip saugotis?

Tauragės apskrities VPK praneša, kad į Šilutės rajono policiją kovo 19 d. pagalbos kreipėsi nuo sukčių nukentėjęs vyras, gim. 1997 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamą žemės ūkio techniką – sėjamąją, į pardavėjo sąskaitą pervedė pinigus, tačiau prekės negavo. Nuostolis 450 eurų.   Pateikiame Lietuvos policijos informaciją apie vis tobulėjantį sukčiavimą ir patarimus gyventojams. Prieš keletą metų populiarus buvo telefoninis sukčiavimas, kurio pagrindinis instrumentas buvo įtaigus telefoninis pokalbis, dabar sukčiai uzurpavo elektroninę erdvę. Būtent dėl jų daugėjimo, didėja ir

Ramučiuose degė gyvenamasis namas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad kovo 27 d., pirmadienį, liepsnojo namas Tvenkinio g., Ramučių k. Pranešimas gautas ryte, pusę devynių. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, atvira liepsna degė namo stogas. Pastatas – mūrinis, dviejų aukštų, antro aukšto  perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu. Tai – individualus gyvenamasis namas. Gaisro metu nudegė 80 kvadratinių metrų stogo. Išdegė antras aukštas, nuo karščio sutrūkinėjo langų stiklai, sudegė didelė dalis medinės perdangos. Name buvo įrengtas dūmų detektorius. Pareigūnai įspėja gyventojus saugotis priešgaisrinės tarnybos darbuotojais apsimetusių

Savivalda skęsta klaustukų verpetuose

Balandžio 27 d. į pirmąjį posėdį turėtų rinktis naujos sudėties Šilutės rajono savivaldybės taryba. Kovo 19 d. antrajame rinkimų ture tiesiogiai išrinkto mero Vytauto Laurinaičio pasiteiravome, kokių permainų tikėtis Šilutės rajono valdžioje? Pavardžių neišgirdome. Kiek bus mero pavaduotojų? V. Laurinaitis atsakė, kad Šilutės r. savivaldybėje priklausytų dvi vicemerų pareigybės, gal tiek ir bus, gal nebus… „Dar labai neaiškios funkcijos, Vidaus reikalų ministerija iki balandžio pabaigos žada pateikti paaiškinimus. Iki spalio 1 d. ši ministerija turėjo parengi kelias dešimtis teisės aktų

Taip pat skaitykite