Užgavėnių šventė „Žyma, žyma, bėk iš kyma“

Pagėgių krašto Natkiškių kaimo bendruomenė Užgavėnes pradėjo Kaziuko muge, o vėliau visi rinkosi parkelyje. Prigužėjo čigonų, raganų, velnių, daktarų, giltinių ir dar kitokių persirengėlių, kurie būrė iš rankų, skaičiavo nuodėmes, siūlė vaistų ir skraidino ant šluotos. 

Griežė kaimo kapela „Vaivorykštė“,  vadovaujama V. Armono, vyko varžytuvės, kas garsiau vys žiemą, atrakcionai, lenktynės, persirengėlių paradas, savo jėgas nenustygdami bandė Kanapinis ir Lašininis. Persirengėliai suko įvairius Užgavėnių ratelius, parkelis skambėjo nuo dainos apie blynus…. O tų blynų skanumėlis, o tų blynų gardumėlis, o tos arbatos saldumėlis ir karštumėlis!

 

Linksmybes nutraukė nelaukti svečiai, atgabenę ,,bobą“ sudeginti. Bet jos deginti negalima, kol neišaiškėjo, kas toliau karaliaus: Lašininis ar Kanapinis. Nuspręsta tai išsiaiškinti traukiant virvę. Po ilgos  kovos vis dėlto virvę į savo pusę nutempė Kanapinio komanda. Kanapinis švenčia pergalę, o persirengėliai skanduoja: ,,Morę – į laužą“. Morė  sudeginta kartu su visais žiemos demonais. Paskelbiama pavasario ir Kanapinio karaliavimo pradžia.  Visažinė komisija išrinko ir apdovanojo 3 gražiausias persirengėlių kaukes – Mis Užgavėnes.

Vyriausioji ragana pakvietė visus gerai užsigavėti: „Nepamirškime,

kad šiandien reikia valgyti 12 kartų. Taigi visiems gerų metų, iki pasimatymo!“

Ačiū kaimo kapelai ,,Vaivorykštė“, kultūros namų vaikų dramos būreliui,  Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos bendruomenei, Natkiškių  seniūnijai, Natkiškių kaimo bendruomenei ir visiems kitiems, padėjusiems organizuoti šventę.

 

Rasa Armonienė

Renginių organizatorė

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Vienas komentaras

  • motina

    Mano dukra gyvena Londone, tai paskambino ir kaip džiaugėsi, kad pamatė Natkiškių vaizdų, sakė, kad labai panoro sugrįžti į Lietuvą. Mano sirdis suvirpėjo. Nė nemaniau, kad nuotraukos iš gimtinės gali nulemti net tokį norą. Mes skaitėme apie Rasą ir Valdą Armonus, kurie taip telkia natkiškiečius. Piikūs žmonės. Ačiū jiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite