Užgavėnėse – ir aplinkos ministras

Lašininio ir Kanapinio kovose dalyvavo ir Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, ir aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas (kairėje).

Žemaičių Naumiesčio aikštėje antradienį, vidurdienį, įsismarkavo Užgavėnių persirengėlių žydų turgus. Koks turgus be silkės? Jas persirengėliai pardavinėjo tiesiai iš statinaičių.
Joškė ir kitokie prekeiviai siūlė drabužių, įvairių rakandų, riestainių, kriste krentančių pirkėjams į rankas iš senovinio visko mačiusio lagamino. Į turgaus šurmulį įsiliejo „Ubagų veselė“: grojo, dainavo, triukšmą kėlė. Taip siuto, kad žiemos miegu miegojusias raganas prižadino.
Jaunos raganaitės į aikštę ant šluotų atskubėjo ir šlavė, šlavė – pavasariui ruošėsi. Netrukus vežime Morę įsisodinę į aikštę įdardėjo Čigonas su palyda. Bandė Morę parduoti… Užgavėnių karnavalo dalyviai šėlo, dalyvavo įvairiose Lašininio ir Kanapinio rungtyse, tikėdami, kad dėlto linksmi bus visus metus.
Žemaičių Naumiesčio seniūnijos seniūnaičių keptų blynų pakako visiems šventės dalyviams. Riebusis Lašininis tikino: „Neliūdėkit, nevalgę neliksit, kas su manim draugaus – lašinių gaus“. Jam atitarė Kanapinis. „Nesigirk. Šiandien tavo išleistuvės, o mano sutiktuvės“, – pakvietęs valgyti 7 kartus per dieną, nes iki Velykų beliko 7 savaitės.
Buvo ir ministras, tiesa, ne koks persirengėlis, o tikras, iš Vilniaus atvykęs – aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Laima PUTRIUVIENĖ

Seniūnaičių blynų pakako visiems.

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite