Užgavėnėse – ir aplinkos ministras

Lašininio ir Kanapinio kovose dalyvavo ir Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, ir aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas (kairėje).

Žemaičių Naumiesčio aikštėje antradienį, vidurdienį, įsismarkavo Užgavėnių persirengėlių žydų turgus. Koks turgus be silkės? Jas persirengėliai pardavinėjo tiesiai iš statinaičių.
Joškė ir kitokie prekeiviai siūlė drabužių, įvairių rakandų, riestainių, kriste krentančių pirkėjams į rankas iš senovinio visko mačiusio lagamino. Į turgaus šurmulį įsiliejo „Ubagų veselė“: grojo, dainavo, triukšmą kėlė. Taip siuto, kad žiemos miegu miegojusias raganas prižadino.
Jaunos raganaitės į aikštę ant šluotų atskubėjo ir šlavė, šlavė – pavasariui ruošėsi. Netrukus vežime Morę įsisodinę į aikštę įdardėjo Čigonas su palyda. Bandė Morę parduoti… Užgavėnių karnavalo dalyviai šėlo, dalyvavo įvairiose Lašininio ir Kanapinio rungtyse, tikėdami, kad dėlto linksmi bus visus metus.
Žemaičių Naumiesčio seniūnijos seniūnaičių keptų blynų pakako visiems šventės dalyviams. Riebusis Lašininis tikino: „Neliūdėkit, nevalgę neliksit, kas su manim draugaus – lašinių gaus“. Jam atitarė Kanapinis. „Nesigirk. Šiandien tavo išleistuvės, o mano sutiktuvės“, – pakvietęs valgyti 7 kartus per dieną, nes iki Velykų beliko 7 savaitės.
Buvo ir ministras, tiesa, ne koks persirengėlis, o tikras, iš Vilniaus atvykęs – aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Laima PUTRIUVIENĖ

Seniūnaičių blynų pakako visiems.

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Taip pat skaitykite