Užgavėnėse – ir aplinkos ministras

Lašininio ir Kanapinio kovose dalyvavo ir Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, ir aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas (kairėje).

Žemaičių Naumiesčio aikštėje antradienį, vidurdienį, įsismarkavo Užgavėnių persirengėlių žydų turgus. Koks turgus be silkės? Jas persirengėliai pardavinėjo tiesiai iš statinaičių.
Joškė ir kitokie prekeiviai siūlė drabužių, įvairių rakandų, riestainių, kriste krentančių pirkėjams į rankas iš senovinio visko mačiusio lagamino. Į turgaus šurmulį įsiliejo „Ubagų veselė“: grojo, dainavo, triukšmą kėlė. Taip siuto, kad žiemos miegu miegojusias raganas prižadino.
Jaunos raganaitės į aikštę ant šluotų atskubėjo ir šlavė, šlavė – pavasariui ruošėsi. Netrukus vežime Morę įsisodinę į aikštę įdardėjo Čigonas su palyda. Bandė Morę parduoti… Užgavėnių karnavalo dalyviai šėlo, dalyvavo įvairiose Lašininio ir Kanapinio rungtyse, tikėdami, kad dėlto linksmi bus visus metus.
Žemaičių Naumiesčio seniūnijos seniūnaičių keptų blynų pakako visiems šventės dalyviams. Riebusis Lašininis tikino: „Neliūdėkit, nevalgę neliksit, kas su manim draugaus – lašinių gaus“. Jam atitarė Kanapinis. „Nesigirk. Šiandien tavo išleistuvės, o mano sutiktuvės“, – pakvietęs valgyti 7 kartus per dieną, nes iki Velykų beliko 7 savaitės.
Buvo ir ministras, tiesa, ne koks persirengėlis, o tikras, iš Vilniaus atvykęs – aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Laima PUTRIUVIENĖ

Seniūnaičių blynų pakako visiems.

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite