Už vaikus – ne žodžiais, bet darbais

Artėjant šv. Kalėdoms, Šilutės rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Indra Pranaitienė turi gerų žinių socialinės rizikos šeimų vaikams. Rajone yra 243 tokios šeimos, jos augina 470 vaikų. 94 globėjai 124 vaikus globoja savo šeimose. Šiemet įvaikinti 3 vaikai, ruošiami dar trijų įvaikinimo dokumentai. Saugų vaikų globos namuose gyvena 60 vaikų: 9 – šeimynoje Rusnėje, 51 – Saugose.

Tai du puslapiai iš penktokams skirtos „Vaiko konstitucijos“.

Svajonių dovanos
Nuo 2010 m. Lietuvoje vykdomas savanorių sumanytas projektas „Vaikų svajonės“, prie jo pernai prisijungė ir Šilutės rajonas. Socialiniai darbuotojai susitiko ir kalbino 342 rajono socialinės rizikos šeimose augančius vaikus, klausė, kokia kalėdinė dovana išpildytų jo svajonę. Pernai visi 342 vaikai gavo išsvajotas kalėdines dovanas.
Šis projektas Lietuvoje vyksta ir šiais metais. I. Pranaitienė informavo, kad per 300 rajono vaikų gaus išsvajotas dovanas. Gruodžio 2 d. duomenimis, beliko 23 vaikai. Vienuolikos metų Mantas norėtų elektroninio žaislo, tokio pat amžiaus Gabrielius – traktoriaus, valdomo pulteliu, trylikametė Karolina – didelės lėlės, tokio pat amžiaus Lukas – kompiuterinio žaidimo, devynerių Ieva – dainuojančios lėlės, aštuonerių Mantas – vaikiško pianino, septynerių Greta – lėlės ir t. t.
Vaikų svajonės pildomos iki šv. Kalėdų. Interneto svetainėje „Vaikų svajonės“ galima rasti geradariams skirtą anketą, kurią užpildžius el. paštu pasieks žinutė, kur tas vaikas gyvena, kaip jam dovaną įteikti ar perduoti. Ten galima aptikti ir ilgą visos Lietuvos geradarių sąrašą. Jame – pavieniai mūsų valstybės gyventojai, taip pat užsieniečiai, bendrovės, valstybės įstaigos. Šiame projekte dalyvauja vieno teismo kolektyvas, Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis jau išpildė 5 vaikų svajones (projekte dalyvauja ir Pagėgių savivaldybė), ten gali atsirasti ir daugiau Šilutės krašto žmonių pavardžių, organizacijų, verslo įmonių.
Svetainėje pasirinkę iš sąrašo Šilutę, pirmiausia išvysite vaikų vardus ir jų svajones, tad galima rinktis vaiką nuo 5 iki 15 metų amžiaus. Visa kita informacija yra pasiekiama tik geradariui. Verta priminti, kad jau išpildyta beveik 11 tūkst. Lietuvos vaikų svajonių, beliko vos 11 proc. Šie vaikai auga ne valstybės įstaigose, bet socialinės rizikos šeimose.
Organizuos labdaros koncertą
Gruodžio 17 d. Šilutės kultūros ir pramogų centre trys garsūs Šilutės šokių kolektyvai organizuoja labdaros koncertą. Šilutės „Atėnės“, „Žvaigždūnės“ šokių klubai bei sportinių šokių klubas „Lūgnė“, artėjant metų pabaigai, paprastai šilutiškiams padovanodavo šokių pynę. Šie trys šokių kolektyvai susibūrė į asociaciją „Trys žuvys“, prezidentė Jūratė Gricevičienė.
I. Pranaitienė pasidžiaugė, kad pirmą kartą toks koncertas, rengiamas jau penktus metus, bus labdaros renginys. Surinktas lėšas klubai skirs socialinės rizikos šeimose augančių vaikų reikmėms: gal akiniams, lovytei, klausos aparatui nupirkti, kelionės pas gydytojus kaštams padengti ir t. t.
Prašymų sąrašas perduotas šiai asociacijai. Paramos dydis priklausys nuo surinktų lėšų kiekio.
Penktokams – „Vaiko konstitucija“
Šilutę jau pasiekė šimtas egzempliorių leidinuko „Vaiko konstitucija“ – mažo formato 20 lapelių iliustruotas leidinys visiems rajono penktokams. Iš viso rajonas gaus 402 tokius leidinukus.
Pirmąjį vidinį puslapį turės papuošti vaiko nuotrauka, įrašas su jo vardu, pavarde ir klase, toliau – Konstitucinio teismo pirmininko D. Žalimo ir socialinės apsaugos ir darbo ministrės A. Pabedinskienės kreipimosi į vaikus žodžiai.
Leidinukas iliustruotas piešiniais, skirtais konkrečiai temai, turi labai trumpus šios konstitucijos tekstus: turi teisę į asmeninį gyvenimą; susilaikyk nuo noro skaityti svetimus laiškus, žinutes ar dienoraščius; gerbk kitų žmonių kalbą, kilmę ir kultūrą; laikykis susitarimų ir tinkamo elgesio taisyklių; turi teisę kreiptis pagalbos (nurodyta interneto svetainių adresų) ir kt.
Leidinukas – nemokamas, jį derėtų aptarti mokyklose, šeimose. Išleido Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba. „Vaiko konstitucija“ parengta vadovaujantis Vaiko teisių konvencija ir turėtų prisidėti prie to, kad Lietuvos vaikai džiaugtųsi vaikyste, augtų sveiki, laimingi ir atsakingi.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite