Už vaikus – ne žodžiais, bet darbais

Artėjant šv. Kalėdoms, Šilutės rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Indra Pranaitienė turi gerų žinių socialinės rizikos šeimų vaikams. Rajone yra 243 tokios šeimos, jos augina 470 vaikų. 94 globėjai 124 vaikus globoja savo šeimose. Šiemet įvaikinti 3 vaikai, ruošiami dar trijų įvaikinimo dokumentai. Saugų vaikų globos namuose gyvena 60 vaikų: 9 – šeimynoje Rusnėje, 51 – Saugose.

Tai du puslapiai iš penktokams skirtos „Vaiko konstitucijos“.

Svajonių dovanos
Nuo 2010 m. Lietuvoje vykdomas savanorių sumanytas projektas „Vaikų svajonės“, prie jo pernai prisijungė ir Šilutės rajonas. Socialiniai darbuotojai susitiko ir kalbino 342 rajono socialinės rizikos šeimose augančius vaikus, klausė, kokia kalėdinė dovana išpildytų jo svajonę. Pernai visi 342 vaikai gavo išsvajotas kalėdines dovanas.
Šis projektas Lietuvoje vyksta ir šiais metais. I. Pranaitienė informavo, kad per 300 rajono vaikų gaus išsvajotas dovanas. Gruodžio 2 d. duomenimis, beliko 23 vaikai. Vienuolikos metų Mantas norėtų elektroninio žaislo, tokio pat amžiaus Gabrielius – traktoriaus, valdomo pulteliu, trylikametė Karolina – didelės lėlės, tokio pat amžiaus Lukas – kompiuterinio žaidimo, devynerių Ieva – dainuojančios lėlės, aštuonerių Mantas – vaikiško pianino, septynerių Greta – lėlės ir t. t.
Vaikų svajonės pildomos iki šv. Kalėdų. Interneto svetainėje „Vaikų svajonės“ galima rasti geradariams skirtą anketą, kurią užpildžius el. paštu pasieks žinutė, kur tas vaikas gyvena, kaip jam dovaną įteikti ar perduoti. Ten galima aptikti ir ilgą visos Lietuvos geradarių sąrašą. Jame – pavieniai mūsų valstybės gyventojai, taip pat užsieniečiai, bendrovės, valstybės įstaigos. Šiame projekte dalyvauja vieno teismo kolektyvas, Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis jau išpildė 5 vaikų svajones (projekte dalyvauja ir Pagėgių savivaldybė), ten gali atsirasti ir daugiau Šilutės krašto žmonių pavardžių, organizacijų, verslo įmonių.
Svetainėje pasirinkę iš sąrašo Šilutę, pirmiausia išvysite vaikų vardus ir jų svajones, tad galima rinktis vaiką nuo 5 iki 15 metų amžiaus. Visa kita informacija yra pasiekiama tik geradariui. Verta priminti, kad jau išpildyta beveik 11 tūkst. Lietuvos vaikų svajonių, beliko vos 11 proc. Šie vaikai auga ne valstybės įstaigose, bet socialinės rizikos šeimose.
Organizuos labdaros koncertą
Gruodžio 17 d. Šilutės kultūros ir pramogų centre trys garsūs Šilutės šokių kolektyvai organizuoja labdaros koncertą. Šilutės „Atėnės“, „Žvaigždūnės“ šokių klubai bei sportinių šokių klubas „Lūgnė“, artėjant metų pabaigai, paprastai šilutiškiams padovanodavo šokių pynę. Šie trys šokių kolektyvai susibūrė į asociaciją „Trys žuvys“, prezidentė Jūratė Gricevičienė.
I. Pranaitienė pasidžiaugė, kad pirmą kartą toks koncertas, rengiamas jau penktus metus, bus labdaros renginys. Surinktas lėšas klubai skirs socialinės rizikos šeimose augančių vaikų reikmėms: gal akiniams, lovytei, klausos aparatui nupirkti, kelionės pas gydytojus kaštams padengti ir t. t.
Prašymų sąrašas perduotas šiai asociacijai. Paramos dydis priklausys nuo surinktų lėšų kiekio.
Penktokams – „Vaiko konstitucija“
Šilutę jau pasiekė šimtas egzempliorių leidinuko „Vaiko konstitucija“ – mažo formato 20 lapelių iliustruotas leidinys visiems rajono penktokams. Iš viso rajonas gaus 402 tokius leidinukus.
Pirmąjį vidinį puslapį turės papuošti vaiko nuotrauka, įrašas su jo vardu, pavarde ir klase, toliau – Konstitucinio teismo pirmininko D. Žalimo ir socialinės apsaugos ir darbo ministrės A. Pabedinskienės kreipimosi į vaikus žodžiai.
Leidinukas iliustruotas piešiniais, skirtais konkrečiai temai, turi labai trumpus šios konstitucijos tekstus: turi teisę į asmeninį gyvenimą; susilaikyk nuo noro skaityti svetimus laiškus, žinutes ar dienoraščius; gerbk kitų žmonių kalbą, kilmę ir kultūrą; laikykis susitarimų ir tinkamo elgesio taisyklių; turi teisę kreiptis pagalbos (nurodyta interneto svetainių adresų) ir kt.
Leidinukas – nemokamas, jį derėtų aptarti mokyklose, šeimose. Išleido Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba. „Vaiko konstitucija“ parengta vadovaujantis Vaiko teisių konvencija ir turėtų prisidėti prie to, kad Lietuvos vaikai džiaugtųsi vaikyste, augtų sveiki, laimingi ir atsakingi.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite