Už vaikus – ne žodžiais, bet darbais

Artėjant šv. Kalėdoms, Šilutės rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Indra Pranaitienė turi gerų žinių socialinės rizikos šeimų vaikams. Rajone yra 243 tokios šeimos, jos augina 470 vaikų. 94 globėjai 124 vaikus globoja savo šeimose. Šiemet įvaikinti 3 vaikai, ruošiami dar trijų įvaikinimo dokumentai. Saugų vaikų globos namuose gyvena 60 vaikų: 9 – šeimynoje Rusnėje, 51 – Saugose.

Tai du puslapiai iš penktokams skirtos „Vaiko konstitucijos“.

Svajonių dovanos
Nuo 2010 m. Lietuvoje vykdomas savanorių sumanytas projektas „Vaikų svajonės“, prie jo pernai prisijungė ir Šilutės rajonas. Socialiniai darbuotojai susitiko ir kalbino 342 rajono socialinės rizikos šeimose augančius vaikus, klausė, kokia kalėdinė dovana išpildytų jo svajonę. Pernai visi 342 vaikai gavo išsvajotas kalėdines dovanas.
Šis projektas Lietuvoje vyksta ir šiais metais. I. Pranaitienė informavo, kad per 300 rajono vaikų gaus išsvajotas dovanas. Gruodžio 2 d. duomenimis, beliko 23 vaikai. Vienuolikos metų Mantas norėtų elektroninio žaislo, tokio pat amžiaus Gabrielius – traktoriaus, valdomo pulteliu, trylikametė Karolina – didelės lėlės, tokio pat amžiaus Lukas – kompiuterinio žaidimo, devynerių Ieva – dainuojančios lėlės, aštuonerių Mantas – vaikiško pianino, septynerių Greta – lėlės ir t. t.
Vaikų svajonės pildomos iki šv. Kalėdų. Interneto svetainėje „Vaikų svajonės“ galima rasti geradariams skirtą anketą, kurią užpildžius el. paštu pasieks žinutė, kur tas vaikas gyvena, kaip jam dovaną įteikti ar perduoti. Ten galima aptikti ir ilgą visos Lietuvos geradarių sąrašą. Jame – pavieniai mūsų valstybės gyventojai, taip pat užsieniečiai, bendrovės, valstybės įstaigos. Šiame projekte dalyvauja vieno teismo kolektyvas, Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis jau išpildė 5 vaikų svajones (projekte dalyvauja ir Pagėgių savivaldybė), ten gali atsirasti ir daugiau Šilutės krašto žmonių pavardžių, organizacijų, verslo įmonių.
Svetainėje pasirinkę iš sąrašo Šilutę, pirmiausia išvysite vaikų vardus ir jų svajones, tad galima rinktis vaiką nuo 5 iki 15 metų amžiaus. Visa kita informacija yra pasiekiama tik geradariui. Verta priminti, kad jau išpildyta beveik 11 tūkst. Lietuvos vaikų svajonių, beliko vos 11 proc. Šie vaikai auga ne valstybės įstaigose, bet socialinės rizikos šeimose.
Organizuos labdaros koncertą
Gruodžio 17 d. Šilutės kultūros ir pramogų centre trys garsūs Šilutės šokių kolektyvai organizuoja labdaros koncertą. Šilutės „Atėnės“, „Žvaigždūnės“ šokių klubai bei sportinių šokių klubas „Lūgnė“, artėjant metų pabaigai, paprastai šilutiškiams padovanodavo šokių pynę. Šie trys šokių kolektyvai susibūrė į asociaciją „Trys žuvys“, prezidentė Jūratė Gricevičienė.
I. Pranaitienė pasidžiaugė, kad pirmą kartą toks koncertas, rengiamas jau penktus metus, bus labdaros renginys. Surinktas lėšas klubai skirs socialinės rizikos šeimose augančių vaikų reikmėms: gal akiniams, lovytei, klausos aparatui nupirkti, kelionės pas gydytojus kaštams padengti ir t. t.
Prašymų sąrašas perduotas šiai asociacijai. Paramos dydis priklausys nuo surinktų lėšų kiekio.
Penktokams – „Vaiko konstitucija“
Šilutę jau pasiekė šimtas egzempliorių leidinuko „Vaiko konstitucija“ – mažo formato 20 lapelių iliustruotas leidinys visiems rajono penktokams. Iš viso rajonas gaus 402 tokius leidinukus.
Pirmąjį vidinį puslapį turės papuošti vaiko nuotrauka, įrašas su jo vardu, pavarde ir klase, toliau – Konstitucinio teismo pirmininko D. Žalimo ir socialinės apsaugos ir darbo ministrės A. Pabedinskienės kreipimosi į vaikus žodžiai.
Leidinukas iliustruotas piešiniais, skirtais konkrečiai temai, turi labai trumpus šios konstitucijos tekstus: turi teisę į asmeninį gyvenimą; susilaikyk nuo noro skaityti svetimus laiškus, žinutes ar dienoraščius; gerbk kitų žmonių kalbą, kilmę ir kultūrą; laikykis susitarimų ir tinkamo elgesio taisyklių; turi teisę kreiptis pagalbos (nurodyta interneto svetainių adresų) ir kt.
Leidinukas – nemokamas, jį derėtų aptarti mokyklose, šeimose. Išleido Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba. „Vaiko konstitucija“ parengta vadovaujantis Vaiko teisių konvencija ir turėtų prisidėti prie to, kad Lietuvos vaikai džiaugtųsi vaikyste, augtų sveiki, laimingi ir atsakingi.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Taip pat skaitykite