Usėnuose duris atvėrė vaikų darželio grupė

Penktadienį Usėnų pagrindinėje mokykloje oficialiai atidaryta „Boružėlių“ vaikų darželio grupė, kurią jau lanko 19 mažylių. Mokykloje mokosi 112 mokinių, veikia 16 vaikų priešmokyklinio amžiaus grupė. Mažėjant mokinių, dalis mokyklos patalpų liko laisvos. Tad Usėnų bendruomenė vis prašė ir laukė, kada čia rasis vaikų darželio kampelis.

Kirpti simbolinę juostą pasikeičiant teko būriui svečių, šiame kadre (iš dešinės) – meras Vytautas Laurinaitis, Seimo narys Artūras Skardžius ir statybų darbus atlikusios uždarosios akcinės bendrovės „Agrolira“ vadovas Algirdas Komskis, Seimo pirmininko pavaduotojo Kęsto Komskio sūnus.

„Boružėlių“ grupės patalpas šventinęs Pagėgių Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčios klebonas Vytautas Gedvainis linkėjo, kad angelai globotų mažuosius – Lietuvos viltį ir ateitį, kurią šie mažieji užaugę kurs – bus prezidentai, ministrai, Seimo nariai. Gal kuris, paėmęs į rankas šių iškilmių nuotrauką, pasakys, jog čia jis augo, čia jį mokė ir globojo.
„Gražaus ir prasmingo gyvenimo Lietuvos gerovei“, – sakė klebonas.
Mokyklos direktorė Liucija Jasevičienė kalbėjo, kad 19 vaikučių grupėje yra nuo dvejų iki penkerių metų amžiaus. Kas ką besakytų, tačiau kaime mažųjų yra, gandrai vis apsilanko. Į darželio šventę atėję mamos ir tėveliai džiugiai pasitiko „boružėlių traukinuką“. Tiesa, ne visi mažieji sutiko būryje dainuoti ir ratelyje šokti – ne vienas sėdėjo ant mamos kelių, stipriai ją apsikabinęs… O kiti dainavo kuris kaip sugeba, stipriai įsikibę į juos globojančių pedagogių rankas, ėjo ratelį, į jo vidurį pakvietę Seimo pirmininko pavaduotoją Kęstą Komskį.

Pakvietę į ratelio vidurį Seimo pirmininko pavaduotoją Kęstą Komskį, maižieji su auklėtojomis uždainavo: „Jurgeli meistreli, mokyk savo vaikus…“.

Svečių sulaukta daug, visi atvyko su dovanomis. Sveikino Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Seimo narys Artūras Skardžius, Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė, Usėnų seniūnas Algirdas Rauktys, bendruomenės pirmininkė Aldona Rauktienė, kiti. Svečių kalbas užbaigė klebonas V. Gedvainis, priminęs, kad svarbiausia – žmogus, kai jo nėra, nieko ir nereikia. Anot jo, Usėnų krašto žmonės yra geraširdžiai, darbštūs, kuklūs, augina vaikus. „Suėjo vaikai, aš pamiršau, kas esu, kur esu…“ – prisipažino klebonas, pagirdamas ir vaikų programą – juk tik nuo rugsėjo 1-osios lanko darželį, o šit kiek išmoko. „Šviesi tai man diena, tai Lietuvos diena, tai Europos diena“, – kalbėjo klebonas, dovanodamas darželiui istorijų knygeles.
Dovanų atnešė ir mažylių tėvai, mokyklos ir Usėnų bendruomenės nariai. Rodos, nebuvo nė vieno svečio, kuris į šventę būt atvykęs tuščiomis.
Šilutės rajone beliko Katyčiai ir Gardamas, kur nėra vaikų darželio grupių. Įkurtuvės jau buvo Kintuose, Vilkyčiuose (Saugų sen.), Vainute. Dabar šį sąrašą papildė Usėnai.

Stasė Rimaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite