Usėnuose duris atvėrė vaikų darželio grupė

Penktadienį Usėnų pagrindinėje mokykloje oficialiai atidaryta „Boružėlių“ vaikų darželio grupė, kurią jau lanko 19 mažylių. Mokykloje mokosi 112 mokinių, veikia 16 vaikų priešmokyklinio amžiaus grupė. Mažėjant mokinių, dalis mokyklos patalpų liko laisvos. Tad Usėnų bendruomenė vis prašė ir laukė, kada čia rasis vaikų darželio kampelis.

Kirpti simbolinę juostą pasikeičiant teko būriui svečių, šiame kadre (iš dešinės) – meras Vytautas Laurinaitis, Seimo narys Artūras Skardžius ir statybų darbus atlikusios uždarosios akcinės bendrovės „Agrolira“ vadovas Algirdas Komskis, Seimo pirmininko pavaduotojo Kęsto Komskio sūnus.

„Boružėlių“ grupės patalpas šventinęs Pagėgių Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčios klebonas Vytautas Gedvainis linkėjo, kad angelai globotų mažuosius – Lietuvos viltį ir ateitį, kurią šie mažieji užaugę kurs – bus prezidentai, ministrai, Seimo nariai. Gal kuris, paėmęs į rankas šių iškilmių nuotrauką, pasakys, jog čia jis augo, čia jį mokė ir globojo.
„Gražaus ir prasmingo gyvenimo Lietuvos gerovei“, – sakė klebonas.
Mokyklos direktorė Liucija Jasevičienė kalbėjo, kad 19 vaikučių grupėje yra nuo dvejų iki penkerių metų amžiaus. Kas ką besakytų, tačiau kaime mažųjų yra, gandrai vis apsilanko. Į darželio šventę atėję mamos ir tėveliai džiugiai pasitiko „boružėlių traukinuką“. Tiesa, ne visi mažieji sutiko būryje dainuoti ir ratelyje šokti – ne vienas sėdėjo ant mamos kelių, stipriai ją apsikabinęs… O kiti dainavo kuris kaip sugeba, stipriai įsikibę į juos globojančių pedagogių rankas, ėjo ratelį, į jo vidurį pakvietę Seimo pirmininko pavaduotoją Kęstą Komskį.

Pakvietę į ratelio vidurį Seimo pirmininko pavaduotoją Kęstą Komskį, maižieji su auklėtojomis uždainavo: „Jurgeli meistreli, mokyk savo vaikus…“.

Svečių sulaukta daug, visi atvyko su dovanomis. Sveikino Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Seimo narys Artūras Skardžius, Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė, Usėnų seniūnas Algirdas Rauktys, bendruomenės pirmininkė Aldona Rauktienė, kiti. Svečių kalbas užbaigė klebonas V. Gedvainis, priminęs, kad svarbiausia – žmogus, kai jo nėra, nieko ir nereikia. Anot jo, Usėnų krašto žmonės yra geraširdžiai, darbštūs, kuklūs, augina vaikus. „Suėjo vaikai, aš pamiršau, kas esu, kur esu…“ – prisipažino klebonas, pagirdamas ir vaikų programą – juk tik nuo rugsėjo 1-osios lanko darželį, o šit kiek išmoko. „Šviesi tai man diena, tai Lietuvos diena, tai Europos diena“, – kalbėjo klebonas, dovanodamas darželiui istorijų knygeles.
Dovanų atnešė ir mažylių tėvai, mokyklos ir Usėnų bendruomenės nariai. Rodos, nebuvo nė vieno svečio, kuris į šventę būt atvykęs tuščiomis.
Šilutės rajone beliko Katyčiai ir Gardamas, kur nėra vaikų darželio grupių. Įkurtuvės jau buvo Kintuose, Vilkyčiuose (Saugų sen.), Vainute. Dabar šį sąrašą papildė Usėnai.

Stasė Rimaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite