Usėnuose duris atvėrė vaikų darželio grupė

Penktadienį Usėnų pagrindinėje mokykloje oficialiai atidaryta „Boružėlių“ vaikų darželio grupė, kurią jau lanko 19 mažylių. Mokykloje mokosi 112 mokinių, veikia 16 vaikų priešmokyklinio amžiaus grupė. Mažėjant mokinių, dalis mokyklos patalpų liko laisvos. Tad Usėnų bendruomenė vis prašė ir laukė, kada čia rasis vaikų darželio kampelis.

Kirpti simbolinę juostą pasikeičiant teko būriui svečių, šiame kadre (iš dešinės) – meras Vytautas Laurinaitis, Seimo narys Artūras Skardžius ir statybų darbus atlikusios uždarosios akcinės bendrovės „Agrolira“ vadovas Algirdas Komskis, Seimo pirmininko pavaduotojo Kęsto Komskio sūnus.

„Boružėlių“ grupės patalpas šventinęs Pagėgių Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčios klebonas Vytautas Gedvainis linkėjo, kad angelai globotų mažuosius – Lietuvos viltį ir ateitį, kurią šie mažieji užaugę kurs – bus prezidentai, ministrai, Seimo nariai. Gal kuris, paėmęs į rankas šių iškilmių nuotrauką, pasakys, jog čia jis augo, čia jį mokė ir globojo.
„Gražaus ir prasmingo gyvenimo Lietuvos gerovei“, – sakė klebonas.
Mokyklos direktorė Liucija Jasevičienė kalbėjo, kad 19 vaikučių grupėje yra nuo dvejų iki penkerių metų amžiaus. Kas ką besakytų, tačiau kaime mažųjų yra, gandrai vis apsilanko. Į darželio šventę atėję mamos ir tėveliai džiugiai pasitiko „boružėlių traukinuką“. Tiesa, ne visi mažieji sutiko būryje dainuoti ir ratelyje šokti – ne vienas sėdėjo ant mamos kelių, stipriai ją apsikabinęs… O kiti dainavo kuris kaip sugeba, stipriai įsikibę į juos globojančių pedagogių rankas, ėjo ratelį, į jo vidurį pakvietę Seimo pirmininko pavaduotoją Kęstą Komskį.

Pakvietę į ratelio vidurį Seimo pirmininko pavaduotoją Kęstą Komskį, maižieji su auklėtojomis uždainavo: „Jurgeli meistreli, mokyk savo vaikus…“.

Svečių sulaukta daug, visi atvyko su dovanomis. Sveikino Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Seimo narys Artūras Skardžius, Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė, Usėnų seniūnas Algirdas Rauktys, bendruomenės pirmininkė Aldona Rauktienė, kiti. Svečių kalbas užbaigė klebonas V. Gedvainis, priminęs, kad svarbiausia – žmogus, kai jo nėra, nieko ir nereikia. Anot jo, Usėnų krašto žmonės yra geraširdžiai, darbštūs, kuklūs, augina vaikus. „Suėjo vaikai, aš pamiršau, kas esu, kur esu…“ – prisipažino klebonas, pagirdamas ir vaikų programą – juk tik nuo rugsėjo 1-osios lanko darželį, o šit kiek išmoko. „Šviesi tai man diena, tai Lietuvos diena, tai Europos diena“, – kalbėjo klebonas, dovanodamas darželiui istorijų knygeles.
Dovanų atnešė ir mažylių tėvai, mokyklos ir Usėnų bendruomenės nariai. Rodos, nebuvo nė vieno svečio, kuris į šventę būt atvykęs tuščiomis.
Šilutės rajone beliko Katyčiai ir Gardamas, kur nėra vaikų darželio grupių. Įkurtuvės jau buvo Kintuose, Vilkyčiuose (Saugų sen.), Vainute. Dabar šį sąrašą papildė Usėnai.

Stasė Rimaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite