Usėnuose duris atvėrė vaikų darželio grupė

Penktadienį Usėnų pagrindinėje mokykloje oficialiai atidaryta „Boružėlių“ vaikų darželio grupė, kurią jau lanko 19 mažylių. Mokykloje mokosi 112 mokinių, veikia 16 vaikų priešmokyklinio amžiaus grupė. Mažėjant mokinių, dalis mokyklos patalpų liko laisvos. Tad Usėnų bendruomenė vis prašė ir laukė, kada čia rasis vaikų darželio kampelis.

Kirpti simbolinę juostą pasikeičiant teko būriui svečių, šiame kadre (iš dešinės) – meras Vytautas Laurinaitis, Seimo narys Artūras Skardžius ir statybų darbus atlikusios uždarosios akcinės bendrovės „Agrolira“ vadovas Algirdas Komskis, Seimo pirmininko pavaduotojo Kęsto Komskio sūnus.

„Boružėlių“ grupės patalpas šventinęs Pagėgių Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčios klebonas Vytautas Gedvainis linkėjo, kad angelai globotų mažuosius – Lietuvos viltį ir ateitį, kurią šie mažieji užaugę kurs – bus prezidentai, ministrai, Seimo nariai. Gal kuris, paėmęs į rankas šių iškilmių nuotrauką, pasakys, jog čia jis augo, čia jį mokė ir globojo.
„Gražaus ir prasmingo gyvenimo Lietuvos gerovei“, – sakė klebonas.
Mokyklos direktorė Liucija Jasevičienė kalbėjo, kad 19 vaikučių grupėje yra nuo dvejų iki penkerių metų amžiaus. Kas ką besakytų, tačiau kaime mažųjų yra, gandrai vis apsilanko. Į darželio šventę atėję mamos ir tėveliai džiugiai pasitiko „boružėlių traukinuką“. Tiesa, ne visi mažieji sutiko būryje dainuoti ir ratelyje šokti – ne vienas sėdėjo ant mamos kelių, stipriai ją apsikabinęs… O kiti dainavo kuris kaip sugeba, stipriai įsikibę į juos globojančių pedagogių rankas, ėjo ratelį, į jo vidurį pakvietę Seimo pirmininko pavaduotoją Kęstą Komskį.

Pakvietę į ratelio vidurį Seimo pirmininko pavaduotoją Kęstą Komskį, maižieji su auklėtojomis uždainavo: „Jurgeli meistreli, mokyk savo vaikus…“.

Svečių sulaukta daug, visi atvyko su dovanomis. Sveikino Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Seimo narys Artūras Skardžius, Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė, Usėnų seniūnas Algirdas Rauktys, bendruomenės pirmininkė Aldona Rauktienė, kiti. Svečių kalbas užbaigė klebonas V. Gedvainis, priminęs, kad svarbiausia – žmogus, kai jo nėra, nieko ir nereikia. Anot jo, Usėnų krašto žmonės yra geraširdžiai, darbštūs, kuklūs, augina vaikus. „Suėjo vaikai, aš pamiršau, kas esu, kur esu…“ – prisipažino klebonas, pagirdamas ir vaikų programą – juk tik nuo rugsėjo 1-osios lanko darželį, o šit kiek išmoko. „Šviesi tai man diena, tai Lietuvos diena, tai Europos diena“, – kalbėjo klebonas, dovanodamas darželiui istorijų knygeles.
Dovanų atnešė ir mažylių tėvai, mokyklos ir Usėnų bendruomenės nariai. Rodos, nebuvo nė vieno svečio, kuris į šventę būt atvykęs tuščiomis.
Šilutės rajone beliko Katyčiai ir Gardamas, kur nėra vaikų darželio grupių. Įkurtuvės jau buvo Kintuose, Vilkyčiuose (Saugų sen.), Vainute. Dabar šį sąrašą papildė Usėnai.

Stasė Rimaitė

Hits: 36

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite