Ar jūsų unitazas dar tinkamas naudoti?

unitaząBe vandens nuleidimo mechanizmo rezervuaro viduje, klozetą iš esmės sudaro dvi pagrindinės dalys: bakas bei dubuo. Įprastai unitazą reikia keisti tada, kai kuri nors iš sudedamųjų dalių įtrūksta. Visgi šiuos pažeidimus gali būti sunku nustatyti, nes susitelkęs vanduo ant grindų ne visada reiškia, kad tai tualeto problema.

Klozetai taip pat tinkamai neatlieka savo funkcijų tuomet, kai bake ar dubenyje susikaupę daug mineralų.

Įskilimai bake 

Nors telkšantis vanduo ant grindų gali būti bako įtrūkimo požymis, tam gali daryti įtaką ir daugiau priežasčių.

Pavyzdžiui susikaupęs kondensatas ant unitazo bako ar tiesiog ilgainiui susidėvėjusi poveržlė. Pats paprasčiausias būdas patikrinti bako įtrūkimą, įpilti ar kitaip įmaišyti ryškesnės spalvos dažų į jį ir duoti šiek tiek laiko. Spalvotas vanduo skverbiasi pro pažeistą baką, o Jūs tuo tarpu rasite to vandens ant žemės.

Jei visgi randate vandens ant žemės, tačiau įtrūkusį baką atmetėte, patikrinkite angų po baku sandarumą. Jei poveržlės yra susidėvėjusios, pastebėsite spalvos pakitimų. Pastarąsias yra nesunku pakeisti. O jeigu suskilęs bakas, jį teks pakeisti nauju.

Įtrūkimai dubenyje

Yra įmanoma, jog nuotekos prasiskverbtų pro nusidėvėjusį vamzdžio žiedą ir susikauptų aplink dubens pagrindą, tačiau taip nutinka tada, kai nuotekų vamzdžiai užsikimšę ir turinys grįžta atgal. Jei vamzdžių praeinamumas geras, vanduo iš klozeto laisvai patenka į nuotekų sistemos liniją.

Todėl, jei aplink normaliai veikiančio unitazo pagrindą pradėjote pastebėti nemalonaus kvapo susikaupusio vandens, tai tikėta yra įtrūkusio dubens požymis. Skilimas gali būti tiek iš išorės, tiek iš vidinės pusės. Visgi trūkusį dubenį neabejotinai teks pakeisti nauju.

Susikaupę mineralaiunitazą

Daugelyje vandens aprūpinimo sistemose ar šaltiniuose, kurie patenka į gyvenamuosius namus, yra gausu mineralų, kurie linkę kauptis aplink bet kurią angą, pro kurią tik teka vanduo. Angos aplink dubens kraštą, skirtos vandeniui išleisti, yra itin jautrios mineralinių nuosėdų poveikiui.

Taipogi tualetui skaičiuojant ne vienerius metus bei didėjant nuosėdų kiekiui, į baką patenkančio vandens kiekis vis mažėja dėl angų užsikimšimo ir vanduo nuleidžiamas neefektyviai. Mineralai taip pat linkę kauptis aplink sifono vamzdelį klozeto bake, kuris tinkamai neužsandarina sklendės. To pasekmė – nereikalingas nuotėkis į dubenį bei išeikvotas vanduo. Šiai problemai išspręsti naudokite kalkių nuosėdoms skirtas priemones.

Apibendrinimas

unitazoDėl unitazo bako viduje esančių mechanizmų gedimų retai prireikia naujo įrenginio, kadangi jame esantys vožtuvai lengvai keičiami. Tačiau jei turite seną klozetą, kuriam reikalingos specifinės dalys, rinkoje jų jau galite nerasti. Tokiu atveju rekomenduojama tualetą pakeisti nauju, nes taip sutaupysite pinigų vandens sąskaitai.

Naująjį unitazą bus ne tik lengviau taisyti atsitikus nuotekiams, tačiau jis sunaudos mažesnį kiekį vandens vienam nuleidimui.

pr2021/149

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite