Ar jūsų unitazas dar tinkamas naudoti?

unitaząBe vandens nuleidimo mechanizmo rezervuaro viduje, klozetą iš esmės sudaro dvi pagrindinės dalys: bakas bei dubuo. Įprastai unitazą reikia keisti tada, kai kuri nors iš sudedamųjų dalių įtrūksta. Visgi šiuos pažeidimus gali būti sunku nustatyti, nes susitelkęs vanduo ant grindų ne visada reiškia, kad tai tualeto problema.

Klozetai taip pat tinkamai neatlieka savo funkcijų tuomet, kai bake ar dubenyje susikaupę daug mineralų.

Įskilimai bake 

Nors telkšantis vanduo ant grindų gali būti bako įtrūkimo požymis, tam gali daryti įtaką ir daugiau priežasčių.

Pavyzdžiui susikaupęs kondensatas ant unitazo bako ar tiesiog ilgainiui susidėvėjusi poveržlė. Pats paprasčiausias būdas patikrinti bako įtrūkimą, įpilti ar kitaip įmaišyti ryškesnės spalvos dažų į jį ir duoti šiek tiek laiko. Spalvotas vanduo skverbiasi pro pažeistą baką, o Jūs tuo tarpu rasite to vandens ant žemės.

Jei visgi randate vandens ant žemės, tačiau įtrūkusį baką atmetėte, patikrinkite angų po baku sandarumą. Jei poveržlės yra susidėvėjusios, pastebėsite spalvos pakitimų. Pastarąsias yra nesunku pakeisti. O jeigu suskilęs bakas, jį teks pakeisti nauju.

Įtrūkimai dubenyje

Yra įmanoma, jog nuotekos prasiskverbtų pro nusidėvėjusį vamzdžio žiedą ir susikauptų aplink dubens pagrindą, tačiau taip nutinka tada, kai nuotekų vamzdžiai užsikimšę ir turinys grįžta atgal. Jei vamzdžių praeinamumas geras, vanduo iš klozeto laisvai patenka į nuotekų sistemos liniją.

Todėl, jei aplink normaliai veikiančio unitazo pagrindą pradėjote pastebėti nemalonaus kvapo susikaupusio vandens, tai tikėta yra įtrūkusio dubens požymis. Skilimas gali būti tiek iš išorės, tiek iš vidinės pusės. Visgi trūkusį dubenį neabejotinai teks pakeisti nauju.

Susikaupę mineralaiunitazą

Daugelyje vandens aprūpinimo sistemose ar šaltiniuose, kurie patenka į gyvenamuosius namus, yra gausu mineralų, kurie linkę kauptis aplink bet kurią angą, pro kurią tik teka vanduo. Angos aplink dubens kraštą, skirtos vandeniui išleisti, yra itin jautrios mineralinių nuosėdų poveikiui.

Taipogi tualetui skaičiuojant ne vienerius metus bei didėjant nuosėdų kiekiui, į baką patenkančio vandens kiekis vis mažėja dėl angų užsikimšimo ir vanduo nuleidžiamas neefektyviai. Mineralai taip pat linkę kauptis aplink sifono vamzdelį klozeto bake, kuris tinkamai neužsandarina sklendės. To pasekmė – nereikalingas nuotėkis į dubenį bei išeikvotas vanduo. Šiai problemai išspręsti naudokite kalkių nuosėdoms skirtas priemones.

Apibendrinimas

unitazoDėl unitazo bako viduje esančių mechanizmų gedimų retai prireikia naujo įrenginio, kadangi jame esantys vožtuvai lengvai keičiami. Tačiau jei turite seną klozetą, kuriam reikalingos specifinės dalys, rinkoje jų jau galite nerasti. Tokiu atveju rekomenduojama tualetą pakeisti nauju, nes taip sutaupysite pinigų vandens sąskaitai.

Naująjį unitazą bus ne tik lengviau taisyti atsitikus nuotekiams, tačiau jis sunaudos mažesnį kiekį vandens vienam nuleidimui.

pr2021/149

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ar verta rinktis aliuminio langus?

Rinkdamiesi naujus langus susiduriame su gausybe variantų. Vienas iš populiariausių – aliuminio langai. Ar tai tikrai geras pasirinkimas? Norėdami tai išsiaiškinti, prieš priimdami teisingą sprendimą, turite įvertinti šių langų privalumus ir trūkumus. Aliuminio profilio langai pasižymi puikiomis savybėmis, tokiomis kaip ilgaamžiškumas Jei pasirinksite kokybiškus langus ir juos montuos patyrę meistrai, kokybė jus džiugins ilgai. Tokie langai nekeičia savo išvaizdos ir eksploatacinių savybių daugelį metų. Taip pat verta paminėti, kad juos labai lengva prižiūrėti, lengva valyti. Taip yra dėl specialios dangos,

Plaukimas baidarėmis su vaikais: saugios kelionės patarimai

Ramus plaukimas baidarėmis su šeima – tai patogus laisvalaikis gamtoje ir neišdildomas įspūdis. Pamirškite kasdienius rūpesčius, susikraukite lagaminus ir leiskitės į kelionę baidarėmis! Tiesa, jei nuspręsite plaukti su vaikais, jums gali kilti daug klausimų. Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų: ar tikrai saugu vaikus pasiimti plaukti baidarėmis? Keliautojų dažnai klausiama, kokiu maršrutu pasirinkti ir kokių papildomų saugumo priemonių reikėtų imtis? Pateikiame trumpą atmintinę, kaip plaukimą baidarėmis su vaikais paversti malonia, saugia ir įsimintina jūsų šeimos pramoga. Plaukdami laikykitės svarbių saugos taisyklių

Prognozuojami karščiai, lietus su griaustiniu ir vėju, galima kruša

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad birželio 27 d., pirmadienis, po karšto ilgojo savaitgalio pokyčių dar neatneš – šalyje išsilaikys sausi, saulėti ir karšti orai.  5-10 m/s pietinis, rytinis vėjas gaivins menkai. Aukščiausia temperatūra pavėsyje šiandien sieks 28–33 laipsnius karščio, atokaitoje bus dar karščiau, todėl įdienojus geriau lauke nebūti. Įprasta, kad tvyrant tokiam karčiui medikai pataria vengti aktyvaus judėjimo ir su tuo susijusių darbų. Birželio 28 d., antradienį, orai ims keistis. Naktį lietaus dar nenumatoma. Bus ramu, tvanku ir labai šilta,

Birželio 29-ąją – Pasieniečių diena

Tai profesinė Lietuvos beveik pusketvirto tūkstančio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnautojų ir darbuotojų šventė. Šia proga vyks šventiniai renginiai ir Šilutėje. Programa Šilutėje: 11 val. Šv. mišios Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčioje (Katalikų Bažnyčios g. 1); 12 val. VSAT vėliavų būrių maršas – paradas nuo bažnyčios Turgaus ir Lietuvininkų gatvėmis iki Šilutės senojo turgaus aikštės; 12.30 val. iškilmės aikštėje, pasieniečių rikiuotė, apdovanojimai; 13 val. Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro koncertas; 13.30 val. parodomoji pasieniečių kinologų su šunimis programa; 14

Taip pat skaitykite