Ar jūsų unitazas dar tinkamas naudoti?

unitaząBe vandens nuleidimo mechanizmo rezervuaro viduje, klozetą iš esmės sudaro dvi pagrindinės dalys: bakas bei dubuo. Įprastai unitazą reikia keisti tada, kai kuri nors iš sudedamųjų dalių įtrūksta. Visgi šiuos pažeidimus gali būti sunku nustatyti, nes susitelkęs vanduo ant grindų ne visada reiškia, kad tai tualeto problema.

Klozetai taip pat tinkamai neatlieka savo funkcijų tuomet, kai bake ar dubenyje susikaupę daug mineralų.

Įskilimai bake 

Nors telkšantis vanduo ant grindų gali būti bako įtrūkimo požymis, tam gali daryti įtaką ir daugiau priežasčių.

Pavyzdžiui susikaupęs kondensatas ant unitazo bako ar tiesiog ilgainiui susidėvėjusi poveržlė. Pats paprasčiausias būdas patikrinti bako įtrūkimą, įpilti ar kitaip įmaišyti ryškesnės spalvos dažų į jį ir duoti šiek tiek laiko. Spalvotas vanduo skverbiasi pro pažeistą baką, o Jūs tuo tarpu rasite to vandens ant žemės.

Jei visgi randate vandens ant žemės, tačiau įtrūkusį baką atmetėte, patikrinkite angų po baku sandarumą. Jei poveržlės yra susidėvėjusios, pastebėsite spalvos pakitimų. Pastarąsias yra nesunku pakeisti. O jeigu suskilęs bakas, jį teks pakeisti nauju.

Įtrūkimai dubenyje

Yra įmanoma, jog nuotekos prasiskverbtų pro nusidėvėjusį vamzdžio žiedą ir susikauptų aplink dubens pagrindą, tačiau taip nutinka tada, kai nuotekų vamzdžiai užsikimšę ir turinys grįžta atgal. Jei vamzdžių praeinamumas geras, vanduo iš klozeto laisvai patenka į nuotekų sistemos liniją.

Todėl, jei aplink normaliai veikiančio unitazo pagrindą pradėjote pastebėti nemalonaus kvapo susikaupusio vandens, tai tikėta yra įtrūkusio dubens požymis. Skilimas gali būti tiek iš išorės, tiek iš vidinės pusės. Visgi trūkusį dubenį neabejotinai teks pakeisti nauju.

Susikaupę mineralaiunitazą

Daugelyje vandens aprūpinimo sistemose ar šaltiniuose, kurie patenka į gyvenamuosius namus, yra gausu mineralų, kurie linkę kauptis aplink bet kurią angą, pro kurią tik teka vanduo. Angos aplink dubens kraštą, skirtos vandeniui išleisti, yra itin jautrios mineralinių nuosėdų poveikiui.

Taipogi tualetui skaičiuojant ne vienerius metus bei didėjant nuosėdų kiekiui, į baką patenkančio vandens kiekis vis mažėja dėl angų užsikimšimo ir vanduo nuleidžiamas neefektyviai. Mineralai taip pat linkę kauptis aplink sifono vamzdelį klozeto bake, kuris tinkamai neužsandarina sklendės. To pasekmė – nereikalingas nuotėkis į dubenį bei išeikvotas vanduo. Šiai problemai išspręsti naudokite kalkių nuosėdoms skirtas priemones.

Apibendrinimas

unitazoDėl unitazo bako viduje esančių mechanizmų gedimų retai prireikia naujo įrenginio, kadangi jame esantys vožtuvai lengvai keičiami. Tačiau jei turite seną klozetą, kuriam reikalingos specifinės dalys, rinkoje jų jau galite nerasti. Tokiu atveju rekomenduojama tualetą pakeisti nauju, nes taip sutaupysite pinigų vandens sąskaitai.

Naująjį unitazą bus ne tik lengviau taisyti atsitikus nuotekiams, tačiau jis sunaudos mažesnį kiekį vandens vienam nuleidimui.

pr2021/149

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Policija praneša apie savaitgalio įvykius Šilutės rajone

Šilutės r. policijos komisariato pareigūnai savaitgalį vyko į  įvykius, dėl kurių gauti pareiškimai. Lapkričio 26-27 d. iš kiemo Vytauto g., Šilutėje, buvo pavogtas automobilis „Škoda Superb“ su jame buvusiais darbo įrankiais. Nuostolis 1724 eurai. Lapkričio 27 d. automobilis rastas Šilutės rajone. Tą pačią dieną pastebėta, kad Juknaičiuose iš namo, galbūt į vidų patekus pro rūsio langą, pavogta įvairių aukso dirbinių ir 650 eurų. Nuostolis 12 000 eurų. Lapkričio 27 d. popietę Saugose buvo sustabdytas automobilis „Audi A4“, kurį vairavo neblaivi

D. Trumpo nuotrauka papuošė Baltųjų rūmų Kalėdų eglutę

Vašingtonas, lapkričio 30 d. (AFP-ELTA). Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas „sugrįžo“ į Baltuosius rūmus – respublikono nuotrauka papuošė jo įpėdinio Joe Bideno Kalėdų eglutę. Įrėminta D. Trumpo ir jo žmonos Melanijos nuotrauka yra pirmadienį pristatytų Baltųjų rūmų kalėdinių dekoracijų dalis. Ant eglutės valstybinių banketų salėje kabo ir kitų buvusių JAV prezidentų – Jimmy‘io Carterio ir Baracko Obamos – ir jų žmonų nuotraukos. Kad ant eglutės atsirado vietos ir M. ir D. Trumpų poros fotografijai, gali būti traktuojama kaip kalėdinis pasiūlymas

Ar literatūros klasika dar vis įdomi šiuolaikiniam žmogui?

Kasdien pasaulyje išleidžiama šimtai knygų. Knygynuose naujienos keičiasi taip pat gana dažnai. Tokie dideli leidybos mastai natūraliai pasmerkia daug knygų nueiti užmarštin. Visgi yra kūrinių, kurie sėkmingai atlaiko laiko išbandymą jau kelis šimtmečius ir drąsiai gali būti vadinami literatūros klasika.   Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad šiuolaikiniam, nuolat skubančiam ir fragmentiškai mąstančiam žmogui klasikiniai kūriniai nebėra aktualūs, tačiau pasaulinės klasikos vardą kai kurios knygos įgijo  ne veltui. Jos pasižymi universalumu, nepavaldžiu laikui ir epochoms. Nors mūsų buitis, aplinka ir

Užstrigo žiedas ant piršto. Ką daryti?

Žiedas ant piršto užstrigti gali dėl įvairių priežasčių: itin ilgo papuošalo nešiojimo, netinkamo žiedo dydžio, traumos, šilto oro, skysčių susilaikymo ar net sąnarių artrito. Užstrigęs žiedas ne tik erzina, bet gali būti ir pavojingas sveikatai. Dalinamės patarimais, kaip elgtis tokioje situacijoje.  Kaip sumažinti patinimą? Patinimą sumažinti galima naudojant RICE (angl. rest, ice, compression, elevation) metodą. Jį sudaro poilsis, ledas, spaudimas ir pakėlimas. Tai įprastas pirmosios pagalbos, teikiamos patempimų ir išnirimų atvejais, etapas. RICE metodas puikiai pritaikomas ir užstrigusiems žiedams: Pirštą

Taip pat skaitykite