Ar jūsų unitazas dar tinkamas naudoti?

unitaząBe vandens nuleidimo mechanizmo rezervuaro viduje, klozetą iš esmės sudaro dvi pagrindinės dalys: bakas bei dubuo. Įprastai unitazą reikia keisti tada, kai kuri nors iš sudedamųjų dalių įtrūksta. Visgi šiuos pažeidimus gali būti sunku nustatyti, nes susitelkęs vanduo ant grindų ne visada reiškia, kad tai tualeto problema.

Klozetai taip pat tinkamai neatlieka savo funkcijų tuomet, kai bake ar dubenyje susikaupę daug mineralų.

Įskilimai bake 

Nors telkšantis vanduo ant grindų gali būti bako įtrūkimo požymis, tam gali daryti įtaką ir daugiau priežasčių.

Pavyzdžiui susikaupęs kondensatas ant unitazo bako ar tiesiog ilgainiui susidėvėjusi poveržlė. Pats paprasčiausias būdas patikrinti bako įtrūkimą, įpilti ar kitaip įmaišyti ryškesnės spalvos dažų į jį ir duoti šiek tiek laiko. Spalvotas vanduo skverbiasi pro pažeistą baką, o Jūs tuo tarpu rasite to vandens ant žemės.

Jei visgi randate vandens ant žemės, tačiau įtrūkusį baką atmetėte, patikrinkite angų po baku sandarumą. Jei poveržlės yra susidėvėjusios, pastebėsite spalvos pakitimų. Pastarąsias yra nesunku pakeisti. O jeigu suskilęs bakas, jį teks pakeisti nauju.

Įtrūkimai dubenyje

Yra įmanoma, jog nuotekos prasiskverbtų pro nusidėvėjusį vamzdžio žiedą ir susikauptų aplink dubens pagrindą, tačiau taip nutinka tada, kai nuotekų vamzdžiai užsikimšę ir turinys grįžta atgal. Jei vamzdžių praeinamumas geras, vanduo iš klozeto laisvai patenka į nuotekų sistemos liniją.

Todėl, jei aplink normaliai veikiančio unitazo pagrindą pradėjote pastebėti nemalonaus kvapo susikaupusio vandens, tai tikėta yra įtrūkusio dubens požymis. Skilimas gali būti tiek iš išorės, tiek iš vidinės pusės. Visgi trūkusį dubenį neabejotinai teks pakeisti nauju.

Susikaupę mineralaiunitazą

Daugelyje vandens aprūpinimo sistemose ar šaltiniuose, kurie patenka į gyvenamuosius namus, yra gausu mineralų, kurie linkę kauptis aplink bet kurią angą, pro kurią tik teka vanduo. Angos aplink dubens kraštą, skirtos vandeniui išleisti, yra itin jautrios mineralinių nuosėdų poveikiui.

Taipogi tualetui skaičiuojant ne vienerius metus bei didėjant nuosėdų kiekiui, į baką patenkančio vandens kiekis vis mažėja dėl angų užsikimšimo ir vanduo nuleidžiamas neefektyviai. Mineralai taip pat linkę kauptis aplink sifono vamzdelį klozeto bake, kuris tinkamai neužsandarina sklendės. To pasekmė – nereikalingas nuotėkis į dubenį bei išeikvotas vanduo. Šiai problemai išspręsti naudokite kalkių nuosėdoms skirtas priemones.

Apibendrinimas

unitazoDėl unitazo bako viduje esančių mechanizmų gedimų retai prireikia naujo įrenginio, kadangi jame esantys vožtuvai lengvai keičiami. Tačiau jei turite seną klozetą, kuriam reikalingos specifinės dalys, rinkoje jų jau galite nerasti. Tokiu atveju rekomenduojama tualetą pakeisti nauju, nes taip sutaupysite pinigų vandens sąskaitai.

Naująjį unitazą bus ne tik lengviau taisyti atsitikus nuotekiams, tačiau jis sunaudos mažesnį kiekį vandens vienam nuleidimui.

pr2021/149

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite