UAB „Stamela“ žengia į tarptautinę rinką

FONDASSavo veiklos dvidešimtmetį atšventusi Šilutėje veikianti UAB „Stamela“ žengia į tarptautinę rinką. Pirmą kartą dalyvavusi Rygoje vykusioje parodoje „Būstas – 2“, įmonė iš ten grįžo su 15 galimų verslo partnerių sąrašu. Šiuo metu vyksta susitikimai, aptariamos galimo bendradarbiavimo sąlygos.

UAB „Stamela“ direktorius Stanislovas Liepis prieš vykstant į parodą Latvijoje.

Laikas plėsti rinką
UAB „Stamelai“, kurioje dirba 120 žmonių, jos vadovo S. Liepio nuomone, jau atėjo laikas ieškoti užsakymų ir partnerių už Lietuvos ribų. Kadangi gaminami ir europietiško, ir skandinaviško tipo (atsiveriantys į lauko pusę) langai, bandoma žengti į Šiaurės Europos rinką. Norvegijoje formuojama ten dirbsianti komanda, į norvegų kalbą išverstas tinklalapis.
Dalyvavusi ne vienoje Europos Sąjungos remiamoje programoje, UAB „Stamela“ dabar sulaukė paramos iš 2007-2013 metų Europos struktūrinių fondų Ekonomikos augimo veiksmų programos. Įmonei numatyta skirti beveik 85 tūkst. litų dalyvavimui tarptautinėse parodose. Šių lėšų turėtų pakakti keturioms išvykoms į parodas.
Naudingas debiutas
Pirmoji paroda, kurioje dalyvavo UAB „Stamela“, buvo Rygoje spalio 16-19 d. vykusi paroda „Būstas – 2“. Šioje du kartus per metus rengiamoje parodoje eksponuojama viskas, kas skirta namams. Pasak UAB „Stamela“ vadybininkės Julijos Rimeikaitės, per tris dienas įmonės stendą aplankė apie 1000 žmonių. Juos labiausiai sudomino įmonės gaminami langai ir ypač išėjimo į terasą langų sistema. Parodos metu užmegzti ryšiai su 15 galimų partnerių ir pirkėjų. Tarp jų – įmonės iš Švedijos, Rusijos, Baltarusijos, Estijos, Lenkijos.
UAB „Stamela“ vadovas sakė, kad daugelį domina įmonės galimybės gaminti langus ir duris pagal specializuotus užsakymus.

UAB „Stamela“ stendą per 3 dienas aplankė apie 1000 žmonių.
S. Liepio nuotr.

Medinių gaminių privalumai
„Kartais užsakovai atsineša tik pageidaujamo gaminio paveikslėlį, o mes pagaminame pageidaujamus langus ar duris“, – pasakojo S. Liepis. Užsakovams svarbi gera darbo kokybė ir tai, kad gaminama iš medžio. Mediena yra natūrali ir ekologiškai švari medžiaga, kuri nesukelia alergijos ir užtikrina sveiką, jaukią bei patogią namų aplinką. Be to, mediena turi puikių akustinių ir šilumos izoliavimo savybių, nes iš visų medžiagų, naudojamų langams ar durims gaminti, medis turi mažiausią šiluminio plėtimosi koeficientą. Laikantis specialių technologijų paruošta mediena yra ilgaamžė, o prireikus, ją galima restauruoti. Produkcija gaminama su kompiuterizuota Vokietijos medžio apdirbimo technologijų lyderių WEINING ir OKOMO įranga.
Langai gaminami iš trijų sluoksnių pušies tašo klijuoto vandeniui atspariais klijais, kuris pasižymi geriausiomis savybėmis. Kiekvienas sluoksnis yra suklijuotas priešingomis medienos rievių kryptimis – tai apsaugo medinę lango dalį nuo skilinėjimo ar pleišėjimo bei užtikrina medienos atsparumą deformacijoms.
Žinoma, didelę įtaką turi kainos. Pasak S. Liepio, jeigu gaminys nestandartinis, daugelyje Europos šalių jo kaina padidėja apie 40 procentų, o patyrusių Šilutės meistrų pagaminta nestandartinė produkcija pabrangsta tik dešimtadaliu.
Gali pasigirti dideliais užsakymais
UAB „Stamela“ įkurta 1994 metais. Tiesa, tada ji vadinosi individuali S. Liepio firma. Į uždarąją akcinę bendrovę „Stamela“ perregistruota 2007 m.
Pasak įmonės įkūrėjo ir vadovo Stanislovo Liepio, pasikeitė tik juridinis statusas, o darbų tęstinumas išliko. Įmonės veiklos kryptys: statyba ir remontas, hidrotechninė statyba, žemių melioracija, medinių langų ir durų gamyba, nestandartinių medienos gaminių gamyba, technikos nuoma.
Turima technika bei šiuolaikinė statybos įranga, naujausios technologijos ir gera atliekamų darbų kokybė garantuoja užsakovų pasitikėjimą bei sėkmingą bendradarbiavimą. UAB „Stamela“ gali pasigirti tokiais dideliais užsakymais, pavyzdžiui, Šilutės žemės ūkio mokyklos pastato rekonstravimas į žuvininkystės praktinio mokymo centrą Žemaičių Naumiestyje, SPA ir konferencijų centro „Vilnius“ statyba Druskininkuose.
Naujame medinių langų ir durų gamybos ceche sumontuotos modernios staklės, kurios leidžia dideliu tikslumu gaminti puikios kokybės langus ir duris.

Vaidotas VILKAS

Hits: 401

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite