UAB „Stamela“ žengia į tarptautinę rinką

FONDASSavo veiklos dvidešimtmetį atšventusi Šilutėje veikianti UAB „Stamela“ žengia į tarptautinę rinką. Pirmą kartą dalyvavusi Rygoje vykusioje parodoje „Būstas – 2“, įmonė iš ten grįžo su 15 galimų verslo partnerių sąrašu. Šiuo metu vyksta susitikimai, aptariamos galimo bendradarbiavimo sąlygos.

UAB „Stamela“ direktorius Stanislovas Liepis prieš vykstant į parodą Latvijoje.

Laikas plėsti rinką
UAB „Stamelai“, kurioje dirba 120 žmonių, jos vadovo S. Liepio nuomone, jau atėjo laikas ieškoti užsakymų ir partnerių už Lietuvos ribų. Kadangi gaminami ir europietiško, ir skandinaviško tipo (atsiveriantys į lauko pusę) langai, bandoma žengti į Šiaurės Europos rinką. Norvegijoje formuojama ten dirbsianti komanda, į norvegų kalbą išverstas tinklalapis.
Dalyvavusi ne vienoje Europos Sąjungos remiamoje programoje, UAB „Stamela“ dabar sulaukė paramos iš 2007-2013 metų Europos struktūrinių fondų Ekonomikos augimo veiksmų programos. Įmonei numatyta skirti beveik 85 tūkst. litų dalyvavimui tarptautinėse parodose. Šių lėšų turėtų pakakti keturioms išvykoms į parodas.
Naudingas debiutas
Pirmoji paroda, kurioje dalyvavo UAB „Stamela“, buvo Rygoje spalio 16-19 d. vykusi paroda „Būstas – 2“. Šioje du kartus per metus rengiamoje parodoje eksponuojama viskas, kas skirta namams. Pasak UAB „Stamela“ vadybininkės Julijos Rimeikaitės, per tris dienas įmonės stendą aplankė apie 1000 žmonių. Juos labiausiai sudomino įmonės gaminami langai ir ypač išėjimo į terasą langų sistema. Parodos metu užmegzti ryšiai su 15 galimų partnerių ir pirkėjų. Tarp jų – įmonės iš Švedijos, Rusijos, Baltarusijos, Estijos, Lenkijos.
UAB „Stamela“ vadovas sakė, kad daugelį domina įmonės galimybės gaminti langus ir duris pagal specializuotus užsakymus.

UAB „Stamela“ stendą per 3 dienas aplankė apie 1000 žmonių.
S. Liepio nuotr.

Medinių gaminių privalumai
„Kartais užsakovai atsineša tik pageidaujamo gaminio paveikslėlį, o mes pagaminame pageidaujamus langus ar duris“, – pasakojo S. Liepis. Užsakovams svarbi gera darbo kokybė ir tai, kad gaminama iš medžio. Mediena yra natūrali ir ekologiškai švari medžiaga, kuri nesukelia alergijos ir užtikrina sveiką, jaukią bei patogią namų aplinką. Be to, mediena turi puikių akustinių ir šilumos izoliavimo savybių, nes iš visų medžiagų, naudojamų langams ar durims gaminti, medis turi mažiausią šiluminio plėtimosi koeficientą. Laikantis specialių technologijų paruošta mediena yra ilgaamžė, o prireikus, ją galima restauruoti. Produkcija gaminama su kompiuterizuota Vokietijos medžio apdirbimo technologijų lyderių WEINING ir OKOMO įranga.
Langai gaminami iš trijų sluoksnių pušies tašo klijuoto vandeniui atspariais klijais, kuris pasižymi geriausiomis savybėmis. Kiekvienas sluoksnis yra suklijuotas priešingomis medienos rievių kryptimis – tai apsaugo medinę lango dalį nuo skilinėjimo ar pleišėjimo bei užtikrina medienos atsparumą deformacijoms.
Žinoma, didelę įtaką turi kainos. Pasak S. Liepio, jeigu gaminys nestandartinis, daugelyje Europos šalių jo kaina padidėja apie 40 procentų, o patyrusių Šilutės meistrų pagaminta nestandartinė produkcija pabrangsta tik dešimtadaliu.
Gali pasigirti dideliais užsakymais
UAB „Stamela“ įkurta 1994 metais. Tiesa, tada ji vadinosi individuali S. Liepio firma. Į uždarąją akcinę bendrovę „Stamela“ perregistruota 2007 m.
Pasak įmonės įkūrėjo ir vadovo Stanislovo Liepio, pasikeitė tik juridinis statusas, o darbų tęstinumas išliko. Įmonės veiklos kryptys: statyba ir remontas, hidrotechninė statyba, žemių melioracija, medinių langų ir durų gamyba, nestandartinių medienos gaminių gamyba, technikos nuoma.
Turima technika bei šiuolaikinė statybos įranga, naujausios technologijos ir gera atliekamų darbų kokybė garantuoja užsakovų pasitikėjimą bei sėkmingą bendradarbiavimą. UAB „Stamela“ gali pasigirti tokiais dideliais užsakymais, pavyzdžiui, Šilutės žemės ūkio mokyklos pastato rekonstravimas į žuvininkystės praktinio mokymo centrą Žemaičių Naumiestyje, SPA ir konferencijų centro „Vilnius“ statyba Druskininkuose.
Naujame medinių langų ir durų gamybos ceche sumontuotos modernios staklės, kurios leidžia dideliu tikslumu gaminti puikios kokybės langus ir duris.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite