UAB „Stamela“ žengia į tarptautinę rinką

FONDASSavo veiklos dvidešimtmetį atšventusi Šilutėje veikianti UAB „Stamela“ žengia į tarptautinę rinką. Pirmą kartą dalyvavusi Rygoje vykusioje parodoje „Būstas – 2“, įmonė iš ten grįžo su 15 galimų verslo partnerių sąrašu. Šiuo metu vyksta susitikimai, aptariamos galimo bendradarbiavimo sąlygos.

UAB „Stamela“ direktorius Stanislovas Liepis prieš vykstant į parodą Latvijoje.

Laikas plėsti rinką
UAB „Stamelai“, kurioje dirba 120 žmonių, jos vadovo S. Liepio nuomone, jau atėjo laikas ieškoti užsakymų ir partnerių už Lietuvos ribų. Kadangi gaminami ir europietiško, ir skandinaviško tipo (atsiveriantys į lauko pusę) langai, bandoma žengti į Šiaurės Europos rinką. Norvegijoje formuojama ten dirbsianti komanda, į norvegų kalbą išverstas tinklalapis.
Dalyvavusi ne vienoje Europos Sąjungos remiamoje programoje, UAB „Stamela“ dabar sulaukė paramos iš 2007-2013 metų Europos struktūrinių fondų Ekonomikos augimo veiksmų programos. Įmonei numatyta skirti beveik 85 tūkst. litų dalyvavimui tarptautinėse parodose. Šių lėšų turėtų pakakti keturioms išvykoms į parodas.
Naudingas debiutas
Pirmoji paroda, kurioje dalyvavo UAB „Stamela“, buvo Rygoje spalio 16-19 d. vykusi paroda „Būstas – 2“. Šioje du kartus per metus rengiamoje parodoje eksponuojama viskas, kas skirta namams. Pasak UAB „Stamela“ vadybininkės Julijos Rimeikaitės, per tris dienas įmonės stendą aplankė apie 1000 žmonių. Juos labiausiai sudomino įmonės gaminami langai ir ypač išėjimo į terasą langų sistema. Parodos metu užmegzti ryšiai su 15 galimų partnerių ir pirkėjų. Tarp jų – įmonės iš Švedijos, Rusijos, Baltarusijos, Estijos, Lenkijos.
UAB „Stamela“ vadovas sakė, kad daugelį domina įmonės galimybės gaminti langus ir duris pagal specializuotus užsakymus.

UAB „Stamela“ stendą per 3 dienas aplankė apie 1000 žmonių.
S. Liepio nuotr.

Medinių gaminių privalumai
„Kartais užsakovai atsineša tik pageidaujamo gaminio paveikslėlį, o mes pagaminame pageidaujamus langus ar duris“, – pasakojo S. Liepis. Užsakovams svarbi gera darbo kokybė ir tai, kad gaminama iš medžio. Mediena yra natūrali ir ekologiškai švari medžiaga, kuri nesukelia alergijos ir užtikrina sveiką, jaukią bei patogią namų aplinką. Be to, mediena turi puikių akustinių ir šilumos izoliavimo savybių, nes iš visų medžiagų, naudojamų langams ar durims gaminti, medis turi mažiausią šiluminio plėtimosi koeficientą. Laikantis specialių technologijų paruošta mediena yra ilgaamžė, o prireikus, ją galima restauruoti. Produkcija gaminama su kompiuterizuota Vokietijos medžio apdirbimo technologijų lyderių WEINING ir OKOMO įranga.
Langai gaminami iš trijų sluoksnių pušies tašo klijuoto vandeniui atspariais klijais, kuris pasižymi geriausiomis savybėmis. Kiekvienas sluoksnis yra suklijuotas priešingomis medienos rievių kryptimis – tai apsaugo medinę lango dalį nuo skilinėjimo ar pleišėjimo bei užtikrina medienos atsparumą deformacijoms.
Žinoma, didelę įtaką turi kainos. Pasak S. Liepio, jeigu gaminys nestandartinis, daugelyje Europos šalių jo kaina padidėja apie 40 procentų, o patyrusių Šilutės meistrų pagaminta nestandartinė produkcija pabrangsta tik dešimtadaliu.
Gali pasigirti dideliais užsakymais
UAB „Stamela“ įkurta 1994 metais. Tiesa, tada ji vadinosi individuali S. Liepio firma. Į uždarąją akcinę bendrovę „Stamela“ perregistruota 2007 m.
Pasak įmonės įkūrėjo ir vadovo Stanislovo Liepio, pasikeitė tik juridinis statusas, o darbų tęstinumas išliko. Įmonės veiklos kryptys: statyba ir remontas, hidrotechninė statyba, žemių melioracija, medinių langų ir durų gamyba, nestandartinių medienos gaminių gamyba, technikos nuoma.
Turima technika bei šiuolaikinė statybos įranga, naujausios technologijos ir gera atliekamų darbų kokybė garantuoja užsakovų pasitikėjimą bei sėkmingą bendradarbiavimą. UAB „Stamela“ gali pasigirti tokiais dideliais užsakymais, pavyzdžiui, Šilutės žemės ūkio mokyklos pastato rekonstravimas į žuvininkystės praktinio mokymo centrą Žemaičių Naumiestyje, SPA ir konferencijų centro „Vilnius“ statyba Druskininkuose.
Naujame medinių langų ir durų gamybos ceche sumontuotos modernios staklės, kurios leidžia dideliu tikslumu gaminti puikios kokybės langus ir duris.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite