UAB „Stamela“ žengia į tarptautinę rinką

FONDASSavo veiklos dvidešimtmetį atšventusi Šilutėje veikianti UAB „Stamela“ žengia į tarptautinę rinką. Pirmą kartą dalyvavusi Rygoje vykusioje parodoje „Būstas – 2“, įmonė iš ten grįžo su 15 galimų verslo partnerių sąrašu. Šiuo metu vyksta susitikimai, aptariamos galimo bendradarbiavimo sąlygos.

UAB „Stamela“ direktorius Stanislovas Liepis prieš vykstant į parodą Latvijoje.

Laikas plėsti rinką
UAB „Stamelai“, kurioje dirba 120 žmonių, jos vadovo S. Liepio nuomone, jau atėjo laikas ieškoti užsakymų ir partnerių už Lietuvos ribų. Kadangi gaminami ir europietiško, ir skandinaviško tipo (atsiveriantys į lauko pusę) langai, bandoma žengti į Šiaurės Europos rinką. Norvegijoje formuojama ten dirbsianti komanda, į norvegų kalbą išverstas tinklalapis.
Dalyvavusi ne vienoje Europos Sąjungos remiamoje programoje, UAB „Stamela“ dabar sulaukė paramos iš 2007-2013 metų Europos struktūrinių fondų Ekonomikos augimo veiksmų programos. Įmonei numatyta skirti beveik 85 tūkst. litų dalyvavimui tarptautinėse parodose. Šių lėšų turėtų pakakti keturioms išvykoms į parodas.
Naudingas debiutas
Pirmoji paroda, kurioje dalyvavo UAB „Stamela“, buvo Rygoje spalio 16-19 d. vykusi paroda „Būstas – 2“. Šioje du kartus per metus rengiamoje parodoje eksponuojama viskas, kas skirta namams. Pasak UAB „Stamela“ vadybininkės Julijos Rimeikaitės, per tris dienas įmonės stendą aplankė apie 1000 žmonių. Juos labiausiai sudomino įmonės gaminami langai ir ypač išėjimo į terasą langų sistema. Parodos metu užmegzti ryšiai su 15 galimų partnerių ir pirkėjų. Tarp jų – įmonės iš Švedijos, Rusijos, Baltarusijos, Estijos, Lenkijos.
UAB „Stamela“ vadovas sakė, kad daugelį domina įmonės galimybės gaminti langus ir duris pagal specializuotus užsakymus.

UAB „Stamela“ stendą per 3 dienas aplankė apie 1000 žmonių.
S. Liepio nuotr.

Medinių gaminių privalumai
„Kartais užsakovai atsineša tik pageidaujamo gaminio paveikslėlį, o mes pagaminame pageidaujamus langus ar duris“, – pasakojo S. Liepis. Užsakovams svarbi gera darbo kokybė ir tai, kad gaminama iš medžio. Mediena yra natūrali ir ekologiškai švari medžiaga, kuri nesukelia alergijos ir užtikrina sveiką, jaukią bei patogią namų aplinką. Be to, mediena turi puikių akustinių ir šilumos izoliavimo savybių, nes iš visų medžiagų, naudojamų langams ar durims gaminti, medis turi mažiausią šiluminio plėtimosi koeficientą. Laikantis specialių technologijų paruošta mediena yra ilgaamžė, o prireikus, ją galima restauruoti. Produkcija gaminama su kompiuterizuota Vokietijos medžio apdirbimo technologijų lyderių WEINING ir OKOMO įranga.
Langai gaminami iš trijų sluoksnių pušies tašo klijuoto vandeniui atspariais klijais, kuris pasižymi geriausiomis savybėmis. Kiekvienas sluoksnis yra suklijuotas priešingomis medienos rievių kryptimis – tai apsaugo medinę lango dalį nuo skilinėjimo ar pleišėjimo bei užtikrina medienos atsparumą deformacijoms.
Žinoma, didelę įtaką turi kainos. Pasak S. Liepio, jeigu gaminys nestandartinis, daugelyje Europos šalių jo kaina padidėja apie 40 procentų, o patyrusių Šilutės meistrų pagaminta nestandartinė produkcija pabrangsta tik dešimtadaliu.
Gali pasigirti dideliais užsakymais
UAB „Stamela“ įkurta 1994 metais. Tiesa, tada ji vadinosi individuali S. Liepio firma. Į uždarąją akcinę bendrovę „Stamela“ perregistruota 2007 m.
Pasak įmonės įkūrėjo ir vadovo Stanislovo Liepio, pasikeitė tik juridinis statusas, o darbų tęstinumas išliko. Įmonės veiklos kryptys: statyba ir remontas, hidrotechninė statyba, žemių melioracija, medinių langų ir durų gamyba, nestandartinių medienos gaminių gamyba, technikos nuoma.
Turima technika bei šiuolaikinė statybos įranga, naujausios technologijos ir gera atliekamų darbų kokybė garantuoja užsakovų pasitikėjimą bei sėkmingą bendradarbiavimą. UAB „Stamela“ gali pasigirti tokiais dideliais užsakymais, pavyzdžiui, Šilutės žemės ūkio mokyklos pastato rekonstravimas į žuvininkystės praktinio mokymo centrą Žemaičių Naumiestyje, SPA ir konferencijų centro „Vilnius“ statyba Druskininkuose.
Naujame medinių langų ir durų gamybos ceche sumontuotos modernios staklės, kurios leidžia dideliu tikslumu gaminti puikios kokybės langus ir duris.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Artėja galingas vėjas, pajūryje siautės audra

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad ketvirtadienį, spalio 21 d., Lietuvos link pasuko naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir užgrius didele jėga.  Stiprės pietų, pietvakarių vėjas, kurio gūsių gali neatlaikyti medžiai, yra pavojaus ir nesandariems statiniams, lauke paliktiems daiktams. Ypač pavojinga palikti automobilius po medžiais, kurie, neatlaikę stipraus vėjo, gal lūžti, užgriūti automobilius, pastatus ir kt. Nulaužtų, išverstų medžių gali rastis ir keliuose, gatvėse, todėl patartina be būtinos priežasties  nevykti į kelionę. Visoje šalyje vėjo gūsiai sieks 15-20 m/s. Artėjant vakarui

Kas geriausiai padeda įveikti rudeninį liūdesį?

Kaip įveikti liūdesį? Trumpėjančios dienos, vis labiau apniukęs oras ir spaudžiantis šaltukas – tai tik kelios priežastys, kurios atrodo kaltos dėl suprastėjusio nuotaikos ir išaugusio noro nieko neveikti. „Eurovaistinės“ farmacininkė sako, kad slogią nuotaiką rudenį įveikti galima, tereikia nedelsti ir imtis priemonių. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad rudenį dažniau nei įprastai klientai užsuka į vaistinę ieškodami priemonių, kurios padėtų išsaugoti energiją ir gerą nuotaiką. „Rudenį dažniau pasidaro liūdna, nes baigiasi vasara, mažai saulės, tad ir mūsų organizme nepasigamina natūraliai vitaminas

Taip pat skaitykite