UAB „Stamela“ žengia į tarptautinę rinką

FONDASSavo veiklos dvidešimtmetį atšventusi Šilutėje veikianti UAB „Stamela“ žengia į tarptautinę rinką. Pirmą kartą dalyvavusi Rygoje vykusioje parodoje „Būstas – 2“, įmonė iš ten grįžo su 15 galimų verslo partnerių sąrašu. Šiuo metu vyksta susitikimai, aptariamos galimo bendradarbiavimo sąlygos.

UAB „Stamela“ direktorius Stanislovas Liepis prieš vykstant į parodą Latvijoje.

Laikas plėsti rinką
UAB „Stamelai“, kurioje dirba 120 žmonių, jos vadovo S. Liepio nuomone, jau atėjo laikas ieškoti užsakymų ir partnerių už Lietuvos ribų. Kadangi gaminami ir europietiško, ir skandinaviško tipo (atsiveriantys į lauko pusę) langai, bandoma žengti į Šiaurės Europos rinką. Norvegijoje formuojama ten dirbsianti komanda, į norvegų kalbą išverstas tinklalapis.
Dalyvavusi ne vienoje Europos Sąjungos remiamoje programoje, UAB „Stamela“ dabar sulaukė paramos iš 2007-2013 metų Europos struktūrinių fondų Ekonomikos augimo veiksmų programos. Įmonei numatyta skirti beveik 85 tūkst. litų dalyvavimui tarptautinėse parodose. Šių lėšų turėtų pakakti keturioms išvykoms į parodas.
Naudingas debiutas
Pirmoji paroda, kurioje dalyvavo UAB „Stamela“, buvo Rygoje spalio 16-19 d. vykusi paroda „Būstas – 2“. Šioje du kartus per metus rengiamoje parodoje eksponuojama viskas, kas skirta namams. Pasak UAB „Stamela“ vadybininkės Julijos Rimeikaitės, per tris dienas įmonės stendą aplankė apie 1000 žmonių. Juos labiausiai sudomino įmonės gaminami langai ir ypač išėjimo į terasą langų sistema. Parodos metu užmegzti ryšiai su 15 galimų partnerių ir pirkėjų. Tarp jų – įmonės iš Švedijos, Rusijos, Baltarusijos, Estijos, Lenkijos.
UAB „Stamela“ vadovas sakė, kad daugelį domina įmonės galimybės gaminti langus ir duris pagal specializuotus užsakymus.

UAB „Stamela“ stendą per 3 dienas aplankė apie 1000 žmonių.
S. Liepio nuotr.

Medinių gaminių privalumai
„Kartais užsakovai atsineša tik pageidaujamo gaminio paveikslėlį, o mes pagaminame pageidaujamus langus ar duris“, – pasakojo S. Liepis. Užsakovams svarbi gera darbo kokybė ir tai, kad gaminama iš medžio. Mediena yra natūrali ir ekologiškai švari medžiaga, kuri nesukelia alergijos ir užtikrina sveiką, jaukią bei patogią namų aplinką. Be to, mediena turi puikių akustinių ir šilumos izoliavimo savybių, nes iš visų medžiagų, naudojamų langams ar durims gaminti, medis turi mažiausią šiluminio plėtimosi koeficientą. Laikantis specialių technologijų paruošta mediena yra ilgaamžė, o prireikus, ją galima restauruoti. Produkcija gaminama su kompiuterizuota Vokietijos medžio apdirbimo technologijų lyderių WEINING ir OKOMO įranga.
Langai gaminami iš trijų sluoksnių pušies tašo klijuoto vandeniui atspariais klijais, kuris pasižymi geriausiomis savybėmis. Kiekvienas sluoksnis yra suklijuotas priešingomis medienos rievių kryptimis – tai apsaugo medinę lango dalį nuo skilinėjimo ar pleišėjimo bei užtikrina medienos atsparumą deformacijoms.
Žinoma, didelę įtaką turi kainos. Pasak S. Liepio, jeigu gaminys nestandartinis, daugelyje Europos šalių jo kaina padidėja apie 40 procentų, o patyrusių Šilutės meistrų pagaminta nestandartinė produkcija pabrangsta tik dešimtadaliu.
Gali pasigirti dideliais užsakymais
UAB „Stamela“ įkurta 1994 metais. Tiesa, tada ji vadinosi individuali S. Liepio firma. Į uždarąją akcinę bendrovę „Stamela“ perregistruota 2007 m.
Pasak įmonės įkūrėjo ir vadovo Stanislovo Liepio, pasikeitė tik juridinis statusas, o darbų tęstinumas išliko. Įmonės veiklos kryptys: statyba ir remontas, hidrotechninė statyba, žemių melioracija, medinių langų ir durų gamyba, nestandartinių medienos gaminių gamyba, technikos nuoma.
Turima technika bei šiuolaikinė statybos įranga, naujausios technologijos ir gera atliekamų darbų kokybė garantuoja užsakovų pasitikėjimą bei sėkmingą bendradarbiavimą. UAB „Stamela“ gali pasigirti tokiais dideliais užsakymais, pavyzdžiui, Šilutės žemės ūkio mokyklos pastato rekonstravimas į žuvininkystės praktinio mokymo centrą Žemaičių Naumiestyje, SPA ir konferencijų centro „Vilnius“ statyba Druskininkuose.
Naujame medinių langų ir durų gamybos ceche sumontuotos modernios staklės, kurios leidžia dideliu tikslumu gaminti puikios kokybės langus ir duris.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite