„Twitter“ keičia pavadinimą į „X“

„Twitter“ savininkas, garsusis verslininkas Elonas Muskas paskelbė, kad populiaraus socialinio tinklo laukia dideli pokyčiai – netrukus jį vadinsime visai nebe „Twitter“, o „X“. Tačiau tai dar ne viskas.

Keisis ne tik garsiosios programėlės pavadinimas, bet ir jos funkcijos. Anot ekspertės, „X“ taps „viską apimančia“ superprogramėle ir turės kur kas daugiau galimybių nei iki šiol.

Nebeliks nei „tweet“, nei legendinio paukštelio

E. Muskas paskelbė, kad iki šiol ikonišką „Twitter“ programėlės logotipą – mėlyną paukštelį – pakeis juodas „X“ ženklas.

Anot jo, socialiniame tinkle taip pat nebeliks ir žodžio „tweet“, kuris iki tol reiškė „Twitter“ publikuotą trumpą įrašą. Pasak verslininko, nuo šiol pokalbių programėlėje talpinamos žinutės bus vadinamos „x“. URL laukelyje suvedus adresą www.x.com – šis nukreipia į www.twitter.com.

„Netrukus atsisveikinsime su „Twitter“ prekių ženklu“, – savo „Twitter“ paskyroje prieš kelias dienas rašė E. Muskas.

Pasaulinė idėjų, prekių ir paslaugų platforma

Vykdomoji „Twitter“ direktorė Linda Yaccarino socialiniame tinkle rašė, kad prekių ženklo atsinaujimas yra nauja ir įdomi galimybė.

„Išskirtinai retas dalykas – gyvenime ar versle – gauti antrą šansą sukurti dar vieną didelę sensaciją. „Twitter“ tai padarė ir pakeitė mūsų bendravimo būdą. „X“ dabar eis toliau, dar labiau pakeisdamas rinką“, – rašė ji.

„X“ daugiausiai dėmesio skirs garso, vaizdo, pranešimų, mokėjimų/bankininkystės sritims ir kurs pasaulinę idėjų, prekių, paslaugų platformą. Naudodamasis dirbtiniu intelektu „X“ sujungs mus tokiais būdais, apie kuriuos dar nesusimąstėte“, – „Twitter“ skelbė L. Yaccarino.

Simbolis „X“ sutinkamas net E. Musko sūnaus varde

Socialinis tinklas „Twitter“ neseniai sulaukė rimto konkurento.  „Tele2“ skaitmeninių kanalų turinio vadovė Justina Antropik sako, kad galbūt tai galėjo būti viena iš didelių pokyčių priežasčių. Liepos pradžioje pasirodęs naujas, panašaus pobūdžio socialinis tinklas „Threads“ per kelias dienas sutraukė per 100 mln. vartotojų ir tapo sparčiausiai augančia socialinių tinklų platforma pasaulyje.

„Kol kas platformos prekių ženklo keitimas apsiriboja naujo pavadinimo ir logotipo pristatymu – iki šiol nebuvo pristatyta jokių naujų socialinio tinklo „X“ funkcijų. Ši pasirinkta strategija – nestebina. E. Muskas iki šiol garsėjo pirmiausia suintriguodamas, ir tik vėliau viešai kalbėdamas apie svarbius pokyčius. Ne išimtis ir didieji „Twitter“ pokyčiai“, – sako J. Antropik.

„X“ – E. Muskui nuo seno yra svarbus simbolis. Būtent X.com jis buvo pavadinęs pirmąjį savo startuolį, kuris galiausiai tapo daugeliui puikiai pažįstama mokėjimo internetu platforma „PayPal“. Kalbos, kad nusipirkęs „Twitter“, X.com domeną E. Muskas prikels antram gyvenimui, sklandė jau kurį laiką. Balandį E. Muskas oficialiai pakeitė teisinį „Twitter“ pavadinimą į „X Corp“. Simbolis „X“ pasirodo daugybėje kitų verslininko projektų. Pradedant kosmoso tyrinėjimo įmone „SpaceX“, neseniai pristatyta dirbtinio intelekto programėle „xAI“ ir „Model X“ – vienu iš pirmųjų elektromobilių kompanijos „Tesla“ modelių. „X“ sutinkamas netgi E. Musko ir dainininkės Grimes sūnaus X Æ A-XII varde.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite