Turistai po Pagėgių kraštą galės pakeliauti „siauruku“

Penktadienį Vilkyškiuose visuomenei oficialiai pristatytas atnaujintas VšĮ Pagėgių krašto turizmo informacijos centras. Nuo šiol modernioje ekspozicijų salėje lankytojai galės ne tik apžiūrėti būsimas parodas, bet ir „pasivažinėti siauruku“. Pastatas, kur jau prieš kelis šimtus metų būta Vilkyškių mokyklos, Pagėgių savivaldybės rūpesčiu dabar tapo moderniu – čia dirbsiantys specialistai atvykėliams teiks informaciją apie turizmo paslaugas ir lankytinus objektus Pagėgių krašte.

Ilgus metus buvusio Vilkyškių pradinės mokyklos pastato dalis virto moderniu turizmo informacijos centru.

Bendradarbiavimo sutartis
Vilkyškiuose įsikūrusio turizmo informacijos centro istorija prasidėjo 2011 m., kai buvo pradėtas tvarkyti minėtąjį pastatą. Po pusantrų metu įstaiga oficialiai atvėrė duris visiems lankytojams ir pradėjo savo veiklą su direktore Ilona Meire priešakyje. Pirmuoju etapu Pagėgių savivaldybė regioninio planavimo lėšomis sutvarkė turizmo informacijos centrui numatytas Vilkyškių pradinės mokyklos bei šalia esančio buvusio dvaro ūkinio pastato dalis.
Antroji, baigiamoji, turizmo informacijos centro sutvarkymo projekto dalis buvo finansuota pagal kaimynystės ir bendradarbiavimo abipus sienos programą. Joje partneriais dalyvavo Pagėgių savivaldybė ir Sovetsko (Tilžės) miesto administracija. Atidarymo iškilmėse dalyvavo ir kaimyninio miesto vadovai.
Įvyko baigiamoji dviejų dienų konferencija, kurios metu Pagėgių krašto ir Sovetsko miesto turizmo informacijos centrai pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Konferencijos dalyviams taip pat buvo pristatyta Pagėgių krašto turizmo informacijos centro 2014-2021 m. strategija, buvo organizuota ekskursija po Vilkyškių urbanistinį draustinį, Vilkyškių evangelikų liuteronų bažnyčioje skambėjo koncertas.
Pirmajam projekto etapui įgyvendinti buvo skirta per 391 tūkst. Lt. Turizmo informacijos centrui įrengti šių lėšų nepakako, mat projektui įgyvendinti skiriamas finansavimas priklausė nuo gyvenvietėje gyvenančių žmonių skaičiaus, kurių Vilkyškiuose nėra daug.
Vieta šiam centrui pasirinkta neatsitiktinai, mat aplinkui Vilkyškius yra išsidėstę dauguma Pagėgių krašto lankytinų vietų.

Simbolinę Pagėgių krašto turizmo informacijos centro juostą perkirpo direktorė Ilona Meirė, projekto vadovė Loreta Razutienė, Sovetsko miesto mero patarėjas tarptautiniams ryšiams Igoris Firsikovas, Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis.

Tapybos darbų paroda
Panaudojus gautas lėšas buvo parengtas bendras būsimų darbų projektas ir pradėti darbai. Už finansavimui numatytas lėšas tada pavyko suremontuoti pastato pirmąjį aukštą, įrengtas lankytojų kambarys, konferencijų salė, koridorius ir sanitarinis mazgas. Taip pat buvo atnaujinta šildymo sistema, sutvarkyti pagrindinio ir ūkinio pastato stogai, sudėti nauji langai ir durys.
Atlikus minėtuosius darbus, turizmo informacijos centras galėjo pradėti veikti, nors iki galutinio jo sutvarkymo dar buvo toloka.

Interaktyvioje ekspozicijų salėje lankytojai gali pasijusti tarsi keliaudami „siauruku“.

Penktadienį svečiai ir įvairių įstaigų atstovai turėjo galimybę pamatyti galutinai įrengtą ir funkcionuojantį turizmo informacijos centrą. Įsisavinus dar beveik 400 tūkst. Lt, buvo sutvarkytos antrojo ir trečiojo aukšto patalpos, įrengta rekuperacinė sistema, neįgaliesiems pritaikyti laiptai, įrengtos žaibosaugos ir priešgaisrinės sistemos, atnaujinta elektros instaliacija. Trinkelėmis grįstas kiemas galės būti naudojamas tiek automobiliams statyti, tiek įvairiems renginiams organizuoti. Antrame pastato aukšte įrengtoje modernioje ekspozicijų salėje nuolatos bus demonstruojamos vis kitos parodos. Atidarymo dieną susirinkę svečiai čia susipažino su Rudolfo Caberio (vok. Rudolf Zaber) akvarelės paroda, kurią pristatė Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė. Beje, R. Caberis pats yra kilęs iš Vilkyškių, į kuriuos sugrįžo 1989 metais ir aktyviai ėmėsi agituoti atstatyti suniokotą Vilkyškių liuteronų bažnyčią. Stebėtina, bet su šio žmogaus visokeriopa pagalba pavyko tai padaryti.

Pagėgių savivaldybės ir Sovetsko miesto turizmo informacijų centrų vadovai pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Gretimoje patalpoje įrengta itin moderni interaktyvi ekspozicijų salė, kur imituojamas „siauruko“ – siaurojo geležinkelio – traukinio vagonas. Apie jį renginio dalyviams pasakojo Martyno Jankaus muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė. Čia patogiai susėdę lankytojai dideliuose monitoriuose gali gėrėtis Pagėgių krašto vaizdais ir tariamai keliauti praeitį menančiu traukinuku.
Būsimi darbuotojai
Trečiame pastato aukšte atsirado 4 darbo kabinetai, kuriuose įsikurs būsimi šios įstaigos darbuotojai. Žodis „būsimi“ čia būtinas, mat šiuo metu įstaigoje visus darbus atlieka tik jos direktorė – Ilona Meirė. Finansavimas dar vienam etatui jau gautas, planuojama, kad papildomas specialistas darbą pradės nuo Naujųjų metų. Sezono metu šioje įstaigoje planuojama įsteigti ir turizmo vadybininko bei dviejų laivavedžių-vadybininkų etatus, kurie plukdys turistus su turizmo informacijos centrui priklausančiu keleiviniu pantoniniu laivu.
VšĮ Pagėgių krašto turizmo informacijos centras nuveikė nemažai darbų, kuriuos ne visi pastebėjo ir įvertino. Jau per pirmąjį 2012 metų pusmetį jis tapo Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacijos (LTICA) nariu. Pagėgių krašto turizmo ištekliai, kultūrinis paveldas ir aktyvaus laisvalaikio praleidimo galimybės pristatytos kasmet vykstančiose tarptautinėse turizmo, sporto ir laisvalaikio parodose. Turizmo informacijos centras nemažai padirbėjo ir teikdamas informacinius paketus apie Pagėgių savivaldybės turizmo išteklius daugumai Lietuvoje veikiančių turizmo centrų. Didėjantį susidomėjimą Pagėgių kraštu, kaip turistų traukos centru,rodo vis didėjantis lankytojų srautas.

Simonas SKUTULAS

4 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite