Turistai po Pagėgių kraštą galės pakeliauti „siauruku“

Penktadienį Vilkyškiuose visuomenei oficialiai pristatytas atnaujintas VšĮ Pagėgių krašto turizmo informacijos centras. Nuo šiol modernioje ekspozicijų salėje lankytojai galės ne tik apžiūrėti būsimas parodas, bet ir „pasivažinėti siauruku“. Pastatas, kur jau prieš kelis šimtus metų būta Vilkyškių mokyklos, Pagėgių savivaldybės rūpesčiu dabar tapo moderniu – čia dirbsiantys specialistai atvykėliams teiks informaciją apie turizmo paslaugas ir lankytinus objektus Pagėgių krašte.

Ilgus metus buvusio Vilkyškių pradinės mokyklos pastato dalis virto moderniu turizmo informacijos centru.

Bendradarbiavimo sutartis
Vilkyškiuose įsikūrusio turizmo informacijos centro istorija prasidėjo 2011 m., kai buvo pradėtas tvarkyti minėtąjį pastatą. Po pusantrų metu įstaiga oficialiai atvėrė duris visiems lankytojams ir pradėjo savo veiklą su direktore Ilona Meire priešakyje. Pirmuoju etapu Pagėgių savivaldybė regioninio planavimo lėšomis sutvarkė turizmo informacijos centrui numatytas Vilkyškių pradinės mokyklos bei šalia esančio buvusio dvaro ūkinio pastato dalis.
Antroji, baigiamoji, turizmo informacijos centro sutvarkymo projekto dalis buvo finansuota pagal kaimynystės ir bendradarbiavimo abipus sienos programą. Joje partneriais dalyvavo Pagėgių savivaldybė ir Sovetsko (Tilžės) miesto administracija. Atidarymo iškilmėse dalyvavo ir kaimyninio miesto vadovai.
Įvyko baigiamoji dviejų dienų konferencija, kurios metu Pagėgių krašto ir Sovetsko miesto turizmo informacijos centrai pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Konferencijos dalyviams taip pat buvo pristatyta Pagėgių krašto turizmo informacijos centro 2014-2021 m. strategija, buvo organizuota ekskursija po Vilkyškių urbanistinį draustinį, Vilkyškių evangelikų liuteronų bažnyčioje skambėjo koncertas.
Pirmajam projekto etapui įgyvendinti buvo skirta per 391 tūkst. Lt. Turizmo informacijos centrui įrengti šių lėšų nepakako, mat projektui įgyvendinti skiriamas finansavimas priklausė nuo gyvenvietėje gyvenančių žmonių skaičiaus, kurių Vilkyškiuose nėra daug.
Vieta šiam centrui pasirinkta neatsitiktinai, mat aplinkui Vilkyškius yra išsidėstę dauguma Pagėgių krašto lankytinų vietų.

Simbolinę Pagėgių krašto turizmo informacijos centro juostą perkirpo direktorė Ilona Meirė, projekto vadovė Loreta Razutienė, Sovetsko miesto mero patarėjas tarptautiniams ryšiams Igoris Firsikovas, Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis.

Tapybos darbų paroda
Panaudojus gautas lėšas buvo parengtas bendras būsimų darbų projektas ir pradėti darbai. Už finansavimui numatytas lėšas tada pavyko suremontuoti pastato pirmąjį aukštą, įrengtas lankytojų kambarys, konferencijų salė, koridorius ir sanitarinis mazgas. Taip pat buvo atnaujinta šildymo sistema, sutvarkyti pagrindinio ir ūkinio pastato stogai, sudėti nauji langai ir durys.
Atlikus minėtuosius darbus, turizmo informacijos centras galėjo pradėti veikti, nors iki galutinio jo sutvarkymo dar buvo toloka.

Interaktyvioje ekspozicijų salėje lankytojai gali pasijusti tarsi keliaudami „siauruku“.

Penktadienį svečiai ir įvairių įstaigų atstovai turėjo galimybę pamatyti galutinai įrengtą ir funkcionuojantį turizmo informacijos centrą. Įsisavinus dar beveik 400 tūkst. Lt, buvo sutvarkytos antrojo ir trečiojo aukšto patalpos, įrengta rekuperacinė sistema, neįgaliesiems pritaikyti laiptai, įrengtos žaibosaugos ir priešgaisrinės sistemos, atnaujinta elektros instaliacija. Trinkelėmis grįstas kiemas galės būti naudojamas tiek automobiliams statyti, tiek įvairiems renginiams organizuoti. Antrame pastato aukšte įrengtoje modernioje ekspozicijų salėje nuolatos bus demonstruojamos vis kitos parodos. Atidarymo dieną susirinkę svečiai čia susipažino su Rudolfo Caberio (vok. Rudolf Zaber) akvarelės paroda, kurią pristatė Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė. Beje, R. Caberis pats yra kilęs iš Vilkyškių, į kuriuos sugrįžo 1989 metais ir aktyviai ėmėsi agituoti atstatyti suniokotą Vilkyškių liuteronų bažnyčią. Stebėtina, bet su šio žmogaus visokeriopa pagalba pavyko tai padaryti.

Pagėgių savivaldybės ir Sovetsko miesto turizmo informacijų centrų vadovai pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Gretimoje patalpoje įrengta itin moderni interaktyvi ekspozicijų salė, kur imituojamas „siauruko“ – siaurojo geležinkelio – traukinio vagonas. Apie jį renginio dalyviams pasakojo Martyno Jankaus muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė. Čia patogiai susėdę lankytojai dideliuose monitoriuose gali gėrėtis Pagėgių krašto vaizdais ir tariamai keliauti praeitį menančiu traukinuku.
Būsimi darbuotojai
Trečiame pastato aukšte atsirado 4 darbo kabinetai, kuriuose įsikurs būsimi šios įstaigos darbuotojai. Žodis „būsimi“ čia būtinas, mat šiuo metu įstaigoje visus darbus atlieka tik jos direktorė – Ilona Meirė. Finansavimas dar vienam etatui jau gautas, planuojama, kad papildomas specialistas darbą pradės nuo Naujųjų metų. Sezono metu šioje įstaigoje planuojama įsteigti ir turizmo vadybininko bei dviejų laivavedžių-vadybininkų etatus, kurie plukdys turistus su turizmo informacijos centrui priklausančiu keleiviniu pantoniniu laivu.
VšĮ Pagėgių krašto turizmo informacijos centras nuveikė nemažai darbų, kuriuos ne visi pastebėjo ir įvertino. Jau per pirmąjį 2012 metų pusmetį jis tapo Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacijos (LTICA) nariu. Pagėgių krašto turizmo ištekliai, kultūrinis paveldas ir aktyvaus laisvalaikio praleidimo galimybės pristatytos kasmet vykstančiose tarptautinėse turizmo, sporto ir laisvalaikio parodose. Turizmo informacijos centras nemažai padirbėjo ir teikdamas informacinius paketus apie Pagėgių savivaldybės turizmo išteklius daugumai Lietuvoje veikiančių turizmo centrų. Didėjantį susidomėjimą Pagėgių kraštu, kaip turistų traukos centru,rodo vis didėjantis lankytojų srautas.

Simonas SKUTULAS

4 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Darbas sau – vis dažnesnis lietuvių pasirinkimas. Kalbamės su verslininku Dariumi

Darbas gyvenime užima labai svarbią vietą, kadangi kasdien bent jau 8 valandas, o kartais ir daugiau praleidžiame atlikdami tam tikrus procesus. Natūralu, jog norisi rasti tokį darbą, kuris ne tik finansiškai, tačiau ir moraliai patenkintų lūkesčius. Apie tai kalbamės su sąskaita123.lt idėjos generatoriumi Dariumi, kuris kasdien susiduria su dirbti sau pradedančiais žmonėmis. Kodėl lietuviai vis dažniau renkasi darbą sau? Žinoma, kiekvienas žmogus atsakytų vis kitaip ir tai yra visiškai natūralu. Tačiau mano aplinkoje dažniausiai darbą sau sąlygojo noras dirbti laisvesnėmis

Nauji ribojimai dėl plintančio COVID-19. Suvaržymų bus didelių

Rugpjūčio 4 d. posėdžiavusi Vyriausybė apsisprendė griežtinti reikalavimus, susijusius su vėl sparčiai plintančiu COVID-19. Vieni reikalavimai jau įsigalios kitą savaitę, kiti suplanuoti nuo rugsėjo 13 d. Duota laiko apsispręsti prieš skiepus nusiteikusiems ar skiepijimąsi atidėliojantiems gyventojams.   Trečiadienį Vyriausybė sutarė dėl galimybių paso prievolės norint naudotis įvairiomis veiklomis, o šį sprendimą priims kitą savaitę. Be galimybių paso netrukus nebus galima naudotis veiklomis ar paslaugomis uždarose erdvėse, išskyrus numatytas išimtis: nebūtų galimybės eiti į teatrą, į kino teatrą, netrukus be galimybių

Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 d. Šilutės ligoninėje draudžiama lankyti pacientus.   Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus gydančio gydytojo leidimu terminalės sveikatos būklės pacientų (kraštutinai sunkios) ir pacientų iki 14 metų lankymą. Rugpjūčio 3 d. duomenimis, per parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 asmenys.  Daugiau apie epidemiologinę situaciją šalyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/statistika-lietuvoje Šilutės ligoninės inf.

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

Taip pat skaitykite