Trys namai – trims vaikų šeimynoms

Rugsėjo 19 d. iškilmingai atidaryti nauji Pagėgių vaikų globos namų pastatai. Juose jau įsikūrė ir gyvena trys globotinių šeimynos. Atidarymo metu grojo Lietuvos karinių oro pajėgų orkestras (vad. Pranciškus Memėnas), atvyko garbingų svečių delegacija: Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, Seimo narys Artūras Skardžius, kaimyninių Šilutės, Tauragės, Šilalės savivaldybių merai Vytautas Laurinaitis, Sigitas Mičiulis, Jonas Gudauskas.

Naujieji vaikų namai.

 

Jaukios patalpos
Dabartinių Pagėgių globos namų vietoje kadaise stovėjo tik vienas pastatas, kuriame buvo planuojama įkurdinti Pagėgių vaikų lopšelį-darželį. Vėliau buvo nuspręsta darželį įrengti buvusiose vaikų globos namų patalpose. Už 875 tūkst. € rekonstravus senąjį ir pastačius dar du naujus tokius pat pastatus, čia atsikraustė Pagėgių vaikų globos namų auklėtiniai.
„Kadaise šis pastatas turėjo tapti vaikų darželiu, bet tam nebuvo skirta lėšų. Buvo priimtas sprendimas čia pastatyti dar du namus ir įrengti vaikų globos namus. Tuomet globojamų vaikų buvo arti 50 ir nebuvo aišku, ar pavyks visus čia sutalpinti. Džiaugiuosi, kad šiandien visiems užteko vietos ir vaikai įsikūrė išties jaukiose ir puikiai suremontuotose patalpose“, – atidarymo iškilmių metu sakė Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis.
Į naujus namus globotiniai persikėlė mokslo metų pradžioje – rugsėjo 1 d. Atskiruose trijų aukštų namuose apsigyveno po 10 vaikų: dvejose šeimynose gyvena broliai su seserimis, vienoje šeimynoje – vaikai iš skirtingų šeimų. Kiekviename pastate vaikai turi savo virtuvę, valgomąjį, 4 miegamuosius kambarius, poilsio-užimtumo erdvę, bendrą holą, sandėlius, rūbines, taip pat įrengti socialinių pedagogų ir socialinių darbuotojų kambariai bei sanitarinės patalpos.
„Visi džiaugiamės persikėlę į naujai suremontuotus namus. Senosiose patalpose reikėjo vidaus remonto, o tam neturėjome lėšų. Kiek galėdami pasitvarkydavome savo jėgomis, rėmėjai padėdavo. Labai svarbu, kad dabartinėje vietoje nėra jokių kitų įstaigų, turime savo teritoriją. Patalpos labai gražios, o kambariai jaukūs“, – sakė Pagėgių vaikų globos namų direktorė Elena Pūtienė.
Šiuo metu vaikų globos namuose gyvena 31 vaikas. Jiems teikiama nuolatinė globa. Dauguma jų mokosi: 7 vaikai lanko pradinę mokyklą, 14 mokosi A. Mackaus gimnazijoje, 2 – Smalininkų specialiojoje mokykloje, 6 – profesinėse mokyklose. Yra ir du mažyliai, kurie dar nelanko mokyklos – jie gyvena „Voriukų“ šeimynoje kartu su savo vyresniais broliais ir seserimis.

Simbolinę juostą perkirpo Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, direktorė Elena Pūtienė, Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Dainora Butvydienė, meras Virginijus Komskis.

Kviečia apsilankyti
Pasak Pagėgių vaikų globos namų direktorės Elenos Pūtienės, nuo kitų metų šeimose vaikai gyvens po 8-9, mat jau tvarkodmi dokumentai dėl 6 vaikų įsivaikinimo. Du vaikus įsivaikins lietuvių šeimos, 4 – italų šeimos. Nuo 2004 m. iš Pagėgių vaikų globos namų yra įsivaikinti 22 vaikai. Šiuo metu 8 vaikai yra įtraukti į galimų įvaikinti vaikų apskaitą,
„Dažnai mus aplanko buvę globotiniai ir negaili gerų žodžių. Taip pat palaikome ryšį su vaikais, kuriuos įsivaikina ir jie išvyksta gyventi kitur. Įstaigoje globojame vaikus nuo 1 m. iki pilnametystės arba, kol jie įgyja vidurinį išsilavinimą“, – pasakojo E. Pūtienė.
Globojamiems vaikams paslaugas teikia socialinės pedagogės, socialinės darbuotojos, psichologė, būrelių vadovai, slaugytojos. Iš viso įstaiga turi 35 etatus. Darbuotojai pamainomis dirba ir dieną, ir naktį.
„Darėme ne vieną akciją, ieškojome žmonių, kurie norėtų vaikus pasiimtų į namus vasaros atostogoms. Deja, bet tokia idėja žmonių susidomėjimo nesulaukė. Įsivaikinti dažniausiai norima iki 1 metų amžiaus kūdikius“, – sakė vaikų namų vadovė.
Direktorė neslėpė, kad vaikų globos namų durys atviros visiems pageidaujantiems čia apsilankyti – kviečiami norintieji surasti jaunesnį draugą arba tapti jo globėju. Ji pasidžiaugė, kad Pagėgių vaikų globos namai turi nemažai rėmėjų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, kurie nėra abejingi čia gyvenantiems vaikams. Teikiama pagalba gerina vaikų gyvenimo sąlygas. Kiekvienais metais įstaiga organizuoja atvirų durų dieną ir Padėkos vakarą, kurio metu dėkoja visiems geradariams.

Simonas SKUTULAS

2 komentarai

  • Anonimas

    31 vaikas, 35 darbuotojai. Ar ne per didelė prabanga?

  • Žiauru

    vaikus išmėtė, kad tilptų į naujus namus o darbuotojus visus paliko, netgi tokius, kurie toleruoja jų gėrimą ir nesibodi su girtais gatvėmis vaikščiot…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite