Trys namai – trims vaikų šeimynoms

Rugsėjo 19 d. iškilmingai atidaryti nauji Pagėgių vaikų globos namų pastatai. Juose jau įsikūrė ir gyvena trys globotinių šeimynos. Atidarymo metu grojo Lietuvos karinių oro pajėgų orkestras (vad. Pranciškus Memėnas), atvyko garbingų svečių delegacija: Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, Seimo narys Artūras Skardžius, kaimyninių Šilutės, Tauragės, Šilalės savivaldybių merai Vytautas Laurinaitis, Sigitas Mičiulis, Jonas Gudauskas.

Naujieji vaikų namai.

 

Jaukios patalpos
Dabartinių Pagėgių globos namų vietoje kadaise stovėjo tik vienas pastatas, kuriame buvo planuojama įkurdinti Pagėgių vaikų lopšelį-darželį. Vėliau buvo nuspręsta darželį įrengti buvusiose vaikų globos namų patalpose. Už 875 tūkst. € rekonstravus senąjį ir pastačius dar du naujus tokius pat pastatus, čia atsikraustė Pagėgių vaikų globos namų auklėtiniai.
„Kadaise šis pastatas turėjo tapti vaikų darželiu, bet tam nebuvo skirta lėšų. Buvo priimtas sprendimas čia pastatyti dar du namus ir įrengti vaikų globos namus. Tuomet globojamų vaikų buvo arti 50 ir nebuvo aišku, ar pavyks visus čia sutalpinti. Džiaugiuosi, kad šiandien visiems užteko vietos ir vaikai įsikūrė išties jaukiose ir puikiai suremontuotose patalpose“, – atidarymo iškilmių metu sakė Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis.
Į naujus namus globotiniai persikėlė mokslo metų pradžioje – rugsėjo 1 d. Atskiruose trijų aukštų namuose apsigyveno po 10 vaikų: dvejose šeimynose gyvena broliai su seserimis, vienoje šeimynoje – vaikai iš skirtingų šeimų. Kiekviename pastate vaikai turi savo virtuvę, valgomąjį, 4 miegamuosius kambarius, poilsio-užimtumo erdvę, bendrą holą, sandėlius, rūbines, taip pat įrengti socialinių pedagogų ir socialinių darbuotojų kambariai bei sanitarinės patalpos.
„Visi džiaugiamės persikėlę į naujai suremontuotus namus. Senosiose patalpose reikėjo vidaus remonto, o tam neturėjome lėšų. Kiek galėdami pasitvarkydavome savo jėgomis, rėmėjai padėdavo. Labai svarbu, kad dabartinėje vietoje nėra jokių kitų įstaigų, turime savo teritoriją. Patalpos labai gražios, o kambariai jaukūs“, – sakė Pagėgių vaikų globos namų direktorė Elena Pūtienė.
Šiuo metu vaikų globos namuose gyvena 31 vaikas. Jiems teikiama nuolatinė globa. Dauguma jų mokosi: 7 vaikai lanko pradinę mokyklą, 14 mokosi A. Mackaus gimnazijoje, 2 – Smalininkų specialiojoje mokykloje, 6 – profesinėse mokyklose. Yra ir du mažyliai, kurie dar nelanko mokyklos – jie gyvena „Voriukų“ šeimynoje kartu su savo vyresniais broliais ir seserimis.

Simbolinę juostą perkirpo Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, direktorė Elena Pūtienė, Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Dainora Butvydienė, meras Virginijus Komskis.

Kviečia apsilankyti
Pasak Pagėgių vaikų globos namų direktorės Elenos Pūtienės, nuo kitų metų šeimose vaikai gyvens po 8-9, mat jau tvarkodmi dokumentai dėl 6 vaikų įsivaikinimo. Du vaikus įsivaikins lietuvių šeimos, 4 – italų šeimos. Nuo 2004 m. iš Pagėgių vaikų globos namų yra įsivaikinti 22 vaikai. Šiuo metu 8 vaikai yra įtraukti į galimų įvaikinti vaikų apskaitą,
„Dažnai mus aplanko buvę globotiniai ir negaili gerų žodžių. Taip pat palaikome ryšį su vaikais, kuriuos įsivaikina ir jie išvyksta gyventi kitur. Įstaigoje globojame vaikus nuo 1 m. iki pilnametystės arba, kol jie įgyja vidurinį išsilavinimą“, – pasakojo E. Pūtienė.
Globojamiems vaikams paslaugas teikia socialinės pedagogės, socialinės darbuotojos, psichologė, būrelių vadovai, slaugytojos. Iš viso įstaiga turi 35 etatus. Darbuotojai pamainomis dirba ir dieną, ir naktį.
„Darėme ne vieną akciją, ieškojome žmonių, kurie norėtų vaikus pasiimtų į namus vasaros atostogoms. Deja, bet tokia idėja žmonių susidomėjimo nesulaukė. Įsivaikinti dažniausiai norima iki 1 metų amžiaus kūdikius“, – sakė vaikų namų vadovė.
Direktorė neslėpė, kad vaikų globos namų durys atviros visiems pageidaujantiems čia apsilankyti – kviečiami norintieji surasti jaunesnį draugą arba tapti jo globėju. Ji pasidžiaugė, kad Pagėgių vaikų globos namai turi nemažai rėmėjų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, kurie nėra abejingi čia gyvenantiems vaikams. Teikiama pagalba gerina vaikų gyvenimo sąlygas. Kiekvienais metais įstaiga organizuoja atvirų durų dieną ir Padėkos vakarą, kurio metu dėkoja visiems geradariams.

Simonas SKUTULAS

2 komentarai

  • Anonimas

    31 vaikas, 35 darbuotojai. Ar ne per didelė prabanga?

  • Žiauru

    vaikus išmėtė, kad tilptų į naujus namus o darbuotojus visus paliko, netgi tokius, kurie toleruoja jų gėrimą ir nesibodi su girtais gatvėmis vaikščiot…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite