Trys namai – trims vaikų šeimynoms

Rugsėjo 19 d. iškilmingai atidaryti nauji Pagėgių vaikų globos namų pastatai. Juose jau įsikūrė ir gyvena trys globotinių šeimynos. Atidarymo metu grojo Lietuvos karinių oro pajėgų orkestras (vad. Pranciškus Memėnas), atvyko garbingų svečių delegacija: Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, Seimo narys Artūras Skardžius, kaimyninių Šilutės, Tauragės, Šilalės savivaldybių merai Vytautas Laurinaitis, Sigitas Mičiulis, Jonas Gudauskas.

Naujieji vaikų namai.

 

Jaukios patalpos
Dabartinių Pagėgių globos namų vietoje kadaise stovėjo tik vienas pastatas, kuriame buvo planuojama įkurdinti Pagėgių vaikų lopšelį-darželį. Vėliau buvo nuspręsta darželį įrengti buvusiose vaikų globos namų patalpose. Už 875 tūkst. € rekonstravus senąjį ir pastačius dar du naujus tokius pat pastatus, čia atsikraustė Pagėgių vaikų globos namų auklėtiniai.
„Kadaise šis pastatas turėjo tapti vaikų darželiu, bet tam nebuvo skirta lėšų. Buvo priimtas sprendimas čia pastatyti dar du namus ir įrengti vaikų globos namus. Tuomet globojamų vaikų buvo arti 50 ir nebuvo aišku, ar pavyks visus čia sutalpinti. Džiaugiuosi, kad šiandien visiems užteko vietos ir vaikai įsikūrė išties jaukiose ir puikiai suremontuotose patalpose“, – atidarymo iškilmių metu sakė Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis.
Į naujus namus globotiniai persikėlė mokslo metų pradžioje – rugsėjo 1 d. Atskiruose trijų aukštų namuose apsigyveno po 10 vaikų: dvejose šeimynose gyvena broliai su seserimis, vienoje šeimynoje – vaikai iš skirtingų šeimų. Kiekviename pastate vaikai turi savo virtuvę, valgomąjį, 4 miegamuosius kambarius, poilsio-užimtumo erdvę, bendrą holą, sandėlius, rūbines, taip pat įrengti socialinių pedagogų ir socialinių darbuotojų kambariai bei sanitarinės patalpos.
„Visi džiaugiamės persikėlę į naujai suremontuotus namus. Senosiose patalpose reikėjo vidaus remonto, o tam neturėjome lėšų. Kiek galėdami pasitvarkydavome savo jėgomis, rėmėjai padėdavo. Labai svarbu, kad dabartinėje vietoje nėra jokių kitų įstaigų, turime savo teritoriją. Patalpos labai gražios, o kambariai jaukūs“, – sakė Pagėgių vaikų globos namų direktorė Elena Pūtienė.
Šiuo metu vaikų globos namuose gyvena 31 vaikas. Jiems teikiama nuolatinė globa. Dauguma jų mokosi: 7 vaikai lanko pradinę mokyklą, 14 mokosi A. Mackaus gimnazijoje, 2 – Smalininkų specialiojoje mokykloje, 6 – profesinėse mokyklose. Yra ir du mažyliai, kurie dar nelanko mokyklos – jie gyvena „Voriukų“ šeimynoje kartu su savo vyresniais broliais ir seserimis.

Simbolinę juostą perkirpo Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, direktorė Elena Pūtienė, Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Dainora Butvydienė, meras Virginijus Komskis.

Kviečia apsilankyti
Pasak Pagėgių vaikų globos namų direktorės Elenos Pūtienės, nuo kitų metų šeimose vaikai gyvens po 8-9, mat jau tvarkodmi dokumentai dėl 6 vaikų įsivaikinimo. Du vaikus įsivaikins lietuvių šeimos, 4 – italų šeimos. Nuo 2004 m. iš Pagėgių vaikų globos namų yra įsivaikinti 22 vaikai. Šiuo metu 8 vaikai yra įtraukti į galimų įvaikinti vaikų apskaitą,
„Dažnai mus aplanko buvę globotiniai ir negaili gerų žodžių. Taip pat palaikome ryšį su vaikais, kuriuos įsivaikina ir jie išvyksta gyventi kitur. Įstaigoje globojame vaikus nuo 1 m. iki pilnametystės arba, kol jie įgyja vidurinį išsilavinimą“, – pasakojo E. Pūtienė.
Globojamiems vaikams paslaugas teikia socialinės pedagogės, socialinės darbuotojos, psichologė, būrelių vadovai, slaugytojos. Iš viso įstaiga turi 35 etatus. Darbuotojai pamainomis dirba ir dieną, ir naktį.
„Darėme ne vieną akciją, ieškojome žmonių, kurie norėtų vaikus pasiimtų į namus vasaros atostogoms. Deja, bet tokia idėja žmonių susidomėjimo nesulaukė. Įsivaikinti dažniausiai norima iki 1 metų amžiaus kūdikius“, – sakė vaikų namų vadovė.
Direktorė neslėpė, kad vaikų globos namų durys atviros visiems pageidaujantiems čia apsilankyti – kviečiami norintieji surasti jaunesnį draugą arba tapti jo globėju. Ji pasidžiaugė, kad Pagėgių vaikų globos namai turi nemažai rėmėjų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, kurie nėra abejingi čia gyvenantiems vaikams. Teikiama pagalba gerina vaikų gyvenimo sąlygas. Kiekvienais metais įstaiga organizuoja atvirų durų dieną ir Padėkos vakarą, kurio metu dėkoja visiems geradariams.

Simonas SKUTULAS

2 komentarai

  • Anonimas

    31 vaikas, 35 darbuotojai. Ar ne per didelė prabanga?

  • Žiauru

    vaikus išmėtė, kad tilptų į naujus namus o darbuotojus visus paliko, netgi tokius, kurie toleruoja jų gėrimą ir nesibodi su girtais gatvėmis vaikščiot…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip atrasti kokybišką sausą maistą šunims?

Šiuolaikinėje rinkoje gausu įvairių rūšių sauso šunų maisto. Tai sudaro pagrindą dvejoti, kaip rasti tą tinkamą. Tiesa, yra šeimininkų, kurie sauso maisto net neduoda savo augintiniams, tačiau anot specialistų, šuo turi gauti bent šiek tiek sauso maisto davinio. Kas tinka vienam, nereiškia, kad tiks kitam Reikia pripažinti faktą, kad šunys, kaip ir  žmonės yra skirtingi, todėl renkantis maistą, kiekvienas turi savo savitą skonį. Sausas maistas mylimiems šunims gali būti pagamintas iš įvairių maisto produktų: nuo elnienos iki daržovių, todėl atrasti

Nuo 2024 m. visuomeninius pastatus siūloma statyti iš medienos ir organinių medžiagų

Nuo 2024 m. visuomeninius pastatus siūloma statyti iš medienos ir organinių medžiagų, kurios sudarytų 50 proc. viso statinio statybos medžiagų. Tai nurodyta Aplinkos ministerijos darbo grupės dėl organinių ir medienos statybos medžiagų visuomeninių pastatų statybai pateiktoje ataskaitoje. Joje taip pat pažymėta galimybė tokius pastatus statyti aukštesnius, nei kad dabar numato teisės aktai. Balandžio mėnesį suformuotos darbo grupės ataskaitoje pateiktas veiksmų planas tikslui pasiekti – statyti statinius iš atsinaujinančių išteklių (organinių, medinių) konstrukcijų, kurios sudarytų 50 proc. statybinių medžiagų. Nors šiuo

Lietuvos paštas planuoja dvigubai išplėsti paštomatų tinklą

Lietuvos paštas paskelbė viešąjį konkursą, kuriuo planuoja įsigyti iki 280 naujų paštomatų. Įgyvendinant paštomatų plėtrą, ateinančiais metais bus įrengta 80 naujų LP EXPRESS paštomatų, o likusią įrangą planuojama įsigyti iki 2025 metų. „Jau kelis metus stebime tendenciją, kai siunčiamų daiktų kiekis auga, o laiškų – mažėja. Pandemijos laikotarpiu visuomenės apsipirkimo bei siuntimo įpročiai dar sparčiau keitėsi – stipriai augo siuntų segmentas. Klientai ypač pamėgo paštomatus kaip greitą, patogų ir aplinkai draugiškesnį siuntimo būdą. Prognozuojame, kad tokie siuntimo įpročiai išliks ir

Ligonių kasos vaiko sveikatos pažymėjimais ragina pasirūpinti iš anksto

Nors iki naujų mokslo metų pradžios dar geras mėnuo, ligonių kasos jau dabar primena tėvams apie būtinybę atlikti profilaktinę vaikų sveikatos patikrą. Vizito pas šeimos gydytojus raginama neatidėlioti, nes rudenį prie medikų kabinetų gali nutįsti pasitikrinti atėjusiųjų eilės. Kasmet profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis sudariusiose gydymo įstaigose mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės – jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos

Taip pat skaitykite