Trys namai – trims vaikų šeimynoms

Rugsėjo 19 d. iškilmingai atidaryti nauji Pagėgių vaikų globos namų pastatai. Juose jau įsikūrė ir gyvena trys globotinių šeimynos. Atidarymo metu grojo Lietuvos karinių oro pajėgų orkestras (vad. Pranciškus Memėnas), atvyko garbingų svečių delegacija: Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, Seimo narys Artūras Skardžius, kaimyninių Šilutės, Tauragės, Šilalės savivaldybių merai Vytautas Laurinaitis, Sigitas Mičiulis, Jonas Gudauskas.

Naujieji vaikų namai.

 

Jaukios patalpos
Dabartinių Pagėgių globos namų vietoje kadaise stovėjo tik vienas pastatas, kuriame buvo planuojama įkurdinti Pagėgių vaikų lopšelį-darželį. Vėliau buvo nuspręsta darželį įrengti buvusiose vaikų globos namų patalpose. Už 875 tūkst. € rekonstravus senąjį ir pastačius dar du naujus tokius pat pastatus, čia atsikraustė Pagėgių vaikų globos namų auklėtiniai.
„Kadaise šis pastatas turėjo tapti vaikų darželiu, bet tam nebuvo skirta lėšų. Buvo priimtas sprendimas čia pastatyti dar du namus ir įrengti vaikų globos namus. Tuomet globojamų vaikų buvo arti 50 ir nebuvo aišku, ar pavyks visus čia sutalpinti. Džiaugiuosi, kad šiandien visiems užteko vietos ir vaikai įsikūrė išties jaukiose ir puikiai suremontuotose patalpose“, – atidarymo iškilmių metu sakė Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis.
Į naujus namus globotiniai persikėlė mokslo metų pradžioje – rugsėjo 1 d. Atskiruose trijų aukštų namuose apsigyveno po 10 vaikų: dvejose šeimynose gyvena broliai su seserimis, vienoje šeimynoje – vaikai iš skirtingų šeimų. Kiekviename pastate vaikai turi savo virtuvę, valgomąjį, 4 miegamuosius kambarius, poilsio-užimtumo erdvę, bendrą holą, sandėlius, rūbines, taip pat įrengti socialinių pedagogų ir socialinių darbuotojų kambariai bei sanitarinės patalpos.
„Visi džiaugiamės persikėlę į naujai suremontuotus namus. Senosiose patalpose reikėjo vidaus remonto, o tam neturėjome lėšų. Kiek galėdami pasitvarkydavome savo jėgomis, rėmėjai padėdavo. Labai svarbu, kad dabartinėje vietoje nėra jokių kitų įstaigų, turime savo teritoriją. Patalpos labai gražios, o kambariai jaukūs“, – sakė Pagėgių vaikų globos namų direktorė Elena Pūtienė.
Šiuo metu vaikų globos namuose gyvena 31 vaikas. Jiems teikiama nuolatinė globa. Dauguma jų mokosi: 7 vaikai lanko pradinę mokyklą, 14 mokosi A. Mackaus gimnazijoje, 2 – Smalininkų specialiojoje mokykloje, 6 – profesinėse mokyklose. Yra ir du mažyliai, kurie dar nelanko mokyklos – jie gyvena „Voriukų“ šeimynoje kartu su savo vyresniais broliais ir seserimis.

Simbolinę juostą perkirpo Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, direktorė Elena Pūtienė, Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Dainora Butvydienė, meras Virginijus Komskis.

Kviečia apsilankyti
Pasak Pagėgių vaikų globos namų direktorės Elenos Pūtienės, nuo kitų metų šeimose vaikai gyvens po 8-9, mat jau tvarkodmi dokumentai dėl 6 vaikų įsivaikinimo. Du vaikus įsivaikins lietuvių šeimos, 4 – italų šeimos. Nuo 2004 m. iš Pagėgių vaikų globos namų yra įsivaikinti 22 vaikai. Šiuo metu 8 vaikai yra įtraukti į galimų įvaikinti vaikų apskaitą,
„Dažnai mus aplanko buvę globotiniai ir negaili gerų žodžių. Taip pat palaikome ryšį su vaikais, kuriuos įsivaikina ir jie išvyksta gyventi kitur. Įstaigoje globojame vaikus nuo 1 m. iki pilnametystės arba, kol jie įgyja vidurinį išsilavinimą“, – pasakojo E. Pūtienė.
Globojamiems vaikams paslaugas teikia socialinės pedagogės, socialinės darbuotojos, psichologė, būrelių vadovai, slaugytojos. Iš viso įstaiga turi 35 etatus. Darbuotojai pamainomis dirba ir dieną, ir naktį.
„Darėme ne vieną akciją, ieškojome žmonių, kurie norėtų vaikus pasiimtų į namus vasaros atostogoms. Deja, bet tokia idėja žmonių susidomėjimo nesulaukė. Įsivaikinti dažniausiai norima iki 1 metų amžiaus kūdikius“, – sakė vaikų namų vadovė.
Direktorė neslėpė, kad vaikų globos namų durys atviros visiems pageidaujantiems čia apsilankyti – kviečiami norintieji surasti jaunesnį draugą arba tapti jo globėju. Ji pasidžiaugė, kad Pagėgių vaikų globos namai turi nemažai rėmėjų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, kurie nėra abejingi čia gyvenantiems vaikams. Teikiama pagalba gerina vaikų gyvenimo sąlygas. Kiekvienais metais įstaiga organizuoja atvirų durų dieną ir Padėkos vakarą, kurio metu dėkoja visiems geradariams.

Simonas SKUTULAS

2 komentarai

  • Anonimas

    31 vaikas, 35 darbuotojai. Ar ne per didelė prabanga?

  • Žiauru

    vaikus išmėtė, kad tilptų į naujus namus o darbuotojus visus paliko, netgi tokius, kurie toleruoja jų gėrimą ir nesibodi su girtais gatvėmis vaikščiot…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Ar pabrangs ugdymas Šilutės meno mokykloje?

Šilutės meno mokykla kreipėsi į Savivaldybę prašydama padidinti mokesčius už mokinių ugdymą šioje įstaigoje. Jau perengtas sprendimo projektas. Jį svarstys kitą savaitę Tarybos komitetuose, o galutinį žodį tars Savivaldybės taryba spalio pabaigoje vyksiančiame posėdyje.   Svarstoma, kad  meno mokyklos dailės, muzikos bei šokio skyriuose nuo lapkričio 1 d. galiotų tokio dydžio mokesčiai:   besimokantiems pagal dailės arba muzikos ankstyvojo ugdymo programą – 16 Eur;   besimokantiems dailės ir šokio skyriuose pagal pradinio arba pagrindinio ugdymo programas – 16 Eur;  

Taip pat skaitykite