Trečiadienį Algirdas Balčytis palydėtas į Amžinojo poilsio vietą

Trečiadienį po pietų Šilutės kapinėse šviežią geltono smėlio kauburėlį apklojo gausybė baltų rožių ir chrizantemų, apjuosė vainikai ir krepšeliai su baltais žiedais. Šalia aukštos pušies į baltais žiedais iškaišytą ir sienelės nišoje pastatytos žvakelės apšviestą duobę įleista urna su kremuotais garbaus šilutiškio Algirdo Balčyčio palaikais. Gausybė žmonių suėjo ir suvažiavo atsisveikinti su velioniu ir palydėti jį į Amžinojo poilsio vietą.

Pasišaukė Visagalis
Žinia apie Šilutės rajono mero pavaduotojo Algirdo Balčyčio mirtį pasklido pirmadienio rytą. 69-uosius įpusėjęs žinomas politikas, verslininkas nuo vasaros gydėsi, tačiau tebesirūpino rajono reikalais, ruošėsi artėjantiems Seimo rinkimams, bendravo su draugais, kurie nuolatos užsukdavo pas Algirdą į jo šeimos namus Liepų gatvėje, Šilutėje.

Ne kartą aplankyti Algirdo ėjo Seimo narys Artūras Skardžius, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, Savivaldybės tarybos narys verslininkas Algis Bekeris. Juos siejo ne tik Socialdemokratų partija, rajono politika, bet ir nuoširdi draugystė. Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis su administracijos direktoriumi S. Šepučiu irgi vėrė Algirdo namų duris, nešini vaisių ir kitų stiprybės suteikiančių, nuotaiką praskaidrinančių dovanų. Nepaisydamas ligos, Algirdas daug bendravo telefonu, atsiliepdavo į skambučius ir pats paskambindavo.
„Visagalis Dievas nusprendė mūsų brolį Algirdą pasišaukti iš šio gyvenimo pas save…“ – prie kapo duobės kalbėjo Šilutės švento Kryžiaus katalikų parapijos klebonas Stasys Toleikis, pakviesdamas susirinkusiuosius bendrai maldai už velionį.
Aukštose kapinių pušyse žaidė saulės spinduliai. Algirdo laidotuvių metu diena buvo ypač saulėta, šviesi, vos šaltoka. Nei vėjo, nei lietaus ar sniego. Tarsi gamta būtų nusprendusi netrukdyti atsisveikinti su energija, sumanymais, ryžtu, gera nuotaika tryškusiu Algirdu, kurio garsūs žemaitiški žodžiai išjudindavo, gerai nuteikdavo, sukeldavo šypseną.
Palydėti velionio į paskutinę kelionę susirinko gausybė žmonių. Atvyko Seimo narys A. Skardžius, rajono meras V. Laurinaitis, Savivaldybės administracijos direktorius S. Šeputis, būrelis Savivaldybės tarybos narių, Savivaldybės darbuotojų, įstaigų, organizacijų, įmonių vadovų, darbuotojų, jaunų ir garbaus amžiaus žmonių, šeimų su vaikais – visi, kurie velionį pažinojo, kuriems Algirdas buvo padėjęs.
Susirinko gausus būrys rajono socialdemokratų, kurie A. Balčytį buvo delegavę eiti rajono mero pavaduotojo pareigas, išrinkę jį partijos Šilutės skyriaus pirmininko pavaduotoju, jam patikėję vadovauti Seimo rinkimų socialdemokratų štabui rajone bei įtraukę jį į socialdemokratų kandidatų į Seimą sąrašą.
Antradienį į Šilutės laidojimo namus Verdainėje pagerbti velionio atminimo ir atsisveikinti ėjo tiek žmonių, kad teko kantriai palaukti eilutėje. Dėl Algirdo Balčyčio mirties užuojautą velionio žmonai Elvyrai, dukroms Loretai ir Eglei, sūnui Varūnui, artimiesiems ir visiems jį pažinojusiems pareiškė Socialdemokratų partijos pirmininkas, Vyriausybės Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Pamario krašto sūnus
Algirdas gimė Ramovos kaime, Gardamo krašte, 1948 m. kovo 9 d. Įgijęs inžinieriaus statybininko aukštojo mokslo diplomą, nuo 1990 m. penkerius metus buvo vienas iš rajono vadovų, vėliau ėmėsi verslo, nuo 2000 metų nuolat buvo išrenkamas Savivaldybės tarybos nariu, ėjo mero, mero pavaduotojo pareigas. Kai neliko Naujosios sąjungos, Algirdas su bendraminčiais pasirinko socialdemokratus ir su jais dalyvavo politikoje. Garsėjęs tikra pietų žemaičių tarme ir jos niekada neatsisakęs, šiltai bendravęs su Pamario krašto ir Lietuvos žmonėmis, jis ne kartą buvo skelbtas populiariausiu Pamario žmogumi, jo su žmona Elvyra išpuoselėta sodyba Šilutėje pelnė gražiausiai tvarkomos vardą. Apie kiekvieną sodybos kampelį, obelį, kriaušę, kitą medelį, gėlynus Algirdas galėjo pasakoti ilgai ir labai daug. Jis neslėpė, kad myli gamtą, grožį.
Jo iniciatyva Šilutėje pastatytas H. Šojaus ir ne vienas kitas paminklas ar atminimo ženklas, sutvarkytas parkas, gatvės, gėlynai. Algirdas buvo gamtos vaikas, šio krašto patriotas, nepakėlęs sparnų ir neišvykęs gyventi kitur.

Laidotuvių ceremonija
Atsisveikinimo malda Šilutės laidojimo namuose ceremoniją pradėjo klebonas S. Toleikis. Gausybė žmonių išnešė gėles, vainikus, krepšelius. Paskui gelsvą medinį kryžių, kuris vėliau buvo įsmeigtas į žemę prie Algirdo kapo, išnešantį vyrą ėjo velionio sūnus Varūnas su palaikų urna rankose, šeima, artimieji, giminės, draugai ir pažįstami. Keliasdešimties automobilių vilkstinė pasuko į Šilutės kapines. Per jas iki būsimojo kapo nusidriekė ilga palydinčiųjų eisena.
Klebonas S. Toleikis po bendros maldos už velionį atsisveikinimo žodį suteikė rajono merui V. Laurinaičiui.
„Netekome iškilaus mūsų krašto žmogaus, energingos asmenybės ir aktyvaus politiko, kuris daug metų rūpinosi mūsų kraštu. Ši netektis man asmeninė“, – kalbėjo meras, kuriam velionis buvo ne tik kolega, bet ir bičiulis, kuriam jis dėkingas už šiltas akimirkas, už visiems dovanotas profesines žinias.
„Algirdas Balčytis yra Šilutės krašto istorijos dalis: arti 70 metų praleidęs čia, kur gimė, užaugo, čia ir dirbo, kūrė. Jis buvo įsipareigojęs Šilutės kraštui ir jo žmonėms, visus darbus atlikdavo su dideliu rūpesčiu ir atsidavimu, nepailsdamas kūrė Šilutės krašto grožį, puoselėjo mūsų miesto aplinką“, – kalbėjo meras, priminęs, kad daugelis žmonių, pažvelgę pro savo langus, eidami ar važiuodami per Šilutę pastebės Algirdo paliktus ženklus. „Jis buvo kupinas idėjų, siekė jas įgyvendinti, kūrė mūsų miesto išskirtinę nuotaiką. Jis buvo mūsų krašto veidas, išsiskyręs žemaitiška šnekta ir tvirtu charakteriu. Jo paliktas gilus pėdsakas darbuose ir žmonių atmintyje mus lydės dar ilgus metus. Širdis sustojo, bet atmintyje visada išliks darbai, sumanymai, žodžiai. Mes visi bejėgiai prieš mirtį.“ Tokiais žodžiais atsisveikinimo kalbą užbaigęs meras Savivaldybės tarybos ir administracijos vardu pareiškė užuojautą velionio žmonai Elvyrai, dukroms Loretai ir Eglei bei sūnui Varūnui, artimiesiems, draugams.
Urną įleidus į duobę, gelsvo smėlio kauburėlį nušvietė uždegtos žvakės, pastatytas medinis kryžius, ant kurio užrašyta: „Algirdas Balčytis 1948–2016“. Sudėtos gėlės, vainikai, krepšeliai. Saulės spinduliuose subolavo žiedais nuklota šviežia Amžinojo poilsio vieta – paskutinė Algirdo vieta jo gimtajame krašte.
Šiose kapinėse palaidotas jau ketvirtas Šilutės r. savivaldybės tarybos narys. Čia yra Irenos Čižauskienės, Izidoriaus Vaičiulio, Algio Bulsio kapai.
Stasė SKUTULIENĖ

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite