Trečiadienį Algirdas Balčytis palydėtas į Amžinojo poilsio vietą

Trečiadienį po pietų Šilutės kapinėse šviežią geltono smėlio kauburėlį apklojo gausybė baltų rožių ir chrizantemų, apjuosė vainikai ir krepšeliai su baltais žiedais. Šalia aukštos pušies į baltais žiedais iškaišytą ir sienelės nišoje pastatytos žvakelės apšviestą duobę įleista urna su kremuotais garbaus šilutiškio Algirdo Balčyčio palaikais. Gausybė žmonių suėjo ir suvažiavo atsisveikinti su velioniu ir palydėti jį į Amžinojo poilsio vietą.

Pasišaukė Visagalis
Žinia apie Šilutės rajono mero pavaduotojo Algirdo Balčyčio mirtį pasklido pirmadienio rytą. 69-uosius įpusėjęs žinomas politikas, verslininkas nuo vasaros gydėsi, tačiau tebesirūpino rajono reikalais, ruošėsi artėjantiems Seimo rinkimams, bendravo su draugais, kurie nuolatos užsukdavo pas Algirdą į jo šeimos namus Liepų gatvėje, Šilutėje.

Ne kartą aplankyti Algirdo ėjo Seimo narys Artūras Skardžius, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, Savivaldybės tarybos narys verslininkas Algis Bekeris. Juos siejo ne tik Socialdemokratų partija, rajono politika, bet ir nuoširdi draugystė. Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis su administracijos direktoriumi S. Šepučiu irgi vėrė Algirdo namų duris, nešini vaisių ir kitų stiprybės suteikiančių, nuotaiką praskaidrinančių dovanų. Nepaisydamas ligos, Algirdas daug bendravo telefonu, atsiliepdavo į skambučius ir pats paskambindavo.
„Visagalis Dievas nusprendė mūsų brolį Algirdą pasišaukti iš šio gyvenimo pas save…“ – prie kapo duobės kalbėjo Šilutės švento Kryžiaus katalikų parapijos klebonas Stasys Toleikis, pakviesdamas susirinkusiuosius bendrai maldai už velionį.
Aukštose kapinių pušyse žaidė saulės spinduliai. Algirdo laidotuvių metu diena buvo ypač saulėta, šviesi, vos šaltoka. Nei vėjo, nei lietaus ar sniego. Tarsi gamta būtų nusprendusi netrukdyti atsisveikinti su energija, sumanymais, ryžtu, gera nuotaika tryškusiu Algirdu, kurio garsūs žemaitiški žodžiai išjudindavo, gerai nuteikdavo, sukeldavo šypseną.
Palydėti velionio į paskutinę kelionę susirinko gausybė žmonių. Atvyko Seimo narys A. Skardžius, rajono meras V. Laurinaitis, Savivaldybės administracijos direktorius S. Šeputis, būrelis Savivaldybės tarybos narių, Savivaldybės darbuotojų, įstaigų, organizacijų, įmonių vadovų, darbuotojų, jaunų ir garbaus amžiaus žmonių, šeimų su vaikais – visi, kurie velionį pažinojo, kuriems Algirdas buvo padėjęs.
Susirinko gausus būrys rajono socialdemokratų, kurie A. Balčytį buvo delegavę eiti rajono mero pavaduotojo pareigas, išrinkę jį partijos Šilutės skyriaus pirmininko pavaduotoju, jam patikėję vadovauti Seimo rinkimų socialdemokratų štabui rajone bei įtraukę jį į socialdemokratų kandidatų į Seimą sąrašą.
Antradienį į Šilutės laidojimo namus Verdainėje pagerbti velionio atminimo ir atsisveikinti ėjo tiek žmonių, kad teko kantriai palaukti eilutėje. Dėl Algirdo Balčyčio mirties užuojautą velionio žmonai Elvyrai, dukroms Loretai ir Eglei, sūnui Varūnui, artimiesiems ir visiems jį pažinojusiems pareiškė Socialdemokratų partijos pirmininkas, Vyriausybės Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Pamario krašto sūnus
Algirdas gimė Ramovos kaime, Gardamo krašte, 1948 m. kovo 9 d. Įgijęs inžinieriaus statybininko aukštojo mokslo diplomą, nuo 1990 m. penkerius metus buvo vienas iš rajono vadovų, vėliau ėmėsi verslo, nuo 2000 metų nuolat buvo išrenkamas Savivaldybės tarybos nariu, ėjo mero, mero pavaduotojo pareigas. Kai neliko Naujosios sąjungos, Algirdas su bendraminčiais pasirinko socialdemokratus ir su jais dalyvavo politikoje. Garsėjęs tikra pietų žemaičių tarme ir jos niekada neatsisakęs, šiltai bendravęs su Pamario krašto ir Lietuvos žmonėmis, jis ne kartą buvo skelbtas populiariausiu Pamario žmogumi, jo su žmona Elvyra išpuoselėta sodyba Šilutėje pelnė gražiausiai tvarkomos vardą. Apie kiekvieną sodybos kampelį, obelį, kriaušę, kitą medelį, gėlynus Algirdas galėjo pasakoti ilgai ir labai daug. Jis neslėpė, kad myli gamtą, grožį.
Jo iniciatyva Šilutėje pastatytas H. Šojaus ir ne vienas kitas paminklas ar atminimo ženklas, sutvarkytas parkas, gatvės, gėlynai. Algirdas buvo gamtos vaikas, šio krašto patriotas, nepakėlęs sparnų ir neišvykęs gyventi kitur.

Laidotuvių ceremonija
Atsisveikinimo malda Šilutės laidojimo namuose ceremoniją pradėjo klebonas S. Toleikis. Gausybė žmonių išnešė gėles, vainikus, krepšelius. Paskui gelsvą medinį kryžių, kuris vėliau buvo įsmeigtas į žemę prie Algirdo kapo, išnešantį vyrą ėjo velionio sūnus Varūnas su palaikų urna rankose, šeima, artimieji, giminės, draugai ir pažįstami. Keliasdešimties automobilių vilkstinė pasuko į Šilutės kapines. Per jas iki būsimojo kapo nusidriekė ilga palydinčiųjų eisena.
Klebonas S. Toleikis po bendros maldos už velionį atsisveikinimo žodį suteikė rajono merui V. Laurinaičiui.
„Netekome iškilaus mūsų krašto žmogaus, energingos asmenybės ir aktyvaus politiko, kuris daug metų rūpinosi mūsų kraštu. Ši netektis man asmeninė“, – kalbėjo meras, kuriam velionis buvo ne tik kolega, bet ir bičiulis, kuriam jis dėkingas už šiltas akimirkas, už visiems dovanotas profesines žinias.
„Algirdas Balčytis yra Šilutės krašto istorijos dalis: arti 70 metų praleidęs čia, kur gimė, užaugo, čia ir dirbo, kūrė. Jis buvo įsipareigojęs Šilutės kraštui ir jo žmonėms, visus darbus atlikdavo su dideliu rūpesčiu ir atsidavimu, nepailsdamas kūrė Šilutės krašto grožį, puoselėjo mūsų miesto aplinką“, – kalbėjo meras, priminęs, kad daugelis žmonių, pažvelgę pro savo langus, eidami ar važiuodami per Šilutę pastebės Algirdo paliktus ženklus. „Jis buvo kupinas idėjų, siekė jas įgyvendinti, kūrė mūsų miesto išskirtinę nuotaiką. Jis buvo mūsų krašto veidas, išsiskyręs žemaitiška šnekta ir tvirtu charakteriu. Jo paliktas gilus pėdsakas darbuose ir žmonių atmintyje mus lydės dar ilgus metus. Širdis sustojo, bet atmintyje visada išliks darbai, sumanymai, žodžiai. Mes visi bejėgiai prieš mirtį.“ Tokiais žodžiais atsisveikinimo kalbą užbaigęs meras Savivaldybės tarybos ir administracijos vardu pareiškė užuojautą velionio žmonai Elvyrai, dukroms Loretai ir Eglei bei sūnui Varūnui, artimiesiems, draugams.
Urną įleidus į duobę, gelsvo smėlio kauburėlį nušvietė uždegtos žvakės, pastatytas medinis kryžius, ant kurio užrašyta: „Algirdas Balčytis 1948–2016“. Sudėtos gėlės, vainikai, krepšeliai. Saulės spinduliuose subolavo žiedais nuklota šviežia Amžinojo poilsio vieta – paskutinė Algirdo vieta jo gimtajame krašte.
Šiose kapinėse palaidotas jau ketvirtas Šilutės r. savivaldybės tarybos narys. Čia yra Irenos Čižauskienės, Izidoriaus Vaičiulio, Algio Bulsio kapai.
Stasė SKUTULIENĖ

 

Hits: 1338

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite