Tradicijos ir modernumas

Kai diskusija pasisuka tradicijų ir tautiškumo tema, turbūt dažniausiai į galvą ateina tautiški drabužiai, liaudies dainos, įvairios staltiesės ar servetėlės ir dar begalė kitų dalykų. Tačiau labai abejoju, kad išgirdę žodžių junginį lietuvių tradicijos pagalvojate apie kiekvieną dieną matomus šviestuvus. Turbūt būtų keista jei taip atsitiktų… Tiesa? Keista iki šio momento, nes EtnoDesign komanda nori jums pristatyti medinius šviestuvus, pagamintus laikantis senųjų lietuvių tradicijų, kuriuose tautiniai raštai ir ornamentai perteikiami šviesos pagalba.

Čia modernas susijungia su lietuviškąja klasika. Tai tarsi džiazas, kodėl nepaimprovizuoti? Senieji lietuvių raštai atgimsta naujuose moderniuose šviestuvuose. O šviesos spinduliai sklindantys per ornamentų tarpus sukuria neapsakomo grožio kompoziciją ant jūsų namų sienos.

Kaip ir senovėje, mūsų šviestuvų raštai turi tam tikras reikšmes pavyzdžiui, pakabinamas šviestuvas su tautiškų juostų ornamentais. Raštuotą juostą seniau dovanodavo ryšiui su nauja gentimi užmegzti, o apjuosimas ja reiškė linkėti apsaugos. Kaip besikeistų laikai, o su jais žmogus, palinkėjimų prasmė išlieka, veda į tą patį šaltinį. Šis šviestuvas – sauganti ir auginanti šviesa.

Na, o  šio šviestuvo ornamentas vienas žinomiausių, raižytas medyje. Sutinkamas lietuviškose kanklėse, po stygomis, regimas ant apeiginio protėvių midaus kaušo ir senovinių durų atokiame kaimelyje Indijoje. Vadiname jį riedančia saulute, žvaigždute, saulažiede. Kaip raidės besidėliotų, tarp jų kaskart sklinda šviesa, išsiveržia pirmapradis žydėjimas. O padauginus ir sujungus – prasiskleidžia universalioji gyvybės žiedo simbolika.

Kiekvienas šviestuvas yra rankų darbo, tad galite būti tikri, kad tai unikalus lietuviškas gaminys pagamintas išskirtinai jums. Šviestuvai yra pritaikomi kiekvienam tipui. Ar tai būtų pakabinamas ar stalinis šviestuvas, galbūt toršeras. Viską pagaminsime taip, kad tai tiktų prie jūsų namų interjero.

Jei iš mūsų katalogo prekės išsirinkti nepavyks, tuomet mielai kviečiame pasidalinti savo idėjomis, o mes pasistengsime jas perkelti ant medžio. Galbūt turite paveldėtą seną močiutės austą staltiesę, lovatiesę ar juostą? Pamačius ją greičiausiai užplūsta sentimentai. Visa tai mes galime perkelti ant jūsų norimo gaminio. Išsirinkite dydį, formą, medienos rūšį bei spalvą, o viskuo kitu pasirūpinsime mes.

pr2021/40

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutė: mero komandoje – socialdemokratė Vaidutė Armonienė

Šilutės rajono savivaldybės mero patarėjos pareigas jau eina socialdemokratė Vaidutė Armonienė. Ji – antroji mero patarėja, anksčiau dirbusi Edita Šukytė ir po savivaldos rinkimų liko šiose pareigose. Šilutės rajono savivaldybės taryba patvirtino, kad tiesiogiai išrinktas meras Vytautas Laurinaitis savo komandoje gali turėti du vicemerus, du patarėjus, savivaldybės administracijos direktorių. Mero valia, ką jis pasirenka į šią komandą. Kol kas merui sekėsi: į vicemerus pasiūlė Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininką Tomą Budrikį, savivaldybės Taryba pritarė. Savivaldybės administracijos direktoriumi paskyrė Andrių Jurkų,

Orai vės, šalnų vis bus, žadama ir lietaus

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie artėjančio savaitgalio orus. Birželio 2 d., penktadienį, naktį daug kur trumpai palis (vyraus nedidelis lietus). Vėjas pūs iš šiaurės, 8-13 m/s, pajūryje gūsiai 15 m/s. Temperatūra bus 2-7, vietomis – 8-10 laipsnių šilumos, dirvos paviršiuje kai kur, didesnė tikimybė šiaurės vakaruose, šalnos, bus nuo 0 iki 2 laipsnių šalčio.  Dieną vietomis trumpas, daugiausia nedidelis lietus. Vėjas šiaurės, šiaurės vakarų, 9-14 m/s, kai kur gūsiai 15-17 m/s. Temperatūra  bus 12-17 laipsnių šilumos. Birželio 3 d., šeštadienį,

Žinios iš policijos

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Gegužės 30 d. prieš pietus Pagrynių k., Šilutės sen., neblaiviai (2,42 prom.) moteriai, gim. 1972 m., sukėlė fizinį skausmą vyras, gim. 1989 m. Birželio 1 d. popietę Traksėdžių k., Šilutės sen., moteris, gim. 1954 m., sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1953 m. Įtariamoji buvo sulaikyta. Gegužės 21 d. naktį Traksėdžių k., Šilutės sen., moteris, gim. 1996 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviam (4,69 prom.) vyrui, gim. 1987 m. Gegužės 31 d.

Taip pat skaitykite