Tėvo dieną vyko ir Rusnės festivalis

Groja LitRoll iš Telšių.

Rusnės festivalis šurmuliavo tradicinėje vietoje – ant Atmatos kranto. Vaivorykštės spalvomis padangę spalvino aitvarai, o Atmatos vandenimis skrodė laivai. Ant pievelės, suolų, kėdžių ir šiaudų ryšulių įsitaisę Rusnės festivalio dalyviai mėgavosi gaiviaisiais gėrimais, rūkyta žuvimi, kitais skanėstais. Ant pievelės žaidė netradicinį futbolą, varžėsi, kieno ranka sitipresnė, kieno taiklesnė, žaidė didžiulėmis šaškėmis, stalo tenisą. Netrūko suvenyrų, amatininkų dirbinių. Atmatos krante netilo lietuvių, latvių, lenkų, net italų kalba.

Rusnės festivalio-konkurso dalyvius, gyvai grojančias jaunimo muzikos grupes, vertino tarptautinė komisija iš Lietuvos, Lenkijos ir Italijos atstovų. Atidžiai klausę, akylai stebėję komisijos nariai išrinko geriausią grupę, paskelbė geriausius instrumentalistus, vokalistus, išrinko geriausio sceninio įvaizdžio grupę.
Geriausiu būgnininku paskelbtas Telšių grupės „LitRoll“ būgnininkas. Šios grupės atlikėjas Juozas Rimeika pripažintas geriausiu vokalistu. Geriausia vokalistė – Šiaulių grupės „Extra“ dainininkė (geriausiųjų nei vardų, nei pavardžių renginio organizatoriai neviešino), geriausias gitaristas – iš Kvėdarnos grupės „Štabas“. Geriausias boso gitaristas – gargždiškių grupės „Nevalyk lentos“ atstovas. Geriausiais instrumentalistais pripažinti grupės „Karčemėlė“ smuikininkė Rūta Šerpytytė ir būgnininkas Dovydas Stoškus. Tarptautinės komisijos sprendimu stilingiausia grupe buvo pripažinta jaunimo muzikos akustinės gitaros ir vokalo studija iš Utenos.
„Uteniškiams buvo nelengva, jie pirmieji lipo į sceną“, – sakė festivalio-konkurso vedėjas Marijus Budraitis. Aukštaitijos regionui atstovaujanti uteniškių grupė pripažinta geriausiai atlikusi ir lietuvių liaudies dainą. O štai marijampoliečių grupė „Riff epic“ buvo pripažinta geriausiai judančia scenoje grupe. Pagrindinis Rusnės festivalio-konkurso prizas (150 eurų), kurį įsteigė festivalio globėjas LR Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, keturių vaikinų grupei iš Latvijos „Stereo IN“. Vaikinai iš Latvijos žiūrovus stebino ne tik dainomis, bet ir puikiai su publika bendravę lietuviškai.
Padėkos įteiktos festivalį rengti padėjusiems jauniesiems šauliams ir jų vadui Donatui Jauniui, rusniškei Nijolei Drobnytei, Rusnės seniūnei Daliai Drobnienei.
Festivalis tesėsi ir nutilus festivalio-konkurso jaunųjų atlikėjų melodijoms. Šoko Remintos Stoškuvienės vadovaujamos grupės „Salūnas“ ir „Dakota“. Koncertavo grupės „All Stars Band“ (Vilnius), „Karčema“ ir Egidijus Sipavičius, „Alvita & Co feat. Sepa“ (Vilnius), „Ukus in fibula“ (Italija), „Nauja diena“ (Latvija).
Vakaro dalyje „Akustinės muzikos naktis“ skambėjo tauragiškio Giedriaus Vaškio, rusniškių Daivos Plikšnienės, Nido Pečkio, šilutiškio Ado Nausėdos dainos.
Vietos politikai prie istorinio Rusnės pašto nepailsdami pastato virė ir pilstė žuvienę…

Laima PUTRIUVIENĖ

Nuotaikingai šoko „Salūno“ šokėjai.

Jaunųjų atlikėjų pasirodymus vertino tarptautinė komisija.

Geriausiu instrumentalistu pripažintas Dovydas Stoškus.

2 komentarai

  • germa

    nu ir vistiek, vadink, kaip nori, festivaliu, laivu svente, geldu svente, vistiek tik snipstas…o gaila.
    finansuotu pagaliau savivaldybe silutes rengini viena, bet gera Rusnej, tai ir pritrauktu sveciu ir dalyviu. o dabar… geda. ir gera, kad negriztu as ten

    • Onute

      Svente atvyk ir sukurk, kalbeti visi mandrus ir jau labai gudrus… Be geldu yra ir “saku “svente, kur viena partija aktyviai reiskiasi, verda viralus ir paseria, va cia tai svente??? Baik dejuot, raitykis rankoves ir pirmyn!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite