Tėvo dieną vyko ir Rusnės festivalis

Groja LitRoll iš Telšių.

Rusnės festivalis šurmuliavo tradicinėje vietoje – ant Atmatos kranto. Vaivorykštės spalvomis padangę spalvino aitvarai, o Atmatos vandenimis skrodė laivai. Ant pievelės, suolų, kėdžių ir šiaudų ryšulių įsitaisę Rusnės festivalio dalyviai mėgavosi gaiviaisiais gėrimais, rūkyta žuvimi, kitais skanėstais. Ant pievelės žaidė netradicinį futbolą, varžėsi, kieno ranka sitipresnė, kieno taiklesnė, žaidė didžiulėmis šaškėmis, stalo tenisą. Netrūko suvenyrų, amatininkų dirbinių. Atmatos krante netilo lietuvių, latvių, lenkų, net italų kalba.

Rusnės festivalio-konkurso dalyvius, gyvai grojančias jaunimo muzikos grupes, vertino tarptautinė komisija iš Lietuvos, Lenkijos ir Italijos atstovų. Atidžiai klausę, akylai stebėję komisijos nariai išrinko geriausią grupę, paskelbė geriausius instrumentalistus, vokalistus, išrinko geriausio sceninio įvaizdžio grupę.
Geriausiu būgnininku paskelbtas Telšių grupės „LitRoll“ būgnininkas. Šios grupės atlikėjas Juozas Rimeika pripažintas geriausiu vokalistu. Geriausia vokalistė – Šiaulių grupės „Extra“ dainininkė (geriausiųjų nei vardų, nei pavardžių renginio organizatoriai neviešino), geriausias gitaristas – iš Kvėdarnos grupės „Štabas“. Geriausias boso gitaristas – gargždiškių grupės „Nevalyk lentos“ atstovas. Geriausiais instrumentalistais pripažinti grupės „Karčemėlė“ smuikininkė Rūta Šerpytytė ir būgnininkas Dovydas Stoškus. Tarptautinės komisijos sprendimu stilingiausia grupe buvo pripažinta jaunimo muzikos akustinės gitaros ir vokalo studija iš Utenos.
„Uteniškiams buvo nelengva, jie pirmieji lipo į sceną“, – sakė festivalio-konkurso vedėjas Marijus Budraitis. Aukštaitijos regionui atstovaujanti uteniškių grupė pripažinta geriausiai atlikusi ir lietuvių liaudies dainą. O štai marijampoliečių grupė „Riff epic“ buvo pripažinta geriausiai judančia scenoje grupe. Pagrindinis Rusnės festivalio-konkurso prizas (150 eurų), kurį įsteigė festivalio globėjas LR Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, keturių vaikinų grupei iš Latvijos „Stereo IN“. Vaikinai iš Latvijos žiūrovus stebino ne tik dainomis, bet ir puikiai su publika bendravę lietuviškai.
Padėkos įteiktos festivalį rengti padėjusiems jauniesiems šauliams ir jų vadui Donatui Jauniui, rusniškei Nijolei Drobnytei, Rusnės seniūnei Daliai Drobnienei.
Festivalis tesėsi ir nutilus festivalio-konkurso jaunųjų atlikėjų melodijoms. Šoko Remintos Stoškuvienės vadovaujamos grupės „Salūnas“ ir „Dakota“. Koncertavo grupės „All Stars Band“ (Vilnius), „Karčema“ ir Egidijus Sipavičius, „Alvita & Co feat. Sepa“ (Vilnius), „Ukus in fibula“ (Italija), „Nauja diena“ (Latvija).
Vakaro dalyje „Akustinės muzikos naktis“ skambėjo tauragiškio Giedriaus Vaškio, rusniškių Daivos Plikšnienės, Nido Pečkio, šilutiškio Ado Nausėdos dainos.
Vietos politikai prie istorinio Rusnės pašto nepailsdami pastato virė ir pilstė žuvienę…

Laima PUTRIUVIENĖ

Nuotaikingai šoko „Salūno“ šokėjai.

Jaunųjų atlikėjų pasirodymus vertino tarptautinė komisija.

Geriausiu instrumentalistu pripažintas Dovydas Stoškus.

2 komentarai

  • germa

    nu ir vistiek, vadink, kaip nori, festivaliu, laivu svente, geldu svente, vistiek tik snipstas…o gaila.
    finansuotu pagaliau savivaldybe silutes rengini viena, bet gera Rusnej, tai ir pritrauktu sveciu ir dalyviu. o dabar… geda. ir gera, kad negriztu as ten

    • Onute

      Svente atvyk ir sukurk, kalbeti visi mandrus ir jau labai gudrus… Be geldu yra ir “saku “svente, kur viena partija aktyviai reiskiasi, verda viralus ir paseria, va cia tai svente??? Baik dejuot, raitykis rankoves ir pirmyn!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip atrasti kokybišką sausą maistą šunims?

Šiuolaikinėje rinkoje gausu įvairių rūšių sauso šunų maisto. Tai sudaro pagrindą dvejoti, kaip rasti tą tinkamą. Tiesa, yra šeimininkų, kurie sauso maisto net neduoda savo augintiniams, tačiau anot specialistų, šuo turi gauti bent šiek tiek sauso maisto davinio. Kas tinka vienam, nereiškia, kad tiks kitam Reikia pripažinti faktą, kad šunys, kaip ir  žmonės yra skirtingi, todėl renkantis maistą, kiekvienas turi savo savitą skonį. Sausas maistas mylimiems šunims gali būti pagamintas iš įvairių maisto produktų: nuo elnienos iki daržovių, todėl atrasti

Nuo 2024 m. visuomeninius pastatus siūloma statyti iš medienos ir organinių medžiagų

Nuo 2024 m. visuomeninius pastatus siūloma statyti iš medienos ir organinių medžiagų, kurios sudarytų 50 proc. viso statinio statybos medžiagų. Tai nurodyta Aplinkos ministerijos darbo grupės dėl organinių ir medienos statybos medžiagų visuomeninių pastatų statybai pateiktoje ataskaitoje. Joje taip pat pažymėta galimybė tokius pastatus statyti aukštesnius, nei kad dabar numato teisės aktai. Balandžio mėnesį suformuotos darbo grupės ataskaitoje pateiktas veiksmų planas tikslui pasiekti – statyti statinius iš atsinaujinančių išteklių (organinių, medinių) konstrukcijų, kurios sudarytų 50 proc. statybinių medžiagų. Nors šiuo

Lietuvos paštas planuoja dvigubai išplėsti paštomatų tinklą

Lietuvos paštas paskelbė viešąjį konkursą, kuriuo planuoja įsigyti iki 280 naujų paštomatų. Įgyvendinant paštomatų plėtrą, ateinančiais metais bus įrengta 80 naujų LP EXPRESS paštomatų, o likusią įrangą planuojama įsigyti iki 2025 metų. „Jau kelis metus stebime tendenciją, kai siunčiamų daiktų kiekis auga, o laiškų – mažėja. Pandemijos laikotarpiu visuomenės apsipirkimo bei siuntimo įpročiai dar sparčiau keitėsi – stipriai augo siuntų segmentas. Klientai ypač pamėgo paštomatus kaip greitą, patogų ir aplinkai draugiškesnį siuntimo būdą. Prognozuojame, kad tokie siuntimo įpročiai išliks ir

Ligonių kasos vaiko sveikatos pažymėjimais ragina pasirūpinti iš anksto

Nors iki naujų mokslo metų pradžios dar geras mėnuo, ligonių kasos jau dabar primena tėvams apie būtinybę atlikti profilaktinę vaikų sveikatos patikrą. Vizito pas šeimos gydytojus raginama neatidėlioti, nes rudenį prie medikų kabinetų gali nutįsti pasitikrinti atėjusiųjų eilės. Kasmet profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis sudariusiose gydymo įstaigose mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės – jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos

Taip pat skaitykite