Tėvo dieną vyko ir Rusnės festivalis

Groja LitRoll iš Telšių.

Rusnės festivalis šurmuliavo tradicinėje vietoje – ant Atmatos kranto. Vaivorykštės spalvomis padangę spalvino aitvarai, o Atmatos vandenimis skrodė laivai. Ant pievelės, suolų, kėdžių ir šiaudų ryšulių įsitaisę Rusnės festivalio dalyviai mėgavosi gaiviaisiais gėrimais, rūkyta žuvimi, kitais skanėstais. Ant pievelės žaidė netradicinį futbolą, varžėsi, kieno ranka sitipresnė, kieno taiklesnė, žaidė didžiulėmis šaškėmis, stalo tenisą. Netrūko suvenyrų, amatininkų dirbinių. Atmatos krante netilo lietuvių, latvių, lenkų, net italų kalba.

Rusnės festivalio-konkurso dalyvius, gyvai grojančias jaunimo muzikos grupes, vertino tarptautinė komisija iš Lietuvos, Lenkijos ir Italijos atstovų. Atidžiai klausę, akylai stebėję komisijos nariai išrinko geriausią grupę, paskelbė geriausius instrumentalistus, vokalistus, išrinko geriausio sceninio įvaizdžio grupę.
Geriausiu būgnininku paskelbtas Telšių grupės „LitRoll“ būgnininkas. Šios grupės atlikėjas Juozas Rimeika pripažintas geriausiu vokalistu. Geriausia vokalistė – Šiaulių grupės „Extra“ dainininkė (geriausiųjų nei vardų, nei pavardžių renginio organizatoriai neviešino), geriausias gitaristas – iš Kvėdarnos grupės „Štabas“. Geriausias boso gitaristas – gargždiškių grupės „Nevalyk lentos“ atstovas. Geriausiais instrumentalistais pripažinti grupės „Karčemėlė“ smuikininkė Rūta Šerpytytė ir būgnininkas Dovydas Stoškus. Tarptautinės komisijos sprendimu stilingiausia grupe buvo pripažinta jaunimo muzikos akustinės gitaros ir vokalo studija iš Utenos.
„Uteniškiams buvo nelengva, jie pirmieji lipo į sceną“, – sakė festivalio-konkurso vedėjas Marijus Budraitis. Aukštaitijos regionui atstovaujanti uteniškių grupė pripažinta geriausiai atlikusi ir lietuvių liaudies dainą. O štai marijampoliečių grupė „Riff epic“ buvo pripažinta geriausiai judančia scenoje grupe. Pagrindinis Rusnės festivalio-konkurso prizas (150 eurų), kurį įsteigė festivalio globėjas LR Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, keturių vaikinų grupei iš Latvijos „Stereo IN“. Vaikinai iš Latvijos žiūrovus stebino ne tik dainomis, bet ir puikiai su publika bendravę lietuviškai.
Padėkos įteiktos festivalį rengti padėjusiems jauniesiems šauliams ir jų vadui Donatui Jauniui, rusniškei Nijolei Drobnytei, Rusnės seniūnei Daliai Drobnienei.
Festivalis tesėsi ir nutilus festivalio-konkurso jaunųjų atlikėjų melodijoms. Šoko Remintos Stoškuvienės vadovaujamos grupės „Salūnas“ ir „Dakota“. Koncertavo grupės „All Stars Band“ (Vilnius), „Karčema“ ir Egidijus Sipavičius, „Alvita & Co feat. Sepa“ (Vilnius), „Ukus in fibula“ (Italija), „Nauja diena“ (Latvija).
Vakaro dalyje „Akustinės muzikos naktis“ skambėjo tauragiškio Giedriaus Vaškio, rusniškių Daivos Plikšnienės, Nido Pečkio, šilutiškio Ado Nausėdos dainos.
Vietos politikai prie istorinio Rusnės pašto nepailsdami pastato virė ir pilstė žuvienę…

Laima PUTRIUVIENĖ

Nuotaikingai šoko „Salūno“ šokėjai.

Jaunųjų atlikėjų pasirodymus vertino tarptautinė komisija.

Geriausiu instrumentalistu pripažintas Dovydas Stoškus.

2 komentarai

  • germa

    nu ir vistiek, vadink, kaip nori, festivaliu, laivu svente, geldu svente, vistiek tik snipstas…o gaila.
    finansuotu pagaliau savivaldybe silutes rengini viena, bet gera Rusnej, tai ir pritrauktu sveciu ir dalyviu. o dabar… geda. ir gera, kad negriztu as ten

    • Onute

      Svente atvyk ir sukurk, kalbeti visi mandrus ir jau labai gudrus… Be geldu yra ir “saku “svente, kur viena partija aktyviai reiskiasi, verda viralus ir paseria, va cia tai svente??? Baik dejuot, raitykis rankoves ir pirmyn!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite