Tėvo dieną vyko ir Rusnės festivalis

Groja LitRoll iš Telšių.

Rusnės festivalis šurmuliavo tradicinėje vietoje – ant Atmatos kranto. Vaivorykštės spalvomis padangę spalvino aitvarai, o Atmatos vandenimis skrodė laivai. Ant pievelės, suolų, kėdžių ir šiaudų ryšulių įsitaisę Rusnės festivalio dalyviai mėgavosi gaiviaisiais gėrimais, rūkyta žuvimi, kitais skanėstais. Ant pievelės žaidė netradicinį futbolą, varžėsi, kieno ranka sitipresnė, kieno taiklesnė, žaidė didžiulėmis šaškėmis, stalo tenisą. Netrūko suvenyrų, amatininkų dirbinių. Atmatos krante netilo lietuvių, latvių, lenkų, net italų kalba.

Rusnės festivalio-konkurso dalyvius, gyvai grojančias jaunimo muzikos grupes, vertino tarptautinė komisija iš Lietuvos, Lenkijos ir Italijos atstovų. Atidžiai klausę, akylai stebėję komisijos nariai išrinko geriausią grupę, paskelbė geriausius instrumentalistus, vokalistus, išrinko geriausio sceninio įvaizdžio grupę.
Geriausiu būgnininku paskelbtas Telšių grupės „LitRoll“ būgnininkas. Šios grupės atlikėjas Juozas Rimeika pripažintas geriausiu vokalistu. Geriausia vokalistė – Šiaulių grupės „Extra“ dainininkė (geriausiųjų nei vardų, nei pavardžių renginio organizatoriai neviešino), geriausias gitaristas – iš Kvėdarnos grupės „Štabas“. Geriausias boso gitaristas – gargždiškių grupės „Nevalyk lentos“ atstovas. Geriausiais instrumentalistais pripažinti grupės „Karčemėlė“ smuikininkė Rūta Šerpytytė ir būgnininkas Dovydas Stoškus. Tarptautinės komisijos sprendimu stilingiausia grupe buvo pripažinta jaunimo muzikos akustinės gitaros ir vokalo studija iš Utenos.
„Uteniškiams buvo nelengva, jie pirmieji lipo į sceną“, – sakė festivalio-konkurso vedėjas Marijus Budraitis. Aukštaitijos regionui atstovaujanti uteniškių grupė pripažinta geriausiai atlikusi ir lietuvių liaudies dainą. O štai marijampoliečių grupė „Riff epic“ buvo pripažinta geriausiai judančia scenoje grupe. Pagrindinis Rusnės festivalio-konkurso prizas (150 eurų), kurį įsteigė festivalio globėjas LR Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, keturių vaikinų grupei iš Latvijos „Stereo IN“. Vaikinai iš Latvijos žiūrovus stebino ne tik dainomis, bet ir puikiai su publika bendravę lietuviškai.
Padėkos įteiktos festivalį rengti padėjusiems jauniesiems šauliams ir jų vadui Donatui Jauniui, rusniškei Nijolei Drobnytei, Rusnės seniūnei Daliai Drobnienei.
Festivalis tesėsi ir nutilus festivalio-konkurso jaunųjų atlikėjų melodijoms. Šoko Remintos Stoškuvienės vadovaujamos grupės „Salūnas“ ir „Dakota“. Koncertavo grupės „All Stars Band“ (Vilnius), „Karčema“ ir Egidijus Sipavičius, „Alvita & Co feat. Sepa“ (Vilnius), „Ukus in fibula“ (Italija), „Nauja diena“ (Latvija).
Vakaro dalyje „Akustinės muzikos naktis“ skambėjo tauragiškio Giedriaus Vaškio, rusniškių Daivos Plikšnienės, Nido Pečkio, šilutiškio Ado Nausėdos dainos.
Vietos politikai prie istorinio Rusnės pašto nepailsdami pastato virė ir pilstė žuvienę…

Laima PUTRIUVIENĖ

Nuotaikingai šoko „Salūno“ šokėjai.

Jaunųjų atlikėjų pasirodymus vertino tarptautinė komisija.

Geriausiu instrumentalistu pripažintas Dovydas Stoškus.

2 komentarai

  • germa

    nu ir vistiek, vadink, kaip nori, festivaliu, laivu svente, geldu svente, vistiek tik snipstas…o gaila.
    finansuotu pagaliau savivaldybe silutes rengini viena, bet gera Rusnej, tai ir pritrauktu sveciu ir dalyviu. o dabar… geda. ir gera, kad negriztu as ten

    • Onute

      Svente atvyk ir sukurk, kalbeti visi mandrus ir jau labai gudrus… Be geldu yra ir “saku “svente, kur viena partija aktyviai reiskiasi, verda viralus ir paseria, va cia tai svente??? Baik dejuot, raitykis rankoves ir pirmyn!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Ar pabrangs ugdymas Šilutės meno mokykloje?

Šilutės meno mokykla kreipėsi į Savivaldybę prašydama padidinti mokesčius už mokinių ugdymą šioje įstaigoje. Jau perengtas sprendimo projektas. Jį svarstys kitą savaitę Tarybos komitetuose, o galutinį žodį tars Savivaldybės taryba spalio pabaigoje vyksiančiame posėdyje.   Svarstoma, kad  meno mokyklos dailės, muzikos bei šokio skyriuose nuo lapkričio 1 d. galiotų tokio dydžio mokesčiai:   besimokantiems pagal dailės arba muzikos ankstyvojo ugdymo programą – 16 Eur;   besimokantiems dailės ir šokio skyriuose pagal pradinio arba pagrindinio ugdymo programas – 16 Eur;  

Taip pat skaitykite