Tėvai varsto odontologų duris dėl parašo

Jau nuo pernai įsigaliojo LR sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinta statistinė apskaitos forma, papildyta nauju punktu „Dantų ir žandikaulių būklės įvertinimas“. Taigi, nuo pernai vaiko sveikatą vertina ne tik šeimos gydytojas, bet ir gydytojas odontologas. Be odontologų išvadų šeimos gydytojai negali išduoti pažymos apie vaiko sveikatos būklę. Odontologai pastebi, kad kai kurie tėvai neskuba atvesti savo atžalėlių, o patys varsto duris prašydami parašo, tvirtinančio apie vaiko apsilankymą pas odontologą.

Burnos higienistė Monika Kavoliūnienė sako, kad mažųjų pacientų netrūksta jau nuo birželio mėnesio, netrūko visą vasarą ir dabar, kai artėja mokslo metai. Net patys mažiausi, trimečiai, ateina gerai nusiteikę, pozityvūs. Akivaizdu, kad tėveliai savo vaikams jau būna paaiškinę ir juos paruošę vizitui pas odontologą. Mažieji pacientai yra ypatingi, kartais nepavyksta priprašyti, kad jie parodytų dantukus, tenka ilgokai ir kantriai su jais bendrauti. Pasak M. Kavoliūnienės, net ir toks pabendravimas su mažuoju pacientu yra naudingas. Pirmasis teigiamas įspūdis odontologo kabinete padeda lengviau susitarti su mažuoju pacientu kito vizito metu.
Vis tik ne visi tėveliai paruošia savo mažylius vizitui pas gydytoją. Kartais klaidingai manoma, kad pieninių dantukų gydyti nereikia. Burnos higienistė M. Kavoliūnienė atkreipia dėmesį, kad sugedę pieniniai dantukai yra ne tik neigiamas estetinis vaizdas, dėl kurio mažylis gali patirti neigiamų emocijų iš aplinkinių. Tvarkingi pieniniai dantukai ir taisyklingas pieninis sąkandis yra labai svarbu būsimų nuolatinių dantų sveikatai, sąkandžio tipui.
Pasak M. Kavoliūnienės, pastebima, kad vaikų dantukai yra sugedę. Pasitaiko net tokių atvejų, kad vaikų dantukų negalima apsaugoti silantais, nes jų tiesiog nėra ant ko dėti – pavyzdžiui, vieno šešiamečio nuolatiniams krūminiams dantims jau grėsė protezavimas. Dėl tokių atvejų kalti daugiau tėvai negu patys vaikai. Pagrindinė problema – nemokėjimas tinkamai valyti dantų. Pasak M. Kavoliūnienės, kol vaikas nemoka gerai rašyti, pats manipuliuoti savo ranka, jis negali gerai išsivalyti savo dantų. Net šešiamečiui vaikui tėvai turi padėti išsivalyti dantis.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 39

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite