Tėvai varsto odontologų duris dėl parašo

Jau nuo pernai įsigaliojo LR sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinta statistinė apskaitos forma, papildyta nauju punktu „Dantų ir žandikaulių būklės įvertinimas“. Taigi, nuo pernai vaiko sveikatą vertina ne tik šeimos gydytojas, bet ir gydytojas odontologas. Be odontologų išvadų šeimos gydytojai negali išduoti pažymos apie vaiko sveikatos būklę. Odontologai pastebi, kad kai kurie tėvai neskuba atvesti savo atžalėlių, o patys varsto duris prašydami parašo, tvirtinančio apie vaiko apsilankymą pas odontologą.

Burnos higienistė Monika Kavoliūnienė sako, kad mažųjų pacientų netrūksta jau nuo birželio mėnesio, netrūko visą vasarą ir dabar, kai artėja mokslo metai. Net patys mažiausi, trimečiai, ateina gerai nusiteikę, pozityvūs. Akivaizdu, kad tėveliai savo vaikams jau būna paaiškinę ir juos paruošę vizitui pas odontologą. Mažieji pacientai yra ypatingi, kartais nepavyksta priprašyti, kad jie parodytų dantukus, tenka ilgokai ir kantriai su jais bendrauti. Pasak M. Kavoliūnienės, net ir toks pabendravimas su mažuoju pacientu yra naudingas. Pirmasis teigiamas įspūdis odontologo kabinete padeda lengviau susitarti su mažuoju pacientu kito vizito metu.
Vis tik ne visi tėveliai paruošia savo mažylius vizitui pas gydytoją. Kartais klaidingai manoma, kad pieninių dantukų gydyti nereikia. Burnos higienistė M. Kavoliūnienė atkreipia dėmesį, kad sugedę pieniniai dantukai yra ne tik neigiamas estetinis vaizdas, dėl kurio mažylis gali patirti neigiamų emocijų iš aplinkinių. Tvarkingi pieniniai dantukai ir taisyklingas pieninis sąkandis yra labai svarbu būsimų nuolatinių dantų sveikatai, sąkandžio tipui.
Pasak M. Kavoliūnienės, pastebima, kad vaikų dantukai yra sugedę. Pasitaiko net tokių atvejų, kad vaikų dantukų negalima apsaugoti silantais, nes jų tiesiog nėra ant ko dėti – pavyzdžiui, vieno šešiamečio nuolatiniams krūminiams dantims jau grėsė protezavimas. Dėl tokių atvejų kalti daugiau tėvai negu patys vaikai. Pagrindinė problema – nemokėjimas tinkamai valyti dantų. Pasak M. Kavoliūnienės, kol vaikas nemoka gerai rašyti, pats manipuliuoti savo ranka, jis negali gerai išsivalyti savo dantų. Net šešiamečiui vaikui tėvai turi padėti išsivalyti dantis.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuviškos sraigės įtiko ir prancūzų gurmanams

Lemtingas lietuviško verslo sprendimas buvo sraiges ne auginti, o supirkti ir perdirbti. Šaldytus maisto produktus iš sraigių mėsos prieš aštuonerius metus gaminti pradėjusi bendrovė „Darvėja“ aktyviai tyrinėjo Lietuvos ir užsienio rinkas, dalyvavo tarptautinėse parodose. Verslas nusprendė investuoti į sraigių mėsos perdirbimo technologijas ir modernią įrangą. Apie šaldytų sraigių mėsos produktų gamybą, žiūrėkite reportaže: Ši įmonė šiandien skina nuoseklaus darbo ir išplėtotų partnerysčių vaisius – aukštos kokybės lietuviška produkcija pasaulyje tampa vis populiaresnė. Be to, ir pirkėjai Lietuvoje atranda greitai paruošiamus

Provanso paieškos nuvedė į Venckus

Žodis Provansas mums asocijuojasi su Prancūzijos miestais Nica, Marseliu, Kanais, Avinjonu, ir, žinoma, levandomis. Žydintys laukai užburia akis, o kvapas įsimena ilgam. Negalėdami nuvykti į Prancūziją, džiaugiamės turėdami galimybę pasigrožėti šių nuostabių augalų vaizdais ir kvapais visai mūsų pašonėje – Venckų kaime, prie Žemaičių Naumiesčio. Levandų sode mus, būrelį Šilutės moterų seklyčios narių, pasitiko šeimininkai Lina ir Mindaugas Vingiai. Pirmiausia pasivaikščiojome po levandų lauką, supantį didelę seną obelį, dar dosniai dalijančią derlių. Kieme akys krypo į atskiruose didelio sodo kampeliuose

Zigmantas Balčytis išrinktas Lietuvos regionų partijos pirmininko pavaduotoju

Liepos 29 d. istorinėje vietovėje, pirmojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje, įvyko neeilinis LR Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūno Jono Pinskaus vadovaujamos partijos suvažiavimas. Ši partija, anot J. Pinskaus,  įgauna naują kryptį – tampa Lietuvos regionų partija su nauja programa, įstatais, o svarbiausia – unikaliu, novatorišku, šalies regionus ir juose gyvenančius žmones, jų tikėjimą geresne dabartimi ir ateitimi atspindinčiu identitetu. Šio neeilinio suvažiavimo metu partijos pirmininko pavaduotoju buvo patvirtintas naujas partijos narys, Seimo narys, Seimo audito komiteto pirmininkas, sukaupęs didžiulę patirtį būdamas

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba įvertino UAB „Šilutės šilumos tinklų“ finansinį pajėgumą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), vykdydama energetikos įmonių veiklos priežiūrą bei siekdama, kad vartotojai gautų nepertraukiamas bei kokybiškas paslaugas, atliko šilumos sektoriuje veikiančių ūkio subjektų finansinio pajėgumo vertinimą. VERT konstatavo, kad 43 šilumos tiekimo įmonių 2020 metų pabaigos finansinis pajėgumas vertinamas kaip pakankamas. Šiame sąraše ir Šilutės rajono savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės šilumos tinklai“. UAB „Ukmergės šiluma“ finansinis pajėgumas vertinamas kaip  nepakankamas, nes ūkio subjekto bendrasis finansinio pajėgumo  rodiklis ataskaitiniais metais turi būti didesnis. Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos inf.

Taip pat skaitykite