Tėvai varsto odontologų duris dėl parašo

Jau nuo pernai įsigaliojo LR sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinta statistinė apskaitos forma, papildyta nauju punktu „Dantų ir žandikaulių būklės įvertinimas“. Taigi, nuo pernai vaiko sveikatą vertina ne tik šeimos gydytojas, bet ir gydytojas odontologas. Be odontologų išvadų šeimos gydytojai negali išduoti pažymos apie vaiko sveikatos būklę. Odontologai pastebi, kad kai kurie tėvai neskuba atvesti savo atžalėlių, o patys varsto duris prašydami parašo, tvirtinančio apie vaiko apsilankymą pas odontologą.

Burnos higienistė Monika Kavoliūnienė sako, kad mažųjų pacientų netrūksta jau nuo birželio mėnesio, netrūko visą vasarą ir dabar, kai artėja mokslo metai. Net patys mažiausi, trimečiai, ateina gerai nusiteikę, pozityvūs. Akivaizdu, kad tėveliai savo vaikams jau būna paaiškinę ir juos paruošę vizitui pas odontologą. Mažieji pacientai yra ypatingi, kartais nepavyksta priprašyti, kad jie parodytų dantukus, tenka ilgokai ir kantriai su jais bendrauti. Pasak M. Kavoliūnienės, net ir toks pabendravimas su mažuoju pacientu yra naudingas. Pirmasis teigiamas įspūdis odontologo kabinete padeda lengviau susitarti su mažuoju pacientu kito vizito metu.
Vis tik ne visi tėveliai paruošia savo mažylius vizitui pas gydytoją. Kartais klaidingai manoma, kad pieninių dantukų gydyti nereikia. Burnos higienistė M. Kavoliūnienė atkreipia dėmesį, kad sugedę pieniniai dantukai yra ne tik neigiamas estetinis vaizdas, dėl kurio mažylis gali patirti neigiamų emocijų iš aplinkinių. Tvarkingi pieniniai dantukai ir taisyklingas pieninis sąkandis yra labai svarbu būsimų nuolatinių dantų sveikatai, sąkandžio tipui.
Pasak M. Kavoliūnienės, pastebima, kad vaikų dantukai yra sugedę. Pasitaiko net tokių atvejų, kad vaikų dantukų negalima apsaugoti silantais, nes jų tiesiog nėra ant ko dėti – pavyzdžiui, vieno šešiamečio nuolatiniams krūminiams dantims jau grėsė protezavimas. Dėl tokių atvejų kalti daugiau tėvai negu patys vaikai. Pagrindinė problema – nemokėjimas tinkamai valyti dantų. Pasak M. Kavoliūnienės, kol vaikas nemoka gerai rašyti, pats manipuliuoti savo ranka, jis negali gerai išsivalyti savo dantų. Net šešiamečiui vaikui tėvai turi padėti išsivalyti dantis.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Jono Jakštaičio knyga vaikams apie tai, kaip „Kiškis žolę pjovė“ 

Rudens nuspalvintą gražią spalio popietę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka kvietė vaikus į naujausios tauragiškio poeto Jono Jakštaičio-Šapelio knygos „Kiškis žolę pjovė“ pristatymą. Susitikti su knygos autoriumi susirinko  Algimanto Mackaus gimnazijos ir Stoniškių pagrindinės mokyklos 3-4 kl. mokiniai su mokytojomis Dalia Kuisiene, Gražina Noreikaite, Laima Kuizinaite, Janeta Vidraite-Maroziene, Sandvina Birvydiene bei Rūta Jankevičiene. Tauragiškis, renginių vedėjas, šios knygos redaktorius Eugenijus Šaltis, apie autorių pasakojo, kad jis – kūrybiškas žmogus, pastebintis įvairias natūralioje gamtoje esančias detales, kurios ir atsispindi jo eilėraščių

Spalio 23 d., šeštadienį, NKL rungtynės: susitinka ŠILUTĖ – DELIKATESAS (Joniškis)

Spalio 23 d. 16.00 val. Šilutės Vydūno gimnazijos krepšinio sporto salėje (Atgimimo al. 3, Šilutė) vyks NKL rungtynės:  ŠILUTĖ – DELIKATESAS (Joniškis)     Minutės pertraukėlių metu šoks krepšinio komandos šokėjos. Generalinis rėmėjas: Šilutės rajono savivaldybė. Rėmėjai: UAB „Šilutės polderiai“, UAB „Klasmann-Deilmann“, UAB „Budriko“, UAB „Šilutės vandens turizmo centras“, UAB „Žiblanga“, UAB „Šilutės autobusų parkas“, UAB „Įtampa“, Šilutės Vydūno gimnazija, UAB „Mano būstas VAKARAI“, UAB ,,Autostoma‘‘. Rėmimo partneriai: VPC „Šilutė Plius“, UAB „Šarūno reklama“, sporto ir sveikatingumo centras „Atėnai“, UAB

Taip pat skaitykite