Terorizmo aidai atsirito iki Pagėgių

Europos Sąjungos Regionų komiteto tikrasis narys Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis neslepia, kad Briuselyje paskelbus aukščiausią teroro atakų pavojų nerimą išgyvena ir Lietuvos atstovai Regionų komitete. Būtina vykti į posėdžius Briuselyje, kur gyvenimas apmiręs dėl didelio teroro pavojaus.

Dėl teroro grėsmės ištuštėjusios Briuselio gatvės. EPA-ELTA nuotr.

Vakar Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis telefonu „Pamariui“ pasakojo, kad šiandien Briuselyje turi vykti Regionų komiteto komisijos posėdis, kuriame jam reikia dalyvauti. Planavęs išvykti pirmadienį, V. Komskis skrydį atidėjo šiandienai. Įmanoma išskristi labai anksti iš Vilniaus ar Palangos per Kopenhagą (Danija), suspėjama į posėdį, o vėlai vakare galima iš Briuselio per Kopenhagą sugrįžti į Lietuvą. Mažiau varginanti kelionė, kai į Briuselį skrendama posėdžio išvakarėse.
Lapkričio 19 d. V. Komskis neskrido į Briuselį, mat buvo uždarytas Kopenhagos oro uostas. Priežastys visos vienodos – saugumo priemonės siekiant išvengti galimų teroristų išpuolių.
„Jokio smagumo. Gal ir kiti Lietuvos delegacijos nariai nenuvyksta į posėdžius? Gruodžio 3-4 dienomis vyks paskutinė šiais metais Regionų komiteto plenarinė sesija, kurioje paprastai dalyvauja visi 9 Lietuvos atstovai Regionų komitete – tikrieji nariai, o jeigu kuris iš jų negali, deleguoja vieną iš 9 pakaitinių narių. Planuoju vykti, tačiau nerimo yra“, – pasakojo V. Komskis, primindamas, kad saugumo priemonės oro uostuose ypač sustiprintos, labai kruopščiai tikrinami keleiviai ir bagažas.
Šią kadenciją Regionų komiteto tikrasis narys yra ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, Lietuvai atstovauja ir kitų savivaldybių merai, tarybų nariai, kitų institucijų atstovai. Pavyzdžiui, delegacijoje yra aplinkos ministro pavaduotoja Daiva Matonienė, kuri yra ir Šiaulių miesto tarybos narė.
Regionų komitete dirba 350 savivaldos ir regionų politikų iš 28 Europos Sąjungos valstybių. Posėdžiauja šešios komisijos, kuriose yra Lietuvos atstovų, galutiniai dokumentai priimami plenarinėje sesijoje, kurių per metus būna 6.
Vakar Briuselis buvo tarsi paralyžiuotas – tebegaliojo aukščiausias teroro atakų pavojus, mieste neveikė metro, mokyklos, prekybos centrai ir parduotuvės, buvo atšaukti koncertai, futbolo varžybos, mieste patruliavo labai gausios ginkluotų pareigūnų ir kariškių pajėgos. Nuolat vyko reidai, kratos, sulaikyta įtartinų asmenų, ieškoma su teroro aktu Paryžiuje susijusių asmenų.

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 18

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite