Terorizmo aidai atsirito iki Pagėgių

Europos Sąjungos Regionų komiteto tikrasis narys Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis neslepia, kad Briuselyje paskelbus aukščiausią teroro atakų pavojų nerimą išgyvena ir Lietuvos atstovai Regionų komitete. Būtina vykti į posėdžius Briuselyje, kur gyvenimas apmiręs dėl didelio teroro pavojaus.

Dėl teroro grėsmės ištuštėjusios Briuselio gatvės. EPA-ELTA nuotr.

Vakar Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis telefonu „Pamariui“ pasakojo, kad šiandien Briuselyje turi vykti Regionų komiteto komisijos posėdis, kuriame jam reikia dalyvauti. Planavęs išvykti pirmadienį, V. Komskis skrydį atidėjo šiandienai. Įmanoma išskristi labai anksti iš Vilniaus ar Palangos per Kopenhagą (Danija), suspėjama į posėdį, o vėlai vakare galima iš Briuselio per Kopenhagą sugrįžti į Lietuvą. Mažiau varginanti kelionė, kai į Briuselį skrendama posėdžio išvakarėse.
Lapkričio 19 d. V. Komskis neskrido į Briuselį, mat buvo uždarytas Kopenhagos oro uostas. Priežastys visos vienodos – saugumo priemonės siekiant išvengti galimų teroristų išpuolių.
„Jokio smagumo. Gal ir kiti Lietuvos delegacijos nariai nenuvyksta į posėdžius? Gruodžio 3-4 dienomis vyks paskutinė šiais metais Regionų komiteto plenarinė sesija, kurioje paprastai dalyvauja visi 9 Lietuvos atstovai Regionų komitete – tikrieji nariai, o jeigu kuris iš jų negali, deleguoja vieną iš 9 pakaitinių narių. Planuoju vykti, tačiau nerimo yra“, – pasakojo V. Komskis, primindamas, kad saugumo priemonės oro uostuose ypač sustiprintos, labai kruopščiai tikrinami keleiviai ir bagažas.
Šią kadenciją Regionų komiteto tikrasis narys yra ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, Lietuvai atstovauja ir kitų savivaldybių merai, tarybų nariai, kitų institucijų atstovai. Pavyzdžiui, delegacijoje yra aplinkos ministro pavaduotoja Daiva Matonienė, kuri yra ir Šiaulių miesto tarybos narė.
Regionų komitete dirba 350 savivaldos ir regionų politikų iš 28 Europos Sąjungos valstybių. Posėdžiauja šešios komisijos, kuriose yra Lietuvos atstovų, galutiniai dokumentai priimami plenarinėje sesijoje, kurių per metus būna 6.
Vakar Briuselis buvo tarsi paralyžiuotas – tebegaliojo aukščiausias teroro atakų pavojus, mieste neveikė metro, mokyklos, prekybos centrai ir parduotuvės, buvo atšaukti koncertai, futbolo varžybos, mieste patruliavo labai gausios ginkluotų pareigūnų ir kariškių pajėgos. Nuolat vyko reidai, kratos, sulaikyta įtartinų asmenų, ieškoma su teroro aktu Paryžiuje susijusių asmenų.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite