Terorizmo aidai atsirito iki Pagėgių

Europos Sąjungos Regionų komiteto tikrasis narys Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis neslepia, kad Briuselyje paskelbus aukščiausią teroro atakų pavojų nerimą išgyvena ir Lietuvos atstovai Regionų komitete. Būtina vykti į posėdžius Briuselyje, kur gyvenimas apmiręs dėl didelio teroro pavojaus.

Dėl teroro grėsmės ištuštėjusios Briuselio gatvės. EPA-ELTA nuotr.

Vakar Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis telefonu „Pamariui“ pasakojo, kad šiandien Briuselyje turi vykti Regionų komiteto komisijos posėdis, kuriame jam reikia dalyvauti. Planavęs išvykti pirmadienį, V. Komskis skrydį atidėjo šiandienai. Įmanoma išskristi labai anksti iš Vilniaus ar Palangos per Kopenhagą (Danija), suspėjama į posėdį, o vėlai vakare galima iš Briuselio per Kopenhagą sugrįžti į Lietuvą. Mažiau varginanti kelionė, kai į Briuselį skrendama posėdžio išvakarėse.
Lapkričio 19 d. V. Komskis neskrido į Briuselį, mat buvo uždarytas Kopenhagos oro uostas. Priežastys visos vienodos – saugumo priemonės siekiant išvengti galimų teroristų išpuolių.
„Jokio smagumo. Gal ir kiti Lietuvos delegacijos nariai nenuvyksta į posėdžius? Gruodžio 3-4 dienomis vyks paskutinė šiais metais Regionų komiteto plenarinė sesija, kurioje paprastai dalyvauja visi 9 Lietuvos atstovai Regionų komitete – tikrieji nariai, o jeigu kuris iš jų negali, deleguoja vieną iš 9 pakaitinių narių. Planuoju vykti, tačiau nerimo yra“, – pasakojo V. Komskis, primindamas, kad saugumo priemonės oro uostuose ypač sustiprintos, labai kruopščiai tikrinami keleiviai ir bagažas.
Šią kadenciją Regionų komiteto tikrasis narys yra ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, Lietuvai atstovauja ir kitų savivaldybių merai, tarybų nariai, kitų institucijų atstovai. Pavyzdžiui, delegacijoje yra aplinkos ministro pavaduotoja Daiva Matonienė, kuri yra ir Šiaulių miesto tarybos narė.
Regionų komitete dirba 350 savivaldos ir regionų politikų iš 28 Europos Sąjungos valstybių. Posėdžiauja šešios komisijos, kuriose yra Lietuvos atstovų, galutiniai dokumentai priimami plenarinėje sesijoje, kurių per metus būna 6.
Vakar Briuselis buvo tarsi paralyžiuotas – tebegaliojo aukščiausias teroro atakų pavojus, mieste neveikė metro, mokyklos, prekybos centrai ir parduotuvės, buvo atšaukti koncertai, futbolo varžybos, mieste patruliavo labai gausios ginkluotų pareigūnų ir kariškių pajėgos. Nuolat vyko reidai, kratos, sulaikyta įtartinų asmenų, ieškoma su teroro aktu Paryžiuje susijusių asmenų.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Muziejų naktis Bitėnuose

Šeštadienį, gegužės 14 d., Bitėnus apgobė Tarptautinė muziejų naktis. Nepaisant žvarbos, Martyno Jankaus muziejuje susirinko nemažas būrys svečių. Jaukiai įsitaisę muziejaus edukacinio centro antrame aukšte, žiūrovai stebėjo paruoštą Martyno Jankaus muziejaus programą.   Vakaras prasidėjo grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos pristatymu iš ciklo „Dainavo klodai“ ir „Brangiausios vietos“. Pristatyme dalyvavo menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. Vygandas Čaplikas, kartu su parodos kuratore Vida Korn. Šioje parodoje eksponuojami menininkės darbai sukurti jai apsigyvenus Dzūkijoje, Rūdnelės

Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433. Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams. Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų,

Tarp piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų – ir ketvirtokė iš Žemaičių Naumiesčio

Paskelbti piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: viena iš jų – Ugnė Barakauskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė. Paaiškėjo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos surengto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: Šakių „Varpo“ mokyklos penktos klasės mokinė Austėja Pužauskaitė, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos septintos klasės mokinys Grantas Grudzinskas, Tauragės „Versmės“ gimnazijos pirmos gimnazinės klasės mokinė Kamilė Savickaitė, Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė Ugnė Barakauskaitė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokė Marija Šmakotinaitė ir Visagino edukacijų centro

Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi. Debesijos ekosistema – kas tai? Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje

Taip pat skaitykite