Terorizmo aidai atsirito iki Pagėgių

Europos Sąjungos Regionų komiteto tikrasis narys Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis neslepia, kad Briuselyje paskelbus aukščiausią teroro atakų pavojų nerimą išgyvena ir Lietuvos atstovai Regionų komitete. Būtina vykti į posėdžius Briuselyje, kur gyvenimas apmiręs dėl didelio teroro pavojaus.

Dėl teroro grėsmės ištuštėjusios Briuselio gatvės. EPA-ELTA nuotr.

Vakar Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis telefonu „Pamariui“ pasakojo, kad šiandien Briuselyje turi vykti Regionų komiteto komisijos posėdis, kuriame jam reikia dalyvauti. Planavęs išvykti pirmadienį, V. Komskis skrydį atidėjo šiandienai. Įmanoma išskristi labai anksti iš Vilniaus ar Palangos per Kopenhagą (Danija), suspėjama į posėdį, o vėlai vakare galima iš Briuselio per Kopenhagą sugrįžti į Lietuvą. Mažiau varginanti kelionė, kai į Briuselį skrendama posėdžio išvakarėse.
Lapkričio 19 d. V. Komskis neskrido į Briuselį, mat buvo uždarytas Kopenhagos oro uostas. Priežastys visos vienodos – saugumo priemonės siekiant išvengti galimų teroristų išpuolių.
„Jokio smagumo. Gal ir kiti Lietuvos delegacijos nariai nenuvyksta į posėdžius? Gruodžio 3-4 dienomis vyks paskutinė šiais metais Regionų komiteto plenarinė sesija, kurioje paprastai dalyvauja visi 9 Lietuvos atstovai Regionų komitete – tikrieji nariai, o jeigu kuris iš jų negali, deleguoja vieną iš 9 pakaitinių narių. Planuoju vykti, tačiau nerimo yra“, – pasakojo V. Komskis, primindamas, kad saugumo priemonės oro uostuose ypač sustiprintos, labai kruopščiai tikrinami keleiviai ir bagažas.
Šią kadenciją Regionų komiteto tikrasis narys yra ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, Lietuvai atstovauja ir kitų savivaldybių merai, tarybų nariai, kitų institucijų atstovai. Pavyzdžiui, delegacijoje yra aplinkos ministro pavaduotoja Daiva Matonienė, kuri yra ir Šiaulių miesto tarybos narė.
Regionų komitete dirba 350 savivaldos ir regionų politikų iš 28 Europos Sąjungos valstybių. Posėdžiauja šešios komisijos, kuriose yra Lietuvos atstovų, galutiniai dokumentai priimami plenarinėje sesijoje, kurių per metus būna 6.
Vakar Briuselis buvo tarsi paralyžiuotas – tebegaliojo aukščiausias teroro atakų pavojus, mieste neveikė metro, mokyklos, prekybos centrai ir parduotuvės, buvo atšaukti koncertai, futbolo varžybos, mieste patruliavo labai gausios ginkluotų pareigūnų ir kariškių pajėgos. Nuolat vyko reidai, kratos, sulaikyta įtartinų asmenų, ieškoma su teroro aktu Paryžiuje susijusių asmenų.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Mizon“ kosmetika – giliai maitinanti ir drėkinanti kosmetikos linija

Nuo pat pradžių Mizon prekės ženklas orientuojasi į tik natūralių ingredientų naudojimą. Pasitelkus inovatyvių technologijų pavyko sukurti visiškai saugią kosmetiką. Joje nėra parabenų, dažiklių, SLS ir kitų kenksmingų medžiagų, kurios gali dirginti odą ar sukelti alergines reakcijas. Tai ne visi šios kosmetikos privalumai. Visų Mizon produktų formulė labai lengva, bet kartu ir itin efektyvi. Galima naudoti visų tipų odai – normaliai, riebiai, jautriai, sausai, suglebusiai ir brandžiai. Prekės ženklas sukūrė specialią „10 žingsnių“ programą, kuri leidžia išnaudoti visas jo kosmetikos

5 patarimai, kad vaikelio laukimas praeitų sklandžiai

Jei šiek tiek nerimaujate dėl gimdymo, štai keletas naudingų patarimų. 1. Žinios Kiekviena moteris yra skirtinga. Mūsų kūnai yra skirtingi, mūsų kūdikiai yra skirtingi ir nebūna dviejų vienodų gimimų. Štai kodėl naudinga daugiau sužinoti apie gimdymą. Suprasdami daugiau apie savo galimybes ir kiekvieno iš jų privalumus ir trūkumus, galite jaustis labiau pasitikinti priimdama sprendimus dėl to, kaip norite pagimdyti. Taip pat galite pasikalbėti su savo akušere, jei kas nors jums ypač rūpi. Ji atsakys į visus jums rūpimus klausimus ir

Moteriškos rankinės. Rekomendacijos išskirtinėms progoms

Stilinga ir kokybiška rankinė yra itin svarbus daugelio moterų aksesuaras, kuris gali pagyvinti bendrą įvaizdį. Renkantis kasdieninę rankinę, dažnai išsikeliami keli kriterijai. Svarbiausia, kad ji būtų patogi, talpi, komfortabili ir lengvai pritaikoma prie bet kokios aprangos. Todėl dažnai pasirenkamos juodos, rudos, ar šviesių spalvų rankinės. O jeigu prireikia rankinės išskirtinei progai, pvz., gimtadienio šventei, vestuvėms, darbo vakarėliui, vakarienei mieste, ar kitokiai progai, reikalavimai gali būti šiek tiek kitokie. Tokiu atveju tampa svarbu, jog rankinė būtų kompaktiška, patogi dėvėti ir kurioje

Rugsėjo 29-ąją minime šventąjį Mykolą

Kalendoriaus lapelis primena, kad rugsėjo 29-oji yra Pasaulinė širdies diena, Dagos diena, Šv. Mykolas. Proga priminti, kaip svarbu saugoti širdį                  1999 m. Pasaulinė širdies federacija paskelbė rugsėjo 29-ą Pasauline širdies diena. Šventė švenčiama 90-yje pasaulio šalių, siekiant atkreipti dėmesį į rizikos faktorius, sukeliančius širdies ligas, paskatinti sveiką gyvensenos būdą. Pasaulinę širdies dieną Lietuvoje skatina švęsti Lietuvos širdies asociacija. Šią dieną organizuojami sveikatingumo renginiai, išvykos dviračiais. Širdies veikla daug priklauso nuo taisyklingos mitybos ir žalingų įpročių. Širdžiai itin kenkia nutukimas, nejudrumas

Taip pat skaitykite