Telefonas perkaisti gali net apniukusią dieną: ekspertas pataria, kokios klaidos nedaryti

Tam, kad telefonas perkaistų, tiesioginiai saulės spinduliai nebūtini – užtenka, kad įrenginys kurį laiką būtų paliktas karštoje aplinkoje. Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas sako, kad įrenginiui pavojingas gali būti net automobilio salonas. „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, pataria, kaip apsaugoti savo telefoną karštojo sezono metu.

Venkite šilumos ir saulės spindulių. Jei jūsų telefonas turėtų galimybę, jis tikrai mieliau rinktųsi pavėsį nei deginimąsi po kaitria saule. Tačiau vengti reikėtų ne tik tiesioginių saulės spindulių, bet ir karštos aplinkos, pavyzdžiui, įkaitusio automobilio salono ar metalinių paviršių, kurie gali tapti itin karšti. Kai telefonas perkaista, procesoriaus darbinė temperatūra pakyla virš rekomenduojamos ribos. Tai gali lemti sulėtėjusį įrenginio veikimą, ilgesnę delsą vykdant užduotis, ar net nenumatytus išsijungimus.

Aukšta temperatūra neigiamai paveikia ir telefono bateriją. Ji deformuojasi, praranda dalį savo talpos. Įrenginiui perkaitus gali sutrikti ir ekrano, kameros veikimas. Blogiausiu atveju, išmaniajam įrenginiui patyrus „saulės smūgį“ jis gali tiesiog nebeveikti.

Nekraukite įrenginio saulėje. Venkite įkrauti išmanųjį telefoną tiesioginiuose saulės spinduliuose arba itin karštoje patalpoje dėl proceso metu išsiskiriančios šilumos. Geriausia prietaisą įkrauti vėsioje vietoje ir tuo metu intensyviai jo nenaudoti.

Mažinkite ekrano ryškumą. Nustatykite mažiausią galimą ekrano ryškumą, kad sumažintumėte baterijos apkrovą. Labiausiai telefono baterijos energiją eikvoja ekranas, todėl norint išvengti perkaitimo, būtina sumažinti ekrano ryškumą. Atminkite: atvėsusi baterija lygu atvėsęs išmanusis įrenginys.

Išjunkite daug energijos naudojančias programėles. Tiek „iPhone“, tiek „Android“ telefonų nustatymuose galite matyti, kurios programėlės naudoja daugiausiai energijos. Jei naudojatės „iOS“, atidarykite Settings (Nustatymai) ir pasirinkite Battery (Baterija), o tuomet meniu atverkite Battery Usage (Baterijos naudojimas). „Android“ telefonų turėtojai šį funkcionalumą gali rasti Settings (Nustatymai) skiltyje. Priklausomai nuo „Android“ versijos, jūs matysite Battery Usage (Baterijos naudojimas) arba Battery Usage Manager (Baterijos naudojimo tvarkytuvė) parinktį.

Abiejų operacinių sistemų naudotojai atlikę šiuos veiksmus pamatys sąrašą su programomis, kurios buvo įjungtos ir kiek energijos jos išnaudojo. Išjunkite visas nebūtinas programėles, žaidimus, žemėlapius, „Bluetooth“ ryšį, „Wi-Fi“. Naudokite energijos taupymo ar net skrydžio režimus.

Išimkite telefoną iš apsauginio dėklo. Vienas greičiausių būdų atvėsinti įkaitusį telefoną – išimti jį iš dėklo, taip suteikiant jam erdvės „kvėpuoti“. Patartina telefono nelaikyti kišenėje, neuždengti jo antklodėmis ar rankšluosčiais.

Venkite staigių temperatūros pokyčių. Jei karštą dieną praleidote lauke, grįžę namo prieš įkraudami arba intensyviai naudodami telefoną, leiskite jam palaipsniui aklimatizuotis iki kambario temperatūros.

Pranešimą spaudai parengė agentūra „Publicum“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio. Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų. Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos.

Bavarijos princas Luitpoldas papasakojo apie giminystės ryšius su Lietuva

Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.   Glaudų Lietuvos ir didžiausios pagal plotą Vokietijos žemės ryšį patvirtina ir Jo Karališkoji Didenybė Bavarijos princas Luitpoldas. Praėjusiais metais jis lankėsi Lietuvoje, kur aptarė verslo klausimus ir

Katyčiuose rasta granata, Šilutėje – gaisras virtuvėje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 22 d. vakare Skvero g., Katyčiuose, rasta rankinė granata. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą rankinę granatą išsivežė. Vasario 21 d. per pietus ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie gaisrą daugiabučiame name H. Zudermano gatvėje, Šilutėje. Pranešta, kad bute gaminant maistą užsidegė aliejus. Gaisro metu apdegė virtuvės baldai ir buitinė technika. Aprūko 30 m² lubų ir sienų. Nuo sausio 24 iki vasario 3 d. vyras, gim. 1986

To nebuvo dešimt metų! Dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno HES

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės pralaidų atidarymas nors retas, bet įprastas procesas. Dažniausiai jis vykdomas tuomet, kai vandens debitas yra didesnis už debitą, kurį galima praleisti per hidroagregatus elektros energijos gamybos proceso metu.  Pralaida keletui dienų buvo atidaryta praėjusią savaitę. Paskutinį kartą dėl potvynio Kauno hidroelektrinės pralaida buvo pakelta 2013 m. Pasak „Ignitis gamybos“ gamybos

Taip pat skaitykite