Šviesos dieną sugrįš Hugo Šojus

„Prieš 125 metus H. Šojus įsigijo šį dvarą, pasiskolinęs pinigų iš savo auklės ir atvažiavęs čia pamatė gaisrą. Sudegė keli pastatai. Ir po 125 metų bus padegimas, tik ne tikrąja žodžio prasme, mat renginį režisavo žinomas režisierius Gytis Padegimas…“ Taip apie Hugo Šojaus dvaro festivalį, kurį numatyta rengti gruodžio 13 d., spaudos konferencijoje VšĮ „Pamario festivaliai“ vadovė Lilija Ivaškevičiūtė.

H. Šojaus dvaro festivalyje po menes vaikščios ano meto drabužiais vilkintys personažai.

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavo Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė, minėtosios VšĮ „Pamario festivaliai“ vadovė L. Ivaškevičiūtė ir šios įstaigos sumanytoja kraštietė Dalia Jatautaitė.
Meras V. Laurinaitis, tarstelėjęs, kad įsipareigojimus reikia vykdyti, ir patikslinęs, kad Lietuvos kultūros taryba yra skyrusi 20 000 litų dvaro iškilmėms, žodį suteikė festivalio sumanytojoms.
Kaune gyvenanti kraštietė D. Jatautaitė pastebėjo, kad sekantiems Šilutės kultūrinį gyvenimą iš toliau neatrodo, kad čia trūktų kultūros, saviveiklinių kolektyvų, tačiau esą mažoka kultūrinio veiksmo. Anot D. Jatautaitės, nereikėtų suprasti klaidingai, esą į Šilutę kultūra „plūsta“ iš Vilniaus ar Kauno… Teisingiau būtų sakyti, kad Šilutės miesto ir kaimo bendruomenė yra pribrendusi gilesniam Lietuvos profesionaliojo meno pažinimui, o profesionalai mielai veržiasi į Šilutę.
Taigi, „Pamario festivaliai“ garantuoja profesionalų invaziją į Šilutę.
Minėtosios viešosios įstaigos direktorė L. Ivaškevičiūtė sakė, kad nežiūrint to, jog dvare dar kvepia dažais, tebekabinami šviestuvai ir ne visose erdvėse bus galima rengti festivalį, vis tiek gruodžio 13-ąją, po 125 metų Hugo Šojus sugrįš būtent gruodžio 13-ąją, dar vadinamą Šviesos dieną. Būtent šią dieną nuo seno buvo degamos žvakelės, švenčiama Šviesos diena, kai pradedama laukti saulėgrįžos.
„Tikimės, kad šiuo renginiu uždegsime žmones noru dalintis su kitais. Tikimės, kad H. Šojaus dvaras bus ta vieta, kur nuolat vyks gražūs renginiai“, – sakė L. Ivaškevičiūtė, patikinusi, kad šis renginys – „tik kibirkštėlė ateities renginiams“.
Nenorėdama atskleisti visų renginio detalių, tarstelėjo, kad tikrai į dvarą sugrįš Hugo Šojus, bus gyvasis muziejus, po dvarą vaikščios žmonės, vilkintys to meto drabužiais, bus mini scenų, kurios primins H. Šojaus pasakas, žvakių šviesose skambės klavesinas, kaip anuomet, kai šilutiškius šokių mokė H. Šojaus marti.

Spaudos konferencijoje apie Hugo Šojaus dvaro festivalį pasakojo (iš dešinės): Lilija Ivaškevičiūtė, Dalia Jatautaitė, dalyvavo Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

Renginys bus kultūrinis, edukacinis ir vyks nauja forma. Tiesa, į renginį patekti visi miestelėnai tikrai negalės vien todėl, kad dvare tebevyksta remontas ir ne visos erdvės yra paruoštos. Šventė vyks dvaro gyvenamosiose patalpose ir, žinoma, galės talpinti ne visus.
Renginio organizatoriai paruošė 60 bilietų, kurių vieno kaina 100 litų, dar planuojama pakviesti kelis ypač garbius svečius. Jau žinoma, kad pakvietimai bus įteikti Vokietijos ambasadorei Jutai Šmits (Jutta Schmitz) ir Vokietijos ambasados Garbės konsului Klaipėdoje dr. Arūnui Baubliui. Tarp svečių nebus rajono tarybos narių, kvietimo sulauks meras V. Laurinaitis, Kultūros skyriaus vedėja V. Griškevičienė, daug prisidėjusi prie šios šventės organizavimo. Tačiau V. Griškevičienė iškart patikino, bilietą nusipirksianti pati.
D. Jatautaitė paaiškino, kad bilietas į renginį nėra įprastas – tai garsaus grafiko Egidijaus Rudinsko darbas. Vienoje pusėje pavaizduotas H. Šojaus cilindras, kitoje – augalas. „Tikimės išauginti iš augalėlio didelį medį“, – sakė D. Jatautaitė ir patikino, kad perkantys bilietą į šventę ir bus pirmieji, sekantys H. Šojaus mecenatystės keliais. Tikimasi surinkti 5000 litų. Pinigai pateks į fondą ir bus panaudoti kitiems svarbiems kultūriniams renginiams, gal net artėjančioms H. Šojaus 170 metinėms 2015 m. balandžio 1 d.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuviškos sraigės įtiko ir prancūzų gurmanams

Lemtingas lietuviško verslo sprendimas buvo sraiges ne auginti, o supirkti ir perdirbti. Šaldytus maisto produktus iš sraigių mėsos prieš aštuonerius metus gaminti pradėjusi bendrovė „Darvėja“ aktyviai tyrinėjo Lietuvos ir užsienio rinkas, dalyvavo tarptautinėse parodose. Verslas nusprendė investuoti į sraigių mėsos perdirbimo technologijas ir modernią įrangą. Apie šaldytų sraigių mėsos produktų gamybą, žiūrėkite reportaže: Ši įmonė šiandien skina nuoseklaus darbo ir išplėtotų partnerysčių vaisius – aukštos kokybės lietuviška produkcija pasaulyje tampa vis populiaresnė. Be to, ir pirkėjai Lietuvoje atranda greitai paruošiamus

Provanso paieškos nuvedė į Venckus

Žodis Provansas mums asocijuojasi su Prancūzijos miestais Nica, Marseliu, Kanais, Avinjonu, ir, žinoma, levandomis. Žydintys laukai užburia akis, o kvapas įsimena ilgam. Negalėdami nuvykti į Prancūziją, džiaugiamės turėdami galimybę pasigrožėti šių nuostabių augalų vaizdais ir kvapais visai mūsų pašonėje – Venckų kaime, prie Žemaičių Naumiesčio. Levandų sode mus, būrelį Šilutės moterų seklyčios narių, pasitiko šeimininkai Lina ir Mindaugas Vingiai. Pirmiausia pasivaikščiojome po levandų lauką, supantį didelę seną obelį, dar dosniai dalijančią derlių. Kieme akys krypo į atskiruose didelio sodo kampeliuose

Zigmantas Balčytis išrinktas Lietuvos regionų partijos pirmininko pavaduotoju

Liepos 29 d. istorinėje vietovėje, pirmojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje, įvyko neeilinis LR Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūno Jono Pinskaus vadovaujamos partijos suvažiavimas. Ši partija, anot J. Pinskaus,  įgauna naują kryptį – tampa Lietuvos regionų partija su nauja programa, įstatais, o svarbiausia – unikaliu, novatorišku, šalies regionus ir juose gyvenančius žmones, jų tikėjimą geresne dabartimi ir ateitimi atspindinčiu identitetu. Šio neeilinio suvažiavimo metu partijos pirmininko pavaduotoju buvo patvirtintas naujas partijos narys, Seimo narys, Seimo audito komiteto pirmininkas, sukaupęs didžiulę patirtį būdamas

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba įvertino UAB „Šilutės šilumos tinklų“ finansinį pajėgumą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), vykdydama energetikos įmonių veiklos priežiūrą bei siekdama, kad vartotojai gautų nepertraukiamas bei kokybiškas paslaugas, atliko šilumos sektoriuje veikiančių ūkio subjektų finansinio pajėgumo vertinimą. VERT konstatavo, kad 43 šilumos tiekimo įmonių 2020 metų pabaigos finansinis pajėgumas vertinamas kaip pakankamas. Šiame sąraše ir Šilutės rajono savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės šilumos tinklai“. UAB „Ukmergės šiluma“ finansinis pajėgumas vertinamas kaip  nepakankamas, nes ūkio subjekto bendrasis finansinio pajėgumo  rodiklis ataskaitiniais metais turi būti didesnis. Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos inf.

Taip pat skaitykite