Šviesos dieną sugrįš Hugo Šojus

„Prieš 125 metus H. Šojus įsigijo šį dvarą, pasiskolinęs pinigų iš savo auklės ir atvažiavęs čia pamatė gaisrą. Sudegė keli pastatai. Ir po 125 metų bus padegimas, tik ne tikrąja žodžio prasme, mat renginį režisavo žinomas režisierius Gytis Padegimas…“ Taip apie Hugo Šojaus dvaro festivalį, kurį numatyta rengti gruodžio 13 d., spaudos konferencijoje VšĮ „Pamario festivaliai“ vadovė Lilija Ivaškevičiūtė.

H. Šojaus dvaro festivalyje po menes vaikščios ano meto drabužiais vilkintys personažai.

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavo Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė, minėtosios VšĮ „Pamario festivaliai“ vadovė L. Ivaškevičiūtė ir šios įstaigos sumanytoja kraštietė Dalia Jatautaitė.
Meras V. Laurinaitis, tarstelėjęs, kad įsipareigojimus reikia vykdyti, ir patikslinęs, kad Lietuvos kultūros taryba yra skyrusi 20 000 litų dvaro iškilmėms, žodį suteikė festivalio sumanytojoms.
Kaune gyvenanti kraštietė D. Jatautaitė pastebėjo, kad sekantiems Šilutės kultūrinį gyvenimą iš toliau neatrodo, kad čia trūktų kultūros, saviveiklinių kolektyvų, tačiau esą mažoka kultūrinio veiksmo. Anot D. Jatautaitės, nereikėtų suprasti klaidingai, esą į Šilutę kultūra „plūsta“ iš Vilniaus ar Kauno… Teisingiau būtų sakyti, kad Šilutės miesto ir kaimo bendruomenė yra pribrendusi gilesniam Lietuvos profesionaliojo meno pažinimui, o profesionalai mielai veržiasi į Šilutę.
Taigi, „Pamario festivaliai“ garantuoja profesionalų invaziją į Šilutę.
Minėtosios viešosios įstaigos direktorė L. Ivaškevičiūtė sakė, kad nežiūrint to, jog dvare dar kvepia dažais, tebekabinami šviestuvai ir ne visose erdvėse bus galima rengti festivalį, vis tiek gruodžio 13-ąją, po 125 metų Hugo Šojus sugrįš būtent gruodžio 13-ąją, dar vadinamą Šviesos dieną. Būtent šią dieną nuo seno buvo degamos žvakelės, švenčiama Šviesos diena, kai pradedama laukti saulėgrįžos.
„Tikimės, kad šiuo renginiu uždegsime žmones noru dalintis su kitais. Tikimės, kad H. Šojaus dvaras bus ta vieta, kur nuolat vyks gražūs renginiai“, – sakė L. Ivaškevičiūtė, patikinusi, kad šis renginys – „tik kibirkštėlė ateities renginiams“.
Nenorėdama atskleisti visų renginio detalių, tarstelėjo, kad tikrai į dvarą sugrįš Hugo Šojus, bus gyvasis muziejus, po dvarą vaikščios žmonės, vilkintys to meto drabužiais, bus mini scenų, kurios primins H. Šojaus pasakas, žvakių šviesose skambės klavesinas, kaip anuomet, kai šilutiškius šokių mokė H. Šojaus marti.

Spaudos konferencijoje apie Hugo Šojaus dvaro festivalį pasakojo (iš dešinės): Lilija Ivaškevičiūtė, Dalia Jatautaitė, dalyvavo Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

Renginys bus kultūrinis, edukacinis ir vyks nauja forma. Tiesa, į renginį patekti visi miestelėnai tikrai negalės vien todėl, kad dvare tebevyksta remontas ir ne visos erdvės yra paruoštos. Šventė vyks dvaro gyvenamosiose patalpose ir, žinoma, galės talpinti ne visus.
Renginio organizatoriai paruošė 60 bilietų, kurių vieno kaina 100 litų, dar planuojama pakviesti kelis ypač garbius svečius. Jau žinoma, kad pakvietimai bus įteikti Vokietijos ambasadorei Jutai Šmits (Jutta Schmitz) ir Vokietijos ambasados Garbės konsului Klaipėdoje dr. Arūnui Baubliui. Tarp svečių nebus rajono tarybos narių, kvietimo sulauks meras V. Laurinaitis, Kultūros skyriaus vedėja V. Griškevičienė, daug prisidėjusi prie šios šventės organizavimo. Tačiau V. Griškevičienė iškart patikino, bilietą nusipirksianti pati.
D. Jatautaitė paaiškino, kad bilietas į renginį nėra įprastas – tai garsaus grafiko Egidijaus Rudinsko darbas. Vienoje pusėje pavaizduotas H. Šojaus cilindras, kitoje – augalas. „Tikimės išauginti iš augalėlio didelį medį“, – sakė D. Jatautaitė ir patikino, kad perkantys bilietą į šventę ir bus pirmieji, sekantys H. Šojaus mecenatystės keliais. Tikimasi surinkti 5000 litų. Pinigai pateks į fondą ir bus panaudoti kitiems svarbiems kultūriniams renginiams, gal net artėjančioms H. Šojaus 170 metinėms 2015 m. balandžio 1 d.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 31

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite