Šviesos dieną sugrįš Hugo Šojus

„Prieš 125 metus H. Šojus įsigijo šį dvarą, pasiskolinęs pinigų iš savo auklės ir atvažiavęs čia pamatė gaisrą. Sudegė keli pastatai. Ir po 125 metų bus padegimas, tik ne tikrąja žodžio prasme, mat renginį režisavo žinomas režisierius Gytis Padegimas…“ Taip apie Hugo Šojaus dvaro festivalį, kurį numatyta rengti gruodžio 13 d., spaudos konferencijoje VšĮ „Pamario festivaliai“ vadovė Lilija Ivaškevičiūtė.

H. Šojaus dvaro festivalyje po menes vaikščios ano meto drabužiais vilkintys personažai.

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavo Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė, minėtosios VšĮ „Pamario festivaliai“ vadovė L. Ivaškevičiūtė ir šios įstaigos sumanytoja kraštietė Dalia Jatautaitė.
Meras V. Laurinaitis, tarstelėjęs, kad įsipareigojimus reikia vykdyti, ir patikslinęs, kad Lietuvos kultūros taryba yra skyrusi 20 000 litų dvaro iškilmėms, žodį suteikė festivalio sumanytojoms.
Kaune gyvenanti kraštietė D. Jatautaitė pastebėjo, kad sekantiems Šilutės kultūrinį gyvenimą iš toliau neatrodo, kad čia trūktų kultūros, saviveiklinių kolektyvų, tačiau esą mažoka kultūrinio veiksmo. Anot D. Jatautaitės, nereikėtų suprasti klaidingai, esą į Šilutę kultūra „plūsta“ iš Vilniaus ar Kauno… Teisingiau būtų sakyti, kad Šilutės miesto ir kaimo bendruomenė yra pribrendusi gilesniam Lietuvos profesionaliojo meno pažinimui, o profesionalai mielai veržiasi į Šilutę.
Taigi, „Pamario festivaliai“ garantuoja profesionalų invaziją į Šilutę.
Minėtosios viešosios įstaigos direktorė L. Ivaškevičiūtė sakė, kad nežiūrint to, jog dvare dar kvepia dažais, tebekabinami šviestuvai ir ne visose erdvėse bus galima rengti festivalį, vis tiek gruodžio 13-ąją, po 125 metų Hugo Šojus sugrįš būtent gruodžio 13-ąją, dar vadinamą Šviesos dieną. Būtent šią dieną nuo seno buvo degamos žvakelės, švenčiama Šviesos diena, kai pradedama laukti saulėgrįžos.
„Tikimės, kad šiuo renginiu uždegsime žmones noru dalintis su kitais. Tikimės, kad H. Šojaus dvaras bus ta vieta, kur nuolat vyks gražūs renginiai“, – sakė L. Ivaškevičiūtė, patikinusi, kad šis renginys – „tik kibirkštėlė ateities renginiams“.
Nenorėdama atskleisti visų renginio detalių, tarstelėjo, kad tikrai į dvarą sugrįš Hugo Šojus, bus gyvasis muziejus, po dvarą vaikščios žmonės, vilkintys to meto drabužiais, bus mini scenų, kurios primins H. Šojaus pasakas, žvakių šviesose skambės klavesinas, kaip anuomet, kai šilutiškius šokių mokė H. Šojaus marti.

Spaudos konferencijoje apie Hugo Šojaus dvaro festivalį pasakojo (iš dešinės): Lilija Ivaškevičiūtė, Dalia Jatautaitė, dalyvavo Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

Renginys bus kultūrinis, edukacinis ir vyks nauja forma. Tiesa, į renginį patekti visi miestelėnai tikrai negalės vien todėl, kad dvare tebevyksta remontas ir ne visos erdvės yra paruoštos. Šventė vyks dvaro gyvenamosiose patalpose ir, žinoma, galės talpinti ne visus.
Renginio organizatoriai paruošė 60 bilietų, kurių vieno kaina 100 litų, dar planuojama pakviesti kelis ypač garbius svečius. Jau žinoma, kad pakvietimai bus įteikti Vokietijos ambasadorei Jutai Šmits (Jutta Schmitz) ir Vokietijos ambasados Garbės konsului Klaipėdoje dr. Arūnui Baubliui. Tarp svečių nebus rajono tarybos narių, kvietimo sulauks meras V. Laurinaitis, Kultūros skyriaus vedėja V. Griškevičienė, daug prisidėjusi prie šios šventės organizavimo. Tačiau V. Griškevičienė iškart patikino, bilietą nusipirksianti pati.
D. Jatautaitė paaiškino, kad bilietas į renginį nėra įprastas – tai garsaus grafiko Egidijaus Rudinsko darbas. Vienoje pusėje pavaizduotas H. Šojaus cilindras, kitoje – augalas. „Tikimės išauginti iš augalėlio didelį medį“, – sakė D. Jatautaitė ir patikino, kad perkantys bilietą į šventę ir bus pirmieji, sekantys H. Šojaus mecenatystės keliais. Tikimasi surinkti 5000 litų. Pinigai pateks į fondą ir bus panaudoti kitiems svarbiems kultūriniams renginiams, gal net artėjančioms H. Šojaus 170 metinėms 2015 m. balandžio 1 d.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kodėl verta rinktis modulinius namus vietoje tradicinių namų

Moduliniai namai, dar vadinami surenkamaisiais, tampa vis populiaresni būsto pramonėje. Šie namai statomi gamykloje, o paskui gabenami į galutinę paskirties vietą, kur surenkami. Yra daugybė priežasčių, kodėl žmonės renkasi modulinius namus vietoje tradicinių. Todėl aptarsime kai kurias pagrindines modulinių namų pasirinkimo priežastis ir jų privalumus, palyginti su tradiciniais namais. Ekonomiškumas Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės renkasi modulinius namus, yra ta, kad jie yra ekonomiški. Kadangi moduliniai namai statomi gamykloje, darbo jėgos, medžiagų ir įrangos sąnaudos yra gerokai mažesnės, lyginant

Pigūs kiaušinių dažymo būdai: kokių produktų reikėtų įsigyti jau dabar?

Iki Velykų likus vos porai savaičių, daugelis jau pradeda planuoti šventinių pusryčių patiekalus, stalo dekoracijas ir, žinoma, kiaušinių marginimą. Įprasti kiaušinių dažai pakeliuose gali kainuoti ir 2-4 eurus, todėl siekiantys sutaupyti arba norintys natūraliai dekoruotų margučių, renkasi tai daryti su maisto produktais. Pavyzdžiui, jų marginimas raudonuoju kopūstu ar svogūnų lukštais kainuoja vos keliasdešimt centų. Tiesa, anot V. Budrienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, norintiems taip dažyti kiaušinius, jau reikėtų suskubti – paskutinėmis dienomis iki Velykų šie produktai yra šluojami iš

Ūkininkams investuoti į saulės elektrines palankiausia dabar

Ūkininkai savo veikloje patiria įvairių energetinių sąnaudų, kurias galima sumažinti pasinaudojant valstybės skiriama parama ir diegiant atsinaujinančios energijos sprendimus. Saulės elektrinės – vienas tokių, išlaidas mažinančių išmaniųjų pasirinkimų. Ką reikia žinoti renkantis saulės elektrines ir kodėl tam dabar – palankus metas. Praėjusiais metais smarkiai išaugusios energetinių išteklių kainos sukėlė šoką įvairiuose sektoriuose, ne išimtis ir žemės ūkis. Nemažą dalį ūkio sąnaudų sudaro energijos kaštai, juos galima sumažinti pritaikius atsinaujinančios energijos sprendimus, tokius kaip saulės elektrinės. Valstybė kelis metus iš eilės

Prasidės prašymų priėmimas į bendrojo ugdymo mokyklų pirmąsias, penktąsias, devintąsias ir vienuoliktąsias klases

Informuojame, kad nuo balandžio 3 d. 8 val. iki gegužės 2 d. 24 val. vyks prašymų priėmimas į Šilutės rajono bendrojo ugdymo mokyklų pirmąsias, penktąsias, devintąsias (pirmąsias gimnazijos) ir vienuoliktąsias (trečiąsias gimnazijos) klases. Nustatytos formos prašymai dėl priėmimo teikiami mokyklos direktoriui iki gegužės 2 d. Užpildytą prašymo formą tėvai (globėjai) siunčia elektroniniu paštu į mokyklos sukurtą mokinių priėmimui skirtą elektroninio pašto dėžutę. Kartu su šia informacija Šilutės rajono savivaldybės interneto svetainėje nurodyta prašymo forma, mokyklų elektroninio pašto adresai, kuriais reikia

Taip pat skaitykite