Šviesos dieną sugrįš Hugo Šojus

„Prieš 125 metus H. Šojus įsigijo šį dvarą, pasiskolinęs pinigų iš savo auklės ir atvažiavęs čia pamatė gaisrą. Sudegė keli pastatai. Ir po 125 metų bus padegimas, tik ne tikrąja žodžio prasme, mat renginį režisavo žinomas režisierius Gytis Padegimas…“ Taip apie Hugo Šojaus dvaro festivalį, kurį numatyta rengti gruodžio 13 d., spaudos konferencijoje VšĮ „Pamario festivaliai“ vadovė Lilija Ivaškevičiūtė.

H. Šojaus dvaro festivalyje po menes vaikščios ano meto drabužiais vilkintys personažai.

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavo Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė, minėtosios VšĮ „Pamario festivaliai“ vadovė L. Ivaškevičiūtė ir šios įstaigos sumanytoja kraštietė Dalia Jatautaitė.
Meras V. Laurinaitis, tarstelėjęs, kad įsipareigojimus reikia vykdyti, ir patikslinęs, kad Lietuvos kultūros taryba yra skyrusi 20 000 litų dvaro iškilmėms, žodį suteikė festivalio sumanytojoms.
Kaune gyvenanti kraštietė D. Jatautaitė pastebėjo, kad sekantiems Šilutės kultūrinį gyvenimą iš toliau neatrodo, kad čia trūktų kultūros, saviveiklinių kolektyvų, tačiau esą mažoka kultūrinio veiksmo. Anot D. Jatautaitės, nereikėtų suprasti klaidingai, esą į Šilutę kultūra „plūsta“ iš Vilniaus ar Kauno… Teisingiau būtų sakyti, kad Šilutės miesto ir kaimo bendruomenė yra pribrendusi gilesniam Lietuvos profesionaliojo meno pažinimui, o profesionalai mielai veržiasi į Šilutę.
Taigi, „Pamario festivaliai“ garantuoja profesionalų invaziją į Šilutę.
Minėtosios viešosios įstaigos direktorė L. Ivaškevičiūtė sakė, kad nežiūrint to, jog dvare dar kvepia dažais, tebekabinami šviestuvai ir ne visose erdvėse bus galima rengti festivalį, vis tiek gruodžio 13-ąją, po 125 metų Hugo Šojus sugrįš būtent gruodžio 13-ąją, dar vadinamą Šviesos dieną. Būtent šią dieną nuo seno buvo degamos žvakelės, švenčiama Šviesos diena, kai pradedama laukti saulėgrįžos.
„Tikimės, kad šiuo renginiu uždegsime žmones noru dalintis su kitais. Tikimės, kad H. Šojaus dvaras bus ta vieta, kur nuolat vyks gražūs renginiai“, – sakė L. Ivaškevičiūtė, patikinusi, kad šis renginys – „tik kibirkštėlė ateities renginiams“.
Nenorėdama atskleisti visų renginio detalių, tarstelėjo, kad tikrai į dvarą sugrįš Hugo Šojus, bus gyvasis muziejus, po dvarą vaikščios žmonės, vilkintys to meto drabužiais, bus mini scenų, kurios primins H. Šojaus pasakas, žvakių šviesose skambės klavesinas, kaip anuomet, kai šilutiškius šokių mokė H. Šojaus marti.

Spaudos konferencijoje apie Hugo Šojaus dvaro festivalį pasakojo (iš dešinės): Lilija Ivaškevičiūtė, Dalia Jatautaitė, dalyvavo Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

Renginys bus kultūrinis, edukacinis ir vyks nauja forma. Tiesa, į renginį patekti visi miestelėnai tikrai negalės vien todėl, kad dvare tebevyksta remontas ir ne visos erdvės yra paruoštos. Šventė vyks dvaro gyvenamosiose patalpose ir, žinoma, galės talpinti ne visus.
Renginio organizatoriai paruošė 60 bilietų, kurių vieno kaina 100 litų, dar planuojama pakviesti kelis ypač garbius svečius. Jau žinoma, kad pakvietimai bus įteikti Vokietijos ambasadorei Jutai Šmits (Jutta Schmitz) ir Vokietijos ambasados Garbės konsului Klaipėdoje dr. Arūnui Baubliui. Tarp svečių nebus rajono tarybos narių, kvietimo sulauks meras V. Laurinaitis, Kultūros skyriaus vedėja V. Griškevičienė, daug prisidėjusi prie šios šventės organizavimo. Tačiau V. Griškevičienė iškart patikino, bilietą nusipirksianti pati.
D. Jatautaitė paaiškino, kad bilietas į renginį nėra įprastas – tai garsaus grafiko Egidijaus Rudinsko darbas. Vienoje pusėje pavaizduotas H. Šojaus cilindras, kitoje – augalas. „Tikimės išauginti iš augalėlio didelį medį“, – sakė D. Jatautaitė ir patikino, kad perkantys bilietą į šventę ir bus pirmieji, sekantys H. Šojaus mecenatystės keliais. Tikimasi surinkti 5000 litų. Pinigai pateks į fondą ir bus panaudoti kitiems svarbiems kultūriniams renginiams, gal net artėjančioms H. Šojaus 170 metinėms 2015 m. balandžio 1 d.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kur dažniausiai klystama pildant metinę pajamų deklaraciją?

Buhalterinė apskaita – vienas svarbiausių procesų bet kurios įmonės veikloje, nepriklausomai nuo to, kokiai veiklos sričiai ši atstovautų ar kokio dydžio bebūtų. Norint išvardinti darbus, kuriuos įmonės buhalteris atlieka per dieną, mėnesį ar kalendorinius metus (apskaitos darbų atlikimo būtinybė susijusi ir su konkrečiais laiko terminais), neužtektų net ir abiejų rankų pirštų. Vienos užduotys pareikalauja daugiau laiko, kitos, buhalterio įgudimo dėka, atliekamos akimirksniu, tačiau bet kuris apskaitos darbas reikalauja preciziškumo tikslumo: net vienintelis supainiotas skaičius gali atnešti sunkiai įveikiamos painiavos. Specializuota

Papildomai 4,5 mln. eurų katilams keisti

Puspenkto milijono eurų katilams – tiek Aplinkos ministerija papildomai ketina skirti gyventojams, pateikusiems paraiškas gauti kompensacijas už šilumos siurblius arba biokuro katilus. Aplinkos ministras Simonas Gentvilas atkreipia dėmesį, kad dėl augančių dujų ir kitų išteklių kainų susirūpinę žmonės sprendimus atnaujinti šildymo įrangą tvaresne priima pačiu laiku, todėl iš Klimato kaitos programos į šią priemonę siūloma perkelti papildomus 2,5 mln. eurų jau pateikusiems paraiškas gyventojams ir dar 2 mln. – naujoms paraiškoms. „Visi akivaizdžiai pamatėme, kad šildant būstą taršiu kuru nukenčia ne

Ar Šilutės politikai rinksis Sauliaus Skvernelio su bendraminčiais steigiamą naują partiją?

Valstiečių ir žaliųjų sąjungą, vadovaujamą Ramūno Karbauskio, palikęs ir Seime su bendraminčiais įkūręs frakciją nepartinis Saulius Skvernelis paskelbė, jog steigia Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“. Ar tai gali būti naudinga Valstiečių ir žaliųjų sąjungos likviduoto Šilutės skyriaus nariams, kurie į naują „valstiečių“ skyrių nei kviečiami, nei su jais kalbamasi?   Naujojo „valstiečių“ skyriaus kūrimu ir plėtimu Šilutės rajone rūpinasi buvęs Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda. Šiek tiek anksčiau šio skyriaus atstovai pateikė Šilutės rajono savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui raštą, kad į

Užuolaidų audiniai. Kaip išsirinkti geriausią?

Kuriant jaukų namų dizainą ir ieškant geriausio sprendimo Jus pasitiks patys įvairiausi užuolaidų audiniai, labai didelė spalvų ir raštų įvairovė. Svarbu nepasimesti visoje šioje gausoje ir išsirinkti tai, kas tiktų labiausiai. Užuolaidų pasirinkimas iš tiesų yra labai kruopštus ir daug atidumo reikalaujantis darbas, kurį geriausia patikėti savo srities dizaineriams. Jeigu neturite pakankamai patirties ir įžvalgos tam, kad išsirinktumėte užuolaidų audinius patys, arba tiesiog norėtumėte rasti dar geresnį sprendimą, naudinga pasikonsultuoti su specialistais. Skaitydami toliau atrasite daugybę užuolaidų pasirinkimų patiems įvairiausiems

Taip pat skaitykite